הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
ספורט: שנה חלפה – שנה קשה... הישרדות 2018-19

כוכב הצפון, גיליון 2386, 17.5.19

יוסי בן חמו

 

עירוני טבריה עברה עונה קשה, אך לבסוף שרדה בליגה א'. אנו מציגים בפניכם את סיכום העונה שלנו - עונת 2018/2019

עירוני טבריה חשה העונה כספינה טרופה: הקבוצה חוותה טלטלות, עברה משברים, וכמו בכל סרט אימה - העלילה הייתה רצופת מתח, לא מעט רגעים קשים - אך הסוף, הסוף היה טוב.

בשורה התחתונה: בעירוני טבריה ידעו כבר בשלב בניית הסגל שהולכים לכיוון עונה פיננסית, ולכן לא השתוללו. לאחר התפטרותו של היו''ר המיתולוגי זוהר יצחק בסיום העונה שעברה, פתחה הקבוצה את העונה עם חברי הנהלה חסרי ניסיון בבניית סגל. המאמן אילן סויסה עשה ככל יכולתו ובמגבלות התקציב שניתן לו. הכוכב חן ידען הושב הביתה, השלד הוותיק בדמותם של שחקני הבית - כפיר בן דוד, אביאל גבאי, שלומי ברז'יק ועדי תדמור, והחוץ - מהראן אבו ריא, אהוד מערבי ועומר כהן, נשאר - מה שגרם לנחיתה רכה. לסגל הזה התוספו צעירים מוכשרים ושמות מבטיחים בדמותם של מתן ברמי, שעלה מהנוער באופן רשמי, עבד ג'בארין, ים הקר צדוק, עבדאללה חולי ומתנאל בן סימון.

במועדון לא בנו על עליית ליגה, למגינת ליבם של האוהדים, אך לא חשבו לרגע על התסריט שפקד אותם בתום העונה: מאבקי ההישרדות.

בפתיחה זה היה נראה ורוד: בשמונת המשחקים הראשונים ספרה הקבוצה 4 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו והפסד בודד. בין לבין טסה הקבוצה לטורניר הקבוצה ההוגנת בחו''ל, שם הודחה לפני שלב הגמר, טורניר שסיפק גאווה גדולה לאוהדי הקבוצה ולמדינת ישראל.

אך צריך לשים את הקלפים על השולחן: אין כמעט גורם אחד במועדון  שסיפק תפוקה מקצועית כמצופה ממנו. רוב שחקני הסגל, בראייה עונתית, הציגו יכולת פחות טובה, בטח בהשוואה לעבר ולרזומה איתו הגיעו וזו הסיבה הבסיסית בגינה הקבוצה הידרדרה. שלד שחקני החוץ היה פחות טוב מבעבר, השחקנים הצעירים לא השכילו לקחת את ההזדמנות בשתי רגליים והציגו יכולת חלשה לאורך רוב שלבי העונה.

ליכולת המקצועית התוספו הטלטלות אותן חוותה הקבוצה: לאחר הבחירות ועלייתו של רון קובי לכס השלטון, מונה יו''ר חדש לקבוצה, ירון דוד, ועימו מספר חברי הנהלה. כבר בתחילה, עלו היחסים על שרטון, כאשר המאמן אילן סויסה, שידוע כאיש אמונו של היו''ר הקודם זוהר יצחק, נחשד כמעביר מידע מתוככי המועדון ע''י חברי ההנהלה החדשים, ומנקודה זו הכל הלך והחמיר: חילופי האשמות הדדיות על מקלות בגלגלים, חוסר אמון משווע במאמן, שהוא איש מקצוע מוערך לכל הדעות ואהוד מאוד בקרב האוהדים והמועדון, האשמות כלפי שחקנים ש"מזוהים" עימו, מחנאות בחדר ההלבשה, עיכובי משכורות והקשה מכל - עימותים והשעיות.

רגע הקסם של העונה: גול הניצחון של עבדאללה חולי נגד באקה אל גרביה. שער ששווה הישארות.

רגע השפל של העונה: בקטגוריה זו היו מספר רב של מועמדים: הראיון המוזר ברדיו "קול רגע" בו מתוודה יו''ר הקבוצה, ירון דוד, כי הציע למאמן אילן סויסה להתפטר, אך אין לו כסף לשלם לו פיצויים ועל אף כל זאת ממשיך סויסה לאמן. או, אולי הרגע בו ממונה מאמן תחת סויסה ל-5 מחזורים, ולאחריו ממונה מאמן נוסף ל-3 מחזורים אחרונים. אולי הקללות והגידופים בין שחקני הקבוצה לאוהדי הקבוצה, אך מעל כולם - חרוטה בעיקר לאוהדי הקבוצה תמונתם של שחקני טבריה המושעים, שגורשו מתחומי האצטדיון והושבו אחר כבוד מאחורי "הסורגים", כלומר מחוץ לגדר האצטדיון שם ניצטוו להישאר עד תום המשחק.

לפני ההוראה, התעמת פיזית חבר ההנהלה רמי אלקובי עם שחקן הקבוצה אהוד מערבי. לאחר מכן, מהראן אבו ריא, שחקן בעל שם ורזומה עשיר בליגת העל, שלומי ברז'יק שחקן הבית שבילה את כל הקריירה בעירוני טבריה, אהוד מערבי שזו עונתו השלישית בטבריה, יחד עם נמיר אגא וסלבה אורחב, גורשו וצפו במשחק קבוצתם מאחורי הגדר. אירוע שפל.

תגלית העונה: ים הקר צדוק - הקשר הצעיר המוכשר קיבל את המושכות מאמצע העונה, ולא זז מההרכב לרגע. תיקל בצורה נהדרת, ידע להילחם ולהראות קשיחות, משמעת טקטית ונתן את כל כולו על הדשא. טבריה הרוויחה שחקן נשמה.

אכזבת העונה: עבד ג'בארין - חלוץ שהגיע בקול תרועה רמה כחלוץ המוביל, היה אמור להיכנס לנעליו של אושרי טוויל שעזב לליגה הלאומית, אך מידותיו של טוויל גדולות בהרבה על אלו של ג'בארין. החלוץ הפגין חולשה ורכות, חוסר התמצאות ברחבה והחמצות מסמרות שיער. לעיתים היה נראה שאינו קשור כלל לתפקיד עליו הוא אמון. 6 שערים ב-29 משחקים (5 כמחליף, 24 פעמים פתח בהרכב) הן יבול דל, לעומת קרדיט אינסופי במונחים הקבוצתיים בטבריה, בטח בהשוואה לטוויל, שהשתכר פחות בהרבה מג'בארין, וניפק מספר שערים כפול (12) במספר משחקים זהה (29, 22 בהרכב, 7 כמחליף). אכזבה.

מצטיין העונה: אביאל גבאי - בשנה בה רוב שחקני הסגל דשדשו, ההגנה הטבריינית הידועה נחלשה מאוד, שחקנים התעמתו עם חברי הנהלה והושעו, ושחקנים שהובאו כדי להוביל את הקבוצה, דוגמת ניסן רביבו ושאקר שאקר פשוט לא עשו זאת, שחקן הכנף הטברייני אביאל גבאי היה נקודת האור: מהיר, משקיע את הנשמה, עובד על המגרש בהגנה ובהתקפה. ניתן לומר שגבאי הרוויח את האהדה ביציעים ביושר ובשקט המאפיין אותו.

הפארסה של העונה: השעיית הבלם בר הלל והשבתו על מקומו - בתחילת העונה בנו בטבריה הגנה שהייתה אמורה לתת מענה. צמד הבלמים המנוסים מהראן אבו ריא ובר הלל היו צריכים לתת את הטון ולספק הגנה, אך משהו בציוות לא עבד וההגנה הטבריינית כשלה שוב ושוב, ולראיה 42 שערי חובה. זו הייתה רק ההקדמה. לאחר פיטוריו של אילן סויסה, 8 מחזורים לתום העונה, ובמקביל שביתת השחקנים מאימונים עקב הלנות השכר, הושעה בר הילל יחד עם שחקנים נוספים, השעיה שנמשכה 5 מחזורים. כשמונה אלירן חודדה למאמן, ביקש להשיב לסגל את הבלם, שיעזור במאבקי ההישארות. לאחר דין ודברים שב הבלם לאימוני הקבוצה, לאחר ששולמו לו כל הכספים שהיו חייבים לו מהנהלת הקבוצה. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
23.8.19, מאות אלפי נופשים הגיעו בשבוע האחרון לנפוש בחופי איגוד ערים כינרת השקטים.
רשות הכינרת האריכה את שעות הפיקוח וההצלה עד השעה שבע בערב, לאורך חודש אוגוסט. כמו כן, הופעל שאטל היסעים חינם, שיצא מטבריה ועבר בכל חופי הכינרת, על מנת להפחית בעומס התנועה ומספר כלי הרכב בכבישי סובב כינרת.להמשך כתבה.
23.8.19, "קחו צעד קדימה" – מהו טיפול במוזיקה ותנועה?
מאת: יובל גבאי, מטפל מוסמך בתרפיה במוזיקה ותנועה ר' הוא נער מתבגר שקשה לו, הוא ילד מיוחד, כזה שעסוק כל היום עם המחשב, אבל הוא לא ממש מסתדר חברתית, בבית הספר טוענים שאין לו מוטיבציה, הוא שכחן, לא משלים משימות, מפריע לילדים אחרים, זה כמעט הגיע למכות בפעם האחרונה, הוא מרגיש שאף אחד לא מבין אותו ובגדול ההורים שלו יודעים שמשהו מפריע לו, אבל לא יודעים כיצד לעזור. להמשך כתבה.
23.8.19, ד"ר שמעון כהן ונטע אשתו האסיסטנטית חוזרים לנוף ילדותם
ד"ר שמעון כהן, רופא שיניים, המתמחה בשתלים ואשתו האסיסטנטית חזרו לארץ אחרי 30 שנה של ניהול מרפאות שיניים באיטליה ופתחו מרפאה חדשה במרכז "ארבל" בטבריה. הם טבריינים שורשיים, אבל שום דבר לא מנע מהם לחזור לאחר הצלחה גדולה באירופה, לכל מקום שחפצו בו במרכז. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 26 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.