הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר של פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

עד לא מזמן הוא היה בסכנת סגירה, מספר התלמידים בו הלך ופחת עם השנים. החרדים לחצו לקבל אותו לידיהם, כמו בתי ספר אחרים שעשו הסבה לטובתם. זה היה כמעט סגור וחתום. היו מי שמיהרו ורשמו וי נוסף ל"הישגיהם". רצה הגורל והרעיון התמהמה קימעא, ו"השלל" נשמט מידיהם. כן, נכון, מדובר בבית ספר "ארליך", מה שהיה פעם, בית ספר מוביל, תפארת החינוך בעיר, שאיכלס בימיו היפים למעלה מ-800 תלמידים, ממיטב בני העיר.

היום, לאחר מספר שנים קשות של להיות או לחדול,  "ארליך" נמצא בתנופה של חזרה אל העבר, לימיו היפים, לימים של אז. רוחות חדשות מנשבות בין כתליו, כמו גם המנהלת החדשה, סורית, הכל כך איכפתית. עם המון מוטיבאצייה ואמונה בדרך, סורית, הצליחה בתוך זמן קצר לעשות "מהפך". בקרתי בבית הספר, נפגשתי עם מורים, הורים ותלמידים, גם עם סורית, כולם תמימי דעים, בית הספר עלה על המסלול הנכון, להמראה.

ראשית, האווירה בבית הספר היא כייפית, "מלאה באנרגיות חיוביות", כפי שהטיבו להגדיר מספר הורים. החיוכים, האופטימיות, נמצאים בכל פינה. לא, זאת לא הצגה, זה על באמת, זאת ההרגשה הרווחת. סורית, הכניסה תכנים חדשים, רעיונות חדשים, שראוי שילמדו אותם, שיעתיקו אותם, אבל מעבר לכך, היא הכניסה אווירה חדשה, של אמונה, של "גאוות יחידה" בקרב המורים והתלמידים.

מה? כמו למשל, כל תלמיד בבית הספר, בוחר לעצמו מטרה, אותה הוא רוצה לקדם במהלך השנה, תוך כדי שיח מתמיד עם מחנכת הכיתה ותוך בקרה מתמדת על ההתקדמות, אל היעד, אל המטרה, וכשמשיגים את המטרה, מתקדמים למטרה נוספת. הלמידה הינה במרחבים חדשניים, m21, המעודדת חווית למידה וחדשנות. התלמידים פועלים בשיטה של "למידת חקר". כמו למשל על ההיסטוריה של העיר, על העבר, תוך בניית דגמים מרהיבים, של אתרים היסטוריים מרכזיים בעיר, עם דברי הסבר ברקע. ברמת המבט האישי, והאישיות, התלמידים בעזרת המורים, עובדים על דימוי אישי חיובי, הקניית בטחון עצמי, הערכה עצמית, עמידה מול קהל והבעה עצמית. יחד עם זאת הם לומדים להיות ביקורתיים, תוך שינוי מגמות, מתוך כוונה ומגמה של שיפור מתמיד ומתמשך. המורים, חונכים אישית, תלמידים בעלי קשיים, תוך כדי מפגש עם התלמידים ברמה פרטנית.

המנהלת סורית, מסכמת בצנעה, את ההתקדמות הבית ספרית, כמו גם את התפיסה של ההורים והתלמידים "בית הספר הפך להיות למקום שנעים ללמוד בו, כשלצד ההישגים הרבים יש סיפוק ענק, מהלמידה, כמו גם מהעשייה ומהתוצאות"

ולמה בחרתי לכתוב על כך? ראשית, כי סורית, כמו גם אנשי הצוות, ראויים להרבה מילים טובות, על העשייה הברוכה, על היוזמה, על השינוי. ובנוסף, נכון, גם לזרי פרחים...שנית משום שתמיד חזרתי והדגשתי שוב ושוב, בעבר כמו גם היום. יש לנו מנהלים מצוינים וצוות מורים שברובו מעולה ומה שאנחנו זקוקים לו הוא "מלמעלה", למדיניות חינוכית והכוונה נכונה, תוך גילוי יוזמה וחדשנות ואז ניווכח, שתהיינה גם תוצאות טובות, אין לי ספק בכך.  אני מדבר מתוך ניסיון, אישי, כמי שהיה ממונה על החינוך בשתי ערים בארץ, גדולות מטבריה.

שבת שלום

גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הגולן חייב להישאר ישראלי
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ודיברו על השאלה מדוע רמת הגולן חייבת להישאר בידיים ישראליות.. קרא עוד..
הנשים המובילות של עמק הירדן
לכבוד יום האישה בחרו במול כנרת להעניק תעודת הוקרה ושי לנשים עוצמתיות ומובילות מעמק הירדן, הנשים נבחרו בזכות פועלן ותרומתן לקהילה.
יום האשה באגף לאם ולילוד
רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגנה לנשים בהריון וליולדות יום פינוק לכבוד יום האשה הבינלאומי.
לרגל יום האישה הבינלאומי התקיים כנס נשות עסקים בגלבוע 'להצליח בגדול'
ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, 'מעוף' עפולה ומרכז צעירים תכל'ס בגלבוע.. קרא עוד..
אולי הבת שלך תהיה הדוגמנית החדשה של SWEETGIRLSHOP ?
בפורים הקרוב, כל אחת יכולה להיות דוגמנית. רשת האופנה לילדות ונערות, סוויטגירלשופ, תערוך בימים שלישי - חמישי 19-21.3 הפנינג מיוחד בקניון ביג טבריה. סוויטגירלשופ, רשת האופנה לילדות ונערות, מחפשת את הדוגמניות החדשות שלה בטבריה.
אלפי ילדים נפגעים בגני השעשועים מדי שנה
בכנס מיוחד בנושא מתקני משחקים שיזם משרד הכלכלה במסגרת התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי ומכון התקנים, יוצגו נתונים קשים אודות היפגעות ילדים בגני השעשועים.. קרא עוד..
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 21 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.