הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2408, 1.11.19

חיים חליוה 


בג"צ מסרב למנות בשלב זה ועדה קרואה טרם עריכת שימוע. בג"צ דחה את בקשתו של רון קובי למנות לו ועדה ממונה במקום חברי מועצת העיר שנבחרו בבחירות דמוקרטיות. 


בג"צ קבע כי אין מקום להיעתר בשלב זה לבקשה לסעד ביניים של מינוי וועדה קרואה עמה ינהל יחדיו ראש העירייה את העיר, ובייחוד שדיון בהשתתפות כל הצדדים נקבע ל-17.11.19.

הדחייה נעשתה ללא כל בקשת תגובה מצד חברי המועצה או משרד הפנים, שהם צד לדיון, היות ובג"צ לא מצא לנכון שיש מקום לבחון את הבקשה בשלב זה. 


כידוע מינוי ועדה ממונה לצדו של ראש העיר הוא מהלך שהחוק מאפשר להגיע אליו לאחר שימוע שנעשה לראש העירייה, בו נבדק אם עשה כל שביכולתו לשם העברת התקציב. כאן ביקש ראש העירייה בצעד חריג לאפשר לו התנהלות עם וועדה קרואה מבלי שנדרש עדיין לשימוע בעניינו. 
למעשה אם כל ראש עיר יוכל מחר לעבוד יחד עם ועדה ממונה ולהעביר תקציב, מה עוצר בעדו להכשיל כל תקציב שיגיע לפתחו, כדי להיפתר משורות האופוזיציה או כל סוג של ביקורת על מעשיו? המשמעות היא כמובן הרס דמוקרטי.


הרעיון באופזיציה הוא לא ייעודה לקישוט. שום ראש עיר וגם הטוב ביותר שיהיה, אסור שיתנהל ללא היתכנות של אופוזיציה. אם השכיל לאחד את כל השורות מה טוב (וגם לכך יש מחיר של ויתורים בדרך כלל) אבל אם לאו, התנהלות ראש  עיר באופן מנותק מכל מצב של ביקורת מצד נבחרים שבחר בהם הציבור כדי לשמור על האינטרסים שלו, הוא מצב שאזרח שומר נפשו לעולם לא יחפוץ בו, היות והוא מצב מסוכן, שעלול להציע סוג של דיקטטורה במקום דמוקרטיה בניהול עיר.


במקרה של טבריה תשעה חברי מועצה, שהם בעצם רוב מוחץ של הבוחרים בטבריה (55%) מנוטרלים מכל מצב של ביקורת, כאשר לא ברור טרם עריכת שימוע אם יש סיבה הגיונית ונכונה להותיר על כסאו ראש עיר שכשל לאחד רוב קואליציוני לטובת ניהול העיר. את הסיבות אמורים לברר בשימוע, אך רק אלוקים יודע מתי זה יתרחש, היות וקובי מושך זמן בלי סוף. 


העיכוב בעריכת השימוע גורר עיר שלמה לחוסר וודאות וכל יום שעובר צובר נזקים רבים בגין השיתוק של המערכות. לא לחינם פנה קובי למינוי הוועדה, למרות שיכול היה להסתפק בניהול העיר לבדו ללא שותפים. השיתוק של המערכות והעדר תוכנית תקציבית גובים כבר עתה וקרוב לוודאי יגבו בעתיד מטבריה מחיר יקר, בין של העמקת הגרעון ובין בשל נזקים אחרים, שנגרמים כתוצאה משיתוק של המערכות המוניציפאליות.


השאלה שמרחפת ברקע כל העת היא מדוע משרד הפנים או בג"צ או שניהם לא חסים על תושבי טבריה, בכך שהם מקדמים את עריכת השימוע אצל שר אחר יחד עם פקידות משרד הפנים, במקום שאין בו חשש לניגוד עניינים? (שהרי הטענה כלפי החשש היא בין השר דרעי לקובי בלבד). היינו מצפים בראש ובראשונה מקובי עצמו, שטובת העיר תהיה לנגד עיניו והוא שידרוש זאת בפה מלא ובדחיפות, אך לקובי לא בוער שום דבר.

נראה כי הכל אדישים למריחת הזמן הזאת, שגובה מחיר יקר מטבריה ולשיתוק המערכות העירוניות. בתל אביב כנראה כבר היו יוצאים להפגין עשרות אלפים ברחוב, אבל כאן בטבריה "עולם כמנהגו נוהג"! 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
28.5.20, למה משרד הפנים מודיע חופי הרחצה רקת ועירוני גנים אסורים לרחצה?
מאת: חיים חליוה הודעה מפתיעה ותמוהה הגיעה למערכת העיתון האומרת כך: "חופי הרחצה רקת ועירוני גנים בכנרת אסורים לרחצה". ההודעה על איסור רחצה בחופים העירוניים של טבריה תמוהה ולא מובנת. להמשך כתבה.
28.5.20, טבריה חוגגת את יום שחרור ירושלים
ביום שחרור ירושלים, יזם רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר לשעבר ביחד עם תנועת הנוער ''בני עקיבא'', חגג ציבור מהעיר טבריה את יום שחרור ירושלים ברוח תקופת הנגיף ובכך לא נשברה מסורת בת 13 שנים של חגיגות יום ירושלים בעיר טבריה. להמשך כתבה.
28.5.20, אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' על גדות הירדן פותח את עונת השייט
אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, באוויר הפתוח, פותח את עונת השייט ומזמין ליהנות משייט מגוון במי הירדן, קיר טיפוס מים, מגלשת מים מתנפחת לילדים ופארק אתגרים, בכרטיס משולב ליום פעילות, הכולל שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיולי אופניים ועד שעה שייט בכלי אחד לבחירה. את תקופת הקורונה ניצלו ב'אינדי פארק' לשיפוץ ושדרוג המתקנים, פינות הישיבה והמזנונים. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 03 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.