הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
עידן גרינבאום: ראש עיריית קריית שמונה הוא הבולשביק החדש ועל טבריה אמר "העיר נראית כמו סלמאס"

כוכב הצפון, גיליון 2409, 8.11.19

ירון מיכאלי


ראש מועצת עמק הירדן תקף בכנס הרשות לתכנון של משרד החקלאות את שכנו מצפון על רקע הקריאה של האחרון להקפיא בניה ביישובים הכפריים. תקף גם את הנעשה בטבריה: "העיר נראית כמו סלאמס, בונים שכונות חדשות ולא משקמים את הישן"

ראש מועצת עמק הירדן, עידן גרינבאום, תקף היום את שכנו, ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן וקרא לו בולשביק. גרינבאום השתתף בפאנל שדן כיצד תראה ישראל בשנת 2048 במסגרת כנס הרשות לתכנון של משרד החקלאות.


גרינבאום תקף את שטרן שהתראיין לאחרונה וטען כי יש לו תוכנית כיצד לחזק את קריית שמונה בעתיד "שטרן קורא להקפיא את הבנייה ביישובים הכפריים בצפון על חשבון הבנייה בקריית שמונה וככה הוא חושב שהוא יפתור את הבעיות של ק"ש ויחזק אותה. זה הבולשביזם החדש, ממש מפא"י של 2019 ונדמה לי ששטרן בכלל מגיע מהליכוד".


גרינבאום התייחס גם לתנופת הבנייה בטבריה "חשוב לי שטבריה תהיה גדולה וחזקה. זו עיר הבירה של עמק הירדן, כשהיא חזקה כולנו נהנים ממנה. אבל לא יכול להיות שיש בטבריה תנופת בניה על הרכס הצפוני, כאשר תמ"א 38 לא הגיע לטבריה וההתחדשות העירונית היא אפס, העיר הוותיקה נראית כמו סלאמס. הכי קל זה לבנות חדש, אבל מה עם שיקום הישן?"


דוד לפלר, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון במחוז דרום, הגיב לדבריו של גרינבאום ואמר: "אי אפשר לדרוש מערים להצטופף ולבנות לגובה ולהמשיך לבנות ביישובים הכפריים בלי ניצול מרבי של הקרקע. יש קיבוצים ותיקים בישראל בהם נעשתה בנייה של שתיים ושלוש קומות ולא קרה דבר, הם נשארו קיבוצים והכפריות שלהם לא נפגעה".


אורי אילן, יו"ר הוועדה המחוזית במחוז הצפון התייחס לבעיית הקרקע: "ישראל עומדת בשלושת העשורים הקרובים להכפיל את כמות התושבים שלה והמשאב היקר ביותר בעתיד יהיה הקרקע. שטח המדינה לא הולך לגדול ולכן הקרקע תהפוך למשאב יקר מאוד. האתגר הכי גדול שלנו בשנים הקרובות הוא לייצר שפה, כדי שכל הרשויות ידברו באותה שפה, לא חייבים להסכים, אבל לפחות שנדבר באותה שפה".


רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור, הציג בכנס את התחזית לכך שבשנת 2048 יהיו בישראל 17 מיליון תושבים, כאשר 13 מיליון יתרכזו בין אשקלון לחיפה, כאשר בגליל ובנגב יהיו רק 4 מיליון תושבים. המטרה היא ליצור מצב שבו תוכפל אוכלוסיית הגליל והנגב ויהיו בה כשמונה מיליון תושבים.


מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, הוסיף: "כשמדברים על תכנון, וודאי לטווח הארוך, בתנאים של צמיחה דמוגרפית כל כך מרשימה כפי שצפויה במדינת ישראל, יש למצוא את האיזון הנכון בין האתגרים וההזדמנויות במרחב לעקרונות שהם קבועים - כמו החקלאות שהיא היסוד של מדינת ישראל, היא ולא שום דבר אחר. החקלאות אגב היא היסוד של כל מדינה ב- OECD וחבל שהיה צריך את אייל שני כדי להסביר את זה לאזרחי המדינה ולממשלה. תפיסת העולם שהחקלאות והשטחים הפתוחים נמצאים שם עד שיבנו עליהם עיר היא שגויה וצריך להפסיק אותה.


"אנחנו לא ניתן את הקרקע בחינם. לא שמרנו עליה מאה שנה כדי שתעמוד לרשות התכנון. אפשר לעשות win-win על ידי שיח, אבל תנסו לדרוס אותנו עם וותמלים – זה יהיה lose-lose"

תגובת ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, על דבריו של עידן גרינבאום לא בוששה לבוא וכך נמסר על ידו: "לא האיש שגדל על ברכי תורת הקומוניזם והבולשביזם בקיבוץ אשדות יעקב איחוד יכול לשייך למי שגדל בפריפריה הגלילית כינוי שכזה. מצופה היה ממי שמבין דבר או שניים בכלכלה לעשות את האבחנה הברורה בין מה שהוא מכנה בולשביזם לבין דרישה לגיטימית לצדק חלוקתי גם בתחום הקרקעות.

המועצה האזורית עמק הירדן בראשה עומד עידן גרינבאום ובה 13,500 תושבים, פרוסה על שטח שיפוט של 183,870 מ"ר, בעוד שקריית שמונה ובה 23,000 תושבים פרוסה על 14,560 מ"ר בלבד. כך הייתה ברית המועצות הסובייטית בזמן הבולשביזם בשנת 1917 - כך המועצה עמק הירדן למעלה ממאה שנים אחרי. אמשיך לדאוג לתושבי קריית שמונה כי לשם כך נבחרתי וזוהי משימת חיים - זו המחויבות שלי לדורות הבאים ולדור הנוכחי שמייחל לעתודות קרקע כדי להישאר בעיר בה נולדו, גדלו והתחנכו.

אעשה הכל כדי שגם קריית שמונה תעמיד אפשרויות ראויות לבני המקום להמשיך ולקבוע את עתידם בה. וכמו שאמר מנחם בגין ז"ל, ואם יש כמה יפי נפש שיעקמו את האף, אז שיהיה להם אף עקום".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.11.19, נחנך מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה
מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה נחנך השבוע, בהשקעה של כ-130 מיליון שקל. המרכז יכלול בית היתר עמדת VR שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים לאחר עשור שנות תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון ש"ח חנכה קרן קימת לישראל את מרכז המבקרים החדש ע"ש סטיבן ג'יי הארפר באגמון החולה.להמשך קריאה.
8.11.19 סופ"ש עם הילדים - אתר קינדרלנד ממליץ:
אז מה עושים בסופ"ש הקרוב עם הילדים? קבלו כמה רעיונות שמצאנו באתר קינדרלנד שדואג שלילדים אף פעם לא יהיה משעמם: פותחים את עונת קטיף התפוזים, מצילים את העולם במתחם חדש של מציאות מדומה בתל אביב, נוסעים לטייל ועוצרים לטעימות בפסטיבל הזית בגליל, מבקרים בחממת סחלבים חדשה ונכנסים בחינם למוזיאון המדע בירושלים או שקופצים לפסטיבל האמנות בתל אביב: להמשך קריאה.
8.11.19, הסתיימה עונת הרחצה: ירידה במספר טביעות הילדים
13 ילדים ובני נוער טבעו בעונת הרחצה 2019 שהסתיימה בשבוע שעבר (יום ב'). זהו נתון הנמוך ב-26% ביחס לממוצע מספר מקרי תמותת ילדים מטביעה בחמש השנים האחרונות. בתוכנית הלאומית לבטיחות ילדים מדגישים כי גם בשנה הבאה ימשיכו לפעול במטרה להמשיך את המגמה ולמנוע טביעת ילדים. להמשך כתבה.
8.11.19, פעילויות ילדים בכל שבוע בקניוןBIG FASHION DANILOF טבריה
חודש שכולו כיף בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. בחודש נובמבר יהנו ילדי טבריה והסביבה מהצגות ופעילויות מדהימות לקטנטנים בנושאי מחזור ואיכות הסביבה. מה מחכה לנו השבוע - ביום רביעי ה 6.11 תתקיים הצגה "בוקי בקבוקי" בשעה 17:30 אחה"צ. הפעילויות יתקיימו בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה.
25.1019, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 15 נובמבר2019
Wאבגדהוש
4427282930310102
4503040506070809
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.