הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
סלמן גבאי ז"ל – מוות טראגי

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

משפחת גבאי הענפה בטבריה, היא אחת מאבני היסוד ומהמשפחות שבנו את יסודותיה של העיר טבריה ולה זכות גדולה בבניית העיר.

סלמן גבאי ז"ל היה אחד מבניה הטובים של המשפחה. סלמן, נהרג בתאונת דרכים מיותרת לחלוטין, עת חצה את מעבר החציה בלכתו לתפילת יום שישי בבית הכנסת. כך אסור שאדם גדול כמוהו יסיים את חייו. אך זה קרה למרבה הצער והכאב ותחושת האובדן הגדולה.

סלמן גבאי, היה איש פעיל מאוד וחרוץ מאוד, לרבים הוא זכור מקופת חולים רקתי, שם עבד  במשך שנים רבות. סלמן הוא דמות שאין איש שביקר בקופת חולים רקתי ולא הכיר אותו. דמותו ונוכחותו היו דומיננטיים ברחבי המקום, הוא היה איש ישר וישיר. אהב את האמת וההצמדות לאמת כמו גם את אמירת האמת. תמיד היה מסייע ככל שיכל לכל אדם אישה זקן זקנה ולמי לא. היה קשוב ומקשיב ומלה חמלה.

תכונותיו אלו, הם שיצרו את החיבור וחברות האמת שהייתה לאיש עימי. הוא תמיד אהב את היושר וחדות הכתיבה שלי בעיתון, לפעמים העיר, האיר בטוב טעם ולפעמים העריך ופרגן אך תמיד אבל תמיד זה היה כעצה אבהית שמוענקת בדרך ארץ מיוחדת במינה השמורה רק לאיש שכמותו.

זה היה עבורי, סלמן גבאי. אלוהים עדי אהבתי את האיש למרות שהיכרותי לאקרם גבאי הייתה גדולה יותר ולפאיג אך לסלמן הייתה פינה אחרת בליבי. עבורי השיחות עימו היו תמיד ענייניות, מפרות, מלאות חוכמת חיים והכל בלבביות המיוחדת שאפיינה את האיש ובנועם השיח.

סלמן היה מבניה הנאמנים של מפלגת העבודה לאורך השנים. אך גם ידע להבחין בין הטוב לטוב יותר ותמיד היה הולך אחרי הלב שלו ואחרי אמונתו וצו מצפונו.

סלמן איש משפחה למופת, כראוי למשפחת גבאי. בנה בית בו הוא גידל ארבע בנות לתפארת. סלמן הותיר אחריו מורשת ולו 8 נכדים 2 נינים. חותמו טבוע בכל אחד ואחד מילדיו ומהמורשת אותה הותיר אחריו. סלמן בניה היקר של העיר טבריה הלך אל עולם האמת ולא ישוב עוד אך זכרו לא ימוש מליבם של רבים, ואני אחד מהם.

סלמן גבאי חבר יקר וחבר לדעה דמותך תחסר לא רק לי כי אם לעוד רבים שחושבים כמוני. היה חשוב לי להעניק מילים אלו כמתנת פרידה למותך הטראגי, לו אתה כלל לא ראוי ולא פיללת שכך יסתיימו חייך. היו לך עוד שנים רבות וטובות בחיק משפחתך אך אתה "זכית" במוות מיותר מיידי צעיר טברייני, בן 24 שדרס אותך על מעבר החציה והוא יצטרך לחיות עם זה כל חייו.

היה שלום חבר ומי ייתן ותהי מנוחתך עדן כי שם מקומך, מעפר באת ואל עפר תשוב, יהי זכרך ברוך
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 16 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.