הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
תערוכת ציורי "סטודיו גפן" במועדון ויצו

כוכב הצפון, גיליון 2388, 31.5.19

פנינה קובי

 

מבקרים רבים פקדו את תערוכת הציורים, פרי מכחולם של אמנים מקומיים, בני עירנו והסביבה, חברי חוג "פרי הגפן" בניהולו של האמן והיוצר מר מיכאל גפן.

שנת יצירה נוספת הסתיימה והניבה יבול גדול ואיכותי ברמתו, שהוצג בפני הקהל הרב שפקד את מועדון ויצו טבריה  והביע את התרשמותו, מהכישרונות והיכולות. מהתשוקה של האומנים לצייר בכל מיני סגנונות, טכניקות במגוון צבעים ומגוון נושאים: ציורי נוף, פורטרטים, פרחים  ציור אבסטרקטי ועוד. אלה הם פירות  היצירה, חלקם "פרי ביכורים" וחלקם תוצרים של עבודה ולמידה במשך שנים רבות. כל תערוכה היא כמו לידה, יש בה קשיים, אכזבות ומכאובים, אך גם המון סיפוק הנאה ותחושת שלמות .

החשיפה לקהל מעמידה את היצירה והיוצר האמן מול עין בוחנת. לעתים עינו של הציבור אוהדת, מפרגנת, מתחברת ואוהבת ולעתים מבקרת, אבל לאומן ציורו הוא ביטוי לרגשותיו אהבתו וכישרונו והוא חושף אותו לעיני כל להנאת הכלל.

מיכאל גפן, מנהל הסטודיו בוגר האקדמיה לאומנות, רכש השכלה ברוסיה, גרמניה, פולין ומכון אבני מקפיד לחשוף את תלמידיו בפני אסכולות שונות וטכניקות רבות יחד עם מרחב לדמיון  וכך בסבלנות עובר מתלמיד לתלמיד מנחה, מתקן, מייעץ ומעניק תמיכה, חיזוק והדרכה. עבור תלמידיו ממגוון הגילאים מארבע עשרה ועד אזרחים ותיקים הוא מנטור בהרבה מישורים. הייתה זו חוויה תרבותית ברמה מכובדת ביותר שהוסיפה כבוד לציירי העיר והסביבה.

תודה לחברי החוג, שהכינו את המקום ואת הכיבוד בצורה המעוררת כבוד והערכה .לגב' ג'וליה  מורד יו"ר ויצו טבריה, אשר מתווה מדיניות של מועדון פתוח לתרבות עבור הקהילה בעירנו. לסגניתה נאוה כהן על היזמה ולכל החברות שעזרו בהפקת אירוע זה.

תודה לכל המבקרים שכיבדו בנוכחותם את המקום והיוצרים ולכל האומנים שהציגו את יצירותיהם המרהיבות. תודה לקהל הרב שבא לתמוך ולהוקיר את פרי יצירתם של האומנים.

יישר כוח והמשך עשייה ויצירה פורייה לעוד שנים רבות בסיפוק והנאה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.