הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
איילת שקד - זה רק עניין של זמן, היא תהיה ראשת הממשלה של מדינת ישראל

כוכב הצפון גיליון 2398, 9.8.19

חיים חליוה

 

 

על נתי חדד: הפעולות בעניין נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ.
על ההסתה כנגד החרדים: פוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה.

שקד עלתה לראשונה השבוע בפייסבוק בלייב, במטרה להשיב לשאלות של גולשים. שני נושאים תפסו שם את עינינו: נתי חדד וההסתה כנגד המגזר החרדי. תהא דעתכם אשר תהא בעניין, תסכימו שאלו נושאים שבוערים היום על אדמתנו היטב ומי שהצליחה להגיע להיות שרת משפטים במדינת ישראל, לאחר שנים של ניסיון במשרד ראש הממשלה, יכולה בהחלט ללמד אותנו דבר אחד או שניים בכל אחד מהנושאים הללו ועל עשייה בכלל. 
 אז מה קורה עם נתי חדד והאם נוכל לבשר חגיגית לפני ראש השנה על איחוד עם משפחתו?
"נתי חדד זה בחור מדהים ישראלי מטבריה, שנמצא בכלא בתאילנד. כשרת משפטים הייתי בקשר קרוב מאוד לאמא שלו ופעלתי ככל שיכולתי. ישנה פרוצדורה של העברת אסירים, אסיר שיושב בחו"ל, אנחנו יכולים להעביר אותו לישראל. כשרת משפטים הייתה לי אג'נדה מאוד ברורה שכל אסיר שיושב בחו"ל, אם אפשר להעביר אותו לישראל, אני עושה את זה. כשעזבתי את משרד המשפטים ההליך היה כמעט בסיומו, אני עוקבת אחרי זה גם מבחוץ ואני יודעת ומקווה, שבזמן הקרוב נתי יחזור הביתה". וממש בסמוך לכתיבת שורות אלו, כשביקשנו לדעת על הפעולות שנעשות בימים אלו, הבהירה: "כל הפעולות בעניינו של נתי כבר נעשו והוא יחזור ממש בקרוב לארץ", אז יש לנו למה לצפות ואמן ונתבשר בבשורות טובות בקרוב.
ועל האיחוד של הימין ומדוע מי שרוצה את שלטון הימין עליו להצביע לימין המאוחד:
במהלך הלייב היא השיבה לשאלות בנוגע לאג'נדה של הימין המאוחד והתייחסה באופן מיוחד לשונות בין חברי המפלגה. שקד מדגישה כל העת, שיש מכנה משותף מהותי בין חברי המפלגה והוא אחדות הימין והקמת ממשלה ימנית. חלק מהעניין, הוא שחברי מפלגות שונות שהתאחדו כאן מאמינים בדברים שונים מהבחינה החברתית, אבל זה בדיוק העניין בפוליטיקה – לדעת לאחד בין חלקי ציבור שבאים מעולמות שונים ואמונות שונות למען מטרה אחת. במקרה של ראש עיריית נצרת עילית לשעבר, רונן פלוט, זה נוף הגליל (כיום). במקרה של שקד, זה קואליציה ימנית, כדי לקדם קו מדיני ימני ושמרני במערכת בתי המשפט.
אם המפלגה שלה ושל בנט הייתה מקבלת עוד מנדט אחד בבחירות הקודמות והליכוד היה מקבל מנדט אחד פחות, נתניהו היה מרכיב ממשלה ימנית, כך שבעצם מי שמחזק את הימין המאוחד מחזק ממשלה ימנית ולא ממשלה במשבר זהות ביחד עם השמאל. 
ומה יש לה לומר על ההסתה החרדית של ליברמן ולפיד?
כבר בלייב אמרה: "אני חושבת שפוליטיקאים שאין להם מה להציע לבוחרים ואין להם שום דרך להראות הישגים, בוחרים בהסתה. אני מאמינה בשילוב של החברה הישראלית בחברה החרדית, אני עובדת עם פוליטיקאים חרדים ואני מתנגדת להסתה הזאת של לפיד וליברמן, אני חושבת שזה סתם ניסיון לקושש קולות בלי מהות. אני חושבת שהחרדים זה מגזר, שיכול מאוד לתרום לחברה הישראלית ולצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל".
ולשאלת כוכב הצפון, כיצד היא רואה אותם תורמים לצמיחה הכלכלית, השיבה: ככל שנשכיל לשלבם בשוק העבודה, כך כלכלת ישראל תרוויח והמשק ירוויח. רק 50 אחוז מהגברים עובדים היום, יש שם פוטנציאל גדול . לכן, צריך להמשיך ולפתח עבורם מסלולי הכשרה ולימודים בהפרדה, כי רק ככה הם לומדים, דבר שיעלה את אחוזי הגברים העובדים. 
בקיצור, ככה חושבת אישה חכמה, שלא רבה עם המציאות, אלא מנסה לתעל את המציאות הקיימת לטובת העניין. במקום לפעול בכפייה, היא חותרת להישגים בהסכמה, במקום להנציח את עובדת היותם אוכלוסייה נחשלת, שנשענת על תקציב המדינה, היא שואפת להגדיל את יכולתם הכלכלית ולפתח את המגזר בצורה שיתרמו לכלכלה ולא ההיפך. כפי ששקד אומרת, יש מי שמדבר ועושה הרבה רעש ויש מי שעושה. כאשר אין לפוליטיקאי יכולת עשייה הוא עסוק כל היום בלהסית ולצבור כוח מפחדיו של הציבור ותמימותו, כי בסוף עשייה, בכל תחום, ופוליטיקה בפרט, היא עולם של פשרות.
הרדיפה אחרי קולות רבים, שכועסים על העדר השתלבות המגזר החרדי בחברה, הסתיימה בתקופתו של טומי לפיד בכישלון חרוץ (ואני חייב לציין שתמיד תהיה שמורה לי הערכה רבה לאיש המיוחד הזה). זה כבר הוכח – כאשר מפלגה שלמה קמה על ליבוי החרדה והכעס של הציבור על מגזר מסוים – סופה שתעלם, כי הכפייה היא כמו סיר לחץ, אתה לא יודע אף פעם מתי היא תתפוצץ. הציבור היום כועס, אך במקום לשחרר את הלחץ בהבנה והסכמה ובמו"מ של פשרות, הפוליטיקאים שלא אכפת להם לרכב על גבו של הציבור, מייצרים סיר לחץ נגדי ומפתחים בציבור ציפיות לא ריאליות. עכשיו יש לנו שני סירים ושניהם מחשבים להתפוצץ, בעוד מי שידע לערבב ביניהם, תוך הפחתת הלחץ, יזכה ליהנות מהאוכל שבסיר ובעוד הוא נהנה מהטעם, התבשיל המיוחד שרקח המסית, אמן המטבח, כפר מרוח במלוא הדרו על הרצפה לאחר פיצוץ הסיר ובמצב לא אכיל. אז בתקווה, שהחמין או הג'חנון שלכם ייצא טעים השבת, שבת שלום ובשורות טובות למשפחת חדד. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.