הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
רחוק קרוב: שחר שחר: עוד שנה כזאת ואבדנו

כוכב הצפון, גיליון 2412, 29.11.19

שחר שחר

 

בג"ץ. שימוע. משרד הפנים. עתירה. צו ביניים. עיכוב באישור תקציב. אריה דרעי. -  אלו המילים שנצמדו בימים האחרונים לכל מי שפנה לאלוקי הגוגל והקליד את המילה טבריה. 

נובמבר 2019, שנה אחרי שמערכת הבחירות, מהסוערות שידעה העיר טבריה, הצהירה על מהפכה ויצאה לדרכה רוויית אופטימיות לעיר אחרת, משגשגת ומבטיחה, טופחת המציאות על פניה במהלומות חוזרות ונשנות.

עצוב היה לראות בשבועות האחרונים את מרבית כלי התקשורת - הכתובה והאלקטרונית כאחד - חוזרים למספר לא מבוטל של ראשי רשויות צעירים וחדשים וצמאים לשמוע מהם על השנה האחרונה בחייהם מאז קיבלו לידם את שרביט ניהול רשותם המקומית.

כל אחת ואחד מאותם ראשי רשויות תיארו בדרכם שלהם את החזון לצד ההישגים, את ההתמודדות עם הירושה הקשה שקיבלו מקודמיהם בתפקיד, את השאיפות לעשייה בשנות הקדנציה הנוכחית שנותרו להן, ואולי אף בקדנציות הבאות כאשר, אם בכלל, ייבחרו. לא שינתה כלל העובדה מי הצליח יותר ומי פחות. לא הוכרזה גם תחרות רשמית ביניהם על מי המוכשר והמוצלח ביותר מביניהם. בלטה אצל כולם עובדה אחת: כולם עסוקים בעשייה לשמה. 

ובטבריה? הס מלחשוב כלל על האפשרות לסממני המהפכה שהבטיחה רבות. היו כוונות טובות, היו מן הסתם גם תכניות, אבל בפועל, עיר שמוצאת עצמה שנה אחרי הבחירות עסוקה עדיין בהישרדות בסיסית, עיר שמנהיגיה, אלו שבראשה ואלו שבמועצת העיר, טרודים בעתירות לבתי משפט כדי להשאיר את טיפת האוויר הפוליטית האחרונה בריאותיהם, עיר שמייחלת עדיין לאישור תקציב לשנה שתיכף בורחת לה, עיר שמצאה עצמה מרוסקת ומפולגת, היא לא ממש העיר שלה משוועים כבר שנים רבות כארבעים אלף תושביה. 

ואני, כמו רבים אחרים - אלו שחיים בה וגם אלו שעזבו אותה (בעיקר בשל היעדר מענה הולם ליוצאי צבא, בוגרי השכלה גבוהה, תעסוקה אמיתית לרבים מטובי בניה ובנותיה וגסיסה בלתי פוסקת באיכות חייה) - מרגישים שבויים וחסרי אונים אל מול המערכת כולה.

אל זו שלא מסוגלת להושיב ראש עירייה נבחר עם חברי מועצה לצורך ניהול חיים אמתיים, אל זו שלא מסוגלת לקבל הכרעה כזו או אחרת שתחזיר את העיר לחיים, אל זו שמריצה את נבחרי העיר מערכאה משפטית אחת לרעותה, כאילו אין בה בעיר הזאת צורך בסיסי לקיים כאן מערכות חינוך, תרבות, רווחה, עסקים ושאר תחומי החיים הקיימים בכל עיר המכבדת את עצמה. 

אני רוצה להאמין ולקוות שהשבוע הקרוב, אם ירצו השם והשופטים, תתקבל הכרעה מוחלטת וסופית, כזו שתפקיד את העיר בידיים שתהיינה מסוגלות להוציא אותה מהבוץ העמוק בו היא שקועה כבר מספר שנים, ובעיקר בשנה האחרונה. אני רוצה להאמין ולקוות שמקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה יצפינו לטבריה, ייפגשו עם תושבי העיר ויפנימו אחת ולתמיד - את המציאות העגומה הזאת אי אפשר להשאיר, חייבים לשנות. 


נקודה למחשבה

 בימים בהם החברה הישראלית מגיעה לנקודת רתיחה חסרת תקדים וגבולות המותר והאסור נרמסו באין מפריע, נדמה שאין מנהיג אחד שיקום ויעצור את הטירוף, שעלול (ואני מקווה מאוד שלא) להסתיים רק אחרי הקמת ועדת חקירה ממלכתית אחרי אסון נוסף בלתי נתפס. נשיא המדינה, מר ראובן רובי ריבלין, לטיפולך. זה בדיוק רגע האמת שלך. 


שבת שלום. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 05 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.