הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
מיכל טוהר לב: המחלה שלי זה הסוד שאני שומר בתוכי

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

מיכל טוהר לב

 

חברה הפנתה אותי אלייך, היא אמרה שכדאי לי לשלב גם עבודה אנרגטית ורגשית עם מה שעובר עליי בימים אלו. בדקתי איתו, אם הוא נכון להרפות ממילים ולנסות משהו חדש, התשובה שלו סיפרה לי שבחר שינוי, ידעתי שזה מה שאני צריכה לדעת ושזה מה שיאפשר לעבוד עם מה, שיביא למרחב.

הוא הגיע, בחור צנום בן 26, גר במושב בצפון וחי חיים פשוטים ושקטים, אך בתוכו מים גועשים.

לפני כמה חודשים חזרו כאבי הראש שהוא מכיר, לפני 4 שנים נמצא גידול בראשו והוא עבר ניתוח להסרתו, מאז הוא מתנהל בשגרת חייו, אך ער לכל כאב ומיחוש, כמו עומד בסף ומחכה... משהו מחכה...

הוא משתף שהכאבים חזרו, הבדיקות הראו את הממצאים שפחד מהם, גידול שחייב להסיר. עוד חצי שנה יש לו ניתוח, הפעם הוא יודע שהוא חייב לשחרר משהו מבפנים, קול שיושב שם שנים, בדיוק כמו זה הגידול, מחכה עד ש...

הובלתי אותו בעדינות לילדותו, משפחה חרדית. ילד שפוגש את אלוהים בפחד גדול, משתיק את קולו, מכבד את הוריו, הולך בדרכם עד ש... גדל, ועזב, למורת רוחו של אביו - רב בשכונת מגוריו.

נטש את העולם, מידי פעם מדבר עם אלוהיו, חווה אותו אחרת, אך הפחד קיים מעונש על זה שהפר את הכללים, בחר אחרת, עזב את החוקים.

נפגשנו כמה מפגשים. הם היו בנויים משיתוף קצר על מה שעובר בו, הרפייה ושינה עמוקה, זמן שבו  נגעתי בגופו, ליטפתי, ערסלתי, שרתי, והוא ישן ושם ידעתי שהאלוהים שלו נוגע בו, באמת, מזכיר לו שאין דבר כזה עונש, שאין משהו שהוא צריך להוכיח לעצמו, להוריו, לאחרים, שכשהוא בוחר בעצמו הוא בוחר באלוהים.

כשהתעורר לא שאל שאלות, יצא מהמרחב בכל פעם עם בקבוק מים. בזמן שישן, הטענתי אותם בסמלים, המאפשרים לאהבה לגעת בתאים. בכל מפגש היה מביא את הבקבוק ריק ויוצא איתו בשמחה, ביחד עם הידיעה כי הוא בדרך הנכונה.

למפגש השלישי הוא הגיע אחר. משהו בו הבשיל, אולי האמון שלא יישפט, שלא יגורש, שמותר לו להשמיע את הקול שהדחיק שנים. כל חיי הבטתי על אחיותיי בהערצה, הבנתי שיש בי אישה בפנים, שנמשכת לגברים. אני יודע, שכשאספר לאבי על זו הבחירה, אני יודע שאבריא, אני יודע שהכאב טמון בסוד, שאני שומר שנים, אני יודע את זה עמוק מבפנים

נפרדנו. לא ראיתי אותו זמן מה. החיים לקחו אותו רחוק לנסיעה מחוץ לגבולות המדינה. מידי פעם כתב שהוא נמצא בטבע מופלא. מביט על חייו ולומד את העטיפה החדשה. הכיר מישהו, הוא נותן לעצמו לשחרר את מה שבו נכלא, בחופש ורכות, רחוק מהמשפחה.

כשחזר שיתף שהכאבים כבר בקושי באים, החליט לספר למשפחתו ולעמוד מול אביו פנים מול פנים. ביקש להגיע לעוד פגישה של חיזוק הנוכחות במלואה. הפעם היה בערות מלאה, רק דיבר ואני הקשבתי איך קולו השתנה, איך גופו בתנועות אחרות נע ולבושו מביע את בחירתו החדשה – ישנה - אישה.

היום הוא שנתיים לאחר המפגש. הגידול נעלם, הניתוח בוטל, אביו והוא נעים ביחד עכשיו במפגשים משותפים, המאפשרים מרחב לשיח בין ילדים שבחרו אחרת במגזר של החרדים.

חי את חייו עם אהבה חופשיה ויודע, כי זו בקשתו של האלוהים - אהבה.

תודה לך שליח מופלא שהראית לי את כוחה של האמת לשחרר כל מכאוב וצרה, כיצד האדם הוא המניע את חייו ברגע אחד מנקודה לנקודה - כוחה של בחירה חופשית, נס הבריאה.

מיכל טוהר לב – הילרית ומשנה תודעה.

מלווה אנשים בתהליכי ריפוי השלמה בהירות וצמיחה.

 

ליצירת קשר עם מיכל:

053-7262324

פייסבוק  https://www.facebook.com/shvilim

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 11 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.