הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
סלמן גבאי ז"ל – מוות טראגי

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

משפחת גבאי הענפה בטבריה, היא אחת מאבני היסוד ומהמשפחות שבנו את יסודותיה של העיר טבריה ולה זכות גדולה בבניית העיר.

סלמן גבאי ז"ל היה אחד מבניה הטובים של המשפחה. סלמן, נהרג בתאונת דרכים מיותרת לחלוטין, עת חצה את מעבר החציה בלכתו לתפילת יום שישי בבית הכנסת. כך אסור שאדם גדול כמוהו יסיים את חייו. אך זה קרה למרבה הצער והכאב ותחושת האובדן הגדולה.

סלמן גבאי, היה איש פעיל מאוד וחרוץ מאוד, לרבים הוא זכור מקופת חולים רקתי, שם עבד  במשך שנים רבות. סלמן הוא דמות שאין איש שביקר בקופת חולים רקתי ולא הכיר אותו. דמותו ונוכחותו היו דומיננטיים ברחבי המקום, הוא היה איש ישר וישיר. אהב את האמת וההצמדות לאמת כמו גם את אמירת האמת. תמיד היה מסייע ככל שיכל לכל אדם אישה זקן זקנה ולמי לא. היה קשוב ומקשיב ומלה חמלה.

תכונותיו אלו, הם שיצרו את החיבור וחברות האמת שהייתה לאיש עימי. הוא תמיד אהב את היושר וחדות הכתיבה שלי בעיתון, לפעמים העיר, האיר בטוב טעם ולפעמים העריך ופרגן אך תמיד אבל תמיד זה היה כעצה אבהית שמוענקת בדרך ארץ מיוחדת במינה השמורה רק לאיש שכמותו.

זה היה עבורי, סלמן גבאי. אלוהים עדי אהבתי את האיש למרות שהיכרותי לאקרם גבאי הייתה גדולה יותר ולפאיג אך לסלמן הייתה פינה אחרת בליבי. עבורי השיחות עימו היו תמיד ענייניות, מפרות, מלאות חוכמת חיים והכל בלבביות המיוחדת שאפיינה את האיש ובנועם השיח.

סלמן היה מבניה הנאמנים של מפלגת העבודה לאורך השנים. אך גם ידע להבחין בין הטוב לטוב יותר ותמיד היה הולך אחרי הלב שלו ואחרי אמונתו וצו מצפונו.

סלמן איש משפחה למופת, כראוי למשפחת גבאי. בנה בית בו הוא גידל ארבע בנות לתפארת. סלמן הותיר אחריו מורשת ולו 8 נכדים 2 נינים. חותמו טבוע בכל אחד ואחד מילדיו ומהמורשת אותה הותיר אחריו. סלמן בניה היקר של העיר טבריה הלך אל עולם האמת ולא ישוב עוד אך זכרו לא ימוש מליבם של רבים, ואני אחד מהם.

סלמן גבאי חבר יקר וחבר לדעה דמותך תחסר לא רק לי כי אם לעוד רבים שחושבים כמוני. היה חשוב לי להעניק מילים אלו כמתנת פרידה למותך הטראגי, לו אתה כלל לא ראוי ולא פיללת שכך יסתיימו חייך. היו לך עוד שנים רבות וטובות בחיק משפחתך אך אתה "זכית" במוות מיותר מיידי צעיר טברייני, בן 24 שדרס אותך על מעבר החציה והוא יצטרך לחיות עם זה כל חייו.

היה שלום חבר ומי ייתן ותהי מנוחתך עדן כי שם מקומך, מעפר באת ואל עפר תשוב, יהי זכרך ברוך
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 19 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.