הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
איילת שקד - זה רק עניין של זמן, היא תהיה ראשת הממשלה של מדינת ישראל

כוכב הצפון גיליון 2398, 9.8.19

חיים חליוה

 

 

על נתי חדד: הפעולות בעניין נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ.
על ההסתה כנגד החרדים: פוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה.

שקד עלתה לראשונה השבוע בפייסבוק בלייב, במטרה להשיב לשאלות של גולשים. שני נושאים תפסו שם את עינינו: נתי חדד וההסתה כנגד המגזר החרדי. תהא דעתכם אשר תהא בעניין, תסכימו שאלו נושאים שבוערים היום על אדמתנו היטב ומי שהצליחה להגיע להיות שרת משפטים במדינת ישראל, לאחר שנים של ניסיון במשרד ראש הממשלה, יכולה בהחלט ללמד אותנו דבר אחד או שניים בכל אחד מהנושאים הללו ועל עשייה בכלל. 
 אז מה קורה עם נתי חדד והאם נוכל לבשר חגיגית לפני ראש השנה על איחוד עם משפחתו?
"נתי חדד זה בחור מדהים ישראלי מטבריה, שנמצא בכלא בתאילנד. כשרת משפטים הייתי בקשר קרוב מאוד לאמא שלו ופעלתי ככל שיכולתי. ישנה פרוצדורה של העברת אסירים, אסיר שיושב בחו"ל, אנחנו יכולים להעביר אותו לישראל. כשרת משפטים הייתה לי אג'נדה מאוד ברורה שכל אסיר שיושב בחו"ל, אם אפשר להעביר אותו לישראל, אני עושה את זה. כשעזבתי את משרד המשפטים ההליך היה כמעט בסיומו, אני עוקבת אחרי זה גם מבחוץ ואני יודעת ומקווה, שבזמן הקרוב נתי יחזור הביתה". וממש בסמוך לכתיבת שורות אלו, כשביקשנו לדעת על הפעולות שנעשות בימים אלו, הבהירה: "כל הפעולות בעניינו של נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ", אז יש לנו למה לצפות ואמן ונתבשר בבשורות טובות בקרוב.
ועל האיחוד של הימין ומדוע מי שרוצה את שלטון הימין עליו להצביע לימין המאוחד:
במהלך הלייב היא השיבה לשאלות בנוגע לאג'נדה של הימין המאוחד והתייחסה באופן מיוחד לשונות בין חברי המפלגה. שקד מדגישה כל העת, שיש מכנה משותף מהותי בין חברי המפלגה והוא אחדות הימין והקמת ממשלה ימנית. חלק מהעניין, הוא שחברי מפלגות שונות שהתאחדו כאן מאמינים בדברים שונים מהבחינה החברתית, אבל זה בדיוק העניין בפוליטיקה – לדעת לאחד בין חלקי ציבור שבאים מעולמות שונים ואמונות שונות למען מטרה אחת. במקרה של ראש עיריית נצרת עילית לשעבר, רונן פלוט, זה נוף הגליל (כיום). במקרה של שקד, זה קואליציה ימנית, כדי לקדם קו מדיני ימני ושמרני במערכת בתי המשפט.
אם המפלגה שלה ושל בנט הייתה מקבלת עוד מנדט אחד בבחירות הקודמות והליכוד היה מקבל מנדט אחד פחות, נתניהו היה מרכיב ממשלה ימנית, כך שבעצם מי שמחזק את הימין המאוחד מחזק ממשלה ימנית ולא ממשלה במשבר זהות ביחד עם השמאל. 
ומה יש לה לומר על ההסתה החרדית של ליברמן ולפיד?
כבר בלייב אמרה: "אני חושבת שפוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה. אני מאמינה בשילוב של החברה הישראלית בחברה החרדית, אני עובדת עם פוליטיקאים חרדים ואני מתנגדת להסתה הזאת של לפיד וליברמן, אני חושבת שזה סתם ניסיון לקושש קולות בלי מהות. אני חושבת שהחרדים זה מגזר, שיכול מאוד לתרום לחברה הישראלית ולצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל".
ולשאלת כוכב הצפון, כיצד היא רואה אותם תורמים לצמיחה הכלכלית, השיבה: ככל שנשכיל לשלבם בשוק העבודה, כך כלכלת ישראל תרוויח והמשק ירוויח. רק 50 אחוז מהגברים עובדים היום, יש שם פוטנציאל גדול . לכן, צריך להמשיך ולפתח עבורם מסלולי הכשרה ולימודים בהפרדה, כי רק ככה הם לומדים, דבר שיעלה את אחוזי הגברים העובדים. 
בקיצור, ככה חושבת אישה חכמה, שלא רבה עם המציאות, אלא מנסה לתעל את המציאות הקיימת לטובת העניין. במקום לפעול בכפייה, היא חותרת להישגים בהסכמה, במקום להנציח את עובדת היותם אוכלוסייה נחשלת, שנשענת על תקציב המדינה, היא שואפת להגדיל את יכולתם הכלכלית ולפתח את המגזר בצורה שיתרמו לכלכלה ולא ההיפך. כפי ששקד אומרת, יש מי שמדבר ועושה הרבה רעש ויש מי שעושה. כאשר אין לפוליטיקאי יכולת עשייה הוא עסוק כל היום בלהסית ולצבור כוח מפחדיו של הציבור ותמימותו, כי בסוף עשייה, בכל תחום, ופוליטיקה בפרט, היא עולם של פשרות.
הרדיפה אחרי קולות רבים, שכועסים על העדר השתלבות המגזר החרדי בחברה, הסתיימה בתקופתו של טומי לפיד בכישלון חרוץ (ואני חייב לציין שתמיד תהיה שמורה לי הערכה רבה לאיש המיוחד הזה). זה כבר הוכח – כאשר מפלגה שלמה קמה על ליבוי החרדה והכעס של הציבור על מגזר מסוים – סופה שתעלם, כי הכפייה היא כמו סיר לחץ, אתה לא יודע אף פעם מתי היא תתפוצץ. הציבור היום כועס, אך במקום לשחרר את הלחץ בהבנה והסכמה ובמו"מ של פשרות, הפוליטיקאים שלא אכפת להם לרכב על גבו של הציבור, מייצרים סיר לחץ נגדי ומפתחים בציבור ציפיות לא ריאליות. עכשיו יש לנו שני סירים ושניהם מחשבים להתפוצץ, בעוד מי שידע לערבב ביניהם, תוך הפחתת הלחץ, יזכה ליהנות מהאוכל שבסיר ובעוד הוא נהנה מהטעם, התבשיל המיוחד שרקח המסית, אמן המטבח, כפר מרוח במלוא הדרו על הרצפה לאחר פיצוץ הסיר ובמצב לא אכיל. אז בתקווה, שהחמין או הג'חנון שלכם ייצא טעים השבת, שבת שלום ובשורות טובות למשפחת חדד. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
14.2.20, צוות מעוף טבריה קיים סיור באזור התעשייה 'קדמת הגליל' המתפתח
מדי שבוע מקיימים צוות מעוף טבריה ובית שאן, סיורי שטח בין בעלי עסקים ויזמים, אותם מלווה הצוות בדרכם העסקית. השבוע סיירו אלירן בלמס, מנהל 'מעוף' טבריה ובית שאן, מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, ושירה כהן מנהלת תחום מענקים במעוף, באזור התעשייה קדמת הגליל, שבגליל התחתון. להמשך קריאה.
14.2.20, יום אלון 2020
בבית יגאל אלון בקיבוץ גינוסר, יתקיים ב-20.2.20 אירוע האזכרה השנתי ליגאל אלון, שיערך בסימן 40 שנה לפטירתו. להמשך קריאה.
14.2.20, נותרו 3 וילות יוקרתיות בפרויקט TOP 10 בשכונת מיכלאנג'לו כנרת בטבריה
חברת פידמונט אנטרפרייזס מדווחת על 3 וילות יוקרתיות אחרונות, שנותרו לשיווק בפרויקט מיכלאנג'לו TOP 10 בשכונת מיכלאנג'לו כנרת בטבריה. מדובר בדירות מרווחות מאוד בשטח של 220 מ"ר + מרפסת בשטח 14 מ"ר וכן גינה בשטח של 115 מ"ר כולל אופציה לבניית בריכה עם נוף אל הכנרת, הרי רמת הגולן והגליל. להמשך קריאה.
אוכל: צופיה דרי - פיתות במחבת ללא שמן
להמשך קריאה וצפיה בסרטון.
14.2.20, אחדות בט''ו בשבט
ביום שני בערב התקיים ביוזמת צוות "נחשון" - צוות העשייה בתנועת הנוער "בני עקיבא" ערב ט"ו בשבט בסניף בני עקיבא טבריה מרכז שכלל סדר ט"ו בשבט ומעגלי שיח בשיתוף עם תנועת "הנוער העובד והלומד" לבני ובנות שכבה הבוגרת (חבריא ב') במטרה לקרב בין הציבורים, להשמיע ולשמוע דעות שונות. באירוע נכח מר רפאל טרבלסי. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 18 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.