הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: 16,853 קולות - טבריה בוחרת בגוש הימין אבל אנחנו ת'כלס נשארים מאחור

כוכב הצפון, גיליון 2382, 12.4.19

 חיים חליוה

 

כפי שכתבתי בגיליון הקודם, טבריה הייתה ותישאר עיר ימנית. עם סיום ספירת הקולות הגיעה התוצאה המדהימה: הליכוד זכה ל-9,860 קולות, הישג גדול לכל הדעות. שאר מפלגות גוש הימין זכו יחדיו ב- 6,993 קולות ויחד הם מהווים 82.2% מסך המצביעים - 20,452 קולות כשרים.

אני חייב מילה טובה לסניף המקומי בליכוד שהתאחד למען המטרה: הם עבדו כצוות בכדי להגיע לניצחון הליכוד ולניצחונו של ביבי נתניהו על השמאל במדינת ישראל, שקם כולו כאחד כנגד ביבי נתניהו והימין, עד כי סיסמת האיחוד הייתה "מי נגד ביבי אליי".

גוש הימין ואוהבי ארץ ישראל ניצחו בפער משמעותי את גוש השמאל בעיקר בזכות נחישותם. חבר איחוד מפלגות הימין, חבר המועצה, רפאל טרבלסי, עמד בראש המטה של "זזים ימינה", מטה שריכז את כלל פעילות השטח לשבעת מפלגות הימין, שתמכו והצהירו בביבי נתניהו לראשות הממשלה. טרבלסי סומן כאחד המנהיגים המיועדים לכהונת ראש עיריית טבריה ע"י המפלגות התומכות בביבי נתניהו וזאת לאור ההערכה הרבה של כ-17,000 בוחרים, שהגיעו להצביע עבור הימין אל מול כ-2,400 למחנה השמאל בראשות בני גנץ ומרצ.

 

מפתיע אבל לא מפתיע

קמפיין ההסתה של ראש העירייה כנגד החרדים הפך למעשה בומרנג. אוהדיו של ראש העיריה בחרו בו כדי להקטין או לסיים את תופעת ההתחרדות של העיר. בפועל, הדרך בה בחר לתקוף את הנושא באמצעות מסע הסתה ושנאה ושיסוי ציבור בציבור חזר אל תושבי טבריה כבומרנג קשה – ככה זה שהאמצעים מקדשים את המטרה ולא חושבים על מה דורכים בדרך אליה. עשרות אם לא מאות מתושבי טבריה החילוניים והמסורתיים "פשוט הצביעו ש"ס", הופתעתי כששמעתי זאת מרבים מהם, ביודעי שאין ביניהם לבין ש"ס קשר ממשי במהלך השנים. לא קשה לנחש את התשובה: אנשים מצביעים מתוך מניע רגשי, זה הוכח כבר בעשרות מערכות בחירות. האנטי כלפי הציבור הדתי הוביל אותם לבחור דווקא ש"ס.

לא צריך להיות חכם גדול, כדי להבין איך זה עובד: ראו את מסע ההסתה החסר תקדים כנגד ביבי, הוא הוביל להתחזקות חסרת תקדים של מחנה הימין. השמאל לא השכיל להבין שעליו לדבר לציבור הבוחרים בשאלה כיצד ביכולתו לסייע לאיכות חייהם, לרווחה חברתית ועוד, הוא ניהל קמפיין שכולו על טהרת "רק לא ביבי" והתוצאה היא התרסה: "רק ביבי".

הנה בא ראש עיריית טבריה, חסר ניסיון פוליטי ובמקום לעשות מהלכים חכמים ומתוחכמים של פוליטיקאי מנוסה להקטנת הכוח הדתי בטבריה, כמו טיפול בקצה השני של המשוואה – עשיית מהלכים להגדלת ההון האנושי החילוני שלה וליצירת הגירה חיובית לתוך העיר, פועל בצורה רגשית ולא חכמה עם לשון שבוודאי לא מכבדת אדם במעמדו. בפעם אחרת אדבר על איך עושים זאת בצורה חכמה, לעת עתה חשוב להבין שהדרך לנסות להקטין את הכוח הדתי באמצעות מסע הסתה נגד ציבור שלם הוביל לתוצאה ההפוכה – התחזקות הגוש הדתי בטבריה.

והתוצאות מדברות בעד עצמן: ש"ס ואריה דרעי עם 8 מנדטים, אגודת ישראל בראשות גפני משה עם 8 מנדטים, ובואו לא נשכח את הטברייני, חבר המועצה דוד אוחנה, שייתכן ויכנס לכנסת ישראל ואת בצלאל סמוטריץ שאמר על ראש העירייה של טבריה דברים שהנייר לא סופג - הוא נכנס לכנסת עם 6 מנדטים, הנה לכם קואליציה של 22 חברי כנסת שכל המטרה שלהם זה להציל את טבריה מרוע הגזירות של רון קובי – ומי יאכל אותה וישלם את המחיר? התושבים. האם זה בגלל המטרה של קובי? לא, זה בגלל הדרך!

הניצחון המוחץ של הימין הוא התודה לפעילי השטח בטבריה ולבוחרים שבחרו "רק נתניהו". הנה כי כן, הגזענות נמשכת ואבי גבאי הספרדי יו"ר מפלגת העבודה, הבין ומבין היום מהי גזענות ומי הם האליטות האשכנזיות. גזענות שיש להוקיע ולגנות בחברה הישראלית. ניתן היה לראות את זה בהצבעה בקיבוצי עמק הירדן שבחרו כל השנים באופן מסורתי לעבודה ועכשיו בחרו לגנץ בכפול ממה שבחרו לעבודה. המצחיק הוא שהעבודה בטיפשותה עוד משריינת מקום לקיבוצים ברשימתה לכנסת! אבי גבאי אולי תתעורר כבר ותקרא את המפה?

מפלגת העבודה לא תשתנה וחבל שכך, כי יש לה הרבה מה להציע במובנים החברתיים, אך היא מפספסת את העיקר כאשר היא בוחרת בקמפיין "רק ביבי".

ביבי נתניהו, עכשיו ניתן להכריז עליו בוודאות מוחלטת, קוסם תקשורתי ומומחה תקשורת בינלאומי, שעוד ידובר עליו רבות. ביבי מכתיב את ההיסטוריה ומשנה סדרי עולם כנגד כל הסיכויים. בצלאל סמטוריץ הגדיר זאת בצורה הטובה ביותר: העם אמר את דברו: 70%  בחרו ביבי נתניהו וזה הופך כלל את עניין התיקים הפליליים לכאורה בעבירות המיוחסות לו לזוטי דברים או לכאלה שאין בהם עניין לציבור. קצת שיעור בתחום המשפטי: משפט פלילי הוא משפט של החברה, משפטו של העם, לכן בארה"ב מקובלת שיטת המושבעים. לו נחזור לאושיות המשפט, נשאלת השאלה על מה רוצים לשפוט את ביבי?

המשטרה והפרקליטות מגדירים זאת בתשובות לתלונות שמגישים "אין עניין לציבור". הנה כי כן אין עניין לציבור בתיקים הפליליים לכאורה של ביבי וכך גם המחוקק צריך וחייב להתנהל. כל יודעי דבר בתחום המשפט יודעים ש"הפרת אמונים" זו עבירת סל, שדוחפים אליה מה שקשה להכניס תחת קטגוריה רצינית ממשית בחוק העונשין. טוב יהיה אם השמאל יסתום את פיו וימלא אותו מים כמו גם יכבד את רצון הבוחר שהרי עשיתם הכל ולא הצלחתם!! לראש הממשלה ביבי נתניהו ולכל חברי הכנסת החדשים והישנים בהצלחה בקדנציה הבאה. נראה שביבי לעולם לא יצעד לבד.

תעודת עניות שחובה לציין אותה היא העובדה שבני גנץ אפילו לא התקשר לאחל לביבי ברכות להצלחה. חבל מאוד, לא מחמיא לשמאל בלשון המעטה!   

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.