הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
טבריה בשביתה!

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

מערכת החינוך העירונית תצא השבוע לשביתה כללית במערכת החינוך לאחר עימות ביריוני, התנהלות חובבנית והכנסת פוליטיקה למערכת החינוך מטעם ראש עיריית טבריה כלפי חברי הנהגת ההורים העירונית.

אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית רשם "הורים יקרים שלום רב - הודעה חשובה! בחודשים האחרונים פנינו מספר פעמים להנהגת העיר במכתבים מפורטים בהם פירטנו נושאים ובעיות במערכת החינוך. חלק מהמכתבים שותפו כאן, חלק מהמכתבים אף נשלחו לפני כן על מנת לתת הזדמנות שוב לשיח ולפתרון בשיתוף פעולה. לצערנו הרב, מכתבים אלו זכו להתעלמות וחוסר מענה.

נושאים אלו, עלו מבעיות שונות במוסדות החינוך, החל מבעיות תחזוקה ובטיחות, תלונות רבות מהורים ובנוסף, עקב החלטות חד צדדיות של הנהגת העיר בנושא מערכת החינוך אשר מעמידות הורים רבים במצב של אי ודאות וסימן שאלה ענק!

הפכנו כל אבן בדרך לפתור את הבעיות ולייצר שיח ותוכנית טיפול, ברור לכולנו שחלק מהבעיות לא ברות פתרון מיידי אלא ארוך טווח אך רק עם קיום תוכנית מתאימה ולוחות זמנים והרתמות כוללת ניתן לפתור ולהתקדם.

בנוסף לכל אלו בחודשים האחרונים איבדנו בטבריה את אחת התוכניות החינוכיות הטובות ביותר שהיו פה! קרן אדליס ותוכנית עזריאלי.

הנהגת ההורים רואה את טובת מערכת החינוך וילדי העיר כערך עליון, אנו מוכנים להירתם ולסייע ולפתור כל נושא, אך ללא שיתוף פעולה מלא והבנה שכולנו באותו הצד ובאותה סירה לא יגיעו פתרונות.

לפיכך, החליטה הנהגת ההורים העירונית על פתיחת מהלך כואב קשה ועצוב של השבתת הלימודים בכלל בתי הספר בעיר!

השביתה החלה ביום א' 26/5/19 בכלל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ותימשך כל היום, כאות מחאה על המצב העגום שאינו מקבל מענה הולם.

ביום זה לא ישבתו: גני הילדים, החינוך המיוחד ובתי הספר התיכוניים אשר עמלים בתקופה זו על בחינות הבגרות. פעילות חוץ בית ספרית כגון טיולים, גם היא תתקיים כסדרה.

אנו קוראים להנהגת העיר לשבת לפגישה רצינית ולדון בנושאים בדחיפות על מנת לפתור את המשבר. מעבר לשביתה ביום א' ייצאו הודעות בהתאם".

בתוך כל הבלגן בחר ראש העירייה רון קובי לעלות שידור חיי בפייסבוק ובו לתקוף את אנשי החינוך והנהגת ההורים ללא שום רסן. בתגובה לשידור רשם חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, תגובה חריפה "כמי שמלווה באופן צמוד את מערכת החינוך העירונית, אני מזועזע, מגנה ומוקיע את התנהגות ראש העירייה רון קובי, שטוען מצד אחד כנגד פוליטיקה בחינוך אך מצד שני לא חדל לעשות זאת בעצמו. השכם והערב הוא משמיץ מנהלים, מאיים על אנשי חינוך ומבזה את מערכת החינוך.... תתבייש לך רון קובי - אתה לא דובר אמת בלשון המעטה והתנהלות מהווה סכנה לחינוך. קצת הגינות, כבוד עצמי ויושרה לא יזיקו לך. לא פגשתי שום ראש עירייה בארץ שמתנהג באופן כה נמוך כלפי מנהלי חינוך ועובדי הוראה כמו שאתה מתנהג. אתה מנצל את העובדה שאנשי חינוך מנועים מלהגיב ברשת ובכך אתה מנצל את המעמד שלך להכפיש, להסית ולהמריד. הציבור לא טיפש והציבור יגיב במקומם, הציבור יחנך אותך שיעור באזרחות בקרוב".

עוד הוסיף ואמר טרבלסי: "מנהלים ומנהלות יקרים, אנשי חינוך מוערכים והנהגת ההורים העירונית התותחים, בשם רבים בעיר אני כנבחר ציבור מבקש להתנצל על ההתנהגות הבריוניות וחסרת האחריות של ראש העירייה ומבטיח לעשות כל שבידי לשנות את המצב ואת העתיד לבוא לעתיד טוב יותר".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.