הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: התיאטרון הטברייני – הצגות השבוע

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19


השבוע התרחשו בעיר שלוש הצגות. טובות? אתם תגידו. הנה הפרטים


הצגה ראשונה – ועדת מכרזים ביום שני: השחקנים התנהגו יפה ובאופן מכובד, הועברו החלטות תוך הסכמה בין כלל החברים, אופוזיציה וקואליציה. כשלא יורדים לרמות האישיות, כל השחקנים רגועים והמסך לא יורד על ההצגה מוקדם מדי. ההפתעה הגדולה הייתה שאחד מתומכיו של קובי, גדי בן שמואל, זכה להתקין בחודש בו לא כיהנו חברי המועצה ערב רב של מערכות שמע ואביזרי הקלטה בחדר הישיבות של העירייה.

ההודעה שנמסרה הייתה כי הוא זכה בהליך תחרותי של הגשת הצעות כהצעה הזולה ביותר. מדוע אי אפשר היה להמתין עם קבלת ההחלטה עד שתוכרע שאלת חזרת חברי המועצה לתפקיד על ידי בג"צ? לקובי פתרונים.
הצגה שנייה – ישיבת תקציב שלהפתעת כל הסובבים וטבריה כולה נערכה 36 דקות בלבד. כבר התרגלנו לישיבות של 4 שעות ויותר, לכן הופתענו מאוד לראות ישיבת תקציב בת 36 דקות בלבד. ההצגה כרגיל הייתה מאכזבת. 

חילופי האשמות קשות הוחלפו בין קובי לבן דוד:
שוב פעם הוזמנה משטרה בכדי להוציא את טרבלסי שקובי מקטלג אותו כבעייתי. פעם קובי היה בעייתי לבן דוד, עכשיו טרבלסי בעייתי לקובי. הגלגל מסתובב ושום דבר לא משתנה כאן לצערנו, חוץ מהשחקנים.


מיכאל לרר, שקובי איבד אותו חזרה לטובת האופוזיציה, דבר שלא מעיד על חוכמתו הרבה כפוליטיקאי או כמנהיג בכלל, המטיר על קובי מטר של שאלות בנוגע לשומות של בעלי חופי הכנרת הטבריינים. למי שלא מכיר ויודע, על פי נוהל משרד הפנים, הרשות מחויבת לערוך מדידות כל חמש שנים והפעם המדידות בחופי הכנרת באמצעות חברה המתמחה במדידות בחופים, שנשכרה באופן מיוחד לשם כך, הציגה ממצאים לפיהם יש להעלות את שטח החיוב בארנונה, באופן שיכניס לקופת העיריה עוד מילוני ₪ בשנה. וכולם כבר יודעים, שאת המילונים האלו העיריה צריכה כמו אוויר לנשימה.

קובי, שחלק מתומכיו הגדולים בעלי חופים בכנרת, פוצץ בשלב זה את הישיבה. את הנזקים של ההצגה הזאת נספור בעוד כמה שנים. בדרך כלל בטבריה לוקחות כמה שנים טובות עד שהציבור, שנוהה אחרי מנהיג שנראה לו בסדר, מבין את גודל הנזק. כך נותרנו עם מעל 324 מיליון ₪ גרעון מתקופות קודמות, למרות שכל נורות האזהרה הובאו בפני הציבור במועד. הפעם התקופה קצרה יותר לעת עתה, אבל המכה עלולה להיות כואבת יותר, לנוכח המצב ההתחלתי הגרוע גם ככה.

הצגה שלישית – ועדת תכנון ובנייה: בשעה טובה ומוחלטת ההצגה עלתה לבמה, לאחר שפעמים רבות נמכרו כל הכרטיסים וראש העיריה לא הגיע והמסך לא עלה. חברי המועצה של האופוזיציה טרבלסי, אוחנה ואזולאי דודיק ניהלו את הישיבה.
אחרי שנתגלו לא מעט טעויות בהכנת התיקים לוועדה, אוחנה תקף את ראש העירייה "איך אתה חותם על סדר יום לפני שאתה בודק מקצועית את התיקים. אתה שם לנו רגליים שניכשל?" חברת המועצה מירי אזולאי הסכימה שמספר הטעויות בהגשת התיקים הינו רב מידי ומדובר בעבודה לא מקצועית שנעשתה.


ככל הנראה, בשל העדר כוח אדם מקצועי במחלקה, שנטש את הספינה מאז כניסתו של ראש העיריה, התיקים שהונחו על במת ההצגה/שולחן הוועדה לא הונחו בצורה תקינה ובליווי כל המידע הנדרש. בשל כך חברי האופוזיציה איימו להתפטר מהוועדה, אם לא יוסף כוח אדם למחלקה. קובי נראה היה עסוק מדי בקמפיין הבחירות ותוך כדי הישיבה דיבר עם אלי לוי מערוץ 13. בערים אחרות הדובר מטפל בענייני התקשורת, כשראש העיר עובד למען העיר. כאן נראה שהתחלפו התפקידים. בסופו של דבר חברי האופוזיציה העבירו לא מעט החלטות, כדי לקדם את ענייני התכנון והבנייה בטבריה, אז אפשר לברך על המוגמר ולומר, שבסוף הקהל מחא כפיים.

אין ספק, שתרבות בעיר אין, אבל תיאטרון יש מדי שבוע ואם חס וחלילה נדמה לשנייה שאין יותר אירועים להעלות על במתה של טבריה, מיד עולה רון קובי בלייב ומספק לנו הצגה חדשה. הבעיה הקשה היא שיותר ויותר טבריה נופלת לפי פחת תקציבי ולא בטוח, שיישאר לתושביה מספיק כסף לקנות כרטיסים להצגה הבאה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 23 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.