הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: תקרית האלימות בבית העלמין בין ראש העירייה קובי לחברי המועצה טרבלסי ובן חמו מאת: חיים חליוה

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

אם חשבנו שירדנו מספיק לתחתית הבור האנושי, אז כנראה שלו ואנחנו עדיין צוללים לעומק התחתית. בשישי האחרון הלך לעולמו בן העיר טבריה, אמנון כהן, איש צנוע, עניו, שקט, עושה חסד ונרתם לעשות למען שכונתו שיכון א'. ההלוויה הייתה במוצ"ש.
מספר ימים קודם עלה ברשת סרטון, בו נראה ראש העירייה תוקף מילולית את אמנון כהן ז"ל. למורת רוחם של רבים מאוהביו של האיש, רון קובי הגיע להלוויה, בין כהתרסה ובין כדי לנחם, אך נתבקש במהלכה ואף קודם לכן לעזוב והבקשה אף הועברה אליו על ידי משטרת ישראל. מיד החלה מהומה כי הוא סירב.

ראש עירייה נמצא בהלוויה, מועברים אליו בקשות מבני משפחה ומכרים כי לאור העימות המילולי בינו לבין המנוח זמן קצר קודם לכן (שאף התפרסם ברשת) הוא מתבקש לכבד את המעמד ולעזוב את שטח ההלוויה ואף המשטרה במקום מבקשת אותו לעזוב, אבל הוא לא מוצא לנכון לעשות כן, ההפך מכך, הוא נגרר לתגרה במהלך ההלוויה, שמסתיימת בהגשת תלונות הדדיות במשטרה מצדו ומצד חברי המועצה, שנתקפים על ידו.

אפילו אם סבר ראש העירייה, שלא בצדק נתבקש לעזוב את המקום, האם זהו הזמן להיגרר לעימותים? האין גבול מוסרי ואנושי לאדם הזה שמוביל עיוורים אחריו? הייתכן שיש עוד אנשים שמחשיבים עצמם אנשים הגונים וישרים שהולכים אחרי האיוולת הזאת? איזו הצדקה בעולם יש לאדם לעורר פרובוקציה במהלך אירוע הלוויה? מרגע שראה שהדברים עלולים להיגרר לעימות, אפילו אם היה בטוח שהבקשה אינה במקומה, היה עליו לעזוב לאלתר את מקום ההלוויה, כך היה עושה אדם שמכבד את עצמו ועל אחת כמה וכמה נבחר ציבור.

עד אנא התדרדרת טבריה?


איזהו השפל המוסרי שיצדיק בעולם כולו נהייה אחרי תקווה שהוא מעורר בכל "החרדים מההתחרדות"? האם הרצון לעיר חילונית תוססת ופורחת כמו בשנות ה-80 מצדיק את הדבר הזה שנחזה לנגד עינינו? האם לשטן נמכור נשמתנו כדי להגשים שאיפתנו? כמי שכתב שנים "עוד קצת ש"ס ואבדנו" והיה ממתנגדיו הבולטים של צביקה כהן וממסייעיו של בני קריתי לנצח אותו בבחירות לפני כעשור, אני בוש ונכלם.
התקווה של רבים בטבריה מכרה את נשמתה לשטן, עד שלא תדע להבחין בין טוב לרע, בין אדם שאין לו גבולות מוסריים לבין יריבות פוליטית לגיטימית.


יהי זכרו של המנוח ברוך וינוח על משכבו בשלום ואני מבקשים ממנו מחילה וסליחה אם פגענו בו חלילה. רבים בטבריה צריכים לבקש את סליחתו על כך שחשבו שאיש אחד, שהצית להם את התקווה בעיניים, ראוי שימכרו נשמותיהם בשבילו, עד שיתעקש להגיע ברגע המוקדש הזה של מסירת נשמתו של המנוח לבוראו ולעורר בו פרובוקציות. על מה, על מי ועל למה? רק לקובי פתרונים!


שבת שלום ובשורות טובות.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 20 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.