הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
טבריה בשביתה!

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

מערכת החינוך העירונית תצא השבוע לשביתה כללית במערכת החינוך לאחר עימות ביריוני, התנהלות חובבנית והכנסת פוליטיקה למערכת החינוך מטעם ראש עיריית טבריה כלפי חברי הנהגת ההורים העירונית.

אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית רשם "הורים יקרים שלום רב - הודעה חשובה! בחודשים האחרונים פנינו מספר פעמים להנהגת העיר במכתבים מפורטים בהם פירטנו נושאים ובעיות במערכת החינוך. חלק מהמכתבים שותפו כאן, חלק מהמכתבים אף נשלחו לפני כן על מנת לתת הזדמנות שוב לשיח ולפתרון בשיתוף פעולה. לצערנו הרב, מכתבים אלו זכו להתעלמות וחוסר מענה.

נושאים אלו, עלו מבעיות שונות במוסדות החינוך, החל מבעיות תחזוקה ובטיחות, תלונות רבות מהורים ובנוסף, עקב החלטות חד צדדיות של הנהגת העיר בנושא מערכת החינוך אשר מעמידות הורים רבים במצב של אי ודאות וסימן שאלה ענק!

הפכנו כל אבן בדרך לפתור את הבעיות ולייצר שיח ותוכנית טיפול, ברור לכולנו שחלק מהבעיות לא ברות פתרון מיידי אלא ארוך טווח אך רק עם קיום תוכנית מתאימה ולוחות זמנים והרתמות כוללת ניתן לפתור ולהתקדם.

בנוסף לכל אלו בחודשים האחרונים איבדנו בטבריה את אחת התוכניות החינוכיות הטובות ביותר שהיו פה! קרן אדליס ותוכנית עזריאלי.

הנהגת ההורים רואה את טובת מערכת החינוך וילדי העיר כערך עליון, אנו מוכנים להירתם ולסייע ולפתור כל נושא, אך ללא שיתוף פעולה מלא והבנה שכולנו באותו הצד ובאותה סירה לא יגיעו פתרונות.

לפיכך, החליטה הנהגת ההורים העירונית על פתיחת מהלך כואב קשה ועצוב של השבתת הלימודים בכלל בתי הספר בעיר!

השביתה החלה ביום א' 26/5/19 בכלל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ותימשך כל היום, כאות מחאה על המצב העגום שאינו מקבל מענה הולם.

ביום זה לא ישבתו: גני הילדים, החינוך המיוחד ובתי הספר התיכוניים אשר עמלים בתקופה זו על בחינות הבגרות. פעילות חוץ בית ספרית כגון טיולים, גם היא תתקיים כסדרה.

אנו קוראים להנהגת העיר לשבת לפגישה רצינית ולדון בנושאים בדחיפות על מנת לפתור את המשבר. מעבר לשביתה ביום א' ייצאו הודעות בהתאם".

בתוך כל הבלגן בחר ראש העירייה רון קובי לעלות שידור חיי בפייסבוק ובו לתקוף את אנשי החינוך והנהגת ההורים ללא שום רסן. בתגובה לשידור רשם חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, תגובה חריפה "כמי שמלווה באופן צמוד את מערכת החינוך העירונית, אני מזועזע, מגנה ומוקיע את התנהגות ראש העירייה רון קובי, שטוען מצד אחד כנגד פוליטיקה בחינוך אך מצד שני לא חדל לעשות זאת בעצמו. השכם והערב הוא משמיץ מנהלים, מאיים על אנשי חינוך ומבזה את מערכת החינוך.... תתבייש לך רון קובי - אתה לא דובר אמת בלשון המעטה והתנהלות מהווה סכנה לחינוך. קצת הגינות, כבוד עצמי ויושרה לא יזיקו לך. לא פגשתי שום ראש עירייה בארץ שמתנהג באופן כה נמוך כלפי מנהלי חינוך ועובדי הוראה כמו שאתה מתנהג. אתה מנצל את העובדה שאנשי חינוך מנועים מלהגיב ברשת ובכך אתה מנצל את המעמד שלך להכפיש, להסית ולהמריד. הציבור לא טיפש והציבור יגיב במקומם, הציבור יחנך אותך שיעור באזרחות בקרוב".

עוד הוסיף ואמר טרבלסי: "מנהלים ומנהלות יקרים, אנשי חינוך מוערכים והנהגת ההורים העירונית התותחים, בשם רבים בעיר אני כנבחר ציבור מבקש להתנצל על ההתנהגות הבריוניות וחסרת האחריות של ראש העירייה ומבטיח לעשות כל שבידי לשנות את המצב ואת העתיד לבוא לעתיד טוב יותר".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 16 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.