הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בן העיר טבריה אייל עבו – הלך לעולמו

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

חיים חליוה

 

 

אייל עבו, הוא בנם של עליזה וויקטור עבו, סוכן הביטוח המיתולוגי של העיר טבריה ולו שני אחים ואחות. אייל, הלך השבוע לעולמו אחרי מחלה ממושכת בה נאבק בכל כוחותיו במשך 17 שנים, מחלת הסרטן.

אייל בן העיר טבריה, היה מחלוצי דור המחשבים והמתכנתים בעיר טבריה. מגיל צעיר הוא ישב ופיתח תוכנות לעבודה בלימוד עצמאי כמעט לגמרי. תוכנות הדגל שלו היו תוכנת "פרפקט" "אשראית" ואחרות.  אך תוכנת הפרפקט לימים הפכה לסיפור הצלחה בקנה מידה ארצי.

בין לבין נשא אייל לאישה את יעל רעייתו ואם ילדיו. יעל, טבריינית שורשית בת למשפחת כהן. אייל הקים ביחד עם יעל משפחה לתפארת ולהם 4 ילדים, ונכדים. הבן יניב, למד את התחום ולקח את המושכות בניהול העסק והוא מהווה את דור ההמשך במפעל חייו של אביו אייל. אחת הבנות הייתה לסיפור הצלחה וביצעה אגזיט בתחום המחשבים ופיתוח תוכנות ואפליקציות, בת אחרת למדה בשנקר עיצוב והצעירה עדיין לא פרצה אל תחום בו בחרה.

אייל, השקיע את כישוריו ומרצו בפיתוח התוכנה ובשיווקה. רעייתו יעל, הייתה שם תמיד לעזר ולצידו לאורך כל הדרך מתחילת הדרך ועד ליומו האחרון.

לימים כמו הרבים והטובים מבניה של העיר טבריה חש אייל כי העיר טבריה "קטנה עליו" אם ברצונו לצמוח ולפרוץ את המעגל. אייל ובני משפחתו פרשו כנפיים ועברו אל העיר הגדולה, ראשון לציון. שם בנו אייל ויעל את ביתם וגידלו את הילדים והנכדים סביבם. הם לא שכחו לרגע מהיכן באו וכך מיידי מספר שבתות הגיעו בכדי לבקר את ההורים את המשפחה את השורשים. אייל, צמח התפתח והרחיב את עסקיו לממדים ארציים. אותה תוכנה שהחלה בטבריה במשרד קטן בכיכר רסקו הפכה לימים לתוכנת "מוסכית" התוכנה המובילה בשוק יבואני הרכב והמוסכים בארץ. לימים אותה תוכנה שודרגה והפכה לתמנון ממוחשב שמעניק ליבואני הרכב ולמוסכים קשר ישיר למלאי להזמנות ולמה לא. כך גם הפכה אשראית למבוקשת גם ע"י משרד האוצר. הבן יניב ממשיך דרכו של אייל אביו נכנס אט אט אל העסק וביחד עם הרעיה והאם יעל הם המנוע שעמד ותמך מאחור באייל. עד לרגע בו נדם ליבו של הבעל, האב והסבא השבוע.

אין מילים לתאר את הצער והכאב אותו חשתי עם משמע ההודעה על לכתו בטרם עת של אייל עבו, עטרת ראשם של הרעיה, הילדים והנכדים, כמו גם של ההורים ויקטור ועליזה, האחים והאחות.

חבר יקר ואיש מדהים היה אייל עבו וקשה מנשוא להצמיד לשמו את האותיות ז"ל. אני כותב לך מילים אלו בכדי שכל טברייני ידע ויזכור מי היית ומה עשית.

ולך הרעיה יעל, לבן יניב, לבנות לנכדים, להורים לאחים ולאחות ולכל בני המשפחה בכלל, אובדנכם אובדני הוא, כאבכם כאבי הוא.

אהבתיו בכל ליבי, איש יקר צנוע וחבר אמיתי. בן העיר טבריה ומבין חלוצי וראשוני דור המחשבים בעיר, המהווה גאווה למפעל חיים אותו הקים כחלוץ בעירו טבריה. שמו של אייל חתום בין דפי ההיסטוריה של העיר טבריה ובישראל בכלל. מפעל חייו הוא חותמת לאישיותו ויכולותיו.

מי ייתן ותהא מנוחתך עדן אייל. בנחמת ציון וירושלים תנוחמו כל בני משפחתו ואוהביו. בכאב, בדמעה ובהבטחה. אזכור אותך אייל לעד! יהי זכרו ברוך!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 22 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.