הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
תרבות ופנאי>
סיפורים מהחיים: הפעם הסיפור האנושי של כתבנו – נתן חבובה

כוכב הצפון, גיליון 2383, 19.4.19

לכבוד חג הפסח והחירות, החלטנו שבמקום שנתן יביא אלינו סיפור אנושי על יציאה מעבדות נפשית לחירות, נחקור קצת על הסיפור האנושי שלו. ראיינו אותו עבורכם וניסינו לתהות מה בעצם הוביל אותו אלינו?

שלום נתן, אתה כותב אצלנו מדור העוסק בסיפורים מהחיים, ספר לנו מה מוביל אותך לכתוב על סיפורים אנושיים?

קראתי פעם שפרויד אמר, שפסיכולוגיה היא הארכיאולוגיה של הנפש ודווקא שנוברים בנפש של האחר, אתה בעצם מוצא את עצמך מביט במראה של עצמך, כי למרות שסיפורי החיים הם שונים, יש משהו במרקם האנושי שמחבר בין כולנו. אני בא מעולם של בעלי תשובה, גדלתי ביישוב אור הגנוז, שהמוטו שלו היה לחיות באחדות חרדית, לימים הרעיון לא צלח. עשיתי כמיטב יכולתי להתקבל לישיבת חרדים, בה בעלי תשובה לא התקבלו בחפץ לב, אתם צריכים להבין בעלי תשובה הם לא מספיק חרדים בשביל הישיבות הללו, אין להם שורשים חרדיים מספקים ולרוב שפת היידיש המדוברת בישיבות זרה להם. החשש מהשונה והלא מוכר בחברה סגורה ומנוכרת היכה בי לראשונה ומצאתי את עצמי שואל האם אני עושה את מה שאני רוצה או את מה שמצפים ממני? חתכתי שמאלה ועזבתי את העולם החרדי, בלי כעסים, פשוט הבנתי שמקומי לא שם. מכאן מצאתי את עצמי תוהה לגבי אנשים שונים ונמשך להבאת הסיפורים שלהם לאור.

האם היה רגע בו חשת שאולי התקרבת מדיי ולא היית צריך?

אני לא מתחרט על שום דבר, תמיד ידעתי לראות את חצי הכוס המלאה. קל לי היום להתחבר לעולם של אנשים שחזרו בתשובה או עזבו את הדת ולהבין אותם ואני לעולם לא שופט אותם.

מה הרקע שלך ומה אתם בעצם עושה היום?

אני בוגר של סמי שפיגל, בית ספר לקולנוע וטלוויזיה. היום אני כותב לארגונים שונים ומנסה לגייס מימון לכתיבה של סדרת טלוויזיה, שנקראת קומדיה פארודיה אלוהית. אנקדוטה קטנה על סמי שפיגל: אחת המשימות שקיבלנו במהלך הלימודים הייתה לספר על חווית ילדות מיוחדת. אני בחרתי לספר על החיים בישיבה, שם היה חוק מפי האדמו"ר לא לישון על צד שמאל, לא על הבטן ולא על הגב, היינו אמורים לישון על צד ימין בלבד. היה בודק שתפקידו היה לעבור בין החדרים ולבדוק ממש, שאנו ישנים על הצד הנכון ואני שידעתי, שאני צריך להסביר לו בשפתו, שמשהו לא תקין כאן שאלתי אותו בניסיון לעורר בו נקיפות מצפון האם הוא חושב, שזה בסדר לגזול מאדם את שנתו בגלל מיקום השינה? הוא הסתכל עליי ואני הסתכלתי עליו בעיניים בוכיות של ילד ומאז הוא לא העיר אותי יותר. חדרתי לנפשו, בלי לפגוע בעולם האמונה שלו! זה היה הרגע שבו גם החלטתי ללמוד משחק.

איזה נושא אתה רואה בו שליחות להעביר בכתבות שלך?

חשוב לי מאוד בסיפורים האנושיים שאני מביא להתייחס לעניין דימוי הגוף, להעביר את המסר שאין שלמות ואין מושלמות, שכל אדם הוא יפה בפני עצמו, שהפגמים הם חלק מהנוף האנושי ואדם שאין בו פגמים או עבר או "כבשה שחורה" כלשהי, הוא בעצם אדם שלא כנה מספיק עם עצמו ולא צנוע מספיק כדי לזכור שהוא סך הכל בן אנוש.

מה אתה רוצה לאחל לקוראינו לקראת חג הפסח?

תעזו לחלום, גם אם אתם רואים קיר חלקלק, טפסו אל תחששו. אני באתי מבית שאפילו ללמוד מקצועות לבגרות לא אפשרו ולמדתי והשלמתי ועשיתי. היום אני עושה דברים שאני אוהב לעשות וזה הרבה, כי הכל מתחיל בלהעז, אז תעזו להיות חופשיים ומאושרים!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 17 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.