הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
קרוב רחוק - שחר שחר: על גאווה ודעה קדומה

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

שחר שחר

העיר טבריה מסרבת לרדת מהכותרות, ולאו דווקא מהצד היפה שלהן. הקרב על השבת, בעיקר באזור הטיילת, גרם לרעידת אדמה בקרב הציבור הדתי-חרדי, הפך את העיר לכוכבת תקשורת במשך מספר שבועות, לא נידב סיבות טובות במיוחד לתושבים שנטשו אותה לחזור אליה, וקרוב לוודאי גם לא הותיר מקום לאופטימיות בקרב המתלבטים האם להישאר בה, בעיר שעדיין מחפשת את זהותה. אם לא די בכך, התעקשה העיר להישאר בחזית מדורי החדשות עם הדיווחים על איומים בלתי פוסקים על חייו של ראש העירייה הנבחר, רון קובי. וכמו שזה נראה כרגע, ההיסטוריה שנצפתה על חזית בניין העירייה בשבוע שעבר (שאגב, הגיע הזמן לשפצו!!!!!!) בדמות דגל הקהילה הגאה, כך עושה רושם, עלולה (תלוי איך מסתכלים על זה) לספק את חומר הנפץ הבא.

מצד אחד, בעיר שמתיימרת לחזור לימיה הטובים ולהיכנס לרשימת הערים האטרקטיביות והמתקדמות בישראל, יהיה זה אך טבעי שתינתן במה גם לקהילה הגאה. מהצד האחר, בעיר נפיצה, שעדיין לא התאוששה מהקרבות על השבת לא היה זה הצעד הכי חכם, בלשון המעטה, לפגוע ברגשותיה של קהילה שלמה ולהציב את אחד מסמלי הקהילה הגאה דווקא על מבנה שממוקם שתי אצבעות ממרכזם הרוחני של רבים מבני הקהילה החרדית בעיר.

אין כל ספק שרצוי וראוי לתת מקום גם לבני הקהילה הגאה, ואם לא יחול שינוי של האחרון, כך על פי הפרסומים יתקיים ב-26 ביולי מצעד הגאווה ברחובותיה של העיר, אבל קברניטי העיר חייבים להפנים שדגל ומצעד אינם נותנים מענה אמיתי לקהילה הגאה, שמן הסתם חיה ונושמת בעיר. אם החלטתם לקחת חלק בפרויקט ארצי חשוב, אל תסתפקו בטקסים ובסמליות, טפלו בבני הקהילה הגאה, כמו שכל קהילה אחרת בעיר אמורה להיות מטופלת. וכן, יש גם את הדרך לעשות את זה, יש את הדרך להעביר את המסר לציבור ולפיו, יש מקום גם למי שהוא שונה ממך. והדרך הזאת, כך אני מקווה, לא תמצא את מקומה לכותרות הראשיות הלא מחמיאות. יש לה, לעיר טבריה, מקום של כבוד (מפוקפק) בכותרות השליליות בשנה האחרונה.

ואולי, אולי-אולי, בעיצומם של הימים הללו יש מי שבסתר ליבו (ואולי גם לא) מקווה שראש העירייה, כפי שפורסם השבוע, יממש את רצונו ויתמודד לכנסת.

זה לא רק ספורט

בשבועות האחרונים צבר התחביב הלאומי - שיימינג - תאוצה ונחת בחייו של כדורגלן נבחרת ישראל, מאנוס דאבור. כל חטאו של מי שעתיד להיות חלק בלתי נפרד מהליגה הספרדית בעונה הבאה, הסתכם בכך שמועד חתונתו חופף לשני משחקיה של נבחרת ישראל (היום ובתחילת השבוע הבא). אני אפילו לא חושד בכדורגלן המוכשר הזה שיחפש סיבה לחמוק ממשחקיה החשובים של הנבחרת. הוא תרם וקרוב לוודאי גם יתרום עוד בעתיד להצלחת הנבחרת, מעבר לעובדה שהוא מביא המון כבוד לכדורגל הישראלי באירופה.

לצערי הרב, כל המתייפייפים בשקל, המתחסדים והצבועים מצאו את הדרך הקלה לרשתות החברתיות והצליפו בו לכל עבר. הניחו לו. לכל אדם, כן, גם לכדורגלן, יש חיים פרטיים משלו והם קודמים לכל. כן, גם במחיר של אובדן הסיכוי להגיע ליורו 2020 (אפשר לחשוב שיחד איתו אנחנו מסכנים את מעמדה של בלגיה בדירוג העולמי).

שבת שלום וחג שבועות שמח.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 07 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.