הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
בוחן כליות ולב

כוכב הצפון, גיליון 2404, 20.9.19

חיים חליוה

 


זה סיפור על טברייני טוב, ואפילו טוב מאוד שאין לו אח ורע תרתי משמע. לא לחינם נאמר בספר ירמיהו וַיהוָה צְבָאוֹת שֹׁפֵט צֶדֶק בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב אֶרְאֶה נִקְמָתְךָ מֵהֶם כִּי אֵלֶיךָ גִּלִּיתִי אֶת רִיבִי. למה באמת התכוונה התורה במקרה שלנו, השקיטו ושמעו.
אין בסיפור היגיון או שכל ישר, אין  מי שיסביר למה ואיך זה קרה. אין איש שיאמין שהסיפור אמיתי. אבל, הסיפור ממש, אבל ממש כן אמיתי.


בסיפור שאביא בפניכם יש רק את אחת המצוות הגדולות ביותר ששמעתם עליהם, יש בסיפור תעצומות נפש, אמונה טהורה באלוקים ובעשיית מצוות וטוב לאחר. ואהבת לרעך כמוך במלוא מובנה של המילה. יש בסיפור בחור טברייני, נשוי ואב ל-6 ילדים, בן למשפחה טבריינית מסורתית וענפה וגם מאוד מוכרת.


בליבו של הבחור גמלה ההחלטה לתרום את אחת מכליותיו לכל נזקק.


הוא קיבל את אישורה של האישה שאתו, צדקת אמיתית ואם ילדיו. הכל מתוך תחושת שליחות נעלה של עשיית מצווה ואחת מהגדולות שבמצוות. הבחור הלך לעשות את אחד המעשים שלא כל אחד עושה והכל מבלי להודיע או לספר לא להוריו ולא לבני משפחתו הנוספים. הוא לא סיפר להם על החלטתו לעשות מעשה ולתרום כליה אחת מכליותיו. בשקט ובצניעות הלך וביצע את הניתוח ותרם את אחת הכליות שלו למישהו אחר. שאגב, הוא כלל לא מכיר אותו.


לאחר מספר ימים שב לביתו ולחיק רעייתו וילדיו. ורק אז הודיע להוריו, כשכבר היה אחרי הניתוח והתרומה. ההורים ההמומים שאלו אותו: "למה לא סיפרת או התייעצת לפני המעשה?" השיב להם: "אתם לא הייתם נותנים לי לעשות את המצווה, את המעשה ולתרום לאחר". ההורים הנרגשים מגודל המעשה והדרך בה נעשה היו המומים ומופתעים, אך כששמעו את קולו של האדם שלו נתרמה הכליה של בנם, הודו לבן בהתרגשות קורעת לב ויחד עם פרץ הבכי של השמחה המהולה באושר, הם הבינו את גודל המעשה של בנם. החשש והדאגה לבריאות הבן מחד וגודל המעשה מאידך. כאנשים מאמינים הם הבינו את המצווה והזכות הגדולה שנפלה בחלקו של בנם לתרום מגופו, בעודו בחיים, למישהו אחר, בעל משפחה, לא מוכר, פשוט אדם זר. תרומה מצילת חיים נטו. ניחמו עצמם בידיעה, שהבן שלהם בריא ועשה את מצוות "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" והם מלאו אושר מהול בשמחה ודמעות.


אשריך צדיק! חן האופי, היופי והאמונה, כמו גם הבריאות יהיו מנת חלקך ולצידך לאורך חייך. זכות התרומה תגן עליך מפגע רע, מעין הרע ותיתן לך בריאות טובה אושר ושמחה לך ולכלל בני המשפחה.
על שכמוך יאמר: "שֹׁפֵט צֶדֶק, בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב". 

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. חליווה הסכת ושמע...!!
חליווה, עצתי לך, שלפני שאתה משגר את הפוסטים שלך לטובת ציבור הקוראים, בדוק תחילה אם כותבים "השקיטו" או אם הסכיתו.. ואז נדע כולנו האם אתה מקדיש תשומת לב בכלל, כדי למנוע שגיאת צורמות כל כך. מקוראי עיתונך..!!
אזרח מן הישוב.   22/09/2019
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 07 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.