הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
יוסי בן חמו: האגו בשמיים, הביטחון ברצפה

כוכב הצפון, גיליון 2409, 8.11.19

יוסי בן חמו

 


כמו כולם, גם אני פתחתי במוצ''ש האחרון את המסכים והתעדכנתי במטחי הירי שנחתו בערב שבת על שדרות. העיר, שבה מבקרים פוליטיקאים חדשות לבקרים, מבטיחים רגיעה בין מטח למטח, ונעלמים לאחר שטיל הקסאם בבית מוטח. תמונתה של תהל דהן יושבת מכווצת מפחד בזרועות אמה שרה המגוננת עליה בממ''ד הרטיטו כל לב. אנחנו ב2019 בואכה 2020, המצאנו פתרונות מיגון לכל אמצעי לחימה קטן כגדול, אך עדיין לא הצלחנו להמציא אומץ לב בליבם של מנהיגינו.

טרם מצאנו נוסחה בה מנהיגינו יחלו להכריע את אויבנו במקום להכילם, טרם מצאנו נוסחה בה אויבינו ישלמו מחיר כבד על הטראומה אותה חוותה תהל דהן בת ה-5, על הטראומה אותה חווים ילדי דור הקסאמים כבר כמעט שני עשורים. טרם מצאנו נוסחה להתמודד עם ארגון גרילה פצפון שגורם סבל רב לכולנו, מחזיק בחיילנו ואזרחינו בשבי, ועדיין לא מצאנו נוסחה שתגרום לו לשלם.


סערת הרב פירר


הרב פירר הוא גאון. וצדיק. איש שאין יהודי שלא שמע על יכולותיו הנדירות. גם אני ומשפחתי נזקקנו בשעת צרה לשירותיו, וגם אותנו קיבל בסבר פנים יפות, נתן עצה והפנה לאיש המקצוע הטוב ביותר. מיותר לציין שעצתו סייעה, וברוך השם, הכל מאחורינו. הטרלול הליברלי והצבוע אליו נחשפנו בשבוע האחרון הוא רע. בשם הליברליזם, אנשים רומסים את דרך חייו של האחר.

בשם החופש אנשים כופים את דעתם ואורחות חייהם על האחר. הרי במי פגעתם ליברלים נאורים? ברב פירר? במפעל חייו? טעות. פגעתם במשפחות של חולים אשר מצבן הכלכלי לא טוב, ובשעת צרה הרב מושיט להן יד בעצה רפואית ובסיוע כלכלי גם יחד. אז נכון, הליברליזם ניצח. מי הפסיד? כמו תמיד, החלש. זה שאין לו יכול להילחם. ולא, לא קוראים לצד המפסיד הרב פירר. קוראים לו שכבת המצוקה הישראלית.


מלחמת העולם השלישית


מלחה''ע השלישית מתקיימת בימים אלו בטבריה. ראש העירייה איבד את שפיותו. חדשות לבקרים הוא מטרטר את שוטרי תחנת טבריה בגלל שפריץ של מיונז או חומוס. מביך ומשפיל את עצמו, ובעיקר אותנו. ראש עירייה אמור להיות דמות ייצוגית, מכבדת ומכובדת, מכילה ומחבקת, דמות כלל עירונית ולא אנטי מגזרית, דמות המשדרת הוד והדר ולא אלימות. בקמפיין האגרסיבי והאלים אותו הוא עדיין מנהל גם לאחר שנבחר, ניסה ראש העירייה לשוות לעצמו תדמית של מר נקי משחיתות, איש של יושרה.

רק חבל שהקיף עצמו בסוחר נשק מורשע, עוד איש פושט רגל שעקץ ורימה לא מעט טבריינים, והיד עוד נטויה. ההתנהלות הזו לא עושה טוב לאיש. אני מרחם עליו. את כמויות תשומת הלב להן הוא זקוק טרם המציאו בעולמנו, ואני חושש מהיכן ישיג כמויות תשומת לב כאלה, ופה מגיעה עצה לאחינו החרדים, אם כולנו פשוט נפסיק להתייחס אליו ונתרכז יותר בבניית עתידנו בעירנו האהובה טבריה. לסיום עצה קטנה לתושבי טבריה, אותה שמעתי מפי חברי רפאל טרבלסי :

תנו לפוליטיקאים להילחם את המלחמות הפוליטיות ביניהם, אתם, תושבי טבריה כבדו איש את רעהו ואשה את חברתה, ובין כל הטירוף המתרחש הישארו אחים, חברים ושכנים טובים, ואל תכניסו את השנאה אליכם הביתה, ללב.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
28.2.2020, נפתח המרכז החקלאי האקולוגי בבית הספר דקלים בטבריה
המרכז פועל במרחב חצר בית הספר ומהווה בסיס לפעילות התלמידים בהתנסות מעשית בתחומי חקלאות אקולוגיים רחבים. תלמידי בית הספר, המשרת את כל אזור טבריה, סובב כנרת ומעבר, מתנסים בגידולים שונים בערוגות ייעודיות, בחממה הידרופונית ובהמשך יתווספו אלמנטים נוספים כגון חוות פרפרים ועוד. להמשך קריאה.
28.2.2020, "בשבילו אני כל העולם"
מיוחד ליום המשפחה: סיפור האהבה של גאולה ופרוספר. במשך 16 שנים היא מגיעה מדי יום ל"עמל טבריה" כדי לטפל בבעלה שעבר אירוע מוחי קשה. אף שגם היא חולה, "לא סיפרתי לו", היא אומרת. "אני לא רוצה שהוא ידאג". להמשך קריאה.
28.2.2020, דגי כנרת – זה לא רק דגים זה גם טעם החיים
מאת: חיים חליוה בבוקר יום שישי שטוף שמש חורפית, שהיה בסופ"ש האחרון, פתחו מנשה מראד, הבן נסי וצוות העובדים המדהים ב"דגי כנרת" שולחן שהיה עמוס בכל טוב ובטוב טעם ממיטב דגי הים הטריים וירקות טריים והמראה המשובב ממש מול עיניכם הרואות. להמשך קריאה.
28.2.20, מדור אוכל - עוגת שמרים קראנצ' שוקולד אגוזים
מאת צופיה דרי. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 28 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.