הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
בית הספר "רעות" -כאן שביתה !

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

השבוע, השבית וועד ההורים של בית הספר "רעות" את הלימודים למשך יום וחצי. הסיבה, הצהרת ראש עירית טבריה, רון קובי, על "מחיקת בית הספר ובניית בית ספר חדש במקומו".

לטענת הנהלת בית הספר, ההצהרה של ראש העירייה פורסמה בפייסבוק עוד לפני שנודעה להנהלת בית הספר, לצוות החינוכי ולהורים.

ההורים ההמומים, שהבינו שמדובר בתהליך של כ 5-6 שנים שבהם יוצאו ילדים מבית הספר אל הלא נודע, בקשו תשובות מעירית טבריה וממשרד החינוך אך לא זכו למענה משמעותי, מלבד הודעת ראש העירייה "אני בעל הבית, אני קובע שבית הספר איננו בטיחותי".

חברי וועד ההורים מסבירים שהמענה החלופי של עירית טבריה לזמן הכל כך ארוך של הרס ובנייה איננו ראוי כלל ועיקר.

רון קובי החליט כי בשנים הללו תפוצל אוכלוסיית התלמידים לשני מבנים מרוחקים זה מזה, מבנים שבפועל לא ניתן להגיד שהם ראויים כלל ועיקר ללמידה, בוודאי שלא ללמידה משמעותית.

המבנה האחד הוא מתנ"ס "בית גינסבורג", שיכול להציע מספר כיתות בודדות ותו לא. אין במקום  מגרשי משחק ו/או חצרות, חדרי ספח למענה פרטני, מקום כינוס, חדרים למענים רגשיים וכו'.

מעבר לכך, כל פעילות ספורטיבית לכיתות הלומדות מחייבים את המורים לחצות כבישים כאשר הצורך הנו יום יומי.

המבנה השני הנו מכינה "מעשה בגליל" בשיכון ב'. מבנה קטן שאיננו יכול להיות בית ספר ל – 5-6 שנים ואיננו יכול לאפשר חוויות למידה ארוכות טווח. שלא נדבר על הפגיעה בצעירים אשר במכינה שמכינים את עצמם לשירות משמעותי בצה"ל.

ההורים מסבירים כי אילו היה מדובר בתהליך של שנה אחת הם היו מוכנים להתפשר אך לאפשר מצב בו כל שנות לימודי התלמידים בבית הספר היסודי (6 שנים) יתקיימו במבנים לא ראויים - זה לא אחראי, לא מוסרי ולא מקצועי!

זעמם של ההורים על ראש העירייה נובע גם מהעובדה שישנם פתרונות איכותיים הרבה יותר, שיישומם יקטין משמעותית את הפגיעה בתלמידים.

בבית הספר "רעות" 4 מבנים ורק שניים מהם ישנים. אין כלל בעיה לשפץ את שני המבנים הישנים באופן מדורג על ידי חיזוק מבנים (כפי שנעשה בשאר בתי הספר בעיר ובבתי הספר רבים בארץ).

ניתן גם, לבנות בחלק העליון הפנוי של בית הספר כיתות חדשות, להעביר אליהם את התלמידים ולהמשיך לשפץ את המבנה הישן. היתרון בתהליך הזה שהתלמידים לא נפגעים וממשיכים ללמוד בסביבה הטבעית שלהם.

מגורמים מקצועיים נמסר כי המבנים אינם מסוכנים ועומדים בתקן המשרד. לראש העיר ניתנו 2 האלטרנטיבות והוא בחר למחוק את בית הספר. כמו כן, אין כנטען על ידי מאן דא הוא סכנת התחשמלות בבית הספר וקיימים דוחות של מהנדס חשמל.

ההורים מציינים כי בחופשת הפסח נבנה קו ביוב חדש מהמבנה הסמוך לבית הספר כך שאין שום סיבה לטלטל את הילדים ולפגוע בהם פגיעה אנושה.

העימות בין ראש העירייה וההורים החריף על רקע סירובו של ראש העירייה לאשר את צירופה של חברת הוועד, מיכל יוסף, לישיבה עמו, לדבריו היא פעילה פוליטית. ועד ההורים הגיב בכך שעזב את לשכת ראש העירייה וכרגע אין כלל מגעים בין ההורים לבין הרשות העירונית ומשרד החינוך.

חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, ניסה בחודשים האחרונים להביא לידי פתרון לנושא והציע את החלופות לראש העירייה בכתב ואף הביא לדיון את הנושא בישיבת מועצת העיר לפני כחודשיים אמר "לצערי ראש העירייה ממשיך שלא לומר את האמת לציבור, והוא מסית נגד כל מי שעושה טוב. "כולם אשמים רק הוא צדיק". אני מבקש לחזק את ידיו של מנהל בית הספר נפתלי תורגמן אשר עושה עבודת קודש למען החינוך בטבריה. אני מבקש לחזק את ידיהם של וועד ההורים העירוני שנלחם באומץ, ביושר ובהגינות על עתיד ילדנו - דור העתיד של טבריה" עוד הוסיף טרבלסי "מנהלי בתי הספר, צוות החינוך העירוני, הורים, תלמידים ותושבים, תהיו חזקים אל מול הבריונות הציבורית של קובי, אני וחבריי למועצת העיר עושים מאמצים ענקיים למגר את התופעה ולתקן את התקלה בהיסטוריה של טבריה. אתם חשובים יותר מכולנו ואני מוכן לוותר על הכיסא שלי במועצת העיר למענכם".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 03 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.