הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 





בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

יוסי בן חמו


הבשורה האכזרית בערב שבת האחרונה היממה את כל טבריה : אמנון כהן נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים.


אמנון היקר, רק בן 47, היה בכל שבילי חיי. כשאבי עבד במוסדות רבי מאיר, אמנון היה חברו הטוב. כשהייתי חולה והולך עם אבא לעבודה - תמיד היה כייף ללכת לחדר של אמנון, שם חיכתה סוכריה מתוקה וצרורות מפתחות אינסופיים של כל חדרי המוסד הענק שנקרא קבר ר' מאיר בעל הנס.


לפני 14 שנים צילם אמנון את בר המצווה שלי, וכשבגרתי, ואבי עזב את העבודה, קצת התרופף הקשר בינינו.


בארבע השנים האחרונות כשהתחלתי להיות פעיל חברתית - חודש הקשר באופן רציף אמנון, שליח ציבור מסור ונאמן, שהקדיש את כל חייו למען הוריו ולמען הציבור במקביל, היה פעיל חברתי רם מעלה, מלא דאגה לקהילה בה חי, אכפתי ומלא נתינה
בשיכון א' הוא חולל מהפך כיו"ר ועד, ויחד עם חברי רפאל טרבלסי "העירו" את השכונה והובילו פעילויות קהילתיות רבות לכל שכבות הגיל, מטף ועד זקן
כאשר נבחרתי לכהן כחבר במועצת העיר אמנון היה גאה. לא אחת היה מזכיר לי את ילדותי בה היה חלק נכבד מהנוף, ומעלה חוויות נשכחות. תמיד היה טורח לומר כמה הוא גאה על הדרך אותה עברתי צר לי עליך אחי אמנון, יחסרו לנו אנשים כמוך בנוף הטברייני. אנשים שהם טבריה, שחיוכם הוא טבריה, והנתינה שלהם היא טבריה, טוב הלב שלהם הוא טבריה, כיבוד ההורים שלהם הוא טבריה והפשטות שלהם - היא היא טבריה

קפה הלל

ביום חמישי ימלאו 16 שנים לפיגוע הנורא שהתרחש בקפה הלל בירושלים. הפיגוע גבה את חייהם של 7 אנשים. מבין כולם הייתי רוצה להזכיר את הסיפור העצוב של ד''ר דוד אפלבאום, שהיה מנהל חדר המיון בביה''ח "שערי צדק" וביתו נאוה שהייתה אמורה להינשא למחרת היום לארוסה חנן סנד.


הסיפור הזה קרע אותי, והזכיר לי לא מעט מחברות חללי "צוק איתן". את אסתר ג'ינו של נירן כהן ז''ל, גלי ניר של בניה שראל ז''ל ועדנה של הדר גולדין ז''ל. הטרור פגע בכולם. הוא הותיר חלל במשפחות, אך גם בבני ובנות הזוג, שיוותרו עם הצלקת והכאב על האהבה שהלכה לבלי שוב. חנן סנד איבד באותו יום את אשתו לעתיד הקרוב מאוד, ובמקום לצעוד איתה בשביל החופה, צעד וליווה אותה בדרכה האחרונה. במקום לענוד טבעת על ידה, קבר את הטבעת יחד עם גופתה. זה היה נורא, סיםור שגם היום, 16 שנים אחרי, קשה עדיין לעיכול. חנן עצמו קם מהאפר, בחר בחיים, הקים משפחה ונולדו לו ילדים. לצד החלל והחוסר – צריך להסתכל לכוחות האופל בעיניים ולומר – אנחנו עם ישראל. לא תנצחו אותנו.

טלפון מקולקל


חברתי היקרה טלי ברדה העלתה השבוע סטטוס ברשת הפייסבוק, בעל מוסר עצום, וזה תוכנו : "איש מבוגר וזקן ניגש אל חנות פלאפונים ומבקש מהמוכר לתקן לו את הטלפון. המוכר בודק ובודק, ומודיע לאיש הישיש כי הפלאפון שהביא לבדיקה תקין לחלוטין. "אם כן" , שואל הזקן, "מדוע ילדיי אינם מתקשרים אליי?"
כשקראתי את הסטטוס הנ''ל נעצרתי לרגע. חושב בכאב על דור ההורים, הסבים והסבתות שחיים לעיתים בבדידות, על היחס הלא ראוי שאנו מעניקים להם במרוצת חיינו, ובעיקר – על התיקון שלנו את עצמנו בנושא זה. המצב הזה חייב להשתנות, ואת השינוי נוביל רק אנחנו. עוד שיחה, עוד חיבוק חם, עוד 5 דקות ביקור. בשבילנו זה מאמץ קטן, בשבילם זה עולם ומלואו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
21.2.20, מדור אוכל - מטבוחה
מאת ציון בן שימול, קייטרינג "מעדן ציון" המטבוחה המפורסמת של קייטרינג מעדן ציון. להמשך קריאה.
21.2.20, איילת שקד ואופיר סופר סיירו במרום הגליל ובגולן: "אנו מחוייבים לחקלאי ישראל, תמכנו בהם, ונקל עליהם כלכלית בעתיד".
השרה לשעבר איילת שקד, וח''כ אופיר סופר, תושב טפחות קיימו השבוע סיור בין המושבים החקלאיים באזור שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד מרשימת ימינה: "חקלאי ישראל, המסעדנים, הקבלנים ומשפחות המעסיקות עובדי סיעוד קורסים תחת הנטל של העסקת העובדים הזרים. מדוע המעסיקים צריכים לשלם פנסיה לעובדים הזרים, כשבארץ המוצא שלהם הם לא מקבלים פנסיה?" להמשך קריאה.
21.2.20, האם הוועדה לתכנון ולבניה בטבריה חוזרת לפעול?
מאת: חיים חליוה מחלקת מהנדס העיר בטבריה היא המחלקה המכניסה את מירב ההכנסות הכספיות מאגרות ומהיטלים לעירייה. מאז הבחירות הוועדה כמעט ולא פעלה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 22 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.