הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2412, 29.11.19

יוסף בן חמו

 


רון קובי היה הבטחה. הבטחה גדולה לטבריה. הוא כבש את המערכת הפוליטית עם הצלחה מסחררת, בלתי ניתנת לשחזור. 6 מנדטים. ראשות עיר בסיבוב ראשון, והכל בזכות טלפון חכם. מרשים.


מה יצא מכל ההבטחה? איך אומרים? "חלף עם הרוח". יש הבטחות שטבען להתממש, והבטחות בחירות – פחות בתחום. כזה הוא רון. הבטחה ללא תמורה. צללתי במי ההבטחות הרדודים ביותר, וראו זה פלא מה גיליתי:


- רון הבטיח לעצור את ההתחרדות, והנה ברוך השם אין תופעה כזאת. כלומר, יש כאן חרדים, ולא מעט, אבל רון לא עשה איתם כלום. כי הוא לא יכול. כי הוא לא מסוגל.


- רון הבטיח מהפכה בחינוך : פרופסורים שינחתו כאן ויגשימו חזונם, ויבנו את מערכת החינוך של טבריה לתפארת. בפועל : המלגות לסטודנטים ברחו, שיעורי העזר לתלמידי היסודי והתיכון נסו, ואנו נשארנו עם מערכת חינוך הרוסה וקורסת.


- רון הבטיח לעצור את הבניה לאוכלוסיה החרדית. בשישי האחרון קפצתי לקריה החרדית הממוקמת בשכונת "הביג". מעולם השופלים לא עבדו במלוא המרץ כמו בשישי האחרון ונחתמו היתרי בניה, גם בתקופתו של אויב החרדים, רון קובי.


- רון הבטיח לקחת את קבוצת הכדורגל ולשקם אותה. להביא תקציבים, ספונסרים ושאר הבטחות. בפועל אנשי הנהלת הקבוצה משוועים לסיועה הכלכלי של עיריית טבריה וחובותיהם נערמים בשל הבטחות הסרק שלו.


- רון הבטיח להרוס את בית ספר "רעות" ולבנות חדש במקומו. אז הבטיח
- רון הבטיח להפוך את טבריה ללאס וגאס, עם רכבל שיורד עד למים. אז הבטיח.
- רון הבטיח שינחתו בכנרת, בתוך המים, מטוסי תיירים. אז הבטיח.

ככה נראית הבטחה, וכישלון. חבל שאת הטלפון החכם אחז בידו איש טיפש.המערכת המשפטית עם המכנסיים למטה

השבוע הרעידה המערכת המשפטית את חיינו בטבריה : בין שלל הבג''צים (מישהו עוקב?) שהגיש ראש העירייה לבין ההמלצה להעמיד לדין את רוה''מ ביבי נתניהו סערנו כולנו, התדיינו והתווכחנו, מי לזכות ומי לחובה, מי בעד ומי נגד, אך השבוע נחתם פסק דין שהיה מאחד ומקומם את כולנו, גזר דין חוצה מחנות ומרתיח – גזר דינו של הרוצח ראיד רושרוש, רוצחה של תהילה נגר ז''ל הי''ד.


כזכור, הרצח זעזע את כולנו. תהילה ז''ל נמצאה מוטלת בצומת מגדל, לאחר שהוטחה על ראשה אבן במשקל של 30 ק''ג. סניגוריו של רושרוש ניצלו את ממצאי החקירה, שפורסמו בתוכנית התחקירים "זמן אמת", והצליחו להוריד את סעיף אישומו מרצח להריגה בלבד.


השבוע, שופטי ביהמ''ש המחוזי בנצרת גזרו את דינו למאסר של 19 שנים. רושרוש ישוב כבר 3 שנים, ועם ניכוי שליש, תוך פחות מעשור הוא חופשי ומאושר בחיק משפחתו. אמו, שכיבסה את בגדיו המגואלים בדם, וסייעה לו להעלים ראיות, יצאה נקייה כמו הבגדים המכובסים – ספוגים בדם, אך נקיים כלפי חוץ. כשתתבוננו עמוק פנימה ותשאלו את עצמכם מהיכן נובע השבר בעם וחוסר האמון במערכת המשפטית על שלל מוסדותיה – תיזכרו בעיניה של תהילה נגר ז''ל ותבינו.


הלב של טבריה

 גילה בוהדנה בעיניי היא הלב של טבריה. יש מתי מעט אנשים שראויים לכינוי זה, אך גילה קרובה לליבי והיא כולה טבריה. כבר כמעט שנה שגילה הודחה מתפקידה, עת החליט ראש העירייה את אחת הנוראות בהחלטותיו : לבטל את צוות אחזקת גני הילדים, במטרה לפגוע במנהלת המעולה שהייתה לו יריב פוליטי ובה חיפש לנקום. מצב הגנים בכי רע: חצרות הגנים משוועים לסיוע, והשבוע קרה הנורא מכל : לאחר שילד נפצע לפני כשבוע וחצי בגן חצב פתחו הורי הגן בשביתה שנמשכה 4 ימים. יש מורכבות רבה בהשארת ילד בבית, ובכל זאת בחרו הורי הילדים שלא להביאם והעדיפו את בטיחות ילדיהם על פני נוחיותם האישית. השימוע שהתקיים השבוע לגילה בוהדנה הוא שימוע פוליטי. אות קלון לכל משתפי הפעולה של ראש העירייה בסיכול הממוקד הפוליטי שהוא עורך לאחת מעובדות העירייה המצטיינות שהיו בהסטוריה של העיר טבריה, ולראיה יש תמונות אינספור מעשייתה רבת השנים.


גילה בוהדנה – הטבריינים איתך! העיר כולה תומכת בך ומחכה לשובך ולעשייתך למען העיר.

משפט חיזוק קצר לסיום : "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" - שלום חנוך, במילותיו הכה אופייניות לו, שולח המון כוחות וחיזוקים. שבוע גורלי לטבריה. בהצלחה!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.12.19, הכוכבת הבאה
לפני כחצי שנה ראיינו בכוכב הצפון את הזמרת והשחקנית ליהי טולדנו, ביתו של הזמר אבי טולדנו. בראיון הייחודי שנערך חשפה בפנינו את תוכניותיה לעתיד על הקריירה אותה היא מצפה להגשים. במוצאי השבת האחרונה החלה ליהי להגשים את אחד מסעיפי החלומות המשמעותיים ביותר בחייה והשתתפה בעונה החדשה של הכוכב הבא לארוויזיון! חזרנו אל ליהי השבוע ובפיה מסר אחד חשוב, לכם קוראים יקרים.. להמשך קריאה.
8.12.19, נגררת ציוד חירום נתרמה לארגון זק''א מחוז צפון ע''י זוג תושבי טבריה
בשבוע החולף בבוקרו של יום רביעי התרחש מעשה אצילי במעמד מכובד. בטקס צנוע שהתקיים בתחנת משטרת ישראל בטבריה, נתרמה עגלת חילוץ לארגון זק''א, בשווי של קרוב ל40 אלף ש''ח. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 12 דצמבר2019
Wאבגדהוש
4901020304050607
5008091011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.