הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2402, 6.9.19

גבעתי בן יוסף

 


זר פרחים
כשנכנסתי, לא האמנתי למראה עיניי. הייתי כאן רק לפני כשבוע , המבנה, שהיה פעם, מזמן, כך אמרו לי תושבי השכונה, כל כך יפה, ניצב כחירבה, שלא ידע יד אדם, חודשים ואולי שנים רבות. הכל שם היה מבולגן, הרבה חפצים וציוד שאבד עליו הקלח, נערם בין כתליו, מין מחסן כזה לכל הדברים המיותרים שנערמו כגיבוב סתמי ללא תוחלת ותכלית. קירותיו, לא ידעו צבע  מזה שנים רבות, המרצפות, חלקן שבורות. הכל ניראה כמו חורבה נטושה תשושה ועלובה. המראה החיצוני, היה אף גרוע יותר, עשבייה שהשתלטה על חלקו הגדול של החצר ה"אבודה", ציוד הרוס ומיותם, קירות חיצוניים מנוכרים, על סף הגועל, ושער ברזל חורק, נעול על בריח. אין ספק, המבנה, בעברו הרחוק, ידע ימים יפים מאלה.


ואז הם הגיעו, מנכ"ל העיריה עם מספר עובדי עירייה, עם כלים ביד, והמון אמביציה מתפרצת , בסערת רוח, אותה הוביל המנכ"ל, כשלצידו תמי, מנהלת מחלקת החינוך ושמחה, מנהלת הגנים בעירייה, השתלטו על השטח וחילקו הוראות.


הגעתי למקום ב"מיקרה". לאחר שהבחנתי ב"מהומה", עצרתי את רכבי והתעניינתי , "מה קורה כאן". עופר, מנכ"ל העיריה , הביט בי "אנחנו רוצים להפוך את המקום הזה, לגן ילדים". החזרתי לו מין מבט מופתע, בלתי ברור "עופר, שנת הלימודים מתחילה בשבוע הבא, איך ??" הוא חייך "ב-1 לחודש הגן הזה יפעל, והכל יהיה נקי, מסודר ומטופח" , "אשרי המאמין" לחשתי באוזנו. היה שם המון, אבל ממש המון מה לעשות, כדי שההבטחה שלו תמומש. אני, כהרגלי בקודש, הייתי אופטימי, על סף הסקפטיות. הבטחתי להיות במקום  ב- 1 לחודש ספטמבר, יום פתיחת שנת הלימודים.


וכמו שהבנתם, הייתי שם. מה אומר ומה אספר, כמעט ולא זיהיתי את המקום. חצר נקייה, עם מתקני משחק חדשים, הקירות החיצוניים צבועים למשעי. עם הרבה צבע וירק. נכנסתי פנימה ואורו עיני. כ-30 ילדים מקסימים, שרים בהתלהבות. הקירות זכו לגוון וצבעים חדשים ו"חיים". חדרים מעוצבים, שמשכנים בתוכם, ציוד, בחלקו ממש דנדש. המקלחות והשירותים מצוחצחים. הכל כמו ניבנה רק אתמול. ראש העיר ומלוויו הביטו בהתפעלות, חלקם אף מודים "לא האמנו שזה יקרה".


את פני האורחים קיבלו בני משפחת חנון, שעל שם אחיהם, חייל, מכונאי מוטס, בן השכונה, שנפל בעת שמסוקו התרסק. בכניסה לגן הוצב שלט מאיר עיניים ולב,  עליו נכתב "גן, ע"ש גדעון חנון ז"ל", זה היה מרגש.


ובכן, מתברר שזה אפשרי, אם רק רוצים, אם יש יד מכוונת, אם יש מי שיודע לנהל ויודע לקחת על עצמו אחריות, משימות לא קלות, אבל ברות השגה. ראש העיר נתן את ההוראה, המנכ"ל יחד עם מספר עובדי עירייה, לקחו את המשימה כאתגר, וביצעו אותה, על הצד הטוב ביותר.


זר פרחים, למי שעשו במלאכה, בראשם לעופר, מנכ"ל העיריה, למנהלת מחלקת החינוך לממונה על הגנים, וכמובן לעובדי העיריה, שלא תמיד אנחנו, יודעים ואוהבים לפרגן להם. כן, עשיתם כמעט את הבלתי אפשרי , ועל זה מגיע לכם, יישר כח וכל הכבוד!!
 
ועוד זר


יצא לי להיות מספר פעמים במשרד הפנים, כאחד האדם, כאחד התושבים.. תמיד היו מי שניגשו אלי כדי לספר לי על לביב, מנהל הסניף בעיר, כל ה"מספרים" החמיאו לו, על השרות על היחס, ועל האנושיות שהוא מקרין. הבטחתי להם שאכתוב על כך. ראיתי ונוכחתי בזאת, ולא פעם, במו עיני. האיש, מדהים, הוא לא רק מקצוען לעילא ולעילא, הוא קודם כל "אדם". שנותן שרות מצוין ומכל הלב. אז לביב יקר. הרשה לי בשמי ובשם רבים שפנו אלי , לעטר את ראשך בזר פרחים, ולומר לך, ת ו ד ה !


שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 19 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.