הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר של פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

עד לא מזמן הוא היה בסכנת סגירה, מספר התלמידים בו הלך ופחת עם השנים. החרדים לחצו לקבל אותו לידיהם, כמו בתי ספר אחרים שעשו הסבה לטובתם. זה היה כמעט סגור וחתום. היו מי שמיהרו ורשמו וי נוסף ל"הישגיהם". רצה הגורל והרעיון התמהמה קימעא, ו"השלל" נשמט מידיהם. כן, נכון, מדובר בבית ספר "ארליך", מה שהיה פעם, בית ספר מוביל, תפארת החינוך בעיר, שאיכלס בימיו היפים למעלה מ-800 תלמידים, ממיטב בני העיר.

היום, לאחר מספר שנים קשות של להיות או לחדול,  "ארליך" נמצא בתנופה של חזרה אל העבר, לימיו היפים, לימים של אז. רוחות חדשות מנשבות בין כתליו, כמו גם המנהלת החדשה, סורית, הכל כך איכפתית. עם המון מוטיבאצייה ואמונה בדרך, סורית, הצליחה בתוך זמן קצר לעשות "מהפך". בקרתי בבית הספר, נפגשתי עם מורים, הורים ותלמידים, גם עם סורית, כולם תמימי דעים, בית הספר עלה על המסלול הנכון, להמראה.

ראשית, האווירה בבית הספר היא כייפית, "מלאה באנרגיות חיוביות", כפי שהטיבו להגדיר מספר הורים. החיוכים, האופטימיות, נמצאים בכל פינה. לא, זאת לא הצגה, זה על באמת, זאת ההרגשה הרווחת. סורית, הכניסה תכנים חדשים, רעיונות חדשים, שראוי שילמדו אותם, שיעתיקו אותם, אבל מעבר לכך, היא הכניסה אווירה חדשה, של אמונה, של "גאוות יחידה" בקרב המורים והתלמידים.

מה? כמו למשל, כל תלמיד בבית הספר, בוחר לעצמו מטרה, אותה הוא רוצה לקדם במהלך השנה, תוך כדי שיח מתמיד עם מחנכת הכיתה ותוך בקרה מתמדת על ההתקדמות, אל היעד, אל המטרה, וכשמשיגים את המטרה, מתקדמים למטרה נוספת. הלמידה הינה במרחבים חדשניים, m21, המעודדת חווית למידה וחדשנות. התלמידים פועלים בשיטה של "למידת חקר". כמו למשל על ההיסטוריה של העיר, על העבר, תוך בניית דגמים מרהיבים, של אתרים היסטוריים מרכזיים בעיר, עם דברי הסבר ברקע. ברמת המבט האישי, והאישיות, התלמידים בעזרת המורים, עובדים על דימוי אישי חיובי, הקניית בטחון עצמי, הערכה עצמית, עמידה מול קהל והבעה עצמית. יחד עם זאת הם לומדים להיות ביקורתיים, תוך שינוי מגמות, מתוך כוונה ומגמה של שיפור מתמיד ומתמשך. המורים, חונכים אישית, תלמידים בעלי קשיים, תוך כדי מפגש עם התלמידים ברמה פרטנית.

המנהלת סורית, מסכמת בצנעה, את ההתקדמות הבית ספרית, כמו גם את התפיסה של ההורים והתלמידים "בית הספר הפך להיות למקום שנעים ללמוד בו, כשלצד ההישגים הרבים יש סיפוק ענק, מהלמידה, כמו גם מהעשייה ומהתוצאות"

ולמה בחרתי לכתוב על כך? ראשית, כי סורית, כמו גם אנשי הצוות, ראויים להרבה מילים טובות, על העשייה הברוכה, על היוזמה, על השינוי. ובנוסף, נכון, גם לזרי פרחים...שנית משום שתמיד חזרתי והדגשתי שוב ושוב, בעבר כמו גם היום. יש לנו מנהלים מצוינים וצוות מורים שברובו מעולה ומה שאנחנו זקוקים לו הוא "מלמעלה", למדיניות חינוכית והכוונה נכונה, תוך גילוי יוזמה וחדשנות ואז ניווכח, שתהיינה גם תוצאות טובות, אין לי ספק בכך.  אני מדבר מתוך ניסיון, אישי, כמי שהיה ממונה על החינוך בשתי ערים בארץ, גדולות מטבריה.

שבת שלום

גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.