הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2393, 5.7.19


נהרות של מילים נכתבו אודות מותו הטראגי של הנער סלמון טקה ז''ל. נהרות של דמעות ירדו מעיניה של אימו, ומעיניהם של רבים אחרים שביכו את מותו. ראשית אציין ואומר – אני נגד אלימות.
אני הולך לכתוב כאן דעה לא פופולרית, בהתחשב בהתנהגותם של המפגינים הישראלים השבוע : אני נגד אלימות, בעד מחאתם של הישראלים שהפגינו השבוע. בספר בראשית, כאשר האחים חוזרים אל שליט מצרים, אחיהם יוסף, כתוב : "כולנו, בני איש אחד נחנו (חסר א' במקור)".
כולנו אחים. צבע עורנו לא מבדיל אותנו לרגע. בני העדה האתיופית יהודים הם. ישראלים הם. אחיי הם ואחיכם המה. הסמנטיקה ברשתות החברתיות, כאשר כל הזמן נוצרו פערים "בינינו" ל"בינם" , "אנחנו" מול "הם" – צרמה לי. צרמה באוזניי.
דעתי האישית בלבד – המוות הזה מיותר. הוא יכל להימנע אם רק היה פה קצת שונה יותר.
נסעתי להלוויה, בבית העלמין "תל רגב", יחד עם חברי-אחי, הישראלי בן העדה האתיופית, יעקב גדיף. בהלוויה נכחו אלפים, אנשי תקשורת, אישי ציבור ובעיקר אנשים מהשורה. מכל קצוות הארץ הגיעו : מעפולה וטבריה, נהריה וחיפה, קרית מלאכי ואשדוד. כשהתבוננתי סביב על הנוכחים התאכזבתי. נצבט לי הלב. 95% מהנוכחים היו בני העדה האתיופית. המנהיגים שלנו, זה שיושב בבלפור ומנהל את המדינה כשעל גבו תיקי חקירות, בחר להתחבא ובחצות הלילה כשהמדינה בוערת מזעם – להוציא הודעה לקונית.
גם שאר מנהיגינו חסרו שם. בני העדה היו חייבים אותם. את ההשתתפות בצער, החיבוק, והמעשה שטרם נעשה : הקמת ועדת חקירה למקרה מותו של סלמון טקה ז''ל. בדיקת האלימות המשטרתית כלפי בני העדה.
משנעדרו מנהיגינו – נעדר הרסן של צעירי העדה. שוב אדגיש – איני מצדיק אלימות! אך מזדהה עם מחאתם של הישראלים שהפגינו השבוע. התרגלנו למחאות רכות, מחאות פייסבוק שאם קיבלנו K20 לייקים אז המחאה הצליחה, ואם פחות אז אנחנו כישלון.
אני, כחלק מהפסיפס הישראלי מרגיש כישלון יום יומי בנוגע ליחסנו לבני העדה הישראלים-אתיופים. השבוע חשתי בו שוב בעוצמה.
יהי זכרו של סלמון טקה ברוך, ומי ייתן והוא יהא המוות הטראגי האחרון במדינת ישראל.


אברי גלעד
התארחתי השבוע בתוכנית "העולם הבוקר" אצל אברי והילה. יצאתי ב5 בבוקר מטבריה, חזרתי בשעה 10. 8 וחצי דקות של ראיון, בו ניסיתי להציג את האמת שלא נשקפת, בדרך כלל, למסכים במדינת ישראל. בשמונת החודשים האחרונים, מקבל ראש העירייה רון קובי זמן מסך בלתי נגמר. מאחורי הקלעים אמרו-הודו כי "הוא מספק לנו לחם תקשורתי – מה רע לנו?". השבתי בכעס תמים כי מגיעה לנו, כחברי האופוזיציה, זכות התגובה לשלל הכינויים שהדף לא סובל והדימויים המכוערים היוצאים מפיו של ראש העירייה.
לסיכום אומר שה"חוויה" לא הייתה שווה את זה. כלומר – הייתי מוותר על אותה חוויה בתמורה לויתור על הסבל אותו חווים בני העיר טבריה תחת שלטונו של מר רון קובי. 5 שעות. חצי יום עבודה. בשביל 8 וחצי דקות זמן מסך. לי זו הייתה חוויה חד פעמית, לראש העירייה זו היא חוויה תלת שבועית. אני שילמתי מכיסי דלק, וגם היה לי יום פנוי (בכל זאת, מורה ביולי – אוגוסט). יש אחרים שנוסעים על חשבונכם תושבי טבריה, במקום לעבוד למען העיר – נמצאים 5 שעות בדרכים. 5 שעות שאותן יכל ראש העירייה לתרגם לעבודה למען העיר. במקום זה הוא בוחר בקידומו האישי.


יחי ההבדל
להצגת הפתיחה של ראש העיר ב"יד שטרית" הגיעו 840 איש לפחות. האולם היה מלא מפה לפה. לאקורד הסיום, "שיחת העיר", שזימן ראש העירייה ביום א' האחרון, הגיעו 44 אנשים, כולל איש תקשורת אחד שמר קובי, כהרגלו, ביזה ורמס. בשורה התחתונה: העם אמר את דברו, אז והיום. אז אמרו זכינו, היום אומרים טעינו. הוא שנאמר "דעת הציבור היא דבר גמיש".
שבת שלום.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.