הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
בית הספר "רעות" -כאן שביתה !

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

השבוע, השבית וועד ההורים של בית הספר "רעות" את הלימודים למשך יום וחצי. הסיבה, הצהרת ראש עירית טבריה, רון קובי, על "מחיקת בית הספר ובניית בית ספר חדש במקומו".

לטענת הנהלת בית הספר, ההצהרה של ראש העירייה פורסמה בפייסבוק עוד לפני שנודעה להנהלת בית הספר, לצוות החינוכי ולהורים.

ההורים ההמומים, שהבינו שמדובר בתהליך של כ 5-6 שנים שבהם יוצאו ילדים מבית הספר אל הלא נודע, בקשו תשובות מעירית טבריה וממשרד החינוך אך לא זכו למענה משמעותי, מלבד הודעת ראש העירייה "אני בעל הבית, אני קובע שבית הספר איננו בטיחותי".

חברי וועד ההורים מסבירים שהמענה החלופי של עירית טבריה לזמן הכל כך ארוך של הרס ובנייה איננו ראוי כלל ועיקר.

רון קובי החליט כי בשנים הללו תפוצל אוכלוסיית התלמידים לשני מבנים מרוחקים זה מזה, מבנים שבפועל לא ניתן להגיד שהם ראויים כלל ועיקר ללמידה, בוודאי שלא ללמידה משמעותית.

המבנה האחד הוא מתנ"ס "בית גינסבורג", שיכול להציע מספר כיתות בודדות ותו לא. אין במקום  מגרשי משחק ו/או חצרות, חדרי ספח למענה פרטני, מקום כינוס, חדרים למענים רגשיים וכו'.

מעבר לכך, כל פעילות ספורטיבית לכיתות הלומדות מחייבים את המורים לחצות כבישים כאשר הצורך הנו יום יומי.

המבנה השני הנו מכינה "מעשה בגליל" בשיכון ב'. מבנה קטן שאיננו יכול להיות בית ספר ל – 5-6 שנים ואיננו יכול לאפשר חוויות למידה ארוכות טווח. שלא נדבר על הפגיעה בצעירים אשר במכינה שמכינים את עצמם לשירות משמעותי בצה"ל.

ההורים מסבירים כי אילו היה מדובר בתהליך של שנה אחת הם היו מוכנים להתפשר אך לאפשר מצב בו כל שנות לימודי התלמידים בבית הספר היסודי (6 שנים) יתקיימו במבנים לא ראויים - זה לא אחראי, לא מוסרי ולא מקצועי!

זעמם של ההורים על ראש העירייה נובע גם מהעובדה שישנם פתרונות איכותיים הרבה יותר, שיישומם יקטין משמעותית את הפגיעה בתלמידים.

בבית הספר "רעות" 4 מבנים ורק שניים מהם ישנים. אין כלל בעיה לשפץ את שני המבנים הישנים באופן מדורג על ידי חיזוק מבנים (כפי שנעשה בשאר בתי הספר בעיר ובבתי הספר רבים בארץ).

ניתן גם, לבנות בחלק העליון הפנוי של בית הספר כיתות חדשות, להעביר אליהם את התלמידים ולהמשיך לשפץ את המבנה הישן. היתרון בתהליך הזה שהתלמידים לא נפגעים וממשיכים ללמוד בסביבה הטבעית שלהם.

מגורמים מקצועיים נמסר כי המבנים אינם מסוכנים ועומדים בתקן המשרד. לראש העיר ניתנו 2 האלטרנטיבות והוא בחר למחוק את בית הספר. כמו כן, אין כנטען על ידי מאן דא הוא סכנת התחשמלות בבית הספר וקיימים דוחות של מהנדס חשמל.

ההורים מציינים כי בחופשת הפסח נבנה קו ביוב חדש מהמבנה הסמוך לבית הספר כך שאין שום סיבה לטלטל את הילדים ולפגוע בהם פגיעה אנושה.

העימות בין ראש העירייה וההורים החריף על רקע סירובו של ראש העירייה לאשר את צירופה של חברת הוועד, מיכל יוסף, לישיבה עמו, לדבריו היא פעילה פוליטית. ועד ההורים הגיב בכך שעזב את לשכת ראש העירייה וכרגע אין כלל מגעים בין ההורים לבין הרשות העירונית ומשרד החינוך.

חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, ניסה בחודשים האחרונים להביא לידי פתרון לנושא והציע את החלופות לראש העירייה בכתב ואף הביא לדיון את הנושא בישיבת מועצת העיר לפני כחודשיים אמר "לצערי ראש העירייה ממשיך שלא לומר את האמת לציבור, והוא מסית נגד כל מי שעושה טוב. "כולם אשמים רק הוא צדיק". אני מבקש לחזק את ידיו של מנהל בית הספר נפתלי תורגמן אשר עושה עבודת קודש למען החינוך בטבריה. אני מבקש לחזק את ידיהם של וועד ההורים העירוני שנלחם באומץ, ביושר ובהגינות על עתיד ילדנו - דור העתיד של טבריה" עוד הוסיף טרבלסי "מנהלי בתי הספר, צוות החינוך העירוני, הורים, תלמידים ותושבים, תהיו חזקים אל מול הבריונות הציבורית של קובי, אני וחבריי למועצת העיר עושים מאמצים ענקיים למגר את התופעה ולתקן את התקלה בהיסטוריה של טבריה. אתם חשובים יותר מכולנו ואני מוכן לוותר על הכיסא שלי במועצת העיר למענכם".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 21 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.