הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
משרד הפנים לראש העיר "עשה כל מאמץ..."

כוכב הצפון, גיליון 2385, 9.5.19

חיים חליוה

 

הממונה על המחוז במשרד הפנים, בועז יוסף, שיגר השבוע מכתב פניה לראש העיר, קובי, "עשה כל מאמץ לאשר תקציב בכדי שלא נאלץ לנקוט בהליכים הקבועים בחוק סעיף 206 ולסיים כהונת חברי המועצה ו/או ראש הרשות וזאת עד 30.6.19.

שעון החול מתקתק, ומועד כניסתו של סעיף 206 לפקודת העיריות קרב ובא. ראש העירייה חייב עפ"י החוק לאשר תקציב עד 31.3 ו/או לכל המאוחר 30.6 לכל שנה קלנדרית ו/או להגיש בקשה לקבלת דחייה לאישור התקציב בצירוף נימוקים "כבדי משקל" בנוגע לשאלה מדוע מבוקשת ארכה וזאת לא יאוחר מ-23.6.

למעשה, משרד הפנים שלח התראה לראש העירייה לבל יבוא בטענות "אכלו לי, שתו לי, מחפשים אותי, בגלל ש...". מסלול ההתנהלות היה ברור ונהיר לכלל הצדדים ולמעשה גם לכלל התושבים. ראש העיר הבין מהר מאוד שהוא ראש עירייה, אך כפי הנראה לא הבין שרשות מקומית מנהלים עם שותפים קואליציוניים וחבל מאוד שכך. בהעדר קואליציה וניהול משותף של העיר עם החברים המייצגים את כלל הזרמים של הציבור בעיר, אין שותפות ובהעדר שותפות אין הסכמות ובהעדר הסכמות מגיע סעיף 206, שאומר עד כאן!

ראש העירייה, קובי, מנסה בעת האחרונה להפעיל לחצים ולדבר על ליבם של חברי המועצה מהסיעות החרדיות, מש"ס במיוחד, דודיק והרב קוק שיצטרפו אליו לקואליציה, כמו גם לסיעה המסורתית של טרבלסי והחילונית יוסי בן דוד. כל זאת באמצעות שליחים כאלו ואחרים ולא באופן ישיר ואישי שלו כראש עירייה. ייתכן שקשה לראש העירייה, קובי, וניתן להבין זאת, אחרי כל ההשתלחויות, המילים וההאשמות החמורות, כמו גם האמירות הבוטות שהטיח כלפי כל אחד מחברי הסיעות בעירייה בעבר, לנסות ולייצר חיבור כל שהוא אליו לקואליציה, שתעניק לו שקט תעשייתי ותסייע לו בקידום מטרותיו ולכן הוא שולח שליחים, אבל קובי לא הבין שפוליטיקאים לא אוהבים שליחים, במיוחד אם לשליחים עצמם הובטחו תפקידים ו/או עבודה. בסופו של דבר, מה שהכשיל את החיבור היה העדר כבוד לאדם באשר הוא אדם, לכן הבטחות ככל שיינתנו לא רק שיישמעו לא רציניות באמצעות שליח, מעין סוג של ביזוי, אלא שבסופו של דבר הן לא תוכלנה לתקן את כבוד האדם שנרמס. יש קווים, גם בפוליטיקה, שלא חוצים אותם, אפילו אם יש לך ביקורת קשה ואפילו אם היא צודקת. לא סתם נאמר "דרך ארץ קדמה לתורה" ולא צריך להיות חרדי בשביל להבין חשיבותו של משפט זה, אפשר גם להיות חילוני וכופר גמור. מי מכם, אם היו קוראים לכם גנב ושקרו וחלאה וסמרטוט או מבזים אתכם בשידורים חיים בפייסבוק היה מוכן למחול על כבודו? האמנם אלו שכל כך תומכים באדיקות כחסידי הרב גור בראש העירייה היו מוכנים להיות מבוזים ואחר כך להתנהל כרגיל

אכן, כיום אף לא אחד מראשי הסיעות לאחר 6 חודשים ויותר שלמדו על אופן עבודתו של ראש העירייה לא מעוניין לעבוד עימו, לא מההיבט האנושי ובמיוחד לא מההיבט המקצועי ואף לא מטעמים של התנהלות ציבורית לקויה, לטענתם. הם מעדיפים לשמור על העיר ותושביה ביחד מפני ה"אסון", לטענתם, שעלול להביא ראש העירייה כפי שהביא בתחום החינוך עם עזיבתם של אדליס וירכא ובתחום התכנון והבנייה, בשל ליקויים בתפעול הוועדה לתכנון ובנייה. כל אחד מהצדדים מאמין בצדקת דרכו, כל אחד נבחר ע"י הציבור שלו, וכל אחד מהצדדים מבין שאין מנוס מפיזור המועצה וראש העיר העירייה והכרזה על וועדה קרואה.

אבל, ראש העירייה, קובי, לא יוותר כל כך מהר על ראשות העירייה, גם לא למשרד הפנים. נראה שתכניתו של רון קובי כעולה מהופעתו בתקשורת היא כזו שמספר ימים לפני פקיעת המועד 30.6.19 הוא יודיע למשרד הפנים על התפטרותו מראשות העירייה. ומה יקרה? הולכים בטבריה לבחירות חוזרות. עוד בזבוז כספי ציבור...

עד אז נאחל לכל תושבי טבריה, לנבחריה, לחיילי צה"ל ולכוחות הביטחון ברכת חג עצמאות שמח.

 

מצ"ב המכתב מאת משרד הפנים לראש העיר טבריה רון קובי

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
24.1.20, מדור אוכל
דג בורי ברוטב מרוקאי חריף מאת ציון בן שימול, בעלי קייטרינג "מעדן ציון". להמשך קריאה.
24.1.20, כנס צה"ל לבני נוער במושבה מגדל
ביום חמישי האחרון, נערך כנס צה"לי לבני נוער העתידים להתגייס לצה''ל באולם התרבות במושבה מגדל. להמשך קריאה.
24.1.20, קינדרלנד / ממלכת הילדים
סופ"ש של בילוי עם הילדים בכל מזג אוויר עם כמה רעיונות שמצאנו באתר "קינדרלנד" - להמשך קריאה.
24.1.20, זוכרים את מעפילי "אגוז"
ביום רביעי בערב התכנסו כ150 תושבי שיכון ד' (רמת אגוז) לטקס זיכרון במלאת 59 שנים לטביעתה של ספינת המעפילים "אגוז". להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 19 יולי2019
Wבגדהושא
2701020304050607
2808091011121314
2915161718192021
3022232425262728
3129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.