הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
משרד הפנים לראש העיר "עשה כל מאמץ..."

כוכב הצפון, גיליון 2385, 9.5.19

חיים חליוה

 

הממונה על המחוז במשרד הפנים, בועז יוסף, שיגר השבוע מכתב פניה לראש העיר, קובי, "עשה כל מאמץ לאשר תקציב בכדי שלא נאלץ לנקוט בהליכים הקבועים בחוק סעיף 206 ולסיים כהונת חברי המועצה ו/או ראש הרשות וזאת עד 30.6.19.

שעון החול מתקתק, ומועד כניסתו של סעיף 206 לפקודת העיריות קרב ובא. ראש העירייה חייב עפ"י החוק לאשר תקציב עד 31.3 ו/או לכל המאוחר 30.6 לכל שנה קלנדרית ו/או להגיש בקשה לקבלת דחייה לאישור התקציב בצירוף נימוקים "כבדי משקל" בנוגע לשאלה מדוע מבוקשת ארכה וזאת לא יאוחר מ-23.6.

למעשה, משרד הפנים שלח התראה לראש העירייה לבל יבוא בטענות "אכלו לי, שתו לי, מחפשים אותי, בגלל ש...". מסלול ההתנהלות היה ברור ונהיר לכלל הצדדים ולמעשה גם לכלל התושבים. ראש העיר הבין מהר מאוד שהוא ראש עירייה, אך כפי הנראה לא הבין שרשות מקומית מנהלים עם שותפים קואליציוניים וחבל מאוד שכך. בהעדר קואליציה וניהול משותף של העיר עם החברים המייצגים את כלל הזרמים של הציבור בעיר, אין שותפות ובהעדר שותפות אין הסכמות ובהעדר הסכמות מגיע סעיף 206, שאומר עד כאן!

ראש העירייה, קובי, מנסה בעת האחרונה להפעיל לחצים ולדבר על ליבם של חברי המועצה מהסיעות החרדיות, מש"ס במיוחד, דודיק והרב קוק שיצטרפו אליו לקואליציה, כמו גם לסיעה המסורתית של טרבלסי והחילונית יוסי בן דוד. כל זאת באמצעות שליחים כאלו ואחרים ולא באופן ישיר ואישי שלו כראש עירייה. ייתכן שקשה לראש העירייה, קובי, וניתן להבין זאת, אחרי כל ההשתלחויות, המילים וההאשמות החמורות, כמו גם האמירות הבוטות שהטיח כלפי כל אחד מחברי הסיעות בעירייה בעבר, לנסות ולייצר חיבור כל שהוא אליו לקואליציה, שתעניק לו שקט תעשייתי ותסייע לו בקידום מטרותיו ולכן הוא שולח שליחים, אבל קובי לא הבין שפוליטיקאים לא אוהבים שליחים, במיוחד אם לשליחים עצמם הובטחו תפקידים ו/או עבודה. בסופו של דבר, מה שהכשיל את החיבור היה העדר כבוד לאדם באשר הוא אדם, לכן הבטחות ככל שיינתנו לא רק שיישמעו לא רציניות באמצעות שליח, מעין סוג של ביזוי, אלא שבסופו של דבר הן לא תוכלנה לתקן את כבוד האדם שנרמס. יש קווים, גם בפוליטיקה, שלא חוצים אותם, אפילו אם יש לך ביקורת קשה ואפילו אם היא צודקת. לא סתם נאמר "דרך ארץ קדמה לתורה" ולא צריך להיות חרדי בשביל להבין חשיבותו של משפט זה, אפשר גם להיות חילוני וכופר גמור. מי מכם, אם היו קוראים לכם גנב ושקרו וחלאה וסמרטוט או מבזים אתכם בשידורים חיים בפייסבוק היה מוכן למחול על כבודו? האמנם אלו שכל כך תומכים באדיקות כחסידי הרב גור בראש העירייה היו מוכנים להיות מבוזים ואחר כך להתנהל כרגיל

אכן, כיום אף לא אחד מראשי הסיעות לאחר 6 חודשים ויותר שלמדו על אופן עבודתו של ראש העירייה לא מעוניין לעבוד עימו, לא מההיבט האנושי ובמיוחד לא מההיבט המקצועי ואף לא מטעמים של התנהלות ציבורית לקויה, לטענתם. הם מעדיפים לשמור על העיר ותושביה ביחד מפני ה"אסון", לטענתם, שעלול להביא ראש העירייה כפי שהביא בתחום החינוך עם עזיבתם של אדליס וירכא ובתחום התכנון והבנייה, בשל ליקויים בתפעול הוועדה לתכנון ובנייה. כל אחד מהצדדים מאמין בצדקת דרכו, כל אחד נבחר ע"י הציבור שלו, וכל אחד מהצדדים מבין שאין מנוס מפיזור המועצה וראש העיר העירייה והכרזה על וועדה קרואה.

אבל, ראש העירייה, קובי, לא יוותר כל כך מהר על ראשות העירייה, גם לא למשרד הפנים. נראה שתכניתו של רון קובי כעולה מהופעתו בתקשורת היא כזו שמספר ימים לפני פקיעת המועד 30.6.19 הוא יודיע למשרד הפנים על התפטרותו מראשות העירייה. ומה יקרה? הולכים בטבריה לבחירות חוזרות. עוד בזבוז כספי ציבור...

עד אז נאחל לכל תושבי טבריה, לנבחריה, לחיילי צה"ל ולכוחות הביטחון ברכת חג עצמאות שמח.

 

מצ"ב המכתב מאת משרד הפנים לראש העיר טבריה רון קובי

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מיכה אדוני: נוסעים לחו"ל? למה כדאי לשים לב כאשר עושים ביטוח נסיעות?
האוצר: "יינתן כיסוי ביטוחי הוגן ומענה לכשלים הקיימים, תוך הבטחת כיסוי ראוי, עם תהליך מכירה הוגן." החל מ-1/5/2019, בהתאם להחלטת הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, לא יוכלו סוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות לחו"ל, אלא רק סוכני הביטוח אשר בידם רישיון סוכן מורשה מטעם משרד האוצר. להמשך כתבה.
אות הנשיא להוקרה לכבוד יום האחות הבינלאומי לשנת 2019 הוענק לראיד אטרש, אח בכללית מחוז צפון
ראיד אטרש, אח קהילה במחוז צפון של כללית, רכז הטיפול בחולים הנזקקים להנשמה ביתית מונשמים ורכז הטיפול של החולים בסוכרת, המוכר בכינויו "מר חמצן", נבחר מתוך אלפי מועמדים ולאחרונה קיבל את אות הנשיא להוקרה לכבוד יום האחות הבינלאומי לשנת 2019. להמשך כתבה.
נחנכו מכוני פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק בכללית טבריה
בטקס חגיגי במעמד ראש העיר, רון קובי, הנהלת מחוז כללית צפון, מנהלי מרפאות ברחבי טבריה, צוותי מכוני פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, נחנכו מכוני פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק חדשניים ומתקדמים בטבריה.
משמשים דוגמה אישית.
ראש מ.א הגליל התחתון ניצן פלג צלח ב-10 שעות, 32 ק״מ, 3 מסלולים קשים ושני מרוצים. כל אלו במועצה אחת שאירחה את שניהם. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
תכנית חשמל –למה חשוב לשים לב
סט תכניות אדריכליות לבניה חדש או לשיפוץ חייב להכיל גם תכנית חשמל. בתכנית החשמל מסומנים כל מרכיבי מערכת החשמל במבנה (שקעים, מתגים, ארונות חשמל וכו'). בדרך כלל מפרידים בין תכנית החשמל לתכנית התאורה בהתאם למורכבות התכנית. להמשך כתבה.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 27 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.