הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

יוסי בן חמו

 

איך מתמודדים עם זהלקחתי על עצמי את החשבון...

נשמע מוזר? אז כמו שזה נשמע, עלי נופל החשבון. כלומר, אני עושה עם הילד את שיעורי הבית בחשבון. אמנם לא חוזר הרבה אחורה, סביבות כיתה ד', אבל לחזור וללמוד את כל המקצוע מחדש זו משימה לא פשוטה כלל. יש לי טריקים ושיטות, שכנראה עבר זמנם. בכל זאת 23 שנים שלא פגשתי במורה שלי מכיתה ד'.

אז שפשוף קל עובר על ספר שמן של המקצוע, ומחפש פתרונות. מתייעץ עם המורה, בודק את התשובות עם אבא שלי (!), בשבילו זה עוד יותר קשה, פז''ם של 50 שנה מאז הילקוט על הגב בכיתה ד'.

מה לי ולכפל מאונך ושברים? לא כוס הקפה שלי ובטח לא נושא השיחה עם חברים. ואחרי כל הקשיים איכשהו זה חוזר. הניצוץ המתמטי ניצת במוחי.

ההתלבטות הגדולה היא הדרך בה אתה מציג לילד דבר שאינך מאמין בו במאת האחוזים: איך אני מסביר לבן שלי שחשוב ללמוד וחשוב להיות תלמיד טוב ומקצועי? איך אני "מכריח" ילד ללמוד מקצוע, שככל הנראה לא יתעסק בו בכלל אחרי צבא?

אני מזריק לעצמי מוטיבציה, ו"סוגר" עם עצמי שמוטב לא לגלות לו בינתיים, עד שיתבגר והחיים יאתגרו אותו בנושא.

אני חוזר לשיטת הלימוד פונה לילד וצולל איתו אל עולמו, עולם ה"פורטנייט": אם יש לי 40 "מיניז" ואני מעוניין לחלק לחמישה אנשים - כמה יקבל כל אחד? בשאלה הבאה כבר הגענו לעולם הפיצות, סעיף אחר כך כבר הגענו לשוקולדים.

כשהגיע הנושא השני, שינון לוח הכפל, החל הילד להתייאש. הריכוז קצת לא היה זה, והילד התחיל לבכות. כאב לי עליו. כשהצליח שמחתי איתו, וכשקשה לו - אני חושש לבכות לידו. הילד נסגר. שינון לוח הכפל היה קצת "אובר" בשבילו, והיו רגעים שהוא חשש לצאת מהחדר כדי שלא נירה עליו איזה 7 כפול 8.

לאחר יום, גם זה עבד. משימת שינון לוח הכפל הוכתרה בהצלחה. למסקנה אתן לכם עצה קטנה, לאבות שנמצאים במצבי: קחו את חומר הלימוד בו אתם מסייעים לילדים, ותשננו. תנסו להיפתח ולבלות זמן איכות עם הילד, גם אם קשה לכם וזה מכריח אתכם לחזור אי שם לכיתה ד'. אם תשקיעו, תרוויחו כפול: פעם אחת זמן איכות עם הילד, ופעם שניה, את הכסף שתחסכו ממימון מורים פרטיים כאלה ואחרים.

בכלל אני בעד הצעת ייעול אותה שמעתי לראשונה מפיו של אליהו כהן, מורה בחסד עליון, מורה לחיים, שהציע כך: להכניס למערכת פעם בשבוע, שעה בה המורה המקצועי יסייע להורים העוזרים לילדיהם בשיעורי בית.

אם יש לכם הצעה אחרת או שאתם מסכימים או לא מסכימים עם דעתי - אשמח לשמוע אתכם.

שלכם, בהמון אהבה, תמיר בן עזרא - אבא פגום 0542896606

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 22 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.