הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

גבעתי בן יוסף

 


זר פרחים
כשנכנסתי, לא האמנתי למראה עיניי. הייתי כאן רק לפני כשבוע , המבנה, שהיה פעם, מזמן, כך אמרו לי תושבי השכונה, כל כך יפה, ניצב כחירבה, שלא ידע יד אדם, חודשים ואולי שנים רבות. הכל שם היה מבולגן, הרבה חפצים וציוד שאבד עליו הקלח, נערם בין כתליו, מין מחסן כזה לכל הדברים המיותרים שנערמו כגיבוב סתמי ללא תוחלת ותכלית. קירותיו, לא ידעו צבע  מזה שנים רבות, המרצפות, חלקן שבורות. הכל ניראה כמו חורבה נטושה תשושה ועלובה. המראה החיצוני, היה אף גרוע יותר, עשבייה שהשתלטה על חלקו הגדול של החצר ה"אבודה", ציוד הרוס ומיותם, קירות חיצוניים מנוכרים, על סף הגועל, ושער ברזל חורק, נעול על בריח. אין ספק, המבנה, בעברו הרחוק, ידע ימים יפים מאלה.


ואז הם הגיעו, מנכ"ל העיריה עם מספר עובדי עירייה, עם כלים ביד, והמון אמביציה מתפרצת , בסערת רוח, אותה הוביל המנכ"ל, כשלצידו תמי, מנהלת מחלקת החינוך ושמחה, מנהלת הגנים בעירייה, השתלטו על השטח וחילקו הוראות.


הגעתי למקום ב"מיקרה". לאחר שהבחנתי ב"מהומה", עצרתי את רכבי והתעניינתי , "מה קורה כאן". עופר, מנכ"ל העיריה , הביט בי "אנחנו רוצים להפוך את המקום הזה, לגן ילדים". החזרתי לו מין מבט מופתע, בלתי ברור "עופר, שנת הלימודים מתחילה בשבוע הבא, איך ??" הוא חייך "ב-1 לחודש הגן הזה יפעל, והכל יהיה נקי, מסודר ומטופח" , "אשרי המאמין" לחשתי באוזנו. היה שם המון, אבל ממש המון מה לעשות, כדי שההבטחה שלו תמומש. אני, כהרגלי בקודש, הייתי אופטימי, על סף הסקפטיות. הבטחתי להיות במקום  ב- 1 לחודש ספטמבר, יום פתיחת שנת הלימודים.


וכמו שהבנתם, הייתי שם. מה אומר ומה אספר, כמעט ולא זיהיתי את המקום. חצר נקייה, עם מתקני משחק חדשים, הקירות החיצוניים צבועים למשעי. עם הרבה צבע וירק. נכנסתי פנימה ואורו עיני. כ-30 ילדים מקסימים, שרים בהתלהבות. הקירות זכו לגוון וצבעים חדשים ו"חיים". חדרים מעוצבים, שמשכנים בתוכם, ציוד, בחלקו ממש דנדש. המקלחות והשירותים מצוחצחים. הכל כמו ניבנה רק אתמול. ראש העיר ומלוויו הביטו בהתפעלות, חלקם אף מודים "לא האמנו שזה יקרה".


את פני האורחים קיבלו בני משפחת חנון, שעל שם אחיהם, חייל, מכונאי מוטס, בן השכונה, שנפל בעת שמסוקו התרסק. בכניסה לגן הוצב שלט מאיר עיניים ולב,  עליו נכתב "גן, ע"ש גדעון חנון ז"ל", זה היה מרגש.


ובכן, מתברר שזה אפשרי, אם רק רוצים, אם יש יד מכוונת, אם יש מי שיודע לנהל ויודע לקחת על עצמו אחריות, משימות לא קלות, אבל ברות השגה. ראש העיר נתן את ההוראה, המנכ"ל יחד עם מספר עובדי עירייה, לקחו את המשימה כאתגר, וביצעו אותה, על הצד הטוב ביותר.


זר פרחים, למי שעשו במלאכה, בראשם לעופר, מנכ"ל העיריה, למנהלת מחלקת החינוך לממונה על הגנים, וכמובן לעובדי העיריה, שלא תמיד אנחנו, יודעים ואוהבים לפרגן להם. כן, עשיתם כמעט את הבלתי אפשרי , ועל זה מגיע לכם, יישר כח וכל הכבוד!!
 
ועוד זר


יצא לי להיות מספר פעמים במשרד הפנים, כאחד האדם, כאחד התושבים.. תמיד היו מי שניגשו אלי כדי לספר לי על לביב, מנהל הסניף בעיר, כל ה"מספרים" החמיאו לו, על השרות על היחס, ועל האנושיות שהוא מקרין. הבטחתי להם שאכתוב על כך. ראיתי ונוכחתי בזאת, ולא פעם, במו עיני. האיש, מדהים, הוא לא רק מקצוען לעילא ולעילא, הוא קודם כל "אדם". שנותן שרות מצוין ומכל הלב. אז לביב יקר. הרשה לי בשמי ובשם רבים שפנו אלי , לעטר את ראשך בזר פרחים, ולומר לך, ת ו ד ה !


שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.1.19, כהונת רון קובי הגיעה לסיומה
השר אלקין החליט להפסיק כהונת ראש עיריית טבריה רון קובי - השר זאב אלקין החליט היום (יום ב׳), להפסיק את כהונתו של ראש עיריית טבריה, רון קובי. השר אלקין החליט על כך לאחר שבחן במשך ימים את נימוקי הדרג המקצועי באשר לכשלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק, על ידי ראש העירייה וחברי המועצה. בהתאם להחלטת בג"ץ, הסמכות להחלטה בנוגע להמשך כהונתו של ראש העיריה, עברה לשר אלקין לאחר שהדבר אושר בממשלה ובכנסת. להמשך קריאה.
10.1.20, חורף חם בצפת: האטרקציות החמות בבירת הגליל בפעילות חורף מיוחדת
אחת מערי התיירות המובילות בישראל היא צפת- בירת הגליל, עיר מלאת קסם, טבע והיסטוריה מרתקת הנמצאת בעיצומה של קפיצת מדרגה היסטורית.  צפת מציע למבקרים בה חוויה ייחודית ברמה עולמית- עיר עתיקה עם רצף אורבני בן 4,000 שנה, רוחניות, ייצירה עשירה ואומנות ברצף של 2,000 שנות יישוב יהודי.  לצד הסימטאות הקסומות, היצע קולינארי עשיר ומגוון, פארקים ואוצרות טבע קסומיים וייחודיים, בתי כנסת עתיקים, מוזאונים, גלריות ואטרקציות לכל המשפחה. כעת, בעיצומו של החורף ביצעו בתיירות צפת התאמות על מנת למשוך מבקרים גם בשיאה של העונה הקרה. אז מה עושים בצפת? להמשך קריאה.
10.1.20, זרימות ומפלים בגולן- חורף 2020 - הצעה לנקודות תצפית
סוף השבוע היה מבורך בגשמים וכל הנחלים והמפלים  בגולן זורמים בשצף. זו הזדמנות נהדרת להגיע ולצפות בזרימה. הצטיידו במעילים, מגפיים, מטריות, ותרמוס עם תה חם. אלו הנקודות המומלצות לצפייה בזרימות החורף, כולן סמוכות לחניה מסודרת ולא מצריכות הליכה מרובה. להמשך קריאה.
10.1.20, עיסוי תינוקות במועדון בייבי סטארט
ביום ראשון 5.1.20 הסתיים קורס עיסוי תינוקות במועדון יולדות, בייבי סטארט, בהדרכת פיזיותרפיסטית מהמרכז הרפואי. הקורס כולל שלושה מפגשים, בהדרכתה של הפיזיותרפיסטית תמר עמירם. במהלך הקורס המשתתפות תרגלו תנועות עיסוי ברגליים בכפות הרגליים, בבטן, בבית החזה, בידיים, בפנים ובגב, ועיסוי להקלה על כאבי בטן וגזים.
10.1.2020, שירות חדש בכללית מחוז צפון: הודעת מסרון (SMS) שתעדכן על מצב התור  
הגעתם למרפאה והעברתם כרטיס בעמדת הקיו פלו? מעתה תקבלו הודעת מסרון (SMS) שתעדכן אתכם כמה ממתינים יש לפניכם. לדברי רפי ברום, המנהל האדמיניסטרטיבי של כללית מחוז צפון "בימים אלה מתבצע פיילוט מוצלח במספר מרפאות ברחבי המחוז: מרכז בריאות הילד עפולה, מרפאת מגדל העמק, מרכז רפואה יועצת בבית שאן ומרכז בריאות הילד בקריית שמונה, שיכון ד' בטבריה, מרפאת מומחים בקניון צפת והמרכז לרפואה יועצת מגדלי נצרת. כללית מרחיבה את מגוון השירותים הדיגיטליים והחלה בהפעלת שירות חדש, קבלת הודעת מסרון (SMS) שתעדכן אתכם על מצב הממתינים. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 18 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.