הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: אז מה יהיה בישיבת התקציב ביום ראשון?

כוכב הצפון, גיליון 2394, 12.7.19

חיים חליוה


לא לפני הרבה זמן היו תושבי טבריה סקרנים לדעת מה יקרה בישיבת התקציב. תעבור או לא תעבור? תקציב זה לא משחק מונופול לילדים "חכמים". תקציב משקף רעיונות, עתיד, מציאות, ותוכניות לצמיחה ויציאה ממחשכים וממעמקים.
לא כך קורה בתקציב עיריית טבריה לשנת 2019. אין תכנון, אין ניהול, אין הכנסת כספים, יש גירעון ב-3 חודשים ראשונים של השנה, של 6.2 מיליון ₪ כאשר תמיד תחילת שנה מאופיינת במשלמי ארנונה שנתית מראש, אין הכנסות מבניה, אין היטלי השבחה, אין כניסת כסף בשל העדר וועדת תכנון ובכלל העירייה משותקת.
אז השאלה אם יהיה תקציב או לא יהיה תקציב היא לא רלוונטית והיא גם מפסיקה להיות מעניינת את הציבור שהחל להבין שאין תקווה והאמונה הפכה להיות לאכזבה. 
אגב רבים סבורים שגם ראש העירייה, לא רוצה להעביר את התקציב והוא אף אמר זאת במספר הזדמנויות. לראש העירייה, אין בעיה עם זה. זה נראה ונשמע כמו השיטה "תוציא להם שתי עיניים ולי עין". נראה שמתאים לראש העירייה המצב הנוכחי.    
חברי המועצה, רצוי שיקבלו לפני הישיבה ביום ראשון הקרוב את המצב הכלכלי של העירייה בדו"ח המסכם חצי שנה, דוח ביצוע חצי שנתי, המצביע על מצבה הכלכלי של העירייה, גם אם הוא לא מבוקר, כדי שכולנו נדע מה מחכה לנו ביום שאחרי פיזור המועצה כולה. שם ניתן יהיה לראות להיכן טיפס הגירעון מתחילת השנה מ-6.2 מיליון, מה נכנס לרישומים מבחינת הכנסות ובמיוחד מבחינת הוצאות, היות ויותר חשוב איזה חשבונות הוצאה לא נכנסו לרישומים. כזכור לרבים מאתנו, בהיסטוריה של העירייה כבר יש אי רישום חשבונות ספקים בהיקף של מיליונים, כפי שעשה ד'אז הגזבר המהולל, יגאל פנחס, כשלא הכניס חשבוניות של ספקים בהיקפים גדולים לרישומי העירייה ובכך הוצגו נתונים לא מהימנים למשרד הפנים. רצוי שנהיה חכמים כעת ולא בדיעבד ונכין פנינו לבאות.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.