הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בן העיר טבריה אייל עבו – הלך לעולמו

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

חיים חליוה

 

 

אייל עבו, הוא בנם של עליזה וויקטור עבו, סוכן הביטוח המיתולוגי של העיר טבריה ולו שני אחים ואחות. אייל, הלך השבוע לעולמו אחרי מחלה ממושכת בה נאבק בכל כוחותיו במשך 17 שנים, מחלת הסרטן.

אייל בן העיר טבריה, היה מחלוצי דור המחשבים והמתכנתים בעיר טבריה. מגיל צעיר הוא ישב ופיתח תוכנות לעבודה בלימוד עצמאי כמעט לגמרי. תוכנות הדגל שלו היו תוכנת "פרפקט" "אשראית" ואחרות.  אך תוכנת הפרפקט לימים הפכה לסיפור הצלחה בקנה מידה ארצי.

בין לבין נשא אייל לאישה את יעל רעייתו ואם ילדיו. יעל, טבריינית שורשית בת למשפחת כהן. אייל הקים ביחד עם יעל משפחה לתפארת ולהם 4 ילדים, ונכדים. הבן יניב, למד את התחום ולקח את המושכות בניהול העסק והוא מהווה את דור ההמשך במפעל חייו של אביו אייל. אחת הבנות הייתה לסיפור הצלחה וביצעה אגזיט בתחום המחשבים ופיתוח תוכנות ואפליקציות, בת אחרת למדה בשנקר עיצוב והצעירה עדיין לא פרצה אל תחום בו בחרה.

אייל, השקיע את כישוריו ומרצו בפיתוח התוכנה ובשיווקה. רעייתו יעל, הייתה שם תמיד לעזר ולצידו לאורך כל הדרך מתחילת הדרך ועד ליומו האחרון.

לימים כמו הרבים והטובים מבניה של העיר טבריה חש אייל כי העיר טבריה "קטנה עליו" אם ברצונו לצמוח ולפרוץ את המעגל. אייל ובני משפחתו פרשו כנפיים ועברו אל העיר הגדולה, ראשון לציון. שם בנו אייל ויעל את ביתם וגידלו את הילדים והנכדים סביבם. הם לא שכחו לרגע מהיכן באו וכך מיידי מספר שבתות הגיעו בכדי לבקר את ההורים את המשפחה את השורשים. אייל, צמח התפתח והרחיב את עסקיו לממדים ארציים. אותה תוכנה שהחלה בטבריה במשרד קטן בכיכר רסקו הפכה לימים לתוכנת "מוסכית" התוכנה המובילה בשוק יבואני הרכב והמוסכים בארץ. לימים אותה תוכנה שודרגה והפכה לתמנון ממוחשב שמעניק ליבואני הרכב ולמוסכים קשר ישיר למלאי להזמנות ולמה לא. כך גם הפכה אשראית למבוקשת גם ע"י משרד האוצר. הבן יניב ממשיך דרכו של אייל אביו נכנס אט אט אל העסק וביחד עם הרעיה והאם יעל הם המנוע שעמד ותמך מאחור באייל. עד לרגע בו נדם ליבו של הבעל, האב והסבא השבוע.

אין מילים לתאר את הצער והכאב אותו חשתי עם משמע ההודעה על לכתו בטרם עת של אייל עבו, עטרת ראשם של הרעיה, הילדים והנכדים, כמו גם של ההורים ויקטור ועליזה, האחים והאחות.

חבר יקר ואיש מדהים היה אייל עבו וקשה מנשוא להצמיד לשמו את האותיות ז"ל. אני כותב לך מילים אלו בכדי שכל טברייני ידע ויזכור מי היית ומה עשית.

ולך הרעיה יעל, לבן יניב, לבנות לנכדים, להורים לאחים ולאחות ולכל בני המשפחה בכלל, אובדנכם אובדני הוא, כאבכם כאבי הוא.

אהבתיו בכל ליבי, איש יקר צנוע וחבר אמיתי. בן העיר טבריה ומבין חלוצי וראשוני דור המחשבים בעיר, המהווה גאווה למפעל חיים אותו הקים כחלוץ בעירו טבריה. שמו של אייל חתום בין דפי ההיסטוריה של העיר טבריה ובישראל בכלל. מפעל חייו הוא חותמת לאישיותו ויכולותיו.

מי ייתן ותהא מנוחתך עדן אייל. בנחמת ציון וירושלים תנוחמו כל בני משפחתו ואוהביו. בכאב, בדמעה ובהבטחה. אזכור אותך אייל לעד! יהי זכרו ברוך!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 16 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.