הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ולפעמים החגיגה נגמרת...

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

יחידת האכיפה הארצית במשרד האוצר, מנהל התכנון, פשטה במסגרת תוכנית עירונית על העיר טבריה בכדי לאכוף את כל הפלישות לשטחים ציבוריים וחריגות הבניה.

הפלישה הגיעה לטענת גורמים בעירייה לבקשתו של ראש העירייה לאכוף פלישות לשטחים ציבוריים וחריגות בניה. אגב בקשה צודקת לחלוטין מטעמו של ראש העירייה.

אלא מה. היחידה הגיעה וטיפלה בכל הפולשים ברחבי העיר וחופי הכנרת כולל מתלונות שהגיעו בעבר מהציבור ומגורמי עירייה אחרים. בין הפולשים כמובן, תומכיו האדוקים של ראש העירייה ופעיליו בטיילת ובחופי הכנרת. על כך נאמר אם אתה מתגורר בבית מזכוכית אל תזרוק אבנים. והם זרקו! לא רק שזרקו הם גם הבינו כיום שלכל אקציה יש ראקציה. ובאלו שהם רצו לפגוע הם פגעו בהם בחזרה רק שזה הרבה הרבה יותר כואב.

היחידה פעלה ברחבי העיר במשך יום שלם וחילקה צווים לפינוי, להריסה, לסילוק יד. הצווים מהווים סכין על צווארם של בעלי העסקים הפולשים. מרחף גם קנס כספי ראשוני של 300 אלף ₪ ובמקרה של הפרה נוספת יגיע הקנס לכדי 600 אלף ₪.

פקחי מחוז צפון של היחידה, פלשו ביחד עם כוחות יס"מ וחילקו את הצווים לבעלי העסקים שנותרו המומים מהעוצמה וחסרי אונים מהמצב שמחסל להם את העסק במקרים מסוימים. כמובן, שאצו רצו בעלי העסקים, שהיו מתומכיו של ראש העירייה, אל ראש העירייה קובי בתחנונים הצילנו מהגזרה. אך הם לא הבינו דבר אחד שידו של ראש העירייה קצרה מלסייע להם בעניין ואין לו כלל השפעה בעניין אולי עתידית כן אבל במיידית אין. ועתידית כולם בטבריה מבינים שכבר עתיד אין לראש העיר קובי הנאבק על הישרדותו

חריגות הבניה בעיר טבריה מטופלות ברמת יחידת האכיפה הארצית במחוז צפון. ואיתם אין משחקים כלל וכלל וזאת מתוך היכרות מהמידע שמגיע אל מערכת העיתון על פועלם. יש בסמכותם להחרים ציוד, להרוס, ולחייב ואף לעצור בעלי עסקים ובונים פרטיים כמו גם מוסדיים על עבירות של תכנון ובניה.

ליחידת האכיפה הצלחות לא מבוטלות במחוז הצפון, במיוחד במגזר הערבי שהחל להבין שיש מי שמסוגל לנשוך ולנשוך אותם חזק. גם המגזר היהודי מתחיל להבין שיש מי ששומר על חוקי התכנון והבניה.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 19 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.