הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
קרוב רחוק / שחר שחר - להוציא לעצמאות את תושבי טבריה – מהעירייה.

כוכב הצפון, גיליון 2385, 9.5.19

 

ראש עירייה בא וראש עירייה הולך ותושבי העיר ממשיכים לספוג את מחיר הבינוניות של מרבית מנהיגיה ועסקניה הפוליטיים, לראות את ערימות האשפה ברחובות ולשמוע מכל מי נוטש אותה פעם אחר פעם את המשפט – "חבל על טבריה, איזה פוטנציאל יש לה".

הדרך לעצמאות – למנות ועדה קרואה.

את פיתוח אזורי התעשייה מהרשויות המקומיות

אחת המחלות הכואבות ברשויות מקומיות רבות היא ההזנחה הבלתי נתפסת בתשתיות אזורי התעשיה, בעיקר הישנים, ולא רק בטבריה, ממש לא. כאילו שמישהו החליט שהדרך לשם חייבת לעבור דרך מהמורות, כבישים משובשים ושבילי עפר במקרה הטוב.

 

הדרך לעצמאות – להעביר את האחריות לחברות כלכליות.

את אוהדי קריית שמונה  - מאיזי שרצקי.

נכון, בלי האיש וההשקעה האדירה במשך שנים רבות ספק רב אם מישהו היה מודע כלל לקבוצת הכדורגל מהצפון, ובוודאי לא לזכייתה באליפות ובגביע, אבל בשנים האחרונות מופגזות על העיר בעיקר כותרות שליליות.

 

הדרך לעצמאות – לומר לו תודה ולהשתחרר.

את בית המשפט העליון – מהשיח הפוליטי

שמישהו יקבל כבר החלטה אחת ולתמיד מהו גבול ההתערבות של בית המשפט העליון והאם הכל שפיט. התגובות הארסיות ברשתות החברתיות נגד השופטים אחרי כל החלטה, פשוט מבישות.

 

הדרך לעצמאות – להקים ועדה שתחליט מי קובע – הכנסת או בג"ץ?

את דוח מבקר המדינה - מיו"ר הכנסת

ביום שני האחרון הגיש מבקר המדינה, השופט (בדימוס) חיים יוסף שפירא את הדו"ח האחרון שלו ליו"ר הכנסת. והדוח הזה, כמו רובם המוחלט של הדוחות הקודמים, מוגש, זוכה ל-15 דקות תהילה באתרי החדשות ול-700 מילה בעיתונים שלמחרת, וזהו. כמעט זהו. פעם אחר פעם חושף המבקר חשד לרשלנות מצד שרים וגופים ציבורים שונים ומה קורה עם זה? "יודעים, טיפלנו, תיקנו וזה לא בתקופתנו....". בקיצור, חבל על המשאבים והזמן.

 

הדרך לעצמאות – לנקוט בפעולות קונקרטיות נגד האחראים.

את הטיפול בעבירות הרכוש  - מהמשטרה

משטרת ישראל מזכירה לאזרחי המדינה פעם אחר פעם שאם פרצו לביתם או לבית העסק שלהם או אפילו נגנב מהם מכשיר סלולארי, שיעשו טובה לעצמם ואל יטריחו עצמם להגיש תלונה. בחלק ניכר מהמקרים, הסיכוי לקבל מענה הולם, שלוש עד אפסי.

 

הדרך לעצמאות – להפריט את הטיפול בעבירות הרכוש.

את המרדף אחרי תרומות – ממנהלי בתי החולים

אין חולק על כך שסדרי העדיפויות במדינה בכל הנוגע לחלוקת התקציבים נגועה באינטרסים פוליטיים צרים, אבל הגיע הזמן שמקבלי ההחלטות בממשלה החדשה, שעדיין מחכה להיווסדה, ישימו סוף לביזיון המאלץ את מנהלי בתי החולים לקושש תרומות בארץ ובחו"ל על מנת להעניק לחולים הבאים בשערי בתי החולים את הטיפול האלמנטרי והאנושי.

הדרך לעצמאות – לארגן סיורים שבועיים לכל שרי הממשלה בבתי החולים.

 

מרים פרץ לנשיאות

אני לא הראשון ואני מקווה שלא אהיה גם האחרון , אבל הגיע הזמן להעביר לפסים מעשיים את רעיון מינוייה של מרים פרץ לנשיאה הבאה של מדינת ישראל. זה לא מתוך רחמים, בשל השכול שהיכה בה פעם אחר פעם, וזה זה לא מתוך הרצון למנות אישה נשיאה ראשונה, אלא, ובעיקר, בגלל הרוח. אותה רוח הנושבת מכיוונה של האישה יוצאת הדופן בנוף המולדת והמדינה, הרוח הסוחפת ומנווטת את הדור הצעיר למחוזות שמפיחים תקווה לדור הבא

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 19 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.