הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
טבריה בשביתה!

כוכב הצפון, גיליון 2387, 24.5.19

חיים חליוה

 

מערכת החינוך העירונית תצא השבוע לשביתה כללית במערכת החינוך לאחר עימות ביריוני, התנהלות חובבנית והכנסת פוליטיקה למערכת החינוך מטעם ראש עיריית טבריה כלפי חברי הנהגת ההורים העירונית.

אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית רשם "הורים יקרים שלום רב - הודעה חשובה! בחודשים האחרונים פנינו מספר פעמים להנהגת העיר במכתבים מפורטים בהם פירטנו נושאים ובעיות במערכת החינוך. חלק מהמכתבים שותפו כאן, חלק מהמכתבים אף נשלחו לפני כן על מנת לתת הזדמנות שוב לשיח ולפתרון בשיתוף פעולה. לצערנו הרב, מכתבים אלו זכו להתעלמות וחוסר מענה.

נושאים אלו, עלו מבעיות שונות במוסדות החינוך, החל מבעיות תחזוקה ובטיחות, תלונות רבות מהורים ובנוסף, עקב החלטות חד צדדיות של הנהגת העיר בנושא מערכת החינוך אשר מעמידות הורים רבים במצב של אי ודאות וסימן שאלה ענק!

הפכנו כל אבן בדרך לפתור את הבעיות ולייצר שיח ותוכנית טיפול, ברור לכולנו שחלק מהבעיות לא ברות פתרון מיידי אלא ארוך טווח אך רק עם קיום תוכנית מתאימה ולוחות זמנים והרתמות כוללת ניתן לפתור ולהתקדם.

בנוסף לכל אלו בחודשים האחרונים איבדנו בטבריה את אחת התוכניות החינוכיות הטובות ביותר שהיו פה! קרן אדליס ותוכנית עזריאלי.

הנהגת ההורים רואה את טובת מערכת החינוך וילדי העיר כערך עליון, אנו מוכנים להירתם ולסייע ולפתור כל נושא, אך ללא שיתוף פעולה מלא והבנה שכולנו באותו הצד ובאותה סירה לא יגיעו פתרונות.

לפיכך, החליטה הנהגת ההורים העירונית על פתיחת מהלך כואב קשה ועצוב של השבתת הלימודים בכלל בתי הספר בעיר!

השביתה החלה ביום א' 26/5/19 בכלל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ותימשך כל היום, כאות מחאה על המצב העגום שאינו מקבל מענה הולם.

ביום זה לא ישבתו: גני הילדים, החינוך המיוחד ובתי הספר התיכוניים אשר עמלים בתקופה זו על בחינות הבגרות. פעילות חוץ בית ספרית כגון טיולים, גם היא תתקיים כסדרה.

אנו קוראים להנהגת העיר לשבת לפגישה רצינית ולדון בנושאים בדחיפות על מנת לפתור את המשבר. מעבר לשביתה ביום א' ייצאו הודעות בהתאם".

בתוך כל הבלגן בחר ראש העירייה רון קובי לעלות שידור חיי בפייסבוק ובו לתקוף את אנשי החינוך והנהגת ההורים ללא שום רסן. בתגובה לשידור רשם חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, תגובה חריפה "כמי שמלווה באופן צמוד את מערכת החינוך העירונית, אני מזועזע, מגנה ומוקיע את התנהגות ראש העירייה רון קובי, שטוען מצד אחד כנגד פוליטיקה בחינוך אך מצד שני לא חדל לעשות זאת בעצמו. השכם והערב הוא משמיץ מנהלים, מאיים על אנשי חינוך ומבזה את מערכת החינוך.... תתבייש לך רון קובי - אתה לא דובר אמת בלשון המעטה והתנהלות מהווה סכנה לחינוך. קצת הגינות, כבוד עצמי ויושרה לא יזיקו לך. לא פגשתי שום ראש עירייה בארץ שמתנהג באופן כה נמוך כלפי מנהלי חינוך ועובדי הוראה כמו שאתה מתנהג. אתה מנצל את העובדה שאנשי חינוך מנועים מלהגיב ברשת ובכך אתה מנצל את המעמד שלך להכפיש, להסית ולהמריד. הציבור לא טיפש והציבור יגיב במקומם, הציבור יחנך אותך שיעור באזרחות בקרוב".

עוד הוסיף ואמר טרבלסי: "מנהלים ומנהלות יקרים, אנשי חינוך מוערכים והנהגת ההורים העירונית התותחים, בשם רבים בעיר אני כנבחר ציבור מבקש להתנצל על ההתנהגות הבריוניות וחסרת האחריות של ראש העירייה ומבטיח לעשות כל שבידי לשנות את המצב ואת העתיד לבוא לעתיד טוב יותר".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.10.19, חודש האימהות
מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות. במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ-30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי. להמשך כתבה.
8.10.19, חברי קיבוץ תל קציר מאמצים קטע משביל סובב כנרת
קהילת הקיבוץ לקחה על עצמה את הטיפול ותחזוקת קטע השביל, שתחילתו מול הקיבוץ וסופו בסככת הבננות של קיבוץ מעגן. להמשך כתבה.
8.10.19, בכירי מערכת המשפט באירוע השקת ועדת הקשר טבריה של לשכת עורכי הדין במחוז הצפון
מחוז הצפון של לשכת עורכי הדין נפגשו במלון גלי כנרת רימונים בטבריה וציינו בערב החג את השקת ועדת הקשר טבריה וחגגו את תחילתן של השנה העברית ושנת המשפט. להמשך כתבה.
8.10.19, דולה לכל אישה - ראיון עם אביבית דביר
אביבית דביר, ילידת המושבה מגדל. עובדת כדולה ועכשיו מעבירה את הידע הלאה - ספרי קצת על עצמך - אני אביבית דביר בת שלושים וחמש, ילידת מגדל נשואה ואמא לשלושה בנים. דולה מזה כ-12 שנים. בעבר עזבתי את הצפון ועברתי לכמה שנים לאזור המרכז, לאחר כמה שנים חזרתי למגדל, במטרה לפתח את תחום ההיריון והלידה באזור הצפון.להמשך כתבה.
8.10.19, סוכות על שפת הכנרת בנמל עין גב.
מבצע לסוכות - ארוחה ושייט חופים, נגרייה לילדים, שייט דייג, מסעדה ועוד... החל מ-11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019 בתיירות עין גב מזמינים משפחות וילדים לחגוג את חופשת חג הסוכות לאורך הטיילת בנמל עין-גב עם שלל אטרקציות ופעילויות, בין התאריכים 11 באוקטובר עד ה- 21 באוקטובר 2019. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 21 אוקטובר2019
Wאבגדהוש
4029300102030405
4106070809101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.