הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
סלמן גבאי ז"ל – מוות טראגי

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

משפחת גבאי הענפה בטבריה, היא אחת מאבני היסוד ומהמשפחות שבנו את יסודותיה של העיר טבריה ולה זכות גדולה בבניית העיר.

סלמן גבאי ז"ל היה אחד מבניה הטובים של המשפחה. סלמן, נהרג בתאונת דרכים מיותרת לחלוטין, עת חצה את מעבר החציה בלכתו לתפילת יום שישי בבית הכנסת. כך אסור שאדם גדול כמוהו יסיים את חייו. אך זה קרה למרבה הצער והכאב ותחושת האובדן הגדולה.

סלמן גבאי, היה איש פעיל מאוד וחרוץ מאוד, לרבים הוא זכור מקופת חולים רקתי, שם עבד  במשך שנים רבות. סלמן הוא דמות שאין איש שביקר בקופת חולים רקתי ולא הכיר אותו. דמותו ונוכחותו היו דומיננטיים ברחבי המקום, הוא היה איש ישר וישיר. אהב את האמת וההצמדות לאמת כמו גם את אמירת האמת. תמיד היה מסייע ככל שיכל לכל אדם אישה זקן זקנה ולמי לא. היה קשוב ומקשיב ומלה חמלה.

תכונותיו אלו, הם שיצרו את החיבור וחברות האמת שהייתה לאיש עימי. הוא תמיד אהב את היושר וחדות הכתיבה שלי בעיתון, לפעמים העיר, האיר בטוב טעם ולפעמים העריך ופרגן אך תמיד אבל תמיד זה היה כעצה אבהית שמוענקת בדרך ארץ מיוחדת במינה השמורה רק לאיש שכמותו.

זה היה עבורי, סלמן גבאי. אלוהים עדי אהבתי את האיש למרות שהיכרותי לאקרם גבאי הייתה גדולה יותר ולפאיג אך לסלמן הייתה פינה אחרת בליבי. עבורי השיחות עימו היו תמיד ענייניות, מפרות, מלאות חוכמת חיים והכל בלבביות המיוחדת שאפיינה את האיש ובנועם השיח.

סלמן היה מבניה הנאמנים של מפלגת העבודה לאורך השנים. אך גם ידע להבחין בין הטוב לטוב יותר ותמיד היה הולך אחרי הלב שלו ואחרי אמונתו וצו מצפונו.

סלמן איש משפחה למופת, כראוי למשפחת גבאי. בנה בית בו הוא גידל ארבע בנות לתפארת. סלמן הותיר אחריו מורשת ולו 8 נכדים 2 נינים. חותמו טבוע בכל אחד ואחד מילדיו ומהמורשת אותה הותיר אחריו. סלמן בניה היקר של העיר טבריה הלך אל עולם האמת ולא ישוב עוד אך זכרו לא ימוש מליבם של רבים, ואני אחד מהם.

סלמן גבאי חבר יקר וחבר לדעה דמותך תחסר לא רק לי כי אם לעוד רבים שחושבים כמוני. היה חשוב לי להעניק מילים אלו כמתנת פרידה למותך הטראגי, לו אתה כלל לא ראוי ולא פיללת שכך יסתיימו חייך. היו לך עוד שנים רבות וטובות בחיק משפחתך אך אתה "זכית" במוות מיותר מיידי צעיר טברייני, בן 24 שדרס אותך על מעבר החציה והוא יצטרך לחיות עם זה כל חייו.

היה שלום חבר ומי ייתן ותהי מנוחתך עדן כי שם מקומך, מעפר באת ואל עפר תשוב, יהי זכרך ברוך
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 06 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.