הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: 16,853 קולות - טבריה בוחרת בגוש הימין אבל אנחנו ת'כלס נשארים מאחור

כוכב הצפון, גיליון 2382, 12.4.19

 חיים חליוה

 

כפי שכתבתי בגיליון הקודם, טבריה הייתה ותישאר עיר ימנית. עם סיום ספירת הקולות הגיעה התוצאה המדהימה: הליכוד זכה ל-9,860 קולות, הישג גדול לכל הדעות. שאר מפלגות גוש הימין זכו יחדיו ב- 6,993 קולות ויחד הם מהווים 82.2% מסך המצביעים - 20,452 קולות כשרים.

אני חייב מילה טובה לסניף המקומי בליכוד שהתאחד למען המטרה: הם עבדו כצוות בכדי להגיע לניצחון הליכוד ולניצחונו של ביבי נתניהו על השמאל במדינת ישראל, שקם כולו כאחד כנגד ביבי נתניהו והימין, עד כי סיסמת האיחוד הייתה "מי נגד ביבי אליי".

גוש הימין ואוהבי ארץ ישראל ניצחו בפער משמעותי את גוש השמאל בעיקר בזכות נחישותם. חבר איחוד מפלגות הימין, חבר המועצה, רפאל טרבלסי, עמד בראש המטה של "זזים ימינה", מטה שריכז את כלל פעילות השטח לשבעת מפלגות הימין, שתמכו והצהירו בביבי נתניהו לראשות הממשלה. טרבלסי סומן כאחד המנהיגים המיועדים לכהונת ראש עיריית טבריה ע"י המפלגות התומכות בביבי נתניהו וזאת לאור ההערכה הרבה של כ-17,000 בוחרים, שהגיעו להצביע עבור הימין אל מול כ-2,400 למחנה השמאל בראשות בני גנץ ומרצ.

 

מפתיע אבל לא מפתיע

קמפיין ההסתה של ראש העירייה כנגד החרדים הפך למעשה בומרנג. אוהדיו של ראש העיריה בחרו בו כדי להקטין או לסיים את תופעת ההתחרדות של העיר. בפועל, הדרך בה בחר לתקוף את הנושא באמצעות מסע הסתה ושנאה ושיסוי ציבור בציבור חזר אל תושבי טבריה כבומרנג קשה – ככה זה שהאמצעים מקדשים את המטרה ולא חושבים על מה דורכים בדרך אליה. עשרות אם לא מאות מתושבי טבריה החילוניים והמסורתיים "פשוט הצביעו ש"ס", הופתעתי כששמעתי זאת מרבים מהם, ביודעי שאין ביניהם לבין ש"ס קשר ממשי במהלך השנים. לא קשה לנחש את התשובה: אנשים מצביעים מתוך מניע רגשי, זה הוכח כבר בעשרות מערכות בחירות. האנטי כלפי הציבור הדתי הוביל אותם לבחור דווקא ש"ס.

לא צריך להיות חכם גדול, כדי להבין איך זה עובד: ראו את מסע ההסתה החסר תקדים כנגד ביבי, הוא הוביל להתחזקות חסרת תקדים של מחנה הימין. השמאל לא השכיל להבין שעליו לדבר לציבור הבוחרים בשאלה כיצד ביכולתו לסייע לאיכות חייהם, לרווחה חברתית ועוד, הוא ניהל קמפיין שכולו על טהרת "רק לא ביבי" והתוצאה היא התרסה: "רק ביבי".

הנה בא ראש עיריית טבריה, חסר ניסיון פוליטי ובמקום לעשות מהלכים חכמים ומתוחכמים של פוליטיקאי מנוסה להקטנת הכוח הדתי בטבריה, כמו טיפול בקצה השני של המשוואה – עשיית מהלכים להגדלת ההון האנושי החילוני שלה וליצירת הגירה חיובית לתוך העיר, פועל בצורה רגשית ולא חכמה עם לשון שבוודאי לא מכבדת אדם במעמדו. בפעם אחרת אדבר על איך עושים זאת בצורה חכמה, לעת עתה חשוב להבין שהדרך לנסות להקטין את הכוח הדתי באמצעות מסע הסתה נגד ציבור שלם הוביל לתוצאה ההפוכה – התחזקות הגוש הדתי בטבריה.

והתוצאות מדברות בעד עצמן: ש"ס ואריה דרעי עם 8 מנדטים, אגודת ישראל בראשות גפני משה עם 8 מנדטים, ובואו לא נשכח את הטברייני, חבר המועצה דוד אוחנה, שייתכן ויכנס לכנסת ישראל ואת בצלאל סמוטריץ שאמר על ראש העירייה של טבריה דברים שהנייר לא סופג - הוא נכנס לכנסת עם 6 מנדטים, הנה לכם קואליציה של 22 חברי כנסת שכל המטרה שלהם זה להציל את טבריה מרוע הגזירות של רון קובי – ומי יאכל אותה וישלם את המחיר? התושבים. האם זה בגלל המטרה של קובי? לא, זה בגלל הדרך!

הניצחון המוחץ של הימין הוא התודה לפעילי השטח בטבריה ולבוחרים שבחרו "רק נתניהו". הנה כי כן, הגזענות נמשכת ואבי גבאי הספרדי יו"ר מפלגת העבודה, הבין ומבין היום מהי גזענות ומי הם האליטות האשכנזיות. גזענות שיש להוקיע ולגנות בחברה הישראלית. ניתן היה לראות את זה בהצבעה בקיבוצי עמק הירדן שבחרו כל השנים באופן מסורתי לעבודה ועכשיו בחרו לגנץ בכפול ממה שבחרו לעבודה. המצחיק הוא שהעבודה בטיפשותה עוד משריינת מקום לקיבוצים ברשימתה לכנסת! אבי גבאי אולי תתעורר כבר ותקרא את המפה?

מפלגת העבודה לא תשתנה וחבל שכך, כי יש לה הרבה מה להציע במובנים החברתיים, אך היא מפספסת את העיקר כאשר היא בוחרת בקמפיין "רק ביבי".

ביבי נתניהו, עכשיו ניתן להכריז עליו בוודאות מוחלטת, קוסם תקשורתי ומומחה תקשורת בינלאומי, שעוד ידובר עליו רבות. ביבי מכתיב את ההיסטוריה ומשנה סדרי עולם כנגד כל הסיכויים. בצלאל סמטוריץ הגדיר זאת בצורה הטובה ביותר: העם אמר את דברו: 70%  בחרו ביבי נתניהו וזה הופך כלל את עניין התיקים הפליליים לכאורה בעבירות המיוחסות לו לזוטי דברים או לכאלה שאין בהם עניין לציבור. קצת שיעור בתחום המשפטי: משפט פלילי הוא משפט של החברה, משפטו של העם, לכן בארה"ב מקובלת שיטת המושבעים. לו נחזור לאושיות המשפט, נשאלת השאלה על מה רוצים לשפוט את ביבי?

המשטרה והפרקליטות מגדירים זאת בתשובות לתלונות שמגישים "אין עניין לציבור". הנה כי כן אין עניין לציבור בתיקים הפליליים לכאורה של ביבי וכך גם המחוקק צריך וחייב להתנהל. כל יודעי דבר בתחום המשפט יודעים ש"הפרת אמונים" זו עבירת סל, שדוחפים אליה מה שקשה להכניס תחת קטגוריה רצינית ממשית בחוק העונשין. טוב יהיה אם השמאל יסתום את פיו וימלא אותו מים כמו גם יכבד את רצון הבוחר שהרי עשיתם הכל ולא הצלחתם!! לראש הממשלה ביבי נתניהו ולכל חברי הכנסת החדשים והישנים בהצלחה בקדנציה הבאה. נראה שביבי לעולם לא יצעד לבד.

תעודת עניות שחובה לציין אותה היא העובדה שבני גנץ אפילו לא התקשר לאחל לביבי ברכות להצלחה. חבל מאוד, לא מחמיא לשמאל בלשון המעטה!   

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 20 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.