הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בג"ץ לא חתם לכיפור

כוכב הצפון, גיליון 2406, 8.10.19

חיים חליוה

 


אמש בשעה 14:00 החל הדיון בעתירת רון קובי לבית המשפט העליון, שוב בטענה לניגוד עניינים של שר הפנים אריה דרעי כלפיו, כך שלטענתו אינו יכול להכריע לגביו. בג"ץ לא חתם לאחר הדיון בפסק דין של גמר חתימה טובה לתושבי העיר טבריה הרבים, הכמהים לכך שהמצב יהיה ברור סוף סוף ובא לציון גואל. עיר שלמה לא יכולה להיות מוחזקת כבת ערובה. את החלטתו בג"צ ישלח לצדדים, כך מקווים, בימים הקרובים.


כידוע, קובי עתר לבג"ץ בעבר שוב כדי לדחות את השימוע וגם הפעם חוזר חלילה באותה טענה: "אריה דרעי לא יכול לערוך לו שימוע בעניינו לצורך הפסקת כהונתו או לצורך הקמת מועצה ממונה". השימוע אליו הוזמן קובי במשרד הפנים ביחד עם חברי מועצת העיר נקבע מיד לאחר סוכות.


כבוד השופט עמית יצחק פתח ואמר: "אנחנו עוברים עכשיו למשב רוח מרענן מטבריה. או כמו שאומרים טבריה טבריה לו היית צפת...". השופטת וילנר יעל, אמרה: עיר לא יכולה להתנהל בלי תקציב, למה אדוני (בפנותה לקובי רון) לא מתייחס עניינית לדברים...?" רון קובי ביקש הזדמנות להעביר תקציב עם ועדה ממונה. השופטת יעל וילנר שאלהאת מר קובי: על סמך איזה סעיף בחוק אתה מבקש את הבקשה הזו?


בשלב כלשהו נציג היועמ"ש מטעם פרקליטות המדינה, המייצגת את משרד הפנים, טען בפני השופטים, כי מר קובי יוכל לאחר השימוע לבוא אל בית המשפט בטענה כזו או אחרת ואין מקום להטריד את ביהמ"ש טרם ניתנה החלטה, הרי ממה נפשך? קודם שייערך הדיון, ישמעו הצדדים ואז יחליטו אם יש פגם או אין פגם בהחלטה, לא ניתן לדחות את השימוע בלי סוף. ומה אם יחליט שר הפנים להיענות לבקשתו של מר קובי? השופט היושב בראש ההרכב, עמית לא נשאר אדיש לטענה והשיב ברמיזה: "אדוני שומע, כנראה שניפגש בפעם הרביעית אחרי השימוע". מרדכי כהן מנכ"ל משרד הפנים אמר כי: במשרד הפנים אפילו אישרנו לעיריית טבריה ולקובי באופן חריג למנות ממלא מקום גזבר במקום גזבר, זהו צעד, שאנו לא היינו אמורים לאשר ולא אישרנו בעבר, רוצה לומר שנוהגים בטבריה במשנה זהירות מיוחדת. עוד פנה ראש ההרכב כבוד השופט עמית אל רון קובי ואמר לו כך: "ראיתי את הווצאפים שלך למנכ"ל משרד הפנים, חבל, חבל. תראה איזה איש נחמד הוא, לא תרצה לבוא אליו לשימוע?


שופטי בג"ץ יכתבו אולי הפעם פסק דין ולא הסכם פשרה ופסק הדין יהיה הלכה לעתיד. פסק הדין יפורסם בקרוב. עד אז נמשיך להמתין ולהיות תושבים נצורים המשלמים את המחיר הכבד למחדלי הדין והמערכות הציבוריות במדינה. מה היה פשוט יותר להעביר את השימוע כבר בפעם הקודמת לשר אחר, אם היה ממש בחשש לניגוד עניינים? למה להחזיק עיר שלמה במצב הזה? הייתכן להחזיק חודשים רבים עיר שלמה כבת ערובה, שמתנהלת לא תקין בעליל עד שיתוק, במקום לחתור להכרעה סופית, תהא אשר תהא? על כך נאמר לא פעם: הציבור משלם וישלם על מחדלי המערכת. חבל, חבל, אנשי טבריה בסך הכל מחפשים אחרי התקווה, שאבדה להם. אולי באמת הגיע הזמן לחשבון נפש: עדיף לא לחפש הבטחות על לאס וגאס על העץ, אלא להתרשם אך ורק ממעשים שעשה אדם בעבר בתפקידיו הציבוריים או בחייו העסקיים – הוכחות, לא דיבורים ולא לייבים! גמר חתימה טובה לכל קוראינו ולכל בית ישראל.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.