הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
ספורט: שנה חלפה – שנה קשה... הישרדות 2018-19

כוכב הצפון, גיליון 2386, 17.5.19

יוסי בן חמו

 

עירוני טבריה עברה עונה קשה, אך לבסוף שרדה בליגה א'. אנו מציגים בפניכם את סיכום העונה שלנו - עונת 2018/2019

עירוני טבריה חשה העונה כספינה טרופה: הקבוצה חוותה טלטלות, עברה משברים, וכמו בכל סרט אימה - העלילה הייתה רצופת מתח, לא מעט רגעים קשים - אך הסוף, הסוף היה טוב.

בשורה התחתונה: בעירוני טבריה ידעו כבר בשלב בניית הסגל שהולכים לכיוון עונה פיננסית, ולכן לא השתוללו. לאחר התפטרותו של היו''ר המיתולוגי זוהר יצחק בסיום העונה שעברה, פתחה הקבוצה את העונה עם חברי הנהלה חסרי ניסיון בבניית סגל. המאמן אילן סויסה עשה ככל יכולתו ובמגבלות התקציב שניתן לו. הכוכב חן ידען הושב הביתה, השלד הוותיק בדמותם של שחקני הבית - כפיר בן דוד, אביאל גבאי, שלומי ברז'יק ועדי תדמור, והחוץ - מהראן אבו ריא, אהוד מערבי ועומר כהן, נשאר - מה שגרם לנחיתה רכה. לסגל הזה התוספו צעירים מוכשרים ושמות מבטיחים בדמותם של מתן ברמי, שעלה מהנוער באופן רשמי, עבד ג'בארין, ים הקר צדוק, עבדאללה חולי ומתנאל בן סימון.

במועדון לא בנו על עליית ליגה, למגינת ליבם של האוהדים, אך לא חשבו לרגע על התסריט שפקד אותם בתום העונה: מאבקי ההישרדות.

בפתיחה זה היה נראה ורוד: בשמונת המשחקים הראשונים ספרה הקבוצה 4 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו והפסד בודד. בין לבין טסה הקבוצה לטורניר הקבוצה ההוגנת בחו''ל, שם הודחה לפני שלב הגמר, טורניר שסיפק גאווה גדולה לאוהדי הקבוצה ולמדינת ישראל.

אך צריך לשים את הקלפים על השולחן: אין כמעט גורם אחד במועדון  שסיפק תפוקה מקצועית כמצופה ממנו. רוב שחקני הסגל, בראייה עונתית, הציגו יכולת פחות טובה, בטח בהשוואה לעבר ולרזומה איתו הגיעו וזו הסיבה הבסיסית בגינה הקבוצה הידרדרה. שלד שחקני החוץ היה פחות טוב מבעבר, השחקנים הצעירים לא השכילו לקחת את ההזדמנות בשתי רגליים והציגו יכולת חלשה לאורך רוב שלבי העונה.

ליכולת המקצועית התוספו הטלטלות אותן חוותה הקבוצה: לאחר הבחירות ועלייתו של רון קובי לכס השלטון, מונה יו''ר חדש לקבוצה, ירון דוד, ועימו מספר חברי הנהלה. כבר בתחילה, עלו היחסים על שרטון, כאשר המאמן אילן סויסה, שידוע כאיש אמונו של היו''ר הקודם זוהר יצחק, נחשד כמעביר מידע מתוככי המועדון ע''י חברי ההנהלה החדשים, ומנקודה זו הכל הלך והחמיר: חילופי האשמות הדדיות על מקלות בגלגלים, חוסר אמון משווע במאמן, שהוא איש מקצוע מוערך לכל הדעות ואהוד מאוד בקרב האוהדים והמועדון, האשמות כלפי שחקנים ש"מזוהים" עימו, מחנאות בחדר ההלבשה, עיכובי משכורות והקשה מכל - עימותים והשעיות.

רגע הקסם של העונה: גול הניצחון של עבדאללה חולי נגד באקה אל גרביה. שער ששווה הישארות.

רגע השפל של העונה: בקטגוריה זו היו מספר רב של מועמדים: הראיון המוזר ברדיו "קול רגע" בו מתוודה יו''ר הקבוצה, ירון דוד, כי הציע למאמן אילן סויסה להתפטר, אך אין לו כסף לשלם לו פיצויים ועל אף כל זאת ממשיך סויסה לאמן. או, אולי הרגע בו ממונה מאמן תחת סויסה ל-5 מחזורים, ולאחריו ממונה מאמן נוסף ל-3 מחזורים אחרונים. אולי הקללות והגידופים בין שחקני הקבוצה לאוהדי הקבוצה, אך מעל כולם - חרוטה בעיקר לאוהדי הקבוצה תמונתם של שחקני טבריה המושעים, שגורשו מתחומי האצטדיון והושבו אחר כבוד מאחורי "הסורגים", כלומר מחוץ לגדר האצטדיון שם ניצטוו להישאר עד תום המשחק.

לפני ההוראה, התעמת פיזית חבר ההנהלה רמי אלקובי עם שחקן הקבוצה אהוד מערבי. לאחר מכן, מהראן אבו ריא, שחקן בעל שם ורזומה עשיר בליגת העל, שלומי ברז'יק שחקן הבית שבילה את כל הקריירה בעירוני טבריה, אהוד מערבי שזו עונתו השלישית בטבריה, יחד עם נמיר אגא וסלבה אורחב, גורשו וצפו במשחק קבוצתם מאחורי הגדר. אירוע שפל.

תגלית העונה: ים הקר צדוק - הקשר הצעיר המוכשר קיבל את המושכות מאמצע העונה, ולא זז מההרכב לרגע. תיקל בצורה נהדרת, ידע להילחם ולהראות קשיחות, משמעת טקטית ונתן את כל כולו על הדשא. טבריה הרוויחה שחקן נשמה.

אכזבת העונה: עבד ג'בארין - חלוץ שהגיע בקול תרועה רמה כחלוץ המוביל, היה אמור להיכנס לנעליו של אושרי טוויל שעזב לליגה הלאומית, אך מידותיו של טוויל גדולות בהרבה על אלו של ג'בארין. החלוץ הפגין חולשה ורכות, חוסר התמצאות ברחבה והחמצות מסמרות שיער. לעיתים היה נראה שאינו קשור כלל לתפקיד עליו הוא אמון. 6 שערים ב-29 משחקים (5 כמחליף, 24 פעמים פתח בהרכב) הן יבול דל, לעומת קרדיט אינסופי במונחים הקבוצתיים בטבריה, בטח בהשוואה לטוויל, שהשתכר פחות בהרבה מג'בארין, וניפק מספר שערים כפול (12) במספר משחקים זהה (29, 22 בהרכב, 7 כמחליף). אכזבה.

מצטיין העונה: אביאל גבאי - בשנה בה רוב שחקני הסגל דשדשו, ההגנה הטבריינית הידועה נחלשה מאוד, שחקנים התעמתו עם חברי הנהלה והושעו, ושחקנים שהובאו כדי להוביל את הקבוצה, דוגמת ניסן רביבו ושאקר שאקר פשוט לא עשו זאת, שחקן הכנף הטברייני אביאל גבאי היה נקודת האור: מהיר, משקיע את הנשמה, עובד על המגרש בהגנה ובהתקפה. ניתן לומר שגבאי הרוויח את האהדה ביציעים ביושר ובשקט המאפיין אותו.

הפארסה של העונה: השעיית הבלם בר הלל והשבתו על מקומו - בתחילת העונה בנו בטבריה הגנה שהייתה אמורה לתת מענה. צמד הבלמים המנוסים מהראן אבו ריא ובר הלל היו צריכים לתת את הטון ולספק הגנה, אך משהו בציוות לא עבד וההגנה הטבריינית כשלה שוב ושוב, ולראיה 42 שערי חובה. זו הייתה רק ההקדמה. לאחר פיטוריו של אילן סויסה, 8 מחזורים לתום העונה, ובמקביל שביתת השחקנים מאימונים עקב הלנות השכר, הושעה בר הילל יחד עם שחקנים נוספים, השעיה שנמשכה 5 מחזורים. כשמונה אלירן חודדה למאמן, ביקש להשיב לסגל את הבלם, שיעזור במאבקי ההישארות. לאחר דין ודברים שב הבלם לאימוני הקבוצה, לאחר ששולמו לו כל הכספים שהיו חייבים לו מהנהלת הקבוצה. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 02 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.