הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2412, 29.11.19

יוסף בן חמו

 


רון קובי היה הבטחה. הבטחה גדולה לטבריה. הוא כבש את המערכת הפוליטית עם הצלחה מסחררת, בלתי ניתנת לשחזור. 6 מנדטים. ראשות עיר בסיבוב ראשון, והכל בזכות טלפון חכם. מרשים.


מה יצא מכל ההבטחה? איך אומרים? "חלף עם הרוח". יש הבטחות שטבען להתממש, והבטחות בחירות – פחות בתחום. כזה הוא רון. הבטחה ללא תמורה. צללתי במי ההבטחות הרדודים ביותר, וראו זה פלא מה גיליתי:


- רון הבטיח לעצור את ההתחרדות, והנה ברוך השם אין תופעה כזאת. כלומר, יש כאן חרדים, ולא מעט, אבל רון לא עשה איתם כלום. כי הוא לא יכול. כי הוא לא מסוגל.


- רון הבטיח מהפכה בחינוך : פרופסורים שינחתו כאן ויגשימו חזונם, ויבנו את מערכת החינוך של טבריה לתפארת. בפועל : המלגות לסטודנטים ברחו, שיעורי העזר לתלמידי היסודי והתיכון נסו, ואנו נשארנו עם מערכת חינוך הרוסה וקורסת.


- רון הבטיח לעצור את הבניה לאוכלוסיה החרדית. בשישי האחרון קפצתי לקריה החרדית הממוקמת בשכונת "הביג". מעולם השופלים לא עבדו במלוא המרץ כמו בשישי האחרון ונחתמו היתרי בניה, גם בתקופתו של אויב החרדים, רון קובי.


- רון הבטיח לקחת את קבוצת הכדורגל ולשקם אותה. להביא תקציבים, ספונסרים ושאר הבטחות. בפועל אנשי הנהלת הקבוצה משוועים לסיועה הכלכלי של עיריית טבריה וחובותיהם נערמים בשל הבטחות הסרק שלו.


- רון הבטיח להרוס את בית ספר "רעות" ולבנות חדש במקומו. אז הבטיח
- רון הבטיח להפוך את טבריה ללאס וגאס, עם רכבל שיורד עד למים. אז הבטיח.
- רון הבטיח שינחתו בכנרת, בתוך המים, מטוסי תיירים. אז הבטיח.

ככה נראית הבטחה, וכישלון. חבל שאת הטלפון החכם אחז בידו איש טיפש.המערכת המשפטית עם המכנסיים למטה

השבוע הרעידה המערכת המשפטית את חיינו בטבריה : בין שלל הבג''צים (מישהו עוקב?) שהגיש ראש העירייה לבין ההמלצה להעמיד לדין את רוה''מ ביבי נתניהו סערנו כולנו, התדיינו והתווכחנו, מי לזכות ומי לחובה, מי בעד ומי נגד, אך השבוע נחתם פסק דין שהיה מאחד ומקומם את כולנו, גזר דין חוצה מחנות ומרתיח – גזר דינו של הרוצח ראיד רושרוש, רוצחה של תהילה נגר ז''ל הי''ד.


כזכור, הרצח זעזע את כולנו. תהילה ז''ל נמצאה מוטלת בצומת מגדל, לאחר שהוטחה על ראשה אבן במשקל של 30 ק''ג. סניגוריו של רושרוש ניצלו את ממצאי החקירה, שפורסמו בתוכנית התחקירים "זמן אמת", והצליחו להוריד את סעיף אישומו מרצח להריגה בלבד.


השבוע, שופטי ביהמ''ש המחוזי בנצרת גזרו את דינו למאסר של 19 שנים. רושרוש ישוב כבר 3 שנים, ועם ניכוי שליש, תוך פחות מעשור הוא חופשי ומאושר בחיק משפחתו. אמו, שכיבסה את בגדיו המגואלים בדם, וסייעה לו להעלים ראיות, יצאה נקייה כמו הבגדים המכובסים – ספוגים בדם, אך נקיים כלפי חוץ. כשתתבוננו עמוק פנימה ותשאלו את עצמכם מהיכן נובע השבר בעם וחוסר האמון במערכת המשפטית על שלל מוסדותיה – תיזכרו בעיניה של תהילה נגר ז''ל ותבינו.


הלב של טבריה

 גילה בוהדנה בעיניי היא הלב של טבריה. יש מתי מעט אנשים שראויים לכינוי זה, אך גילה קרובה לליבי והיא כולה טבריה. כבר כמעט שנה שגילה הודחה מתפקידה, עת החליט ראש העירייה את אחת הנוראות בהחלטותיו : לבטל את צוות אחזקת גני הילדים, במטרה לפגוע במנהלת המעולה שהייתה לו יריב פוליטי ובה חיפש לנקום. מצב הגנים בכי רע: חצרות הגנים משוועים לסיוע, והשבוע קרה הנורא מכל : לאחר שילד נפצע לפני כשבוע וחצי בגן חצב פתחו הורי הגן בשביתה שנמשכה 4 ימים. יש מורכבות רבה בהשארת ילד בבית, ובכל זאת בחרו הורי הילדים שלא להביאם והעדיפו את בטיחות ילדיהם על פני נוחיותם האישית. השימוע שהתקיים השבוע לגילה בוהדנה הוא שימוע פוליטי. אות קלון לכל משתפי הפעולה של ראש העירייה בסיכול הממוקד הפוליטי שהוא עורך לאחת מעובדות העירייה המצטיינות שהיו בהסטוריה של העיר טבריה, ולראיה יש תמונות אינספור מעשייתה רבת השנים.


גילה בוהדנה – הטבריינים איתך! העיר כולה תומכת בך ומחכה לשובך ולעשייתך למען העיר.

משפט חיזוק קצר לסיום : "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" - שלום חנוך, במילותיו הכה אופייניות לו, שולח המון כוחות וחיזוקים. שבוע גורלי לטבריה. בהצלחה!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 05 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.