הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2393, 5.7.19


נהרות של מילים נכתבו אודות מותו הטראגי של הנער סלמון טקה ז''ל. נהרות של דמעות ירדו מעיניה של אימו, ומעיניהם של רבים אחרים שביכו את מותו. ראשית אציין ואומר – אני נגד אלימות.
אני הולך לכתוב כאן דעה לא פופולרית, בהתחשב בהתנהגותם של המפגינים הישראלים השבוע : אני נגד אלימות, בעד מחאתם של הישראלים שהפגינו השבוע. בספר בראשית, כאשר האחים חוזרים אל שליט מצרים, אחיהם יוסף, כתוב : "כולנו, בני איש אחד נחנו (חסר א' במקור)".
כולנו אחים. צבע עורנו לא מבדיל אותנו לרגע. בני העדה האתיופית יהודים הם. ישראלים הם. אחיי הם ואחיכם המה. הסמנטיקה ברשתות החברתיות, כאשר כל הזמן נוצרו פערים "בינינו" ל"בינם" , "אנחנו" מול "הם" – צרמה לי. צרמה באוזניי.
דעתי האישית בלבד – המוות הזה מיותר. הוא יכל להימנע אם רק היה פה קצת שונה יותר.
נסעתי להלוויה, בבית העלמין "תל רגב", יחד עם חברי-אחי, הישראלי בן העדה האתיופית, יעקב גדיף. בהלוויה נכחו אלפים, אנשי תקשורת, אישי ציבור ובעיקר אנשים מהשורה. מכל קצוות הארץ הגיעו : מעפולה וטבריה, נהריה וחיפה, קרית מלאכי ואשדוד. כשהתבוננתי סביב על הנוכחים התאכזבתי. נצבט לי הלב. 95% מהנוכחים היו בני העדה האתיופית. המנהיגים שלנו, זה שיושב בבלפור ומנהל את המדינה כשעל גבו תיקי חקירות, בחר להתחבא ובחצות הלילה כשהמדינה בוערת מזעם – להוציא הודעה לקונית.
גם שאר מנהיגינו חסרו שם. בני העדה היו חייבים אותם. את ההשתתפות בצער, החיבוק, והמעשה שטרם נעשה : הקמת ועדת חקירה למקרה מותו של סלמון טקה ז''ל. בדיקת האלימות המשטרתית כלפי בני העדה.
משנעדרו מנהיגינו – נעדר הרסן של צעירי העדה. שוב אדגיש – איני מצדיק אלימות! אך מזדהה עם מחאתם של הישראלים שהפגינו השבוע. התרגלנו למחאות רכות, מחאות פייסבוק שאם קיבלנו K20 לייקים אז המחאה הצליחה, ואם פחות אז אנחנו כישלון.
אני, כחלק מהפסיפס הישראלי מרגיש כישלון יום יומי בנוגע ליחסנו לבני העדה הישראלים-אתיופים. השבוע חשתי בו שוב בעוצמה.
יהי זכרו של סלמון טקה ברוך, ומי ייתן והוא יהא המוות הטראגי האחרון במדינת ישראל.


אברי גלעד
התארחתי השבוע בתוכנית "העולם הבוקר" אצל אברי והילה. יצאתי ב5 בבוקר מטבריה, חזרתי בשעה 10. 8 וחצי דקות של ראיון, בו ניסיתי להציג את האמת שלא נשקפת, בדרך כלל, למסכים במדינת ישראל. בשמונת החודשים האחרונים, מקבל ראש העירייה רון קובי זמן מסך בלתי נגמר. מאחורי הקלעים אמרו-הודו כי "הוא מספק לנו לחם תקשורתי – מה רע לנו?". השבתי בכעס תמים כי מגיעה לנו, כחברי האופוזיציה, זכות התגובה לשלל הכינויים שהדף לא סובל והדימויים המכוערים היוצאים מפיו של ראש העירייה.
לסיכום אומר שה"חוויה" לא הייתה שווה את זה. כלומר – הייתי מוותר על אותה חוויה בתמורה לויתור על הסבל אותו חווים בני העיר טבריה תחת שלטונו של מר רון קובי. 5 שעות. חצי יום עבודה. בשביל 8 וחצי דקות זמן מסך. לי זו הייתה חוויה חד פעמית, לראש העירייה זו היא חוויה תלת שבועית. אני שילמתי מכיסי דלק, וגם היה לי יום פנוי (בכל זאת, מורה ביולי – אוגוסט). יש אחרים שנוסעים על חשבונכם תושבי טבריה, במקום לעבוד למען העיר – נמצאים 5 שעות בדרכים. 5 שעות שאותן יכל ראש העירייה לתרגם לעבודה למען העיר. במקום זה הוא בוחר בקידומו האישי.


יחי ההבדל
להצגת הפתיחה של ראש העיר ב"יד שטרית" הגיעו 840 איש לפחות. האולם היה מלא מפה לפה. לאקורד הסיום, "שיחת העיר", שזימן ראש העירייה ביום א' האחרון, הגיעו 44 אנשים, כולל איש תקשורת אחד שמר קובי, כהרגלו, ביזה ורמס. בשורה התחתונה: העם אמר את דברו, אז והיום. אז אמרו זכינו, היום אומרים טעינו. הוא שנאמר "דעת הציבור היא דבר גמיש".
שבת שלום.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 21 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.