הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

יוסי בן חמו

 

איך מתמודדים עם זהלקחתי על עצמי את החשבון...

נשמע מוזר? אז כמו שזה נשמע, עלי נופל החשבון. כלומר, אני עושה עם הילד את שיעורי הבית בחשבון. אמנם לא חוזר הרבה אחורה, סביבות כיתה ד', אבל לחזור וללמוד את כל המקצוע מחדש זו משימה לא פשוטה כלל. יש לי טריקים ושיטות, שכנראה עבר זמנם. בכל זאת 23 שנים שלא פגשתי במורה שלי מכיתה ד'.

אז שפשוף קל עובר על ספר שמן של המקצוע, ומחפש פתרונות. מתייעץ עם המורה, בודק את התשובות עם אבא שלי (!), בשבילו זה עוד יותר קשה, פז''ם של 50 שנה מאז הילקוט על הגב בכיתה ד'.

מה לי ולכפל מאונך ושברים? לא כוס הקפה שלי ובטח לא נושא השיחה עם חברים. ואחרי כל הקשיים איכשהו זה חוזר. הניצוץ המתמטי ניצת במוחי.

ההתלבטות הגדולה היא הדרך בה אתה מציג לילד דבר שאינך מאמין בו במאת האחוזים: איך אני מסביר לבן שלי שחשוב ללמוד וחשוב להיות תלמיד טוב ומקצועי? איך אני "מכריח" ילד ללמוד מקצוע, שככל הנראה לא יתעסק בו בכלל אחרי צבא?

אני מזריק לעצמי מוטיבציה, ו"סוגר" עם עצמי שמוטב לא לגלות לו בינתיים, עד שיתבגר והחיים יאתגרו אותו בנושא.

אני חוזר לשיטת הלימוד פונה לילד וצולל איתו אל עולמו, עולם ה"פורטנייט": אם יש לי 40 "מיניז" ואני מעוניין לחלק לחמישה אנשים - כמה יקבל כל אחד? בשאלה הבאה כבר הגענו לעולם הפיצות, סעיף אחר כך כבר הגענו לשוקולדים.

כשהגיע הנושא השני, שינון לוח הכפל, החל הילד להתייאש. הריכוז קצת לא היה זה, והילד התחיל לבכות. כאב לי עליו. כשהצליח שמחתי איתו, וכשקשה לו - אני חושש לבכות לידו. הילד נסגר. שינון לוח הכפל היה קצת "אובר" בשבילו, והיו רגעים שהוא חשש לצאת מהחדר כדי שלא נירה עליו איזה 7 כפול 8.

לאחר יום, גם זה עבד. משימת שינון לוח הכפל הוכתרה בהצלחה. למסקנה אתן לכם עצה קטנה, לאבות שנמצאים במצבי: קחו את חומר הלימוד בו אתם מסייעים לילדים, ותשננו. תנסו להיפתח ולבלות זמן איכות עם הילד, גם אם קשה לכם וזה מכריח אתכם לחזור אי שם לכיתה ד'. אם תשקיעו, תרוויחו כפול: פעם אחת זמן איכות עם הילד, ופעם שניה, את הכסף שתחסכו ממימון מורים פרטיים כאלה ואחרים.

בכלל אני בעד הצעת ייעול אותה שמעתי לראשונה מפיו של אליהו כהן, מורה בחסד עליון, מורה לחיים, שהציע כך: להכניס למערכת פעם בשבוע, שעה בה המורה המקצועי יסייע להורים העוזרים לילדיהם בשיעורי בית.

אם יש לכם הצעה אחרת או שאתם מסכימים או לא מסכימים עם דעתי - אשמח לשמוע אתכם.

שלכם, בהמון אהבה, תמיר בן עזרא - אבא פגום 0542896606

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
28.5.20, למה משרד הפנים מודיע חופי הרחצה רקת ועירוני גנים אסורים לרחצה?
מאת: חיים חליוה הודעה מפתיעה ותמוהה הגיעה למערכת העיתון האומרת כך: "חופי הרחצה רקת ועירוני גנים בכנרת אסורים לרחצה". ההודעה על איסור רחצה בחופים העירוניים של טבריה תמוהה ולא מובנת. להמשך כתבה.
28.5.20, טבריה חוגגת את יום שחרור ירושלים
ביום שחרור ירושלים, יזם רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר לשעבר ביחד עם תנועת הנוער ''בני עקיבא'', חגג ציבור מהעיר טבריה את יום שחרור ירושלים ברוח תקופת הנגיף ובכך לא נשברה מסורת בת 13 שנים של חגיגות יום ירושלים בעיר טבריה. להמשך כתבה.
28.5.20, אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' על גדות הירדן פותח את עונת השייט
אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, באוויר הפתוח, פותח את עונת השייט ומזמין ליהנות משייט מגוון במי הירדן, קיר טיפוס מים, מגלשת מים מתנפחת לילדים ופארק אתגרים, בכרטיס משולב ליום פעילות, הכולל שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיולי אופניים ועד שעה שייט בכלי אחד לבחירה. את תקופת הקורונה ניצלו ב'אינדי פארק' לשיפוץ ושדרוג המתקנים, פינות הישיבה והמזנונים. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 29 מאי2020
Wאבגדהוש
1826272829300102
1903040506070809
2010111213141516
2117181920212223
2224252627282930
2331010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.