הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בג"ץ לא חתם לכיפור

כוכב הצפון, גיליון 2406, 8.10.19

חיים חליוה

 


אמש בשעה 14:00 החל הדיון בעתירת רון קובי לבית המשפט העליון, שוב בטענה לניגוד עניינים של שר הפנים אריה דרעי כלפיו, כך שלטענתו אינו יכול להכריע לגביו. בג"ץ לא חתם לאחר הדיון בפסק דין של גמר חתימה טובה לתושבי העיר טבריה הרבים, הכמהים לכך שהמצב יהיה ברור סוף סוף ובא לציון גואל. עיר שלמה לא יכולה להיות מוחזקת כבת ערובה. את החלטתו בג"צ ישלח לצדדים, כך מקווים, בימים הקרובים.


כידוע, קובי עתר לבג"ץ בעבר שוב כדי לדחות את השימוע וגם הפעם חוזר חלילה באותה טענה: "אריה דרעי לא יכול לערוך לו שימוע בעניינו לצורך הפסקת כהונתו או לצורך הקמת מועצה ממונה". השימוע אליו הוזמן קובי במשרד הפנים ביחד עם חברי מועצת העיר נקבע מיד לאחר סוכות.


כבוד השופט עמית יצחק פתח ואמר: "אנחנו עוברים עכשיו למשב רוח מרענן מטבריה. או כמו שאומרים טבריה טבריה לו היית צפת...". השופטת וילנר יעל, אמרה: עיר לא יכולה להתנהל בלי תקציב, למה אדוני (בפנותה לקובי רון) לא מתייחס עניינית לדברים...?" רון קובי ביקש הזדמנות להעביר תקציב עם ועדה ממונה. השופטת יעל וילנר שאלהאת מר קובי: על סמך איזה סעיף בחוק אתה מבקש את הבקשה הזו?


בשלב כלשהו נציג היועמ"ש מטעם פרקליטות המדינה, המייצגת את משרד הפנים, טען בפני השופטים, כי מר קובי יוכל לאחר השימוע לבוא אל בית המשפט בטענה כזו או אחרת ואין מקום להטריד את ביהמ"ש טרם ניתנה החלטה, הרי ממה נפשך? קודם שייערך הדיון, ישמעו הצדדים ואז יחליטו אם יש פגם או אין פגם בהחלטה, לא ניתן לדחות את השימוע בלי סוף. ומה אם יחליט שר הפנים להיענות לבקשתו של מר קובי? השופט היושב בראש ההרכב, עמית לא נשאר אדיש לטענה והשיב ברמיזה: "אדוני שומע, כנראה שניפגש בפעם הרביעית אחרי השימוע". מרדכי כהן מנכ"ל משרד הפנים אמר כי: במשרד הפנים אפילו אישרנו לעיריית טבריה ולקובי באופן חריג למנות ממלא מקום גזבר במקום גזבר, זהו צעד, שאנו לא היינו אמורים לאשר ולא אישרנו בעבר, רוצה לומר שנוהגים בטבריה במשנה זהירות מיוחדת. עוד פנה ראש ההרכב כבוד השופט עמית אל רון קובי ואמר לו כך: "ראיתי את הווצאפים שלך למנכ"ל משרד הפנים, חבל, חבל. תראה איזה איש נחמד הוא, לא תרצה לבוא אליו לשימוע?


שופטי בג"ץ יכתבו אולי הפעם פסק דין ולא הסכם פשרה ופסק הדין יהיה הלכה לעתיד. פסק הדין יפורסם בקרוב. עד אז נמשיך להמתין ולהיות תושבים נצורים המשלמים את המחיר הכבד למחדלי הדין והמערכות הציבוריות במדינה. מה היה פשוט יותר להעביר את השימוע כבר בפעם הקודמת לשר אחר, אם היה ממש בחשש לניגוד עניינים? למה להחזיק עיר שלמה במצב הזה? הייתכן להחזיק חודשים רבים עיר שלמה כבת ערובה, שמתנהלת לא תקין בעליל עד שיתוק, במקום לחתור להכרעה סופית, תהא אשר תהא? על כך נאמר לא פעם: הציבור משלם וישלם על מחדלי המערכת. חבל, חבל, אנשי טבריה בסך הכל מחפשים אחרי התקווה, שאבדה להם. אולי באמת הגיע הזמן לחשבון נפש: עדיף לא לחפש הבטחות על לאס וגאס על העץ, אלא להתרשם אך ורק ממעשים שעשה אדם בעבר בתפקידיו הציבוריים או בחייו העסקיים – הוכחות, לא דיבורים ולא לייבים! גמר חתימה טובה לכל קוראינו ולכל בית ישראל.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
21.2.20, מדור אוכל - מטבוחה
מאת ציון בן שימול, קייטרינג "מעדן ציון" המטבוחה המפורסמת של קייטרינג מעדן ציון. להמשך קריאה.
21.2.20, איילת שקד ואופיר סופר סיירו במרום הגליל ובגולן: "אנו מחוייבים לחקלאי ישראל, תמכנו בהם, ונקל עליהם כלכלית בעתיד".
השרה לשעבר איילת שקד, וח''כ אופיר סופר, תושב טפחות קיימו השבוע סיור בין המושבים החקלאיים באזור שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד מרשימת ימינה: "חקלאי ישראל, המסעדנים, הקבלנים ומשפחות המעסיקות עובדי סיעוד קורסים תחת הנטל של העסקת העובדים הזרים. מדוע המעסיקים צריכים לשלם פנסיה לעובדים הזרים, כשבארץ המוצא שלהם הם לא מקבלים פנסיה?" להמשך קריאה.
21.2.20, האם הוועדה לתכנון ולבניה בטבריה חוזרת לפעול?
מאת: חיים חליוה מחלקת מהנדס העיר בטבריה היא המחלקה המכניסה את מירב ההכנסות הכספיות מאגרות ומהיטלים לעירייה. מאז הבחירות הוועדה כמעט ולא פעלה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 22 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.