הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

יוסי בן חמו


הבשורה האכזרית בערב שבת האחרונה היממה את כל טבריה : אמנון כהן נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים.


אמנון היקר, רק בן 47, היה בכל שבילי חיי. כשאבי עבד במוסדות רבי מאיר, אמנון היה חברו הטוב. כשהייתי חולה והולך עם אבא לעבודה - תמיד היה כייף ללכת לחדר של אמנון, שם חיכתה סוכריה מתוקה וצרורות מפתחות אינסופיים של כל חדרי המוסד הענק שנקרא קבר ר' מאיר בעל הנס.


לפני 14 שנים צילם אמנון את בר המצווה שלי, וכשבגרתי, ואבי עזב את העבודה, קצת התרופף הקשר בינינו.


בארבע השנים האחרונות כשהתחלתי להיות פעיל חברתית - חודש הקשר באופן רציף אמנון, שליח ציבור מסור ונאמן, שהקדיש את כל חייו למען הוריו ולמען הציבור במקביל, היה פעיל חברתי רם מעלה, מלא דאגה לקהילה בה חי, אכפתי ומלא נתינה
בשיכון א' הוא חולל מהפך כיו"ר ועד, ויחד עם חברי רפאל טרבלסי "העירו" את השכונה והובילו פעילויות קהילתיות רבות לכל שכבות הגיל, מטף ועד זקן
כאשר נבחרתי לכהן כחבר במועצת העיר אמנון היה גאה. לא אחת היה מזכיר לי את ילדותי בה היה חלק נכבד מהנוף, ומעלה חוויות נשכחות. תמיד היה טורח לומר כמה הוא גאה על הדרך אותה עברתי צר לי עליך אחי אמנון, יחסרו לנו אנשים כמוך בנוף הטברייני. אנשים שהם טבריה, שחיוכם הוא טבריה, והנתינה שלהם היא טבריה, טוב הלב שלהם הוא טבריה, כיבוד ההורים שלהם הוא טבריה והפשטות שלהם - היא היא טבריה

קפה הלל

ביום חמישי ימלאו 16 שנים לפיגוע הנורא שהתרחש בקפה הלל בירושלים. הפיגוע גבה את חייהם של 7 אנשים. מבין כולם הייתי רוצה להזכיר את הסיפור העצוב של ד''ר דוד אפלבאום, שהיה מנהל חדר המיון בביה''ח "שערי צדק" וביתו נאוה שהייתה אמורה להינשא למחרת היום לארוסה חנן סנד.


הסיפור הזה קרע אותי, והזכיר לי לא מעט מחברות חללי "צוק איתן". את אסתר ג'ינו של נירן כהן ז''ל, גלי ניר של בניה שראל ז''ל ועדנה של הדר גולדין ז''ל. הטרור פגע בכולם. הוא הותיר חלל במשפחות, אך גם בבני ובנות הזוג, שיוותרו עם הצלקת והכאב על האהבה שהלכה לבלי שוב. חנן סנד איבד באותו יום את אשתו לעתיד הקרוב מאוד, ובמקום לצעוד איתה בשביל החופה, צעד וליווה אותה בדרכה האחרונה. במקום לענוד טבעת על ידה, קבר את הטבעת יחד עם גופתה. זה היה נורא, סיםור שגם היום, 16 שנים אחרי, קשה עדיין לעיכול. חנן עצמו קם מהאפר, בחר בחיים, הקים משפחה ונולדו לו ילדים. לצד החלל והחוסר – צריך להסתכל לכוחות האופל בעיניים ולומר – אנחנו עם ישראל. לא תנצחו אותנו.

טלפון מקולקל


חברתי היקרה טלי ברדה העלתה השבוע סטטוס ברשת הפייסבוק, בעל מוסר עצום, וזה תוכנו : "איש מבוגר וזקן ניגש אל חנות פלאפונים ומבקש מהמוכר לתקן לו את הטלפון. המוכר בודק ובודק, ומודיע לאיש הישיש כי הפלאפון שהביא לבדיקה תקין לחלוטין. "אם כן" , שואל הזקן, "מדוע ילדיי אינם מתקשרים אליי?"
כשקראתי את הסטטוס הנ''ל נעצרתי לרגע. חושב בכאב על דור ההורים, הסבים והסבתות שחיים לעיתים בבדידות, על היחס הלא ראוי שאנו מעניקים להם במרוצת חיינו, ובעיקר – על התיקון שלנו את עצמנו בנושא זה. המצב הזה חייב להשתנות, ואת השינוי נוביל רק אנחנו. עוד שיחה, עוד חיבוק חם, עוד 5 דקות ביקור. בשבילנו זה מאמץ קטן, בשבילם זה עולם ומלואו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 20 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.