הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ולפעמים החגיגה נגמרת...

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

יחידת האכיפה הארצית במשרד האוצר, מנהל התכנון, פשטה במסגרת תוכנית עירונית על העיר טבריה בכדי לאכוף את כל הפלישות לשטחים ציבוריים וחריגות הבניה.

הפלישה הגיעה לטענת גורמים בעירייה לבקשתו של ראש העירייה לאכוף פלישות לשטחים ציבוריים וחריגות בניה. אגב בקשה צודקת לחלוטין מטעמו של ראש העירייה.

אלא מה. היחידה הגיעה וטיפלה בכל הפולשים ברחבי העיר וחופי הכנרת כולל מתלונות שהגיעו בעבר מהציבור ומגורמי עירייה אחרים. בין הפולשים כמובן, תומכיו האדוקים של ראש העירייה ופעיליו בטיילת ובחופי הכנרת. על כך נאמר אם אתה מתגורר בבית מזכוכית אל תזרוק אבנים. והם זרקו! לא רק שזרקו הם גם הבינו כיום שלכל אקציה יש ראקציה. ובאלו שהם רצו לפגוע הם פגעו בהם בחזרה רק שזה הרבה הרבה יותר כואב.

היחידה פעלה ברחבי העיר במשך יום שלם וחילקה צווים לפינוי, להריסה, לסילוק יד. הצווים מהווים סכין על צווארם של בעלי העסקים הפולשים. מרחף גם קנס כספי ראשוני של 300 אלף ₪ ובמקרה של הפרה נוספת יגיע הקנס לכדי 600 אלף ₪.

פקחי מחוז צפון של היחידה, פלשו ביחד עם כוחות יס"מ וחילקו את הצווים לבעלי העסקים שנותרו המומים מהעוצמה וחסרי אונים מהמצב שמחסל להם את העסק במקרים מסוימים. כמובן, שאצו רצו בעלי העסקים, שהיו מתומכיו של ראש העירייה, אל ראש העירייה קובי בתחנונים הצילנו מהגזרה. אך הם לא הבינו דבר אחד שידו של ראש העירייה קצרה מלסייע להם בעניין ואין לו כלל השפעה בעניין אולי עתידית כן אבל במיידית אין. ועתידית כולם בטבריה מבינים שכבר עתיד אין לראש העיר קובי הנאבק על הישרדותו

חריגות הבניה בעיר טבריה מטופלות ברמת יחידת האכיפה הארצית במחוז צפון. ואיתם אין משחקים כלל וכלל וזאת מתוך היכרות מהמידע שמגיע אל מערכת העיתון על פועלם. יש בסמכותם להחרים ציוד, להרוס, ולחייב ואף לעצור בעלי עסקים ובונים פרטיים כמו גם מוסדיים על עבירות של תכנון ובניה.

ליחידת האכיפה הצלחות לא מבוטלות במחוז הצפון, במיוחד במגזר הערבי שהחל להבין שיש מי שמסוגל לנשוך ולנשוך אותם חזק. גם המגזר היהודי מתחיל להבין שיש מי ששומר על חוקי התכנון והבניה.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 06 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.