הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: אז הוא אמר, אז מה?

כוכב הצפון, גיליון 2392, 28.6.19

חיים חליוה

 

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר: "בית המשפט לא אמור להיות דמוקרטי, כי הוא לא נבחר על ידי אנשים, הוא משרת אנשים, אבל לא נבחר על ידם. זו אי הבנה של איך בית משפט אמור להיות".

חנן מלצר - המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, ויו"ר וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, אמר את הדברים במכללת כנרת במסגרת כנס AIS שהתקיים השבוע.

עוד הוסיף מלצר כי: "אנחנו החלק החלש ביותר במערכת ועדיין אנחנו עצמאיים וצריכים להיות איזונים ובלמים ומי שמבקר אותנו רוצה שאף נהיה חלשים יותר".

מלצר התייחס גם לנושא פסקת ההתגברות ואמר: "פסקת התגברות קיימת במדינה אחת בעולם - בקנדה, אבל שם מעולם לא השתמשו בה. אנחנו אומרים שתושבי ישראל והתנאים בישראל שונים, בקנדה לא השתמשו בה, בישראל אם יהיה, אני לא בטוח שזה יהיה כך".

בנוגע לביקורות המופנות כלפי מערכת המשפט מלצר השיב: "הראיתי והוכחתי שאנחנו במערכת המשפט בסדר, אם אנחנו סופגים ביקורת מהשמאל ומהימין". "ובנוגע לביקורת נגדנו שאנחנו קבוצה קטנה ואליטיסטית, ייתכן שזה היה אולי נכון בעבר".

מלצר סיכם את הרצאתו: "אני יכול לומר דבר אחד הבחירות הן דבר יסודי לכל דמוקרטיה, כך בית המשפט וכל מערכת המשפט והיא צריכה להיות עצמאית".

דבריו של השופט מלצר הינם המשך ישיר להתנשאות ולאליטיסטיות שבה חיים שופטי העליון. דבריו הם רק הוכחה לדברי המתנגדים ובעלי הביקורת על השופטים ובתי המשפט. אם רק היו עורכי הדין בישראל פותחים את פיהם ומביעים את דעתם בפומבי על השופטים והמערכת ואם רק היו מחזירים את המשוב על השופטים שלשכת עורכי הדין ביטלה, השופטים היו לבד מקבלים מהקולגות שלהם קיתונות של ביקורת ולא המבקרים היו עושים זאת.

דבריו של מלצר לא מוסיפים כבוד למוסד המשפט בישראל, ויש לזכור שאם הכל שפיט, אז גם הכל חקיק!! דמוקרטיה חזקה כמו בישראל לא נופלת מביקורת ומשינויים של מערכת המשפט. השינוי והמהפכה שעשה נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרון ברק, לא נעשה בבחירות או ע"י בית המחוקקים בישראל, הכנסת, כי אם על ידי פסקי דין שלו, שהפכו למעין חוק. מעולם לא אושרו בחוק תהליכים שכאלו. אז מה הבעיה להחזיר מצב לקדמותו כפי שהיה טרם עידן אהרון ברק. כזכור לי, ויתקנו אותי אם אני טועה, מעולם לא הצבענו בעד אהרון ברק או מי מהשופטים בעליון בבחירות דמוקרטיות, אך אהרון ברק התנהג כאילו הוא נבחר להיות המחוקק.

על כך כתב אהרון ברק עצמו, הכוח משחית, הרצון לכוח נוסף משחית עוד יותר, אך החשש לאבד את הכוח משחית לחלוטין!! וזה מה שקורה לנו היום בישראל. אז עם כל הכבוד שאני רוחש לשופט מלצר, בית המשפט ומערכת המשפט חייבת לפעול בדלת אמות של מה שהותיר והעניק לה המחוקק בלבד עפ"י החוק. אם אני לא טועה זוהי חוקיות המנהל


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 10 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.