הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
מגלים אחריות ציבורית - נותנים שירות לתושב

כוכב הצפון, גיליון 2385, 9.5.19

 

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי קיבל מספר פניות מילדיהם של אזרחים ותיקים אשר משתתפים בפעילות בבית גינסבורג והפעילות הופסקה לפני מספר שבועות.

טרבלסי דיבר מיד עם חבריו למועצת העיר, יוסף בן חמו, דודיק אזולאי, מנשה בן אלישע, יוסי בן דוד, דוד אוחנה, יוסי אוקנין ופנחס ועקנין שהחליטו פה אחד להוציא מכתב ובוא הם נותנים פיתרון לעירייה ואף דורשים מראש העירייה להחזיר את הפעילות סדירה.

"עמותת מטב מספקת לאגף לשירותי רווחה של עיריית טבריה שירותים בתחום העסקת צוות הבית החם לנערות במצוקה וכן את רכזת מועדון אזרחים ותיקים במתנ"ס גינסבורג.

לפני כחודשיים הופסקה פעילות העמותה בעקבות חוב של עיריית טבריה לעמותה ובפועל יוצא מכך עשרות אזרחים ותיקים נשארים ללא פעילות חברתית או מקום למפגש רעים דבר שגורם נזק ועוגמת נפש רבה לתושבים שאנו מחויבים כל כך לכבד ולהעריך, שכן, כל אחד ואחת משם יכולים להיות בשבילנו אבא - אמא, סבא - סבתא. הנזק לאזרחים הוותיקים שנגרם לאור חוב של כ-450,000 ₪" כתבו במכתב והמשיכו "לאור האמור לעיל, אנו דורשים ממך כראש עירייה להסדיר במיידית את התשלום לעמותת מטב ובכך להחזיר לפעילות סדירה את עבודת הקודש של העמותה למען הבית חם לנערות במצוקה ואת פעילות המועדון לאזרחים ותיקים במתנ"ס גינסבורג".

כאמור חברי מועצת העיר גילו אחריות ציבורית והמשיכו את המכתב "מכיוון שאנו מודעים לקושי שלך בקבלת החלטות ומציאת פתרונות חוקיים לניהול העיר, אנו מאשרים לעיריית טבריה אישור מסגרת אשראי בבנק מזרחי טפחות בסך 500,000 ₪ לטובת חידוש פעילות המועדון למען האזרחים הוותיקים בבית גינסבורג" החברים חתמו את המכתב ב"בתקווה להתנהלות בוגרת, אחראית וללא שיקולים של אגו או קרדיט למען תושבי טבריה".

המועדון אמור לחזור לפעילות סדירה בימים הקרובים לאחר שראש העירייה יחתום על העברת הכספים וחידוש הפעילות.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
20.9.19, אלפים מכל הארץ ישתתפו במרוץ בשביל הבנים הדרוזים
האירוע השנתי הרשמי להנצחת זכרם של החללים הדרוזים, מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" יתקיים, זו השנה השביעית, ביום שישי, 20.9.19, ביער לביא, (קרני חיטין) הסמוך לצומת גולני. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ. להמשך כתבה.
20.9.19, הושק ספרו המיוחד של בנצי שושני, "בתים מספרים בטבריה" במרכז הורדוס
מרכז הורדוס, בית לאומנים יוצרים, כותבים שהתרבות יקרה ללבם השיק לבנצי שושני את ספרו "בתים מספרים בטבריה". בן ציון הידוע בכינוי בנצי נולד במעברה בטבריה, הוריו הגיעו לארץ ב-1949 ובנצי נקשר לאדמת הארץ, אנשיה להיסטוריה והמורשת שורשיו נטועים בעירנו. סיפורי בתים אינם סיפורי בדים. מאחורי כל בית, מבנה קיים סיפור קיימים אנשים, אירועים שהם מארג של תולדות עירנו, קהילתנו ועמנו. להמשך כתבה.
20.9.19, מינוי בכללית צפון:
ד"ר איציק מלכה מונה לסגן מנהל הרפואי של כללית מחוז צפון ד"ר איציק מלכה, 46, מומחה באורתופדיה מונה לאחרונה לסגן מנהל רפואי של כללית מחוז צפון. ד"ר מלכה, תושב כפר תבור, נשוי ואב ל-2, הינו בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, במסגרת האקדמית של צה"ל, התמחה ברפואת אורתופדיה במרכז רפואי העמק. את ההתמחות סיים בהצטיינות.להמשך כתבה.
20.9.19, תרומת משה אוחנה למכון הדיאליזה
מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און נפגש עם משה אוחנה והעניק לו תעודת הערכה והוקרה על תרומתו למען מכון הדיאליזה החדש של המרכז הרפואי פדה-פוריה. לפני מספר חודשים השיק משה אוחנה את ספרו "היזם והים" ספר ביוגרפי המתאר את חייו ואת תרומתו לפיתוח התיירות והמסחר בעיר טבריה לאורך השנים. הספר מתאר את חייו וחיי משפחתו, המושרשת בעיר טבריה מזה דורות. עדנה לפידות, מנהלת עמותת ידידי ביה"ח פוריה, סיפרה כי בערב ההשקה הכריז משה אוחנה כי הכנסות הספר יהיו תרומה למען מכון הדיאליזה במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר און, הודה למשה על היוזמה ותרומתו המיוחדת וציין כי מכון הדיאליזה אשר כולל 22 עמדות טיפול חדשות ומרווחות יפתח במהלך החודש, לרווחתם של חולי הדיאליזה.
20.9.19, לא עוצרים בצפון
כנס הכושר של מרכז יובל בכפר המכביה תמיר וענבר לוי בעלי מרכז יובל - מכללה להכשרת מדריכים בספורט בכפר תבור ומפיקי כנס גינוסר הידוע בתחום הפיטנס. ארגנו ביום שבת האחרון כנס פיטנס בכפר המכביה. בכנס השתתפו מאות מדריכים, מדריכות ושוחרי ספורט ב50 שיעורים שונים אשר התפרשו בכל מועדון הספורט כפר המכביה.להמשך כתבה.
20.9.19, במשחק שהתקיים ביום שישי האחרון
במסגרת ליגת winner העל לנשים בטניס, ניצחה קבוצת הנשים של מרכז הטניס טבריה את קבוצת רמת השרון בתוצאה 2:1. גל גרינברג מטבריה נוצחה ע"י קארין אלטורי 6:3 6:3 ואילו מאיה בצלאל הצעירה הביסה את יריבתה בר חכם בתוצאה 6:0 6:0 במשחק הזוגות המכריע ניצחו בנות טבריה בתוצאה 7:5 6:3 ובכך השלימו ניצחון יוקרתי במחזור הבא נשחק בחוץ נגד מכבי תל אביב צפון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 21 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.