הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
עידן גרינבאום: ראש עיריית קריית שמונה הוא הבולשביק החדש ועל טבריה אמר "העיר נראית כמו סלמאס"

כוכב הצפון, גיליון 2409, 8.11.19

ירון מיכאלי


ראש מועצת עמק הירדן תקף בכנס הרשות לתכנון של משרד החקלאות את שכנו מצפון על רקע הקריאה של האחרון להקפיא בניה ביישובים הכפריים. תקף גם את הנעשה בטבריה: "העיר נראית כמו סלאמס, בונים שכונות חדשות ולא משקמים את הישן"

ראש מועצת עמק הירדן, עידן גרינבאום, תקף היום את שכנו, ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן וקרא לו בולשביק. גרינבאום השתתף בפאנל שדן כיצד תראה ישראל בשנת 2048 במסגרת כנס הרשות לתכנון של משרד החקלאות.


גרינבאום תקף את שטרן שהתראיין לאחרונה וטען כי יש לו תוכנית כיצד לחזק את קריית שמונה בעתיד "שטרן קורא להקפיא את הבנייה ביישובים הכפריים בצפון על חשבון הבנייה בקריית שמונה וככה הוא חושב שהוא יפתור את הבעיות של ק"ש ויחזק אותה. זה הבולשביזם החדש, ממש מפא"י של 2019 ונדמה לי ששטרן בכלל מגיע מהליכוד".


גרינבאום התייחס גם לתנופת הבנייה בטבריה "חשוב לי שטבריה תהיה גדולה וחזקה. זו עיר הבירה של עמק הירדן, כשהיא חזקה כולנו נהנים ממנה. אבל לא יכול להיות שיש בטבריה תנופת בניה על הרכס הצפוני, כאשר תמ"א 38 לא הגיע לטבריה וההתחדשות העירונית היא אפס, העיר הוותיקה נראית כמו סלאמס. הכי קל זה לבנות חדש, אבל מה עם שיקום הישן?"


דוד לפלר, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון במחוז דרום, הגיב לדבריו של גרינבאום ואמר: "אי אפשר לדרוש מערים להצטופף ולבנות לגובה ולהמשיך לבנות ביישובים הכפריים בלי ניצול מרבי של הקרקע. יש קיבוצים ותיקים בישראל בהם נעשתה בנייה של שתיים ושלוש קומות ולא קרה דבר, הם נשארו קיבוצים והכפריות שלהם לא נפגעה".


אורי אילן, יו"ר הוועדה המחוזית במחוז הצפון התייחס לבעיית הקרקע: "ישראל עומדת בשלושת העשורים הקרובים להכפיל את כמות התושבים שלה והמשאב היקר ביותר בעתיד יהיה הקרקע. שטח המדינה לא הולך לגדול ולכן הקרקע תהפוך למשאב יקר מאוד. האתגר הכי גדול שלנו בשנים הקרובות הוא לייצר שפה, כדי שכל הרשויות ידברו באותה שפה, לא חייבים להסכים, אבל לפחות שנדבר באותה שפה".


רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור, הציג בכנס את התחזית לכך שבשנת 2048 יהיו בישראל 17 מיליון תושבים, כאשר 13 מיליון יתרכזו בין אשקלון לחיפה, כאשר בגליל ובנגב יהיו רק 4 מיליון תושבים. המטרה היא ליצור מצב שבו תוכפל אוכלוסיית הגליל והנגב ויהיו בה כשמונה מיליון תושבים.


מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, הוסיף: "כשמדברים על תכנון, וודאי לטווח הארוך, בתנאים של צמיחה דמוגרפית כל כך מרשימה כפי שצפויה במדינת ישראל, יש למצוא את האיזון הנכון בין האתגרים וההזדמנויות במרחב לעקרונות שהם קבועים - כמו החקלאות שהיא היסוד של מדינת ישראל, היא ולא שום דבר אחר. החקלאות אגב היא היסוד של כל מדינה ב- OECD וחבל שהיה צריך את אייל שני כדי להסביר את זה לאזרחי המדינה ולממשלה. תפיסת העולם שהחקלאות והשטחים הפתוחים נמצאים שם עד שיבנו עליהם עיר היא שגויה וצריך להפסיק אותה.


"אנחנו לא ניתן את הקרקע בחינם. לא שמרנו עליה מאה שנה כדי שתעמוד לרשות התכנון. אפשר לעשות win-win על ידי שיח, אבל תנסו לדרוס אותנו עם וותמלים – זה יהיה lose-lose"

תגובת ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, על דבריו של עידן גרינבאום לא בוששה לבוא וכך נמסר על ידו: "לא האיש שגדל על ברכי תורת הקומוניזם והבולשביזם בקיבוץ אשדות יעקב איחוד יכול לשייך למי שגדל בפריפריה הגלילית כינוי שכזה. מצופה היה ממי שמבין דבר או שניים בכלכלה לעשות את האבחנה הברורה בין מה שהוא מכנה בולשביזם לבין דרישה לגיטימית לצדק חלוקתי גם בתחום הקרקעות.

המועצה האזורית עמק הירדן בראשה עומד עידן גרינבאום ובה 13,500 תושבים, פרוסה על שטח שיפוט של 183,870 מ"ר, בעוד שקריית שמונה ובה 23,000 תושבים פרוסה על 14,560 מ"ר בלבד. כך הייתה ברית המועצות הסובייטית בזמן הבולשביזם בשנת 1917 - כך המועצה עמק הירדן למעלה ממאה שנים אחרי. אמשיך לדאוג לתושבי קריית שמונה כי לשם כך נבחרתי וזוהי משימת חיים - זו המחויבות שלי לדורות הבאים ולדור הנוכחי שמייחל לעתודות קרקע כדי להישאר בעיר בה נולדו, גדלו והתחנכו.

אעשה הכל כדי שגם קריית שמונה תעמיד אפשרויות ראויות לבני המקום להמשיך ולקבוע את עתידם בה. וכמו שאמר מנחם בגין ז"ל, ואם יש כמה יפי נפש שיעקמו את האף, אז שיהיה להם אף עקום".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 09 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.