הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
איילת שקד - זה רק עניין של זמן, היא תהיה ראשת הממשלה של מדינת ישראל

כוכב הצפון גיליון 2398, 9.8.19

חיים חליוה

 

 

על נתי חדד: הפעולות בעניין נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ.
על ההסתה כנגד החרדים: פוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה.

שקד עלתה לראשונה השבוע בפייסבוק בלייב, במטרה להשיב לשאלות של גולשים. שני נושאים תפסו שם את עינינו: נתי חדד וההסתה כנגד המגזר החרדי. תהא דעתכם אשר תהא בעניין, תסכימו שאלו נושאים שבוערים היום על אדמתנו היטב ומי שהצליחה להגיע להיות שרת משפטים במדינת ישראל, לאחר שנים של ניסיון במשרד ראש הממשלה, יכולה בהחלט ללמד אותנו דבר אחד או שניים בכל אחד מהנושאים הללו ועל עשייה בכלל. 
 אז מה קורה עם נתי חדד והאם נוכל לבשר חגיגית לפני ראש השנה על איחוד עם משפחתו?
"נתי חדד זה בחור מדהים ישראלי מטבריה, שנמצא בכלא בתאילנד. כשרת משפטים הייתי בקשר קרוב מאוד לאמא שלו ופעלתי ככל שיכולתי. ישנה פרוצדורה של העברת אסירים, אסיר שיושב בחו"ל, אנחנו יכולים להעביר אותו לישראל. כשרת משפטים הייתה לי אג'נדה מאוד ברורה שכל אסיר שיושב בחו"ל, אם אפשר להעביר אותו לישראל, אני עושה את זה. כשעזבתי את משרד המשפטים ההליך היה כמעט בסיומו, אני עוקבת אחרי זה גם מבחוץ ואני יודעת ומקווה, שבזמן הקרוב נתי יחזור הביתה". וממש בסמוך לכתיבת שורות אלו, כשביקשנו לדעת על הפעולות שנעשות בימים אלו, הבהירה: "כל הפעולות בעניינו של נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ", אז יש לנו למה לצפות ואמן ונתבשר בבשורות טובות בקרוב.
ועל האיחוד של הימין ומדוע מי שרוצה את שלטון הימין עליו להצביע לימין המאוחד:
במהלך הלייב היא השיבה לשאלות בנוגע לאג'נדה של הימין המאוחד והתייחסה באופן מיוחד לשונות בין חברי המפלגה. שקד מדגישה כל העת, שיש מכנה משותף מהותי בין חברי המפלגה והוא אחדות הימין והקמת ממשלה ימנית. חלק מהעניין, הוא שחברי מפלגות שונות שהתאחדו כאן מאמינים בדברים שונים מהבחינה החברתית, אבל זה בדיוק העניין בפוליטיקה – לדעת לאחד בין חלקי ציבור שבאים מעולמות שונים ואמונות שונות למען מטרה אחת. במקרה של ראש עיריית נצרת עילית לשעבר, רונן פלוט, זה נוף הגליל (כיום). במקרה של שקד, זה קואליציה ימנית, כדי לקדם קו מדיני ימני ושמרני במערכת בתי המשפט.
אם המפלגה שלה ושל בנט הייתה מקבלת עוד מנדט אחד בבחירות הקודמות והליכוד היה מקבל מנדט אחד פחות, נתניהו היה מרכיב ממשלה ימנית, כך שבעצם מי שמחזק את הימין המאוחד מחזק ממשלה ימנית ולא ממשלה במשבר זהות ביחד עם השמאל. 
ומה יש לה לומר על ההסתה החרדית של ליברמן ולפיד?
כבר בלייב אמרה: "אני חושבת שפוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה. אני מאמינה בשילוב של החברה הישראלית בחברה החרדית, אני עובדת עם פוליטיקאים חרדים ואני מתנגדת להסתה הזאת של לפיד וליברמן, אני חושבת שזה סתם ניסיון לקושש קולות בלי מהות. אני חושבת שהחרדים זה מגזר, שיכול מאוד לתרום לחברה הישראלית ולצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל".
ולשאלת כוכב הצפון, כיצד היא רואה אותם תורמים לצמיחה הכלכלית, השיבה: ככל שנשכיל לשלבם בשוק העבודה, כך כלכלת ישראל תרוויח והמשק ירוויח. רק 50 אחוז מהגברים עובדים היום, יש שם פוטנציאל גדול . לכן, צריך להמשיך ולפתח עבורם מסלולי הכשרה ולימודים בהפרדה, כי רק ככה הם לומדים, דבר שיעלה את אחוזי הגברים העובדים. 
בקיצור, ככה חושבת אישה חכמה, שלא רבה עם המציאות, אלא מנסה לתעל את המציאות הקיימת לטובת העניין. במקום לפעול בכפייה, היא חותרת להישגים בהסכמה, במקום להנציח את עובדת היותם אוכלוסייה נחשלת, שנשענת על תקציב המדינה, היא שואפת להגדיל את יכולתם הכלכלית ולפתח את המגזר בצורה שיתרמו לכלכלה ולא ההיפך. כפי ששקד אומרת, יש מי שמדבר ועושה הרבה רעש ויש מי שעושה. כאשר אין לפוליטיקאי יכולת עשייה הוא עסוק כל היום בלהסית ולצבור כוח מפחדיו של הציבור ותמימותו, כי בסוף עשייה, בכל תחום, ופוליטיקה בפרט, היא עולם של פשרות.
הרדיפה אחרי קולות רבים, שכועסים על העדר השתלבות המגזר החרדי בחברה, הסתיימה בתקופתו של טומי לפיד בכישלון חרוץ (ואני חייב לציין שתמיד תהיה שמורה לי הערכה רבה לאיש המיוחד הזה). זה כבר הוכח – כאשר מפלגה שלמה קמה על ליבוי החרדה והכעס של הציבור על מגזר מסוים – סופה שתעלם, כי הכפייה היא כמו סיר לחץ, אתה לא יודע אף פעם מתי היא תתפוצץ. הציבור היום כועס, אך במקום לשחרר את הלחץ בהבנה והסכמה ובמו"מ של פשרות, הפוליטיקאים שלא אכפת להם לרכב על גבו של הציבור, מייצרים סיר לחץ נגדי ומפתחים בציבור ציפיות לא ריאליות. עכשיו יש לנו שני סירים ושניהם מחשבים להתפוצץ, בעוד מי שידע לערבב ביניהם, תוך הפחתת הלחץ, יזכה ליהנות מהאוכל שבסיר ובעוד הוא נהנה מהטעם, התבשיל המיוחד שרקח המסית, אמן המטבח, כפר מרוח במלוא הדרו על הרצפה לאחר פיצוץ הסיר ובמצב לא אכיל. אז בתקווה, שהחמין או הג'חנון שלכם ייצא טעים השבת, שבת שלום ובשורות טובות למשפחת חדד. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 15 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.