הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון גיליון 2398, 9.8.19


רונן פלוט הוא מנהיג. מכירים אותו? ראש העירייה של שכנתנו נצרת עילית, שהפכה לא מכבר ל"נוף הגליל". רונן הוא דמות סמכותית. כזה שכל מי שלידו יודע שהוא יספק לו את מבוקשו ויעזור לו בכל צורכו. הוא מכהן אל נוף הגליל הגיע באמצע הקדנציה הקודמת ונבחר בקדנציה הנוכחית ברוב מוחץ. 
זה לא סוד שפלוט הוא דמות מקושרת, מאוד. בכיר במפלגתו של אביגדור ליברמן, לשעבר מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, מנכ"ל משרד התפוצות ובשיא – מנכ"ל כנסת ישראל.
רונן פלוט הוא איש חילוני למהדרין. כפי שכתבתי, הוא מבכירי מפלגתו של אביגדור ליברמן, והוא הדוגמא המופלאה למנהיגות בריאה. העיר שלו, נוף הגליל מתמודדת עם אתגרים מורכבים : אוכלוסייה מעורבת ומגוונת – חילונים, מסורתיים, דתיים לאומים, חרדים וערבים. כל כך הרבה ניגודים, כל כך הרבה שוני בין נציגי האוכלוסייה, אבל אצל רונן פלוט החיסרון הופך יתרון.
הוא מצליח לתמרן בין כלל פלחי האוכלוסייה, ומתוך 15 חברי מועצה, כאשר החל במלאכת הרכבת הקואליציה – הוא לא ויתר על איש. שמעתם נכון. 15 חברי מועצה בקואליציה מתוך 15 אפשריים. חילונים, דתיים לאומים, חרדים וערבים. כולם יחד.
מה שצד את עיני יותר מכל הוא התמונה אליה אתם מביטים מטה : רונן פלוט, החילוני למהדרין, הבכיר במפלגת ליברמן, מעלה תמונה מחשבון הפייסבוק שלו בו הוא מקדם בברכה משפחות חרדיות ממודיעין עילית. הוא מפליג בשבחן ומכנה את הילדים : "תינוקות של בית רבן".
בימים אלו, בהם הטרנד החם בפוליטיקה הארצית ובעיקר המקומית היא שנאת חרדים, בימים בהם ראש עירייה הזוי מאשים חרדים בשריפת מועדון רק כי זה נוח לו לאג'נדה ולקידום פולחנו האישי, בימים בהם הקרע בין פלחי האוכלוסייה הטבריינית מסרב להתאחות ותומכי ראש עירייה הזוי מצהירים ש"פשוט להחזיר באותו המטבע ולשרוף בתי כנסת" ואותו ראש עירייה הזוי אפילו לא מגנה את התומך שלו – טוב שיש מנהיגים כמו רונן. 

השקרן נתפס במערומיו

היה אפרוח, שחשב שהוא אריה. למה חשב שהוא אריה? כי להקת צרצרים שכנעה אותו שהוא אריה.
הלוך הלך האפרוח לגוב האריות אצל המלך רסקין ורצה למשול על העדר. לשם כך קנה לו מגפון ובו הקלטת שאגה, וכל אימת שהגיע לקרבתו מי ממנהיגי העדר הוא שאג לעברם : "לוינסון – אתה שמאלן אינך טוב, אני מנהיג העדר", "בועז ביסמוט – ימני אתה, משרתם של אדונים, אינך טוב, אני מנהיג העדר", "חרדים – אתם שורפים מועדונים, אינכם טובים, אני מנהיג העדר".
יום אחד התעורר האפרוח לאחר הזיות קשות בלילה וגילה כי העדר ברח. לא נשאר איש שרועד ממנו. נגמר הפחד, נגמרו ראשי ערים אחרות לרדוף אחריהם ולהשמיצם, נגמרו מבקרים ואורחי אולפנים להטיח בהם עלבונות – והאפרוח נותר בדד. 
ובמבט על המציאות : אומרים שלשקר אין רגליים, וכשנשאל "האפרוח" אודות רכב היוקרה בו הוא נוהג, שכח את הלשון בבית. הרכב אצלו יום, יומיים, מראשון, מחודש יוני. מבולבלים? גם אנחנו.
וכשהצביעות באה לבקר – היא נשארת אורחת קבע. היה היה אפרוח שהעיר לראש העירייה הקודם זוהר עובד אודות רכב יוקרה בו הוא נוהג ותהה למה הוא לא משתמש בטויוטה מנוע 2000? 
איך אמר לי אחד מתומכיו לשעבר השבוע : "מה זה משנה BMW או מזראטי? יש לנו ראש עיר טרנטה".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.