הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: התיאטרון הטברייני – הצגות השבוע

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19


השבוע התרחשו בעיר שלוש הצגות. טובות? אתם תגידו. הנה הפרטים


הצגה ראשונה – ועדת מכרזים ביום שני: השחקנים התנהגו יפה ובאופן מכובד, הועברו החלטות תוך הסכמה בין כלל החברים, אופוזיציה וקואליציה. כשלא יורדים לרמות האישיות, כל השחקנים רגועים והמסך לא יורד על ההצגה מוקדם מדי. ההפתעה הגדולה הייתה שאחד מתומכיו של קובי, גדי בן שמואל, זכה להתקין בחודש בו לא כיהנו חברי המועצה ערב רב של מערכות שמע ואביזרי הקלטה בחדר הישיבות של העירייה.

ההודעה שנמסרה הייתה כי הוא זכה בהליך תחרותי של הגשת הצעות כהצעה הזולה ביותר. מדוע אי אפשר היה להמתין עם קבלת ההחלטה עד שתוכרע שאלת חזרת חברי המועצה לתפקיד על ידי בג"צ? לקובי פתרונים.
הצגה שנייה – ישיבת תקציב שלהפתעת כל הסובבים וטבריה כולה נערכה 36 דקות בלבד. כבר התרגלנו לישיבות של 4 שעות ויותר, לכן הופתענו מאוד לראות ישיבת תקציב בת 36 דקות בלבד. ההצגה כרגיל הייתה מאכזבת. 

חילופי האשמות קשות הוחלפו בין קובי לבן דוד:
שוב פעם הוזמנה משטרה בכדי להוציא את טרבלסי שקובי מקטלג אותו כבעייתי. פעם קובי היה בעייתי לבן דוד, עכשיו טרבלסי בעייתי לקובי. הגלגל מסתובב ושום דבר לא משתנה כאן לצערנו, חוץ מהשחקנים.


מיכאל לרר, שקובי איבד אותו חזרה לטובת האופוזיציה, דבר שלא מעיד על חוכמתו הרבה כפוליטיקאי או כמנהיג בכלל, המטיר על קובי מטר של שאלות בנוגע לשומות של בעלי חופי הכנרת הטבריינים. למי שלא מכיר ויודע, על פי נוהל משרד הפנים, הרשות מחויבת לערוך מדידות כל חמש שנים והפעם המדידות בחופי הכנרת באמצעות חברה המתמחה במדידות בחופים, שנשכרה באופן מיוחד לשם כך, הציגה ממצאים לפיהם יש להעלות את שטח החיוב בארנונה, באופן שיכניס לקופת העיריה עוד מילוני ₪ בשנה. וכולם כבר יודעים, שאת המילונים האלו העיריה צריכה כמו אוויר לנשימה.

קובי, שחלק מתומכיו הגדולים בעלי חופים בכנרת, פוצץ בשלב זה את הישיבה. את הנזקים של ההצגה הזאת נספור בעוד כמה שנים. בדרך כלל בטבריה לוקחות כמה שנים טובות עד שהציבור, שנוהה אחרי מנהיג שנראה לו בסדר, מבין את גודל הנזק. כך נותרנו עם מעל 324 מיליון ₪ גרעון מתקופות קודמות, למרות שכל נורות האזהרה הובאו בפני הציבור במועד. הפעם התקופה קצרה יותר לעת עתה, אבל המכה עלולה להיות כואבת יותר, לנוכח המצב ההתחלתי הגרוע גם ככה.

הצגה שלישית – ועדת תכנון ובנייה: בשעה טובה ומוחלטת ההצגה עלתה לבמה, לאחר שפעמים רבות נמכרו כל הכרטיסים וראש העיריה לא הגיע והמסך לא עלה. חברי המועצה של האופוזיציה טרבלסי, אוחנה ואזולאי דודיק ניהלו את הישיבה.
אחרי שנתגלו לא מעט טעויות בהכנת התיקים לוועדה, אוחנה תקף את ראש העירייה "איך אתה חותם על סדר יום לפני שאתה בודק מקצועית את התיקים. אתה שם לנו רגליים שניכשל?" חברת המועצה מירי אזולאי הסכימה שמספר הטעויות בהגשת התיקים הינו רב מידי ומדובר בעבודה לא מקצועית שנעשתה.


ככל הנראה, בשל העדר כוח אדם מקצועי במחלקה, שנטש את הספינה מאז כניסתו של ראש העיריה, התיקים שהונחו על במת ההצגה/שולחן הוועדה לא הונחו בצורה תקינה ובליווי כל המידע הנדרש. בשל כך חברי האופוזיציה איימו להתפטר מהוועדה, אם לא יוסף כוח אדם למחלקה. קובי נראה היה עסוק מדי בקמפיין הבחירות ותוך כדי הישיבה דיבר עם אלי לוי מערוץ 13. בערים אחרות הדובר מטפל בענייני התקשורת, כשראש העיר עובד למען העיר. כאן נראה שהתחלפו התפקידים. בסופו של דבר חברי האופוזיציה העבירו לא מעט החלטות, כדי לקדם את ענייני התכנון והבנייה בטבריה, אז אפשר לברך על המוגמר ולומר, שבסוף הקהל מחא כפיים.

אין ספק, שתרבות בעיר אין, אבל תיאטרון יש מדי שבוע ואם חס וחלילה נדמה לשנייה שאין יותר אירועים להעלות על במתה של טבריה, מיד עולה רון קובי בלייב ומספק לנו הצגה חדשה. הבעיה הקשה היא שיותר ויותר טבריה נופלת לפי פחת תקציבי ולא בטוח, שיישאר לתושביה מספיק כסף לקנות כרטיסים להצגה הבאה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 19 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.