הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2385, 9.5.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

בפתח הטור אני מבקש להניח זר פרחים על קברותיהם של הנופלים, בני העיר. לחבק את המשפחות השכולות, ויחד, לקוות ולהתפלל שלא נדע עוד מלחמות, לא עוד צער ושכול. אמן !

זר פרחים

זהו, תם לו עידן, במרפאה שבשיכון ג', של קופת החולים הכללית. מנהל המרפאה האהוב, ד"ר גספר, פורש לגמלאות. אין אחד בשכונה ב-ג' שלא מכיר את ד"ר גספר. הרופא הכל כך חביב, שמשרת את תושבי השכונה כ-35 שנה. התושבים אהבו אותו, העריכו אותו כרופא וכאדם. היו לי הזכות והכבוד, לכהן בעברי הרחוק, כחבר הנהלה של קופת החולים, ולהמליץ על המרפאה ב-ג' כעל מרפאה מצטיינת. ובהמשך, היה לי את הזכות להעניק לד"ר גספר, כמנהל המרפאה, את התואר "מרפאה מצטיינת". זהו, גספר הרופא, החבר, ומעל הכל ה"אדם" פורש. ולי, לנו, כתושבי השכונה, נותר לאחל לו המון בריאות, ואריכות ימים ולומר לו בשמכם, תושבי השכונה, וכמובן בשמי, כ"לקוח", המון ת-ו-ד-ה. לעטר את ראשו בזר פרחים ענק, צחור. כן דוקטור, עוד נתגעגע. תודה דוקטור.

ועוד זר

אני לא מבין למה ה״עליהום״ הזה על הזמר הטברייני המצליח, משה פרץ. והכל, בעקבות משפט שאמר ואולי לא אמר. אני לא מכיר את האיש ברמה האישית, רק מההופעות, מהטלוויזיה ומהסיפורים בשכונה. אני לא חושב שנפגשנו אי פעם. אבל אני כן מכיר את המשפחה, את ההורים המדהימים, אנשים צנועים, שחינכו וגידלו "ילד" ומשפחה למופת. משה, יודע מאיפה הוא בא, והיכן גדל, הוא מדגיש זאת בכל הזדמנות, והוא גאה על כך. בעיני הוא אחד הזמרים הטובים, והנעימים, כבן אדם. הוא לא חי או רובץ על ענן, אלא נותר אדם פשוט, ונחמד "משה מטבריה". כך מעידים רבים שמכירים אותו מקרוב. "השתן" לא עלה לו לראש", להיפך. רבים סיפרו לי על מעשי חסד רבים שהוא עושה, רחוק מאור הזרקורים, וכמי שמכיר היטב את בני משפחתו, אין לי ספק שהתפוח נפל, ממש קרוב לעץ.

משה, הוא מזן נדיר, שכטברייני אני גאה בו.  על כן מצאתי צורך כטברייני, כבן השכונה, וכן , גם במידה מסוימת בשל קרבה משפחתית, לומר לו "משה אנחנו כאן בטבריה אוהבים אותך, אתה זמר ענק, ומעל הכל בן אדם".

חג עצמאות שמח

גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.