הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
טבריה בשביתה!

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

מערכת החינוך העירונית תצא השבוע לשביתה כללית במערכת החינוך לאחר עימות ביריוני, התנהלות חובבנית והכנסת פוליטיקה למערכת החינוך מטעם ראש עיריית טבריה כלפי חברי הנהגת ההורים העירונית.

אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית רשם "הורים יקרים שלום רב - הודעה חשובה! בחודשים האחרונים פנינו מספר פעמים להנהגת העיר במכתבים מפורטים בהם פירטנו נושאים ובעיות במערכת החינוך. חלק מהמכתבים שותפו כאן, חלק מהמכתבים אף נשלחו לפני כן על מנת לתת הזדמנות שוב לשיח ולפתרון בשיתוף פעולה. לצערנו הרב, מכתבים אלו זכו להתעלמות וחוסר מענה.

נושאים אלו, עלו מבעיות שונות במוסדות החינוך, החל מבעיות תחזוקה ובטיחות, תלונות רבות מהורים ובנוסף, עקב החלטות חד צדדיות של הנהגת העיר בנושא מערכת החינוך אשר מעמידות הורים רבים במצב של אי ודאות וסימן שאלה ענק!

הפכנו כל אבן בדרך לפתור את הבעיות ולייצר שיח ותוכנית טיפול, ברור לכולנו שחלק מהבעיות לא ברות פתרון מיידי אלא ארוך טווח אך רק עם קיום תוכנית מתאימה ולוחות זמנים והרתמות כוללת ניתן לפתור ולהתקדם.

בנוסף לכל אלו בחודשים האחרונים איבדנו בטבריה את אחת התוכניות החינוכיות הטובות ביותר שהיו פה! קרן אדליס ותוכנית עזריאלי.

הנהגת ההורים רואה את טובת מערכת החינוך וילדי העיר כערך עליון, אנו מוכנים להירתם ולסייע ולפתור כל נושא, אך ללא שיתוף פעולה מלא והבנה שכולנו באותו הצד ובאותה סירה לא יגיעו פתרונות.

לפיכך, החליטה הנהגת ההורים העירונית על פתיחת מהלך כואב קשה ועצוב של השבתת הלימודים בכלל בתי הספר בעיר!

השביתה החלה ביום א' 26/5/19 בכלל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ותימשך כל היום, כאות מחאה על המצב העגום שאינו מקבל מענה הולם.

ביום זה לא ישבתו: גני הילדים, החינוך המיוחד ובתי הספר התיכוניים אשר עמלים בתקופה זו על בחינות הבגרות. פעילות חוץ בית ספרית כגון טיולים, גם היא תתקיים כסדרה.

אנו קוראים להנהגת העיר לשבת לפגישה רצינית ולדון בנושאים בדחיפות על מנת לפתור את המשבר. מעבר לשביתה ביום א' ייצאו הודעות בהתאם".

בתוך כל הבלגן בחר ראש העירייה רון קובי לעלות שידור חיי בפייסבוק ובו לתקוף את אנשי החינוך והנהגת ההורים ללא שום רסן. בתגובה לשידור רשם חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, תגובה חריפה "כמי שמלווה באופן צמוד את מערכת החינוך העירונית, אני מזועזע, מגנה ומוקיע את התנהגות ראש העירייה רון קובי, שטוען מצד אחד כנגד פוליטיקה בחינוך אך מצד שני לא חדל לעשות זאת בעצמו. השכם והערב הוא משמיץ מנהלים, מאיים על אנשי חינוך ומבזה את מערכת החינוך.... תתבייש לך רון קובי - אתה לא דובר אמת בלשון המעטה והתנהלות מהווה סכנה לחינוך. קצת הגינות, כבוד עצמי ויושרה לא יזיקו לך. לא פגשתי שום ראש עירייה בארץ שמתנהג באופן כה נמוך כלפי מנהלי חינוך ועובדי הוראה כמו שאתה מתנהג. אתה מנצל את העובדה שאנשי חינוך מנועים מלהגיב ברשת ובכך אתה מנצל את המעמד שלך להכפיש, להסית ולהמריד. הציבור לא טיפש והציבור יגיב במקומם, הציבור יחנך אותך שיעור באזרחות בקרוב".

עוד הוסיף ואמר טרבלסי: "מנהלים ומנהלות יקרים, אנשי חינוך מוערכים והנהגת ההורים העירונית התותחים, בשם רבים בעיר אני כנבחר ציבור מבקש להתנצל על ההתנהגות הבריוניות וחסרת האחריות של ראש העירייה ומבטיח לעשות כל שבידי לשנות את המצב ואת העתיד לבוא לעתיד טוב יותר".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 03 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.