הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
רחוק קרוב: שחר שחר: עוד שנה כזאת ואבדנו

כוכב הצפון, גיליון 2412, 29.11.19

שחר שחר

 

בג"ץ. שימוע. משרד הפנים. עתירה. צו ביניים. עיכוב באישור תקציב. אריה דרעי. -  אלו המילים שנצמדו בימים האחרונים לכל מי שפנה לאלוקי הגוגל והקליד את המילה טבריה. 

נובמבר 2019, שנה אחרי שמערכת הבחירות, מהסוערות שידעה העיר טבריה, הצהירה על מהפכה ויצאה לדרכה רוויית אופטימיות לעיר אחרת, משגשגת ומבטיחה, טופחת המציאות על פניה במהלומות חוזרות ונשנות.

עצוב היה לראות בשבועות האחרונים את מרבית כלי התקשורת - הכתובה והאלקטרונית כאחד - חוזרים למספר לא מבוטל של ראשי רשויות צעירים וחדשים וצמאים לשמוע מהם על השנה האחרונה בחייהם מאז קיבלו לידם את שרביט ניהול רשותם המקומית.

כל אחת ואחד מאותם ראשי רשויות תיארו בדרכם שלהם את החזון לצד ההישגים, את ההתמודדות עם הירושה הקשה שקיבלו מקודמיהם בתפקיד, את השאיפות לעשייה בשנות הקדנציה הנוכחית שנותרו להן, ואולי אף בקדנציות הבאות כאשר, אם בכלל, ייבחרו. לא שינתה כלל העובדה מי הצליח יותר ומי פחות. לא הוכרזה גם תחרות רשמית ביניהם על מי המוכשר והמוצלח ביותר מביניהם. בלטה אצל כולם עובדה אחת: כולם עסוקים בעשייה לשמה. 

ובטבריה? הס מלחשוב כלל על האפשרות לסממני המהפכה שהבטיחה רבות. היו כוונות טובות, היו מן הסתם גם תכניות, אבל בפועל, עיר שמוצאת עצמה שנה אחרי הבחירות עסוקה עדיין בהישרדות בסיסית, עיר שמנהיגיה, אלו שבראשה ואלו שבמועצת העיר, טרודים בעתירות לבתי משפט כדי להשאיר את טיפת האוויר הפוליטית האחרונה בריאותיהם, עיר שמייחלת עדיין לאישור תקציב לשנה שתיכף בורחת לה, עיר שמצאה עצמה מרוסקת ומפולגת, היא לא ממש העיר שלה משוועים כבר שנים רבות כארבעים אלף תושביה. 

ואני, כמו רבים אחרים - אלו שחיים בה וגם אלו שעזבו אותה (בעיקר בשל היעדר מענה הולם ליוצאי צבא, בוגרי השכלה גבוהה, תעסוקה אמיתית לרבים מטובי בניה ובנותיה וגסיסה בלתי פוסקת באיכות חייה) - מרגישים שבויים וחסרי אונים אל מול המערכת כולה.

אל זו שלא מסוגלת להושיב ראש עירייה נבחר עם חברי מועצה לצורך ניהול חיים אמתיים, אל זו שלא מסוגלת לקבל הכרעה כזו או אחרת שתחזיר את העיר לחיים, אל זו שמריצה את נבחרי העיר מערכאה משפטית אחת לרעותה, כאילו אין בה בעיר הזאת צורך בסיסי לקיים כאן מערכות חינוך, תרבות, רווחה, עסקים ושאר תחומי החיים הקיימים בכל עיר המכבדת את עצמה. 

אני רוצה להאמין ולקוות שהשבוע הקרוב, אם ירצו השם והשופטים, תתקבל הכרעה מוחלטת וסופית, כזו שתפקיד את העיר בידיים שתהיינה מסוגלות להוציא אותה מהבוץ העמוק בו היא שקועה כבר מספר שנים, ובעיקר בשנה האחרונה. אני רוצה להאמין ולקוות שמקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה יצפינו לטבריה, ייפגשו עם תושבי העיר ויפנימו אחת ולתמיד - את המציאות העגומה הזאת אי אפשר להשאיר, חייבים לשנות. 


נקודה למחשבה

 בימים בהם החברה הישראלית מגיעה לנקודת רתיחה חסרת תקדים וגבולות המותר והאסור נרמסו באין מפריע, נדמה שאין מנהיג אחד שיקום ויעצור את הטירוף, שעלול (ואני מקווה מאוד שלא) להסתיים רק אחרי הקמת ועדת חקירה ממלכתית אחרי אסון נוסף בלתי נתפס. נשיא המדינה, מר ראובן רובי ריבלין, לטיפולך. זה בדיוק רגע האמת שלך. 


שבת שלום. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.12.19, הכוכבת הבאה
לפני כחצי שנה ראיינו בכוכב הצפון את הזמרת והשחקנית ליהי טולדנו, ביתו של הזמר אבי טולדנו. בראיון הייחודי שנערך חשפה בפנינו את תוכניותיה לעתיד על הקריירה אותה היא מצפה להגשים. במוצאי השבת האחרונה החלה ליהי להגשים את אחד מסעיפי החלומות המשמעותיים ביותר בחייה והשתתפה בעונה החדשה של הכוכב הבא לארוויזיון! חזרנו אל ליהי השבוע ובפיה מסר אחד חשוב, לכם קוראים יקרים.. להמשך קריאה.
8.12.19, נגררת ציוד חירום נתרמה לארגון זק''א מחוז צפון ע''י זוג תושבי טבריה
בשבוע החולף בבוקרו של יום רביעי התרחש מעשה אצילי במעמד מכובד. בטקס צנוע שהתקיים בתחנת משטרת ישראל בטבריה, נתרמה עגלת חילוץ לארגון זק''א, בשווי של קרוב ל40 אלף ש''ח. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 12 דצמבר2019
Wאבגדהוש
4901020304050607
5008091011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.