הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
מיכל טוהר לב: המחלה שלי זה הסוד שאני שומר בתוכי

כוכב הצפון, גיליון 2389, 7.6.19

מיכל טוהר לב

 

חברה הפנתה אותי אלייך, היא אמרה שכדאי לי לשלב גם עבודה אנרגטית ורגשית עם מה שעובר עליי בימים אלו. בדקתי איתו, אם הוא נכון להרפות ממילים ולנסות משהו חדש, התשובה שלו סיפרה לי שבחר שינוי, ידעתי שזה מה שאני צריכה לדעת ושזה מה שיאפשר לעבוד עם מה, שיביא למרחב.

הוא הגיע, בחור צנום בן 26, גר במושב בצפון וחי חיים פשוטים ושקטים, אך בתוכו מים גועשים.

לפני כמה חודשים חזרו כאבי הראש שהוא מכיר, לפני 4 שנים נמצא גידול בראשו והוא עבר ניתוח להסרתו, מאז הוא מתנהל בשגרת חייו, אך ער לכל כאב ומיחוש, כמו עומד בסף ומחכה... משהו מחכה...

הוא משתף שהכאבים חזרו, הבדיקות הראו את הממצאים שפחד מהם, גידול שחייב להסיר. עוד חצי שנה יש לו ניתוח, הפעם הוא יודע שהוא חייב לשחרר משהו מבפנים, קול שיושב שם שנים, בדיוק כמו זה הגידול, מחכה עד ש...

הובלתי אותו בעדינות לילדותו, משפחה חרדית. ילד שפוגש את אלוהים בפחד גדול, משתיק את קולו, מכבד את הוריו, הולך בדרכם עד ש... גדל, ועזב, למורת רוחו של אביו - רב בשכונת מגוריו.

נטש את העולם, מידי פעם מדבר עם אלוהיו, חווה אותו אחרת, אך הפחד קיים מעונש על זה שהפר את הכללים, בחר אחרת, עזב את החוקים.

נפגשנו כמה מפגשים. הם היו בנויים משיתוף קצר על מה שעובר בו, הרפייה ושינה עמוקה, זמן שבו  נגעתי בגופו, ליטפתי, ערסלתי, שרתי, והוא ישן ושם ידעתי שהאלוהים שלו נוגע בו, באמת, מזכיר לו שאין דבר כזה עונש, שאין משהו שהוא צריך להוכיח לעצמו, להוריו, לאחרים, שכשהוא בוחר בעצמו הוא בוחר באלוהים.

כשהתעורר לא שאל שאלות, יצא מהמרחב בכל פעם עם בקבוק מים. בזמן שישן, הטענתי אותם בסמלים, המאפשרים לאהבה לגעת בתאים. בכל מפגש היה מביא את הבקבוק ריק ויוצא איתו בשמחה, ביחד עם הידיעה כי הוא בדרך הנכונה.

למפגש השלישי הוא הגיע אחר. משהו בו הבשיל, אולי האמון שלא יישפט, שלא יגורש, שמותר לו להשמיע את הקול שהדחיק שנים. כל חיי הבטתי על אחיותיי בהערצה, הבנתי שיש בי אישה בפנים, שנמשכת לגברים. אני יודע, שכשאספר לאבי על זו הבחירה, אני יודע שאבריא, אני יודע שהכאב טמון בסוד, שאני שומר שנים, אני יודע את זה עמוק מבפנים

נפרדנו. לא ראיתי אותו זמן מה. החיים לקחו אותו רחוק לנסיעה מחוץ לגבולות המדינה. מידי פעם כתב שהוא נמצא בטבע מופלא. מביט על חייו ולומד את העטיפה החדשה. הכיר מישהו, הוא נותן לעצמו לשחרר את מה שבו נכלא, בחופש ורכות, רחוק מהמשפחה.

כשחזר שיתף שהכאבים כבר בקושי באים, החליט לספר למשפחתו ולעמוד מול אביו פנים מול פנים. ביקש להגיע לעוד פגישה של חיזוק הנוכחות במלואה. הפעם היה בערות מלאה, רק דיבר ואני הקשבתי איך קולו השתנה, איך גופו בתנועות אחרות נע ולבושו מביע את בחירתו החדשה – ישנה - אישה.

היום הוא שנתיים לאחר המפגש. הגידול נעלם, הניתוח בוטל, אביו והוא נעים ביחד עכשיו במפגשים משותפים, המאפשרים מרחב לשיח בין ילדים שבחרו אחרת במגזר של החרדים.

חי את חייו עם אהבה חופשיה ויודע, כי זו בקשתו של האלוהים - אהבה.

תודה לך שליח מופלא שהראית לי את כוחה של האמת לשחרר כל מכאוב וצרה, כיצד האדם הוא המניע את חייו ברגע אחד מנקודה לנקודה - כוחה של בחירה חופשית, נס הבריאה.

מיכל טוהר לב – הילרית ומשנה תודעה.

מלווה אנשים בתהליכי ריפוי השלמה בהירות וצמיחה.

 

ליצירת קשר עם מיכל:

053-7262324

פייסבוק  https://www.facebook.com/shvilim

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 23 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.