הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
ספורט: זה שהולך וזה שבא

כוכב הצפון, גיליון 2407, 25.10.19

שינויים רבים בעירוני טבריה עקב פתיחת העונה המאכזבת. לאחר 6 משחקים, הקבוצה עדיין ללא ניצחון, ממוקמת במקום ה15 בטבלה, ושחקניה כבשו 2 שערים בלבד.

לפתיחת העונה הזאת איש לא פילל : כולם ידעו שעירוני טבריה הולכת לעונה "פיננסית", עונה שבה הציפיות הונמכו מראש, אך ספק אם מישהו מאדריכלי הקבוצה חשב שכך יהיה מצבה של הקבוצה 6 משחקים מפתיחת העונה.


בתחילת העונה הגיעה בקול תרועה רמה היועץ המקצועי אלדד שביט, מעין מנג'ר לקבוצה, כשתחתיו, או יותר נכון לצידו היו מאמני הקבוצה איתן פחימה ומשה ויצמן.
ויצמן התפטר לאחר מילים קשות שהוטחו בפניו בנוכחות שחקניו ע''י חבר הנהלת הקבוצה רמי אלקובי, מילים קשות שאין הכתב דוחה.


מספר ימים לאחר מכן התפטר גם איתן פחימה מתפקידו, כאשר הרגיש כי הנהלת הקבוצה כורה לו בור, וחותרת למנות תחתיו מאמן חדש, את מוריס אוזן, המקורב להנהלה.


ביום ראשון לפני כשבועיים התפטר פחימה מתפקידו. בשעות הצהריים, הודיע להנהלת הקבוצה שהוא מסיים את תפקידו, ככל הנראה לאחר שהבין שהוא נמצא במלכודת : חברי הנהלת הקבוצה סגרו חוזה עם מאמן אחר, ומחשש שיורע מעמדו התפטר פחימה. פחות מרבע שעה לאחר השיחה בה הודיע על הפיטורים יוצא אחד מאתרי הספורט בהודעה רשמית כי מוריס אוזן מונה למאמן עירוני טבריה, מה שמעיד על כך שהחוזה היה סגור מבעוד מועד, וחברי הנהלת הקבוצה חיכו להתפטרותו של איתן פחימה.


אלדד שביט, היועץ המקצועי שהגיע בקול תרועה רמה, דמות לא אהודה במיוחד ביציעי טבריה, התפטר אף הוא על רקע הבאתו של אוזן, ולאחר שדרש להשאיר את פחימה "ולתת לו צ'אנס" כלשונו, ולא למנות תחתיו מאמן אחר.
מכאן נסללה הדרך למאמנה החדש של הקבוצה מוריס אוזן, שכזכור העלה את הקבוצה מליגה א' לליגה לאומית לפני מספר שנים.


איתן פחימה מסר לאחר הפיטורים: "התפטרתי ברגע שידעתי שחברי ההנהלה חותרים מאחורי גבי. ידעתי שהם סגרו חוזה עם מאמן אחר ולא ראיתי טעם להישאר במקום שלא מעריך אותי ואת דרכי המקצועית. צר לי שלא קיבלתי הזדמנות אמיתית להוכיח את יכולותיי ואני מאחל למועדון עירוני טבריה, שהיה לי בית במשך 15 שנים הצלחה בכל מטרותיהם".


זה שהולך וזה שבא #2

גם בגזרת השחקנים שינויים רבים : במוצאי שבת הוחתם שחקן הבית, החלוץ אביאל גבאי, שפתח את העונה במכבי צור שלום. גבאי, חלוץ כנף מוערך ובעל ניסיון יכול להתגלות כבינגו וכחוליה החסרה בפאזל הקבוצה הטבריינית שזקוקה לחלוץ בעל ניסיון בחוד. אביאל ידוע כשחקן עם קור רוח, שיכול להשרות ביטחון ולכוון את הקבוצה הצעירה, שבחלקה חסרה ניסיון רב. לגבאי, כיאה לשחקן בית, שנים רבות במועדון בעבר, כאשר בעונת השיא כבש 13 שערים (12 בליגה, 1 בגביע).


מנגד, לאחר החתמתו של גבאי, שלום עקיבא ועוד, יש שחרורים רבים בגזרת שחקני הבית הצעירים יותר : הבלם אור דרעי, החלוץ אור פחימה, אופיר מסאס והשוער אלירן גבאי קיבלו הודעת שחרור בערב חג הסוכות. בנוסף, שוחרר גם החלוץ מוהנד ריאן, שאחראי על 50% משערי הקבוצה (שער בודד).


בקרב אוהדי הקבוצה הטבריינים קיימת תרעומת רבה, הן על פתיחת העונה החלשה, והן על שחרורם של שחקני הבית.


אחד מאוהדי הקבוצה אמר השבוע: "בהנהלה הבטיחו בתחילת העונה שתהיה קבוצה טבריינית. בינתיים חוץ מכפיר בן דוד לא רואים אף טברייני על הדשא. מתן ברמי בקושי מקבל דקות, ואת שאר הצעירים שחררו. אם לקבוצה אין שאיפות לעלות ליגה לא ברור מדוע הביאו כ''כ הרבה שחקני רכש מבחוץ, כשיש שחקני בית טבריינים שיכולים להצעיד את הקבוצה להישארות בליגה בקלות ועל הדרך נתגאה בהם שהם משלנו. יש עוד המון טבריינים שמשחקים בחוץ ומצליחים מאוד כמו שלומי מראד, שי כנפי, בר איבגי, עמרי אלמקייס ועמית דהאן. חבל מאוד שלא בנו קבוצה טבריינית עם שלד טברייני ולצידה מעט שחקני רכש"

והיה גם כדורגל

בשבועיים האחרונים צברה עירוני טבריה 2 נק' ב2 משחקים. הנקודה הראשונה הגיעה במשחק החוץ באחד המגרשים הקשים ביותר בליגה : באקה אל גרבייה. טבריה שלטה במשחק, והחלוץ מתן נחמני, יחד עם הקשר כפיר בן דוד החמיצו החמצות מסמרות שיער, ולמרות שידה של טבריה הייתה על העליונה ברוב שלבי המשחק – נחלקו הנקודות בסיום וטבריה יצאה עם נקודה חשובה ומעודדת.


בשישי האחרון אירחה טבריה את העולה החדשה בני טמרה. גם בטבריה שיחקה הקבוצה הטבריינית טוב מאוד, ונראה כי סגל השחקנים מתחיל להתחבר. טבריה אף עלתה ראשונה על לוח התוצאות כאשר הבלם אדיר עטיה כובש. כשנראה היה שטבריה בדרך לניצחון ראשון העונה הגיע חלוצה המצוין של טמרה, לירון אלימלך, שנמצא בכושר הבקעה מעולה מתחילת העונה, נגח את שער השוויון, שערו השביעי בשישה משחקים, וקובע את תוצאת המשחק 1:1 בסיום.


ביום שני הקרוב, 28.10 בשעה 18:30 תתארח עירוני טבריה אצל מ.ס דבוריה המתפרקת באצטדיון העירוני בבית שאן. דבוריה נמצאת בקשיים כלכליים, והנהלת המועדון התפטרה מתפקידה השבוע. על הנייר, טבריה מוצאת את דבוריה במומנטום שלילי, הטוב ביותר שיכלה לבקש מבחינתה, בתקווה לצבור ניצחון ראשון.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 06 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.