הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
יצאת בחוץ

כוכב הצפון, גיליון 2410, 15.11.19


בעקבות תביעת דיבה שהגיע עו"ד בן קרפל  קשת 12 תסיר מהרשת את הפרק בתוכנית "יצאת צדיק" עם חיים הכט


כך דיווח העיתונאי אורן פריסקו


בקשת ימחקו כל זכר לתוכנית "יצאת צדיק " עם חיים הכט, מבעלי רדיו קול רגע שודרה בשנה שעברה ועסקה בבדיקת מוסכים, כך סוכם בפשרה אליה הגיע בעלים של מוסך תל חנן מחיפה עם ערוץ הטלוויזיה.


בחודש מרץ 2018 שודר בתוכנית "יצאת צדיק, תוכנית טלוויזיה העוסקת ברמאויות ונוכלויות קטנות, פרק בשם "הרשימה השחורה של המוסכים" שהוקדש לבדיקת אמינותם של מוסכי רכב באזור חיפה. בהפקת התוכנית יזמו תקלה קטנה ברכב ובדקו כיצד ינהגו מוסכים שונים.


במוסך תל-חנן, כך לפי כתב התביעה, פתרו במהרה את התקלה אולם בדיקה נוספת ומעמיקה יותר איתרה תקלה נוספת שדרשה תיקון. לאחר שהרכב היה מוכן הגיע מגיש התוכנית חיים הכט למקום עם צוות צילום והאשים את המכונאים בהמצאת תקלה נוספת וייקור הטיפול. לפי כתב התביעה, המכונאים ביקשו להעמיד אותו על טעותו, והוא היה נכון להשתכנע, אולם עורכת התוכנית שרית לוי סירבה לסגת.


בתוכנית עצמה הוצגו מכונאי מוסך תל חנן כנוכלים. נטען כי המכונאים "עקצו" את הלקוחה. במוסך טענו כי התוכנית הסבה להם נזק של ממש והגישו באמצעות עו"ד בן קרפל, מומחה בדיני לשון הרע תביעת דיבה בסך 420 אלף שקל נגד שידורי קשת בע"מ, עורכת התוכנית לוי, מהנדס מומחה שהתארח בתוכנית בשם דוד נמרי, המפיקות הראשיות ויוי הלפרן ואורלי טופל והמנחה חיים הכט.
בשידורי קשת טענו להגנתם, באמצעות עורכי-הדין מוטי ארד ונועה מונרוב, כי יש לדחות את התביעה ה"מקוממת" של המוסך.

בחברה התעקשו כי כל הטענות ששידרו בתוכנית היו נכונות ומדויקות. לטענת החברה בדיקות נוספות שערכו לאחר שידור הפרק העלו כי לא נפל כל פגם בהתנהלותם. עוד הכחישו כי הכט נטה להשתכנע בצדקת טענות המוסך.


בתום שני דיונים קצרים בפני השופטת, עידית וינברגר, הודיעו הצדדים כי הגיעו להסכמות. בהסכם הפשרה שנחתם שלשום (10.11) נקבע כי קשת תסיר שתי כתבות באתר mako  וכן שני פוסטים בפייסבוק שהוקדשו לתוכנית. עוד התחייבה קשת "לבצע 'קריאה' אקטיבית בגוגל" לצורך סריקת אתרmako  כדי לוודא שהקישור לכתבות יוסר במנוע החיפוש גוגל בנוסף התחייבה קשת שלא להעלות את הפרק של התוכנית לאתר או לעמוד הפייסבוק שלה.


עו"ד בן קרפל, ולקוחו מוסך תל חנן, הסתפקו בהסכמה אליה הגיעו. מבחינתם, דינה כהודאה ש"הצדיקים" מתכניות הטלוויזיה "יצת צדיק" לא בדיוק צדיקים והם מצלמים תוכניות ראליטי לציבור לא עם כל האמת כי אם עם בימוי שבתכליתו לא מעט עיגולי פינות. העיקר שהציבור של הלחם ושעשועים לעניים יעה את הרייטינג.

אלא שהפעם נמצא שה"צדיק" חיים הכט לא בדיוק יצא צדיק ביחד עם צוות הצילום שלו. למעשה, ניתן לעשות עליהם אחלה תוכנית של "יצאת צדיק" עם חיים אתגר המנחה החדש של התוכנית ולהראות איך "צדיקים" עושים עבודתם למען הרייטינג טוב יותר אולי.


הביא לפרסום חיים חליוה. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 12 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.