הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2384, 3.5.19

חיים חליוה

 

אז זה סופי, אירועי יום העצמאות בטבריה יהיו בטיילת. בעלי העסקים ברחוב הגליל וברחבי העיר לא ייהנו, כפי שהיו אמורים ליהנות מחגיגות יום העצמאות. זה המחיר של הבחירה בראש העיר הנוכחי קובי, זו החלטתו ויש לכבדה לטוב ולרע. אז חייכו ותהינו ממה שיש. מה חדש היה באירועי הטיילת ליום העצמאות, ראש העיר רצה להביא טנק לטיילת! כן כן, לא תאמינו טנק לטיילת! 45 טון של מתכת על משטחי הריצוף הרעועים ושממילא הרוסים בטיילת. מחשבה חכמה, אין ספק. רק מישהו שכח שזה לא שלג, זה 45 טון של שרשראות ומתכת.

 

לא מפסיקים להעביר תלונות על אופן התנהלותו של ראש העירייה.

חברי מועצת העיר לא מפסיקים לדווח לגורמים הממשלתיים חינוך, פנים, מבקר מדינה, משטרה, אוצר ולמי לא, על אופן התנהלותו או ליתר דיוק חוסר התנהלותו של ראש העירייה קובי בכל הקשור להתנהלות עירונית תקינה ובכל התחומים. בחינוך, קריסת מערכות, מנהלת המבקשת לעזוב, ביטול משאבי קרן אדליס ואחרים כמו גם מאבקים בין ראש העיר למנהלים ולמורים, כך לטענת חברי האופוזיציה. מאבקים בין ראש העיר לעובדים בעירייה, התנהלות עירונית חוקית ומקצועית חסרה כמעט בכל תחום, לטענת המתלוננים. יו"ר וועד ההורים המרכזי מצטרף לחברי המועצה ומתלונן גם הוא על קיצוצים לכל גני הילדים ולמערכות החינוך.

גם חברת המועצה מירי אזולאי פנתה במכתב תלונה למנכ"ל משרד הפנים על התנהלות חברי האופוזיציה בישיבת הוועדה לתכנון, שהתקיימה השבוע ומחתה על אופן התנהלותם.

אגב ישיבת מליאת הוועדה לתכנון: סדר היום שלה נקבע ע"י ראש העירייה, העירייה חויבה לתת מענה לבית המשפט עד ה-29.4.19 בעניין המלון על שפת הכנרת, אך הישיבה הופסקה בהוראת ראש העירייה קובי. עשרות מסמכים ומכתבים הגיעו למערכת העיתון שבחרה לא להלאות אתכם בכל המידע, כי זה באמת בושה שכך זה מתנהל. ובכלל לא משנה מי צודק. יש חובה לתת לבית משפט תשובה, זה מעמיד את ראש העירייה בחובה להכניס את זה כסעיף ראשון לדיון, אחרי הכל הוא שקובע את סדר היום. הסעיף הזה שאמור לתת מענה לבית משפט הוכנס אחרון לרשימה, למרות שפנו וביקשו להקדימו ראש העירייה לא הסכים - לא ראוי.

בעניין המלון על שפת הכנרת שתכניתו אושרה לא מכבר ויש רק לספק לו היתר, אך ראש העירייה קובי מתנגד, היות ואחת הטענות שלו היא שסבא שלו התגורר על הקרקע הזו לפני 150 שנה - זה הזכיר לי מאוד את הפרסומת של עיתון מעריב בה נראו שני העיתונים הגדולים מעריב וידיעות כאשר יש תמונה של סבא שקורא את עיתון ידיעות וגבר המחזיק את עיתון מעריב ואומר "מעניין ת'סבתא שלי מה קורה סבא שלי". לאן הגענו

שפעת המים הביאה את הברכה לכנרת 

כל אתרי האטרקציות התיירותיות בכל סובב כנרת, הגולן והגליל נהנו מעדנה כלכלית ונחת והכל בשל שפעת המים, השלג בחרמון ועליית מפלס הכנרת. מאות אלפים מצאו עצמם מבלים בצפון ונהנים מכל רגע מכמויות המים הזורמות בנחלים וממפלס הכנרת שהוא למעשה מצב הרוח הלאומי מאז שאני זוכר את עצמי. בעלי העסקים חגגו בפסטיבל עין גב ובכלל גם ביבי נתניהו ושרה נהנו להגיע לטבריה כהרגלם וסיפקו לנו ולתושבי הגליל נחת מביקורם בטבריה, באתרי הגליל הרמה והגולן. אחרי הכל ביבי זה ביבי והוא סוחף אחריו רצון לסיקור והוא אף מומחה בסיקור ובשיווק של עצמו. ובכלל, משפחת נתניהו גם עבור מתנגדיו וגם עבור תומכיו היא אטרקציה, מסתבר לפי כמות התגובות ברשתות. הם כמובן לא פסחו על חברתם ורד גרוס מהלידו ועל הבשרים הטובים של הדקס

 

הערה אישית של המערכת:

כוכב הצפון כגוף וארגון, מהיום שנולד, מאמין בכך שהעיתון הוא במה של התושבים, זו הייתה סיסמתו לאורך שנים וזה קסמו לאורך 45 שנה ויותר, בעת שעיתונים רבים אחרים קמו ונפלו לאורך השנים וזו הסיבה אף שהוקם מיום היווסדו "מדור מכתבים למערכת". גם אם יש לעיתים כאלו שמנסים להדביק לנו צד נחרץ, זוהי לא רק זכותם של כותביו הקבועים של הכוכב להוביל את הדעות שבהם הם מאמינים, אלא חובתם. אין זה אומר שלא תינתן כאן במה לדעות מכל קצוות הקשת. לא אחת ולא שתיים תמצאו דעות מנוגדות בין הכותבים עצמם או ביניהם לבין אזרח הכותב למערכת ובחינה באתר האינטרנט שלנו תוכיח זאת לעיל ולעילא, על כל ביקורת של דמות ציבורית זו או אחרת, גוף זה או אחר, תמצאו גם דעות הפוכות ונוגדות, כי זהו טבעו וטיבו של שיח מכובד. בייחוד, כאשר אזרח פונה למערכת לפרסם דעות כלשהן בצורה ראויה ומכובדת ובדרך ארץ, כי בעינינו כל דעה כזאת היא מכובדת!

אתם מוזמנים באותו האופן לנצל את הבמה הזאת להביא מדעותיכם בכל תחום (ולא הכל זה פופוליטיקה, חברים), כי אנו כאן עבורכם ולמענכם והבמה שלכם – לא חייבים להסכים, חייבים לכבד.
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.