הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חיים חליוה: דוד אוחנה המועמד הטברייני לכנסת הביא את הרב הגאון חיים קנייבסקי שר התורה

כוכב הצפון, גיליון 2381, 5.4.19

חיים חליוה

 

המועמד לכנסת ישראל במחוז צפון מטעם רשימת "ג" לכנס הצליח להביא רבבות לכנס בחירות בראשות מרן שר התורה של הספרדים והאשכנזים, חרדים וחילונים. אלפים השתתפו במעמד ההיסטורי בטבריה בראשותו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי למען יהדות התורה. השיא: ברכת מרן לתושבי הצפון שיצביעו ג', מפלגתו של דוד אוחנה שהוצב מספר 12 ברשימה.

בטבריה התקיים ביום רביעי 3.4.19 לראשונה כינוס נדיר, בראשות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, לטובת רשימת יהדות התורה בבחירות הקרובות לכנסת, שייערכו בעוד חמישה ימים.

בכנס השתתפו רבבות, מכל העדות והחוגים, שבאו ליטול חלק באחד מתוך סדרת מעמדי 'לאורו', שימשיכו בימים הקרובים גם בשאר אזורי הארץ.

במעמד נשא דברים חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין. בתוך דבריו הוא אמר: "המים של הכינרת זועקים שבת; באנו בראשות שר התורה להפגין ולומר 'שבת'. יש לנו אפשרות להטות את הכף לטובת השבת". "יום הבחירות הוא ראש השנה של היהדות והשבת. בידינו להשפיע ולהצביע - זה החובה שלנו", אמר הגר"י בנאומו.

לאחר מכן נאם חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, שזעק: "רוצים לפתוח את כל ההסכמים; עוד פעם גיוס בנים, עוד פעם גיוס בנות. אם יעלה מי שלא צריך לעלות, השם ירחם מה יהיה. יש שחושבים שהקול שלהם לא משפיע; זה לא נכון. הקול שלך הוא הקובע, ומי שלא מצביע - מצביע נגד".

המקובל הרב דוב קוק, אמר בדבריו בכינוס: "מורי חמי (הגר"י זילברשטיין) אמר לי בזה הלשון: מצווה להצביע ג', כפי שמורה מרן שר התורה. היו ברוכים".

בין הנוכחים, בהם חילונים ומסורתיים, נצפה תחילה למרבה ההפתעה גם ראש העירייה רון קובי, העומד מאחורי חילולי השבת היזומים, אשר הגיע ככל הנראה לעשות פרובוקציה במקום אך שוטרי משטרת ישראל וכוחות יס"מ שנכחו במקום סילקו אותו מהמקום תוך מספר דקות בודדות.

סיכם את הנאומים חבר מועצת העיר והמועמד להיות חבר כנסת דוד אוחנה מטבריה שאמר "יש מי שמנסה לערער את יציבות ואחדות טבריה תוך פרובוקציות ובריונית שלטונית, קיבלתי את דעת חכמי התורה לעבור מהשליחות המקומית לשליחות הארצית בכדי להילחם למענכם תושבים יקרים. אני צריך כל קול שלכם. האות 'ג' היא האות שלי בקלפי במצווה גדולי התורה ככתוב ועשית את כל אשר יורוך". הכנס הוכתר בהצלחה רבה והעיתונות החרדית הארצית נתנה כיסוי נרחב לאירוע.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 13 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.