הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: "לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית"

כוכב הצפון, גיליון 2394, 12.7.19

חיים חליוה


נעמי שמר ז"ל, שכנתנו המיתולוגית והאגדית מקיבוץ כנרת, השאירה לנו במורשת שיריה את השיר הידוע "החגיגה נגמרת". באופן לא מפתיע, אך מצער, המילים מתחברות כחוט שזור לבגד בכל הקשור לקורה בעירנו טבריה בימים אלו.  
רק 257 ימים ימלאו לחברי מועצת העיר שנבחרו "חדש" ונראה כי יסיימו את כהונתם כחברי מועצת העיר. את שאר 1,568 הימים, הם יאלצו לראות מחוץ למגרש הפוליטי. אני מניח, בהכירי אותם, כי הם לא ינוח וימשיכו לשרת את הציבור שלהם עד לבחירות הבאות. 
ואילו ראש העירייה שנבחר בקול תרועה גדול, נראה לעת הזו, כי יאלץ לעזוב את תפקידו אחרי 271 ימים בלבד, עם הזנב בין הרגליים ורגליים נגררות במסדרונות בתי המשפט. 
זו תירשם בהיסטוריה של מדינת ישראל כקדנציה הקצרה ביותר, שאליה נבחר ראש עירייה בישראל. היה בידיו של ראש העירייה לחולל מהפכה של ממש בעיר טבריה, הציבור נתן לו את הכוח, אך הוא לא ידע להביא את הבשורה בשל אישיותו המשתלחת והאלוהיזציה, שיצר לדמותו בקרב אוהדיו. כמה קשה לאוהדיו להבין שהאל שסגדו לו התברר כלא אחרת מבשר ודם, כזה שרחוקה ממנו הצניעות ומלאה בו היהירות. לטעמי הוא נכשל כישלון חרוץ בניהול העיר ובמיוחד בניהול האנושי, בדרך הוא הכשיל את העיר כולה ותושביה. יותר מכל לרבים מתושבי העיר יש תחושת בגידה ותקיעת סכין בגבם. גם הם ציפו והאמינו בחלום שמכר להם ראש העירייה, על כך כבר נאמר, כגודל הציפיות כך גודל האכזבות והציבור המאוכזב והנבגד נשמע ונראה בכל העיר.
מערכת העיתון "כוכב הצפון" מצאה לנכון להקדיש לך אדוני ראש העירייה את השיר ובמיוחד את מילותיו. 
ואני מודה בגלוי, בניגוד למה שחלקכם חושבים, באמת כואב לי מה שקרה עם ראש העירייה ועל מה שיקרה לעיר, רבים שכחו שאני זה שכתבתי באותיות קידוש לבנה "עוד קצת ש"ס ואבדנו", אך מאז החכמתי, התבגרתי והבנתי אחרי 40 שנה כאן שתהליכים פוליטיים דורשים ראייה מלמעלה על הדרך הנכונה להשיג את התוצאה והדרך עוברת קודם כל בהבנה, שלא "כל הנוצץ זהב הוא" ולא "כל הרועש יודע לעשות". הפסדנו, החמצנו, התאכזבנו, פספסנו ואנחנו נשלם מחיר יקר. ואתה ראש העיר, אל תזרוק את האשמה על חברי המועצה. אתה ורק אתה נבחרת להנהיג את העיר ולא להיות הנהג של העיר. אתה בהבל פיך יכולת לחבר ולפרק הכל ובהבל פיך הרסת כל חלקה טובה וכל יד מושטת לעברך. בחרת בלפרק ולקלס ולגדף! עכשיו הגיע רגע התשלום. רגע עצוב גם לי.   


"החגיגה נגמרת"

מילים ולחן, נעמי שמר
ולפעמים החגיגה נגמרת 
כיבוי אורות החצוצרה אומרת 
שלום לכינורות 
אשמורת תיכונה נושקת לשלישית - 
לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית. 

לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב 
לשיר אותו בכח, לשיר אותו בכאב 
לשמוע חלילים ברוח החופשית 
ולהתחיל מבראשית....
גם אצלך החגיגה נגמרת 
ובחצות הביתה את הדרך 
קשה לך למצוא 
מתוך החשכה אנחנו מבקשים - 
לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית.


ולכם תושבי טבריה, עברנו רבות, מאז הפרעות ב-48 ועד היום. אם תכפה עלינו וועדה קרואה, אנחנו נעבור גם את זה. אולי עדיף כך?! הכל בחיים מסתבר לטובה. לכן, בוא נקום כולנו כל בוקר מחדש עם שיר חדש בלב ונתחיל מבראשית ונחפש לא אחר הקוסם, אלא אחר האדם. נקים לנו בטבריה חברה טובה יותר מהקיימת, נדרוש שיח ענייני ומכובד, נלמד ונשכיל מהטעויות, נקדם שיח תרבותי, שיח מכובד ומכבד, חברה המקדשת את אמרתו המבריקה של רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך". בואו נהפוך את הכישלון להצלחה, בואו ביחד, נקום מחר בבוקר ובכל בוקר, נתחיל מבראשית עם שיר חדש בלב.


לעניות דעתי, זה גמור וזה נגמר! הסאגה הזו מאחורינו, התקופה המביישת הזו גם היא מאחורינו, אולי יישארו המשקעים, בואו נשתדל למחול ולסלוח ולמחוק גם אותם. לא ניתן למחוק את 257 הימים האחרונים מבין דפי ההיסטוריה, אך ניתן לשאוף לטובים מהם! קדנציה זו אכן תיזכר כתקלה בהיסטוריה של העיר טבריה. כמה חבל! זה יכול היה להיות אחרת. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.