הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חיים חליוה: דוד אוחנה המועמד הטברייני לכנסת הביא את הרב הגאון חיים קנייבסקי שר התורה

כוכב הצפון, גיליון 2381, 5.4.19

חיים חליוה

 

המועמד לכנסת ישראל במחוז צפון מטעם רשימת "ג" לכנס הצליח להביא רבבות לכנס בחירות בראשות מרן שר התורה של הספרדים והאשכנזים, חרדים וחילונים. אלפים השתתפו במעמד ההיסטורי בטבריה בראשותו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי למען יהדות התורה. השיא: ברכת מרן לתושבי הצפון שיצביעו ג', מפלגתו של דוד אוחנה שהוצב מספר 12 ברשימה.

בטבריה התקיים ביום רביעי 3.4.19 לראשונה כינוס נדיר, בראשות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, לטובת רשימת יהדות התורה בבחירות הקרובות לכנסת, שייערכו בעוד חמישה ימים.

בכנס השתתפו רבבות, מכל העדות והחוגים, שבאו ליטול חלק באחד מתוך סדרת מעמדי 'לאורו', שימשיכו בימים הקרובים גם בשאר אזורי הארץ.

במעמד נשא דברים חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין. בתוך דבריו הוא אמר: "המים של הכינרת זועקים שבת; באנו בראשות שר התורה להפגין ולומר 'שבת'. יש לנו אפשרות להטות את הכף לטובת השבת". "יום הבחירות הוא ראש השנה של היהדות והשבת. בידינו להשפיע ולהצביע - זה החובה שלנו", אמר הגר"י בנאומו.

לאחר מכן נאם חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, שזעק: "רוצים לפתוח את כל ההסכמים; עוד פעם גיוס בנים, עוד פעם גיוס בנות. אם יעלה מי שלא צריך לעלות, השם ירחם מה יהיה. יש שחושבים שהקול שלהם לא משפיע; זה לא נכון. הקול שלך הוא הקובע, ומי שלא מצביע - מצביע נגד".

המקובל הרב דוב קוק, אמר בדבריו בכינוס: "מורי חמי (הגר"י זילברשטיין) אמר לי בזה הלשון: מצווה להצביע ג', כפי שמורה מרן שר התורה. היו ברוכים".

בין הנוכחים, בהם חילונים ומסורתיים, נצפה תחילה למרבה ההפתעה גם ראש העירייה רון קובי, העומד מאחורי חילולי השבת היזומים, אשר הגיע ככל הנראה לעשות פרובוקציה במקום אך שוטרי משטרת ישראל וכוחות יס"מ שנכחו במקום סילקו אותו מהמקום תוך מספר דקות בודדות.

סיכם את הנאומים חבר מועצת העיר והמועמד להיות חבר כנסת דוד אוחנה מטבריה שאמר "יש מי שמנסה לערער את יציבות ואחדות טבריה תוך פרובוקציות ובריונית שלטונית, קיבלתי את דעת חכמי התורה לעבור מהשליחות המקומית לשליחות הארצית בכדי להילחם למענכם תושבים יקרים. אני צריך כל קול שלכם. האות 'ג' היא האות שלי בקלפי במצווה גדולי התורה ככתוב ועשית את כל אשר יורוך". הכנס הוכתר בהצלחה רבה והעיתונות החרדית הארצית נתנה כיסוי נרחב לאירוע.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.