הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
קרוב רחוק - שחר שחר: על גאווה ודעה קדומה

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

שחר שחר

העיר טבריה מסרבת לרדת מהכותרות, ולאו דווקא מהצד היפה שלהן. הקרב על השבת, בעיקר באזור הטיילת, גרם לרעידת אדמה בקרב הציבור הדתי-חרדי, הפך את העיר לכוכבת תקשורת במשך מספר שבועות, לא נידב סיבות טובות במיוחד לתושבים שנטשו אותה לחזור אליה, וקרוב לוודאי גם לא הותיר מקום לאופטימיות בקרב המתלבטים האם להישאר בה, בעיר שעדיין מחפשת את זהותה. אם לא די בכך, התעקשה העיר להישאר בחזית מדורי החדשות עם הדיווחים על איומים בלתי פוסקים על חייו של ראש העירייה הנבחר, רון קובי. וכמו שזה נראה כרגע, ההיסטוריה שנצפתה על חזית בניין העירייה בשבוע שעבר (שאגב, הגיע הזמן לשפצו!!!!!!) בדמות דגל הקהילה הגאה, כך עושה רושם, עלולה (תלוי איך מסתכלים על זה) לספק את חומר הנפץ הבא.

מצד אחד, בעיר שמתיימרת לחזור לימיה הטובים ולהיכנס לרשימת הערים האטרקטיביות והמתקדמות בישראל, יהיה זה אך טבעי שתינתן במה גם לקהילה הגאה. מהצד האחר, בעיר נפיצה, שעדיין לא התאוששה מהקרבות על השבת לא היה זה הצעד הכי חכם, בלשון המעטה, לפגוע ברגשותיה של קהילה שלמה ולהציב את אחד מסמלי הקהילה הגאה דווקא על מבנה שממוקם שתי אצבעות ממרכזם הרוחני של רבים מבני הקהילה החרדית בעיר.

אין כל ספק שרצוי וראוי לתת מקום גם לבני הקהילה הגאה, ואם לא יחול שינוי של האחרון, כך על פי הפרסומים יתקיים ב-26 ביולי מצעד הגאווה ברחובותיה של העיר, אבל קברניטי העיר חייבים להפנים שדגל ומצעד אינם נותנים מענה אמיתי לקהילה הגאה, שמן הסתם חיה ונושמת בעיר. אם החלטתם לקחת חלק בפרויקט ארצי חשוב, אל תסתפקו בטקסים ובסמליות, טפלו בבני הקהילה הגאה, כמו שכל קהילה אחרת בעיר אמורה להיות מטופלת. וכן, יש גם את הדרך לעשות את זה, יש את הדרך להעביר את המסר לציבור ולפיו, יש מקום גם למי שהוא שונה ממך. והדרך הזאת, כך אני מקווה, לא תמצא את מקומה לכותרות הראשיות הלא מחמיאות. יש לה, לעיר טבריה, מקום של כבוד (מפוקפק) בכותרות השליליות בשנה האחרונה.

ואולי, אולי-אולי, בעיצומם של הימים הללו יש מי שבסתר ליבו (ואולי גם לא) מקווה שראש העירייה, כפי שפורסם השבוע, יממש את רצונו ויתמודד לכנסת.

זה לא רק ספורט

בשבועות האחרונים צבר התחביב הלאומי - שיימינג - תאוצה ונחת בחייו של כדורגלן נבחרת ישראל, מאנוס דאבור. כל חטאו של מי שעתיד להיות חלק בלתי נפרד מהליגה הספרדית בעונה הבאה, הסתכם בכך שמועד חתונתו חופף לשני משחקיה של נבחרת ישראל (היום ובתחילת השבוע הבא). אני אפילו לא חושד בכדורגלן המוכשר הזה שיחפש סיבה לחמוק ממשחקיה החשובים של הנבחרת. הוא תרם וקרוב לוודאי גם יתרום עוד בעתיד להצלחת הנבחרת, מעבר לעובדה שהוא מביא המון כבוד לכדורגל הישראלי באירופה.

לצערי הרב, כל המתייפייפים בשקל, המתחסדים והצבועים מצאו את הדרך הקלה לרשתות החברתיות והצליפו בו לכל עבר. הניחו לו. לכל אדם, כן, גם לכדורגלן, יש חיים פרטיים משלו והם קודמים לכל. כן, גם במחיר של אובדן הסיכוי להגיע ליורו 2020 (אפשר לחשוב שיחד איתו אנחנו מסכנים את מעמדה של בלגיה בדירוג העולמי).

שבת שלום וחג שבועות שמח.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 22 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.