הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
בוחן כליות ולב

כוכב הצפון, גיליון 2404, 20.9.19

חיים חליוה

 


זה סיפור על טברייני טוב, ואפילו טוב מאוד שאין לו אח ורע תרתי משמע. לא לחינם נאמר בספר ירמיהו וַיהוָה צְבָאוֹת שֹׁפֵט צֶדֶק בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב אֶרְאֶה נִקְמָתְךָ מֵהֶם כִּי אֵלֶיךָ גִּלִּיתִי אֶת רִיבִי. למה באמת התכוונה התורה במקרה שלנו, השקיטו ושמעו.
אין בסיפור היגיון או שכל ישר, אין  מי שיסביר למה ואיך זה קרה. אין איש שיאמין שהסיפור אמיתי. אבל, הסיפור ממש, אבל ממש כן אמיתי.


בסיפור שאביא בפניכם יש רק את אחת המצוות הגדולות ביותר ששמעתם עליהם, יש בסיפור תעצומות נפש, אמונה טהורה באלוקים ובעשיית מצוות וטוב לאחר. ואהבת לרעך כמוך במלוא מובנה של המילה. יש בסיפור בחור טברייני, נשוי ואב ל-6 ילדים, בן למשפחה טבריינית מסורתית וענפה וגם מאוד מוכרת.


בליבו של הבחור גמלה ההחלטה לתרום את אחת מכליותיו לכל נזקק.


הוא קיבל את אישורה של האישה שאתו, צדקת אמיתית ואם ילדיו. הכל מתוך תחושת שליחות נעלה של עשיית מצווה ואחת מהגדולות שבמצוות. הבחור הלך לעשות את אחד המעשים שלא כל אחד עושה והכל מבלי להודיע או לספר לא להוריו ולא לבני משפחתו הנוספים. הוא לא סיפר להם על החלטתו לעשות מעשה ולתרום כליה אחת מכליותיו. בשקט ובצניעות הלך וביצע את הניתוח ותרם את אחת הכליות שלו למישהו אחר. שאגב, הוא כלל לא מכיר אותו.


לאחר מספר ימים שב לביתו ולחיק רעייתו וילדיו. ורק אז הודיע להוריו, כשכבר היה אחרי הניתוח והתרומה. ההורים ההמומים שאלו אותו: "למה לא סיפרת או התייעצת לפני המעשה?" השיב להם: "אתם לא הייתם נותנים לי לעשות את המצווה, את המעשה ולתרום לאחר". ההורים הנרגשים מגודל המעשה והדרך בה נעשה היו המומים ומופתעים, אך כששמעו את קולו של האדם שלו נתרמה הכליה של בנם, הודו לבן בהתרגשות קורעת לב ויחד עם פרץ הבכי של השמחה המהולה באושר, הם הבינו את גודל המעשה של בנם. החשש והדאגה לבריאות הבן מחד וגודל המעשה מאידך. כאנשים מאמינים הם הבינו את המצווה והזכות הגדולה שנפלה בחלקו של בנם לתרום מגופו, בעודו בחיים, למישהו אחר, בעל משפחה, לא מוכר, פשוט אדם זר. תרומה מצילת חיים נטו. ניחמו עצמם בידיעה, שהבן שלהם בריא ועשה את מצוות "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" והם מלאו אושר מהול בשמחה ודמעות.


אשריך צדיק! חן האופי, היופי והאמונה, כמו גם הבריאות יהיו מנת חלקך ולצידך לאורך חייך. זכות התרומה תגן עליך מפגע רע, מעין הרע ותיתן לך בריאות טובה אושר ושמחה לך ולכלל בני המשפחה.
על שכמוך יאמר: "שֹׁפֵט צֶדֶק, בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב". 

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. חליווה הסכת ושמע...!!
חליווה, עצתי לך, שלפני שאתה משגר את הפוסטים שלך לטובת ציבור הקוראים, בדוק תחילה אם כותבים "השקיטו" או אם הסכיתו.. ואז נדע כולנו האם אתה מקדיש תשומת לב בכלל, כדי למנוע שגיאת צורמות כל כך. מקוראי עיתונך..!!
אזרח מן הישוב.   22/09/2019
8.11.19, נחנך מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה
מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה נחנך השבוע, בהשקעה של כ-130 מיליון שקל. המרכז יכלול בית היתר עמדת VR שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים לאחר עשור שנות תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון ש"ח חנכה קרן קימת לישראל את מרכז המבקרים החדש ע"ש סטיבן ג'יי הארפר באגמון החולה.להמשך קריאה.
8.11.19 סופ"ש עם הילדים - אתר קינדרלנד ממליץ:
אז מה עושים בסופ"ש הקרוב עם הילדים? קבלו כמה רעיונות שמצאנו באתר קינדרלנד שדואג שלילדים אף פעם לא יהיה משעמם: פותחים את עונת קטיף התפוזים, מצילים את העולם במתחם חדש של מציאות מדומה בתל אביב, נוסעים לטייל ועוצרים לטעימות בפסטיבל הזית בגליל, מבקרים בחממת סחלבים חדשה ונכנסים בחינם למוזיאון המדע בירושלים או שקופצים לפסטיבל האמנות בתל אביב: להמשך קריאה.
8.11.19, הסתיימה עונת הרחצה: ירידה במספר טביעות הילדים
13 ילדים ובני נוער טבעו בעונת הרחצה 2019 שהסתיימה בשבוע שעבר (יום ב'). זהו נתון הנמוך ב-26% ביחס לממוצע מספר מקרי תמותת ילדים מטביעה בחמש השנים האחרונות. בתוכנית הלאומית לבטיחות ילדים מדגישים כי גם בשנה הבאה ימשיכו לפעול במטרה להמשיך את המגמה ולמנוע טביעת ילדים. להמשך כתבה.
8.11.19, פעילויות ילדים בכל שבוע בקניוןBIG FASHION DANILOF טבריה
חודש שכולו כיף בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. בחודש נובמבר יהנו ילדי טבריה והסביבה מהצגות ופעילויות מדהימות לקטנטנים בנושאי מחזור ואיכות הסביבה. מה מחכה לנו השבוע - ביום רביעי ה 6.11 תתקיים הצגה "בוקי בקבוקי" בשעה 17:30 אחה"צ. הפעילויות יתקיימו בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה.
25.1019, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 13 נובמבר2019
Wאבגדהוש
4427282930310102
4503040506070809
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.