הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

יוסי בן חמו

 

תכירו אותם, ותנו להם בכפיים הכי רועשות שיש : שלו אפרגן, אליאור דודזדה, ניב ואקנין ושלו ואקנין. ארבעה ילדים מופלאים. בשבוע האחרון ארגנתי את גמר ליגת אורון שאול, אירוע חשוב ומורכב. הלוגיסטיקה בארגון אירוע כזה לא פשוטה, והייתי חייב לגייס לעזר כוח אדם. פניתי לתלמידיי במחשבה של רווח כפול – כוח אדם איכותי שיסייע ויתנדב מכל הלב, ושכר חינוכי בצידו, כלומר – הערכים שירוויחו במעשיהם אלו וילוו אותם בעתיד.

הרבה תלמידים רצו להתנדב, אך לא הסתייע בידם, ורק על הכוונה נאמר להם תודה גדולה, כי אני סבור ובטוח שאם ארצה לשלבם בפרוייקטים עתידיים הם יתנדבו מכל הלב.

למופלאים המוזכרים מעלה, כלום לא הפריע. הם ויתרו על עבודה ורווח כספי, על עיסוקים שונים כמו כל בן נוער מתבגר, עזבו הכל ובאו – להתנדב.

הם סחבו, עזרו וסייעו. חילקו אוכל, שתיה וקרטיבים, הכינו פופקורן ועשו פשוט הכל מהכל, ובסיום, נשארו לקפל את כל הציוד עד רמת הבורג.

שלו, ניב, שלו ואליאור – הודיתי לכם, ואודה שוב ושוב על הסיוע שלכם להצלחת גמר ליגת "אורון שאול". בלעדיכם – הכל היה נראה אחרת, והרבה פחות טוב. תודה

איך זה שכוכב אחד מעז

ובסיום, כשכולם התפזרו הביתה, ונשארנו לקפל את הציוד, ראיתי איזה נער צעיר, "גונב" בשקט שקית אשפה, ומתחיל לנקות כל מה שזז. בידיו החשופות הוא מרים אריזות של קרטיבים, בקבוקים ריקים, כוסות פלסטיק משומשות ועוד שאריות. הסתכלתי טוב לראות אם אני מזהה נכון, ולא יכולתי לפספס ולטעות. אופק. אחיו הצעיר של אורון, אחרי טקס מורכב ומרגש – נשאר לנקות אחרי כולם, כי ככה הרגיש לו הכי נכון. ילד שהוא מנהיג, שעושה דברים אמיצים והשקט הפנימי שלו עוד ייקח אותו רחוק רחוק.

משפחות שכולות יקרות

ואולי יותר מכולם, ריגשו אותי המשפחות השכולות שהגיעו. אלון ודליה כרמלי, הוריו של שון ז''ל, אילן ועדנה שגיא, הוריו של ארז ז''ל, יגאל נח אביו של אורן שמחה נח ז''ל, ציפורה ויעקב אביטן, הוריו של עדי ז''ל נאוה ועופר כהן הוריו של נירן ז''ל ועוד משפחות שהגיעו וכיבדו בנוכחותם.

הקשר עם אלון ודליה חזק מאוד, בעיקר בגלל הקרבה למכבי חיפה וסיפורו של שון שהיה אוהד הקבוצה. דרכם שלחתי הזמנות, דרכם נענו ההורים השכולים, ובשיחת מעגל שהייתה לי איתם ועם משפחת שגיא הבנתי עד כמה משפחת השכול, לצער כולנו, היא משהו מאחד ומגבש. כשנפרדנו לשלום והודיתי להם על שטרחו להגיע ממרכז הארץ השיבה לי עדנה שגיא : "אל תודה לנו, אנחנו באים בעיקר בשבילנו."

נסיים במשפט שכתב הדר גולדין ביומנו :"בחיים אפשר להתעסק בעצמך, או לבחור לעשות דברים גדולים."

תמיד, אבל תמיד – צריך לבחור לעשות דברים גדולים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 22 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.