הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
תרבות ופנאי>
סיפורים מהחיים: הפעם הסיפור האנושי של כתבנו – נתן חבובה

כוכב הצפון, גיליון 2383, 19.4.19

לכבוד חג הפסח והחירות, החלטנו שבמקום שנתן יביא אלינו סיפור אנושי על יציאה מעבדות נפשית לחירות, נחקור קצת על הסיפור האנושי שלו. ראיינו אותו עבורכם וניסינו לתהות מה בעצם הוביל אותו אלינו?

שלום נתן, אתה כותב אצלנו מדור העוסק בסיפורים מהחיים, ספר לנו מה מוביל אותך לכתוב על סיפורים אנושיים?

קראתי פעם שפרויד אמר, שפסיכולוגיה היא הארכיאולוגיה של הנפש ודווקא שנוברים בנפש של האחר, אתה בעצם מוצא את עצמך מביט במראה של עצמך, כי למרות שסיפורי החיים הם שונים, יש משהו במרקם האנושי שמחבר בין כולנו. אני בא מעולם של בעלי תשובה, גדלתי ביישוב אור הגנוז, שהמוטו שלו היה לחיות באחדות חרדית, לימים הרעיון לא צלח. עשיתי כמיטב יכולתי להתקבל לישיבת חרדים, בה בעלי תשובה לא התקבלו בחפץ לב, אתם צריכים להבין בעלי תשובה הם לא מספיק חרדים בשביל הישיבות הללו, אין להם שורשים חרדיים מספקים ולרוב שפת היידיש המדוברת בישיבות זרה להם. החשש מהשונה והלא מוכר בחברה סגורה ומנוכרת היכה בי לראשונה ומצאתי את עצמי שואל האם אני עושה את מה שאני רוצה או את מה שמצפים ממני? חתכתי שמאלה ועזבתי את העולם החרדי, בלי כעסים, פשוט הבנתי שמקומי לא שם. מכאן מצאתי את עצמי תוהה לגבי אנשים שונים ונמשך להבאת הסיפורים שלהם לאור.

האם היה רגע בו חשת שאולי התקרבת מדיי ולא היית צריך?

אני לא מתחרט על שום דבר, תמיד ידעתי לראות את חצי הכוס המלאה. קל לי היום להתחבר לעולם של אנשים שחזרו בתשובה או עזבו את הדת ולהבין אותם ואני לעולם לא שופט אותם.

מה הרקע שלך ומה אתם בעצם עושה היום?

אני בוגר של סמי שפיגל, בית ספר לקולנוע וטלוויזיה. היום אני כותב לארגונים שונים ומנסה לגייס מימון לכתיבה של סדרת טלוויזיה, שנקראת קומדיה פארודיה אלוהית. אנקדוטה קטנה על סמי שפיגל: אחת המשימות שקיבלנו במהלך הלימודים הייתה לספר על חווית ילדות מיוחדת. אני בחרתי לספר על החיים בישיבה, שם היה חוק מפי האדמו"ר לא לישון על צד שמאל, לא על הבטן ולא על הגב, היינו אמורים לישון על צד ימין בלבד. היה בודק שתפקידו היה לעבור בין החדרים ולבדוק ממש, שאנו ישנים על הצד הנכון ואני שידעתי, שאני צריך להסביר לו בשפתו, שמשהו לא תקין כאן שאלתי אותו בניסיון לעורר בו נקיפות מצפון האם הוא חושב, שזה בסדר לגזול מאדם את שנתו בגלל מיקום השינה? הוא הסתכל עליי ואני הסתכלתי עליו בעיניים בוכיות של ילד ומאז הוא לא העיר אותי יותר. חדרתי לנפשו, בלי לפגוע בעולם האמונה שלו! זה היה הרגע שבו גם החלטתי ללמוד משחק.

איזה נושא אתה רואה בו שליחות להעביר בכתבות שלך?

חשוב לי מאוד בסיפורים האנושיים שאני מביא להתייחס לעניין דימוי הגוף, להעביר את המסר שאין שלמות ואין מושלמות, שכל אדם הוא יפה בפני עצמו, שהפגמים הם חלק מהנוף האנושי ואדם שאין בו פגמים או עבר או "כבשה שחורה" כלשהי, הוא בעצם אדם שלא כנה מספיק עם עצמו ולא צנוע מספיק כדי לזכור שהוא סך הכל בן אנוש.

מה אתה רוצה לאחל לקוראינו לקראת חג הפסח?

תעזו לחלום, גם אם אתם רואים קיר חלקלק, טפסו אל תחששו. אני באתי מבית שאפילו ללמוד מקצועות לבגרות לא אפשרו ולמדתי והשלמתי ועשיתי. היום אני עושה דברים שאני אוהב לעשות וזה הרבה, כי הכל מתחיל בלהעז, אז תעזו להיות חופשיים ומאושרים!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 02 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.