הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
פהפוליטקה: סיכום שבוע עם רפאל טרבלסי

כוכב הצפון, גיליון 2412, 29.11.19

רפאל טרבלסי

 


בג"צ

החליטו לצאת להפסקה ולעצור את ההצגה. ככל הנראה הבינו בירושלים כי בטבריה יש ראש אשר פועל כעותר סידרתי ובמקום להשקיע את זמנו בין משרדי הממשלה ליזמים, מבזבז את זמנו על חשבון התושבים בבתי משפט ובחדרי חקירות בתחנות המשטרה בכדי להגיש תלונות על תושביו. עצוב.


שימוע

ביום שלישי נתייצב אני וחבריי למועצת העיר בפני משרד הפנים שם כל אחד יבוא עם האמת שלו איך פעל באמת לטובת העיר ומה היו המניעים לאי העברת התקציב. אז יש כאלו שינסו כמו בכל השנה האחרונה לקחת את זה למקום הפוליטי והלא מקצועי בכדי לחיות עוד כמה רגעים במציאות מדומה, אך אני וחברי יוסף בן חמו נבוא עם האמת הפשוטה. יכולנו לקבל ברמה האישית כל מה שרצינו אך הקרבנו הקרבה פוליטית רגעית עבור הערכים, המהות והתושבים. לא היינו מוכנים, בעד כל מחיר שבעולם, לוותר על ייצוגכם תושבי העיר בצורה נאמנה. 


בית משפט חדש בטבריה

התרגשתי בשבוע שעבר לראות את העבודות לבניית בית המשפט החדש בטבריה - יוצא לפועל. לפני כשנתיים הפנו את תשומת ליבי לנושא בית המשפט הישן וביקשו ממני לשוחח על כך עם שרת המשפטים דאז, חברתי איילת שקד. לאחר שיחה ארוכה בנושא, חזרה אליי איילת והודיעה לי כי הצליחה לשנות את סדרי העדיפויות בוועדה המקצועית במשרד המשפטים, ואכן, אישרו בניית בית משפט חדש בסכום הנאמד בעשרות מיליוני שקלים. אז זה היה נראה כחלום, היום זה הפך למציאות. תודה רבה איילת שקד!


טבריה המושבה

פונים אליי צעירים רבים בשידור חי אותו אני מקיים בפייסבוק בכל מוצאי שבת ושואלים אותי לגבי פרויקט טבריה המושבה. לידיעתכם: שלב א' בפרויקט בו שווקו צמודי קרקע הסתיים בהצלחה, עתה המשרד נמצא בשלב ב', שלב הבנייה הרוויה וכל עוד שיווקו של שלב זה לא מסתיים המשרד לא ימשיך לשלב ג' -המשך בניית צמודי קרקע. לצערי העומד בראש לא משקיע מחשבה או מראה רצון להתעניין בפרויקט טבריה המושבה ולכן גם זה מתנהל ככה ומתעכב.
אחיי ואחיותיי בני העדה האתיופית חג שמח!


השבוע ציינו וחגגו בני העדה האתיופית את חג סְגְד ("סגידה"), שמו העממי של חג המֶהֶללַה ("תחינה"). יוצאי בני העדה האתיופית הם ציונים גדולים. לדעתי ציונות היא לא רק להיוולד בישראל או לעלות אליה. ציונות זה לגדול כילדים וללמוד שירושלים כולה בנויה מזהב טהור. ציונות זה ללכת חודשים במדבר דרך סודן על מנת להגיע לארץ ישראל. לסכן את החיים במדבר, להישדד, לראות קרובי משפחה נרצחים, לצעוד רעבים וצמאים. והכל בכדי להגיע לארץ ישראל. ללכת חודשים במדבר - זו אהבת ירושלים!


חובתה של החברה הישראלית לשלב את יוצאי אתיופיה בעבודה, בחברה, להילחם בגזענות ובאפליה שיש כלפי האנשים המדהימים האלה!


צריך מדיניות נחרצת. לא מתפשרת. קשוחה, כוחנית ועוצמתית שתוביל לשילוב שלהם בשוק העבודה ובחברה. לא לבקש, לא לעודד ולא בנחמדות. בנחישות!
מידיעה אישית, הם תותחים, נאמנים וחרוצים.


משרות עבודה

העליתי השבוע ואשתדל לעלות בכל פעם שאקבל ל"סטורי" שלי בפייסבוק ובאינסטגרם מודעות דרושים בטבריה והסביבה. בעל עסק שרוצה שאפיץ עבורו - אשמח כי ישלח לי לוואטספ. למתעניינים בעבודות, ממליץ לעקוב באינסטרגם ובפייסבוק כך נצליח ליצור חיבור טוב לטובת תושבי טבריה והסביבה.


יושבים לקפה עם רפאל טרבלסי, מידי מוצאי שבת בע"ה נקיים שידור חי בדף הפייסבוק שלי, שם נסכם שבוע, נעדכן והכי חשוב אתם שואלים ואני עונה. 


נתראה, רפאל טרבלסי - שבת שלום ומבורך - חודש טוב ומוצלח.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 05 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.