הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
תערוכת ציורי "סטודיו גפן" במועדון ויצו

כוכב הצפון, גיליון 2388, 31.5.19

פנינה קובי

 

מבקרים רבים פקדו את תערוכת הציורים, פרי מכחולם של אמנים מקומיים, בני עירנו והסביבה, חברי חוג "פרי הגפן" בניהולו של האמן והיוצר מר מיכאל גפן.

שנת יצירה נוספת הסתיימה והניבה יבול גדול ואיכותי ברמתו, שהוצג בפני הקהל הרב שפקד את מועדון ויצו טבריה  והביע את התרשמותו, מהכישרונות והיכולות. מהתשוקה של האומנים לצייר בכל מיני סגנונות, טכניקות במגוון צבעים ומגוון נושאים: ציורי נוף, פורטרטים, פרחים  ציור אבסטרקטי ועוד. אלה הם פירות  היצירה, חלקם "פרי ביכורים" וחלקם תוצרים של עבודה ולמידה במשך שנים רבות. כל תערוכה היא כמו לידה, יש בה קשיים, אכזבות ומכאובים, אך גם המון סיפוק הנאה ותחושת שלמות .

החשיפה לקהל מעמידה את היצירה והיוצר האמן מול עין בוחנת. לעתים עינו של הציבור אוהדת, מפרגנת, מתחברת ואוהבת ולעתים מבקרת, אבל לאומן ציורו הוא ביטוי לרגשותיו אהבתו וכישרונו והוא חושף אותו לעיני כל להנאת הכלל.

מיכאל גפן, מנהל הסטודיו בוגר האקדמיה לאומנות, רכש השכלה ברוסיה, גרמניה, פולין ומכון אבני מקפיד לחשוף את תלמידיו בפני אסכולות שונות וטכניקות רבות יחד עם מרחב לדמיון  וכך בסבלנות עובר מתלמיד לתלמיד מנחה, מתקן, מייעץ ומעניק תמיכה, חיזוק והדרכה. עבור תלמידיו ממגוון הגילאים מארבע עשרה ועד אזרחים ותיקים הוא מנטור בהרבה מישורים. הייתה זו חוויה תרבותית ברמה מכובדת ביותר שהוסיפה כבוד לציירי העיר והסביבה.

תודה לחברי החוג, שהכינו את המקום ואת הכיבוד בצורה המעוררת כבוד והערכה .לגב' ג'וליה  מורד יו"ר ויצו טבריה, אשר מתווה מדיניות של מועדון פתוח לתרבות עבור הקהילה בעירנו. לסגניתה נאוה כהן על היזמה ולכל החברות שעזרו בהפקת אירוע זה.

תודה לכל המבקרים שכיבדו בנוכחותם את המקום והיוצרים ולכל האומנים שהציגו את יצירותיהם המרהיבות. תודה לקהל הרב שבא לתמוך ולהוקיר את פרי יצירתם של האומנים.

יישר כוח והמשך עשייה ויצירה פורייה לעוד שנים רבות בסיפוק והנאה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.