הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: אז הוא אמר, אז מה?

כוכב הצפון, גיליון 2392, 28.6.19

חיים חליוה

 

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר: "בית המשפט לא אמור להיות דמוקרטי, כי הוא לא נבחר על ידי אנשים, הוא משרת אנשים, אבל לא נבחר על ידם. זו אי הבנה של איך בית משפט אמור להיות".

חנן מלצר - המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, ויו"ר וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, אמר את הדברים במכללת כנרת במסגרת כנס AIS שהתקיים השבוע.

עוד הוסיף מלצר כי: "אנחנו החלק החלש ביותר במערכת ועדיין אנחנו עצמאיים וצריכים להיות איזונים ובלמים ומי שמבקר אותנו רוצה שאף נהיה חלשים יותר".

מלצר התייחס גם לנושא פסקת ההתגברות ואמר: "פסקת התגברות קיימת במדינה אחת בעולם - בקנדה, אבל שם מעולם לא השתמשו בה. אנחנו אומרים שתושבי ישראל והתנאים בישראל שונים, בקנדה לא השתמשו בה, בישראל אם יהיה, אני לא בטוח שזה יהיה כך".

בנוגע לביקורות המופנות כלפי מערכת המשפט מלצר השיב: "הראיתי והוכחתי שאנחנו במערכת המשפט בסדר, אם אנחנו סופגים ביקורת מהשמאל ומהימין". "ובנוגע לביקורת נגדנו שאנחנו קבוצה קטנה ואליטיסטית, ייתכן שזה היה אולי נכון בעבר".

מלצר סיכם את הרצאתו: "אני יכול לומר דבר אחד הבחירות הן דבר יסודי לכל דמוקרטיה, כך בית המשפט וכל מערכת המשפט והיא צריכה להיות עצמאית".

דבריו של השופט מלצר הינם המשך ישיר להתנשאות ולאליטיסטיות שבה חיים שופטי העליון. דבריו הם רק הוכחה לדברי המתנגדים ובעלי הביקורת על השופטים ובתי המשפט. אם רק היו עורכי הדין בישראל פותחים את פיהם ומביעים את דעתם בפומבי על השופטים והמערכת ואם רק היו מחזירים את המשוב על השופטים שלשכת עורכי הדין ביטלה, השופטים היו לבד מקבלים מהקולגות שלהם קיתונות של ביקורת ולא המבקרים היו עושים זאת.

דבריו של מלצר לא מוסיפים כבוד למוסד המשפט בישראל, ויש לזכור שאם הכל שפיט, אז גם הכל חקיק!! דמוקרטיה חזקה כמו בישראל לא נופלת מביקורת ומשינויים של מערכת המשפט. השינוי והמהפכה שעשה נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרון ברק, לא נעשה בבחירות או ע"י בית המחוקקים בישראל, הכנסת, כי אם על ידי פסקי דין שלו, שהפכו למעין חוק. מעולם לא אושרו בחוק תהליכים שכאלו. אז מה הבעיה להחזיר מצב לקדמותו כפי שהיה טרם עידן אהרון ברק. כזכור לי, ויתקנו אותי אם אני טועה, מעולם לא הצבענו בעד אהרון ברק או מי מהשופטים בעליון בבחירות דמוקרטיות, אך אהרון ברק התנהג כאילו הוא נבחר להיות המחוקק.

על כך כתב אהרון ברק עצמו, הכוח משחית, הרצון לכוח נוסף משחית עוד יותר, אך החשש לאבד את הכוח משחית לחלוטין!! וזה מה שקורה לנו היום בישראל. אז עם כל הכבוד שאני רוחש לשופט מלצר, בית המשפט ומערכת המשפט חייבת לפעול בדלת אמות של מה שהותיר והעניק לה המחוקק בלבד עפ"י החוק. אם אני לא טועה זוהי חוקיות המנהל


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
27.3.20, איגוד ערים כינרת:
עקב ההחמרה בהתפשטות מחלת הקורונה ובהמשך להנחיה החדשה של משרדי הבריאות והפנים נסגרו כל חופי הכינרת כולל חניוני יום ולילה כמו גם אזורי החניה. להמשך קריאה.
27.3.20, חיטוי מיוחד להשמדת נגיפים
כחלק מההערכות המיוחדת להתמודדות עם מגיפת הקורונה, אחד עשר עובדים מהמרכז הרפואי פדה-פוריה עברו הכשרה מיוחדת ומבצעים חיטוי יום יומי במחלקות המרכז הרפואי. להמשך קריאה.
27.3.20, צפע במעבדת פדה-פוריה
מסתבר שלא רק צוות המעבדה למיקרוביולוגיה של המרכז הרפואי פדה - פוריה מגויס לטובת בדיקות קורונה. בשבת בבוקר (21.3.20) הופתעו אנשי צוות המעבדה לגלות נחש שחדר למבנה ונראה בסמוך לדלת הכניסה למעבדה. להמשך קריאה.
27.3.20, שמחה בצל הקורונה
מזל טוב לעדי עצמון ממשרד יח"צ תקשורות "יעל שביט". עדי, נישא לבח"ל דנה, סטג'רית לרפואה מביה"ס לרפואה בצפת של אוניברסיטת בר אילן. השניים נישאו בחצר משפחת עצמון בצהלה. הזוג תכנן חתונה גדולה עם משפחה וחברים, חופה בשקיעה ביפו, הכל היה כבר סגור ומוכן לאירוע, ו...אז הגיעה הקורונה והאיסורים, החתונה בוטלה. להמשך קריאה.
13.3.20, מדור אוכל - פסטה ברוטב אלפרדו (שמנת פטריות
מאת גל כהן - שף ובעלים אולמי "היגאה" מצרכים שמנת לבישול חלב חמאה יין לבן בצל לבן שום פטריות שמפיניון פטריות פורטבלו אגוז מוסקט מלח פלפל לבן אבקת מרק פטריות. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 01 אפריל2020
Wאבגדהוש
1429303101020304
1505060708091011
1612131415161718
1719202122232425
1826272829300102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.