הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

יוסי בן חמו

 

איך מתמודדים עם זהלקחתי על עצמי את החשבון...

נשמע מוזר? אז כמו שזה נשמע, עלי נופל החשבון. כלומר, אני עושה עם הילד את שיעורי הבית בחשבון. אמנם לא חוזר הרבה אחורה, סביבות כיתה ד', אבל לחזור וללמוד את כל המקצוע מחדש זו משימה לא פשוטה כלל. יש לי טריקים ושיטות, שכנראה עבר זמנם. בכל זאת 23 שנים שלא פגשתי במורה שלי מכיתה ד'.

אז שפשוף קל עובר על ספר שמן של המקצוע, ומחפש פתרונות. מתייעץ עם המורה, בודק את התשובות עם אבא שלי (!), בשבילו זה עוד יותר קשה, פז''ם של 50 שנה מאז הילקוט על הגב בכיתה ד'.

מה לי ולכפל מאונך ושברים? לא כוס הקפה שלי ובטח לא נושא השיחה עם חברים. ואחרי כל הקשיים איכשהו זה חוזר. הניצוץ המתמטי ניצת במוחי.

ההתלבטות הגדולה היא הדרך בה אתה מציג לילד דבר שאינך מאמין בו במאת האחוזים: איך אני מסביר לבן שלי שחשוב ללמוד וחשוב להיות תלמיד טוב ומקצועי? איך אני "מכריח" ילד ללמוד מקצוע, שככל הנראה לא יתעסק בו בכלל אחרי צבא?

אני מזריק לעצמי מוטיבציה, ו"סוגר" עם עצמי שמוטב לא לגלות לו בינתיים, עד שיתבגר והחיים יאתגרו אותו בנושא.

אני חוזר לשיטת הלימוד פונה לילד וצולל איתו אל עולמו, עולם ה"פורטנייט": אם יש לי 40 "מיניז" ואני מעוניין לחלק לחמישה אנשים - כמה יקבל כל אחד? בשאלה הבאה כבר הגענו לעולם הפיצות, סעיף אחר כך כבר הגענו לשוקולדים.

כשהגיע הנושא השני, שינון לוח הכפל, החל הילד להתייאש. הריכוז קצת לא היה זה, והילד התחיל לבכות. כאב לי עליו. כשהצליח שמחתי איתו, וכשקשה לו - אני חושש לבכות לידו. הילד נסגר. שינון לוח הכפל היה קצת "אובר" בשבילו, והיו רגעים שהוא חשש לצאת מהחדר כדי שלא נירה עליו איזה 7 כפול 8.

לאחר יום, גם זה עבד. משימת שינון לוח הכפל הוכתרה בהצלחה. למסקנה אתן לכם עצה קטנה, לאבות שנמצאים במצבי: קחו את חומר הלימוד בו אתם מסייעים לילדים, ותשננו. תנסו להיפתח ולבלות זמן איכות עם הילד, גם אם קשה לכם וזה מכריח אתכם לחזור אי שם לכיתה ד'. אם תשקיעו, תרוויחו כפול: פעם אחת זמן איכות עם הילד, ופעם שניה, את הכסף שתחסכו ממימון מורים פרטיים כאלה ואחרים.

בכלל אני בעד הצעת ייעול אותה שמעתי לראשונה מפיו של אליהו כהן, מורה בחסד עליון, מורה לחיים, שהציע כך: להכניס למערכת פעם בשבוע, שעה בה המורה המקצועי יסייע להורים העוזרים לילדיהם בשיעורי בית.

אם יש לכם הצעה אחרת או שאתם מסכימים או לא מסכימים עם דעתי - אשמח לשמוע אתכם.

שלכם, בהמון אהבה, תמיר בן עזרא - אבא פגום 0542896606

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 18 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.