הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: תקרית האלימות בבית העלמין בין ראש העירייה קובי לחברי המועצה טרבלסי ובן חמו מאת: חיים חליוה

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

אם חשבנו שירדנו מספיק לתחתית הבור האנושי, אז כנראה שלו ואנחנו עדיין צוללים לעומק התחתית. בשישי האחרון הלך לעולמו בן העיר טבריה, אמנון כהן, איש צנוע, עניו, שקט, עושה חסד ונרתם לעשות למען שכונתו שיכון א'. ההלוויה הייתה במוצ"ש.
מספר ימים קודם עלה ברשת סרטון, בו נראה ראש העירייה תוקף מילולית את אמנון כהן ז"ל. למורת רוחם של רבים מאוהביו של האיש, רון קובי הגיע להלוויה, בין כהתרסה ובין כדי לנחם, אך נתבקש במהלכה ואף קודם לכן לעזוב והבקשה אף הועברה אליו על ידי משטרת ישראל. מיד החלה מהומה כי הוא סירב.

ראש עירייה נמצא בהלוויה, מועברים אליו בקשות מבני משפחה ומכרים כי לאור העימות המילולי בינו לבין המנוח זמן קצר קודם לכן (שאף התפרסם ברשת) הוא מתבקש לכבד את המעמד ולעזוב את שטח ההלוויה ואף המשטרה במקום מבקשת אותו לעזוב, אבל הוא לא מוצא לנכון לעשות כן, ההפך מכך, הוא נגרר לתגרה במהלך ההלוויה, שמסתיימת בהגשת תלונות הדדיות במשטרה מצדו ומצד חברי המועצה, שנתקפים על ידו.

אפילו אם סבר ראש העירייה, שלא בצדק נתבקש לעזוב את המקום, האם זהו הזמן להיגרר לעימותים? האין גבול מוסרי ואנושי לאדם הזה שמוביל עיוורים אחריו? הייתכן שיש עוד אנשים שמחשיבים עצמם אנשים הגונים וישרים שהולכים אחרי האיוולת הזאת? איזו הצדקה בעולם יש לאדם לעורר פרובוקציה במהלך אירוע הלוויה? מרגע שראה שהדברים עלולים להיגרר לעימות, אפילו אם היה בטוח שהבקשה אינה במקומה, היה עליו לעזוב לאלתר את מקום ההלוויה, כך היה עושה אדם שמכבד את עצמו ועל אחת כמה וכמה נבחר ציבור.

עד אנא התדרדרת טבריה?


איזהו השפל המוסרי שיצדיק בעולם כולו נהייה אחרי תקווה שהוא מעורר בכל "החרדים מההתחרדות"? האם הרצון לעיר חילונית תוססת ופורחת כמו בשנות ה-80 מצדיק את הדבר הזה שנחזה לנגד עינינו? האם לשטן נמכור נשמתנו כדי להגשים שאיפתנו? כמי שכתב שנים "עוד קצת ש"ס ואבדנו" והיה ממתנגדיו הבולטים של צביקה כהן וממסייעיו של בני קריתי לנצח אותו בבחירות לפני כעשור, אני בוש ונכלם.
התקווה של רבים בטבריה מכרה את נשמתה לשטן, עד שלא תדע להבחין בין טוב לרע, בין אדם שאין לו גבולות מוסריים לבין יריבות פוליטית לגיטימית.


יהי זכרו של המנוח ברוך וינוח על משכבו בשלום ואני מבקשים ממנו מחילה וסליחה אם פגענו בו חלילה. רבים בטבריה צריכים לבקש את סליחתו על כך שחשבו שאיש אחד, שהצית להם את התקווה בעיניים, ראוי שימכרו נשמותיהם בשבילו, עד שיתעקש להגיע ברגע המוקדש הזה של מסירת נשמתו של המנוח לבוראו ולעורר בו פרובוקציות. על מה, על מי ועל למה? רק לקובי פתרונים!


שבת שלום ובשורות טובות.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
21.2.20, מדור אוכל - מטבוחה
מאת ציון בן שימול, קייטרינג "מעדן ציון" המטבוחה המפורסמת של קייטרינג מעדן ציון. להמשך קריאה.
21.2.20, איילת שקד ואופיר סופר סיירו במרום הגליל ובגולן: "אנו מחוייבים לחקלאי ישראל, תמכנו בהם, ונקל עליהם כלכלית בעתיד".
השרה לשעבר איילת שקד, וח''כ אופיר סופר, תושב טפחות קיימו השבוע סיור בין המושבים החקלאיים באזור שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד מרשימת ימינה: "חקלאי ישראל, המסעדנים, הקבלנים ומשפחות המעסיקות עובדי סיעוד קורסים תחת הנטל של העסקת העובדים הזרים. מדוע המעסיקים צריכים לשלם פנסיה לעובדים הזרים, כשבארץ המוצא שלהם הם לא מקבלים פנסיה?" להמשך קריאה.
21.2.20, האם הוועדה לתכנון ולבניה בטבריה חוזרת לפעול?
מאת: חיים חליוה מחלקת מהנדס העיר בטבריה היא המחלקה המכניסה את מירב ההכנסות הכספיות מאגרות ומהיטלים לעירייה. מאז הבחירות הוועדה כמעט ולא פעלה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 22 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.