הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
יגאל ביבי ראש העיר המיתולוגי של טבריה:

כוכב הצפון, גיליון 2390, 14.6.19

קראו רחוב על שמה של דונה גרציה

 

יגאל ביבי, ראש העיר הראשון והמיתולוגי של טבריה, המשמש כיום כראש המועצה הציונית בישראל, ביחד עם יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית, יצא בקריאה נרגשת ושלח מכתב לכל ראשי הרשויות המקומיות בארץ, לקרוא שם רחוב על שמה של דונה גרציה, החוזה הראשונה של מדינת היהודים.

במכתב מגוללים השניים את סיפורה המדהים של דונה גרציה: דונה גרציה או בשמה האחר, חנה נשיא, נולדה למשפחת אנוסים בפורטוגל. בשל רדיפות יהודים במקומות שונים באירופה עברה מספר פעמים ובסוף הגיעה לפררה באיטליה, שם החליטה להפסיק לחיות חיים כפולים ולהצהיר על יהדותה בגלוי. בשנת 1553 הפכה לאשה העשירה ביותר בעולם במאה ה-16. היא סייעה למגורשי ספרד ופורטוגל בעלייה ארצה וקיבלה זיכיון מהסולטאן התורכי לבניין והתיישבות של יהודים בטבריה ובסביבתה ובמקומות נוספים.

דונה גרציה הייתה האישה המפורסמת ביותר בהיסטוריה של ימי הביניים ולא רבים יודעים ששיר השבת והגאולה "לכה דודי" נכתב על ידי הרב אלקבץ שישב בצפת לכבוד בנייתה של טבריה, המסמלת את הגאולה.

המכתב מסתיים בקריאה נרגשת לכל ראשי הרשויות המקומיות בארץ לכנס את ועדת השמות ולהעביר החלטה לקרוא שם רחוב על שמה של האישה הדגולה דונה גרציה.

מסתבר שמאחורי גדולתה של טבריה עומדת אישה – גאווה לכל נשות טבריה ואולי רמז עבה לכולנו... שבת שלום.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.