הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
קרקס עירוני: אילן סויסה פוטר מעירוני טבריה

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

 

לאחר מספר תוצאות לא טובות, המאמן המוערך והאהוד, אילן סויסה, פוטר מעירוני טבריה ע''י הנהלת הקבוצה, לאחר מעל שנתיים וחצי במועדון. הקדנציה של אילן סויסה, שהובא לקבוצה ע''י זוהר יצחק, יו''ר עירוני טבריה בעבר, הייתה הארוכה ביותר למאמן עירוני טבריה, מאז היווסדה ב-2006. סויסה הקנה למועדון ערכים, שקט ויציבות שאף פעם לא היו מנת חלקו והוביל את המועדון להישגים כבירים ולצמרת ליגה א' צפון.

לפני כשנתיים הצעיד סויסה את הקבוצה עד לגמר המחוזות בליגה א' צפון, שם הודח ע''י הפועל כפר קאסם. בשנה שעברה, ההישג היה כביר יותר: דווקא בעונה בה משכורת אחת בקושי שולמה בזמן, כאשר המועדון מתמודד עם קשיים כלכליים רבים, הגיעו סויסה וחבורתו מרחק גול אחד מהעפלה לליגה הלאומית, כאשר במשחקי המבחן, הפסידו להפועל כפר סבא 4:2 בחוץ ובבית סיימו בתוצאה 1:1, לאחר שהוביל ברוב שלבי המשחק. בתקופתו של סויסה צמחו בטבריה כישרונות גדולים, שעשו את קפיצת המדרגה שלהם בעירוני טבריה. אושרי טוויל (הפועל אשקלון), אורי צעדון (הפועל עפולה), נירן רוטשטיין (עירוני קריית שמונה), טריקו גטהון (הפועל כפר סבא), עלי אבו ריא (בני סכנין) – שחקנים שהיו אלמוניים, אך פרחו תחת סויסה והתקדמו מהבמה שהעניק להם, יחד עם היו''ר זוהר יצחק – לליגות בכירות יותר.

אילן סויסה הביא את אישיותו המיוחדת בכל תחום בו נגע במועדון. יחסיו עם אנשי ההנהלה והמנהלה, עם הצוות המקצועי, השחקנים ועד אחרון האוהדים. לכולם היה מסביר פנים, מעניק חיוך ויחס אנושי ובתקופתו היה לכולם בית חם בקבוצה.

הנהלת הקבוצה שהחליטה לפטרו, עשתה זאת בעקבות התוצאות האחרונות הפחות טובות. ההפסדים הביתיים הגדולים לרובי שפירא (5:0) ולהפועל כפר כנא (4:2, ראה ידיעה בהמשך) היו בבחינת "הקש ששבר גב הגמל". יחד עם סויסה עוזב הצוות המקצועי שהגיע איתו: מאמן הכושר הטברייני המוכשר עמרי אלמקייס, המאמן גם בהפועל עפולה מהליגה הלאומית ומאמן השוערים המוערך לירון סבן. את תפקידו של סויסה ימלא מאמן הנערים הטברייני רועי סארה, כאשר טרם ברור מי יחליף את אלמקייס וסבן.

חיים זכריה, אוהד הקבוצה סיפר: "הקבוצה לא בסכנת ירידה והמהלך לא ברור לי. צריך לזכור שלאילן היו הצעות מליגות גבוהות והוא סרב להן בגלל האהבה למועדון. אם אילן היה מקבל את מי שהוא רוצה בבניית הקבוצה, הבלם עידן ויצמן – המצב היה אחרת".

אוהד אחר שבקש להישאר בעילום שם סיפר כי "רק זוהר יצחק יוכל להציל את הקבוצה מהמקום בו היא נמצאת, יש לו את הכלים והניסיון והלוואי שהוא ישים את המחלוקות בצד ויחזור".

שלא לציטוט ניתן לספר כי שרר מתח רב בין סויסה להנהלת הקבוצה שמונתה לאחר הבחירות המקומיות. אילן סויסה נחשב לאיש קרוב ליו''ר הקודם זוהר יצחק, שקצת פחות אהוד על ההנהלה הנוכחית, ולא מעט פעמים נחשד סויסה כ"מדליף מידע" ליו''ר הקודם. הנתק בין המאמן להנהלה היה עמוק עד כדי כך שבמהלך העונה נודע כי ההנהלה הנוכחית הייתה מחייגת לשחקני הקבוצה, טרם משחק, על מנת לברר מה ההרכב עליו החליט המאמן. נזכיר גם כי לפני כחודש וחצי היה ניסיון מצד ההנהלה לפטר את סויסה, ואף הוצהר על כך בראיון לרדיו "קול רגע", אך משסרב סויסה לוותר על פיצוייו – שבה ההנהלה על עקבותיה וחזרה בה.

מהנהלת עירוני טבריה נמסר: "בפגישה שנערכה לפני כשעה עם מאמן הקבוצה אילן סויסה החליטו הצדדים להיפרד בצורה הדדית, טובה ומכובדת ביותר עבור שני הצדדים. אילן הוא חלק בלתי נפרד מהקבוצה וחתום על המון רגעי אושר ושמחה עבור האוהדים, ההנהלה, השחקנים וכל מי שקשור למועדון. אנחנו רוצים לאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך ובטוחים כי דרכינו יפגשו שוב בעתיד וכמובן להגיד לו תודה על הכל. אנחנו נותנים צ׳אנס למאמן שגדל וצמח אצלנו בעירוני טבריה ועשה אחלה עבודה. לא שלפנו מאמן מתוך ספר טלפונים של מאמנים מוכרים שמתחלפים ומפוטרים בין הקבוצות והעדפנו לתת צ׳אנס למאמן צעיר מוכשר שצמח פה בעירוני טבריה ומאמינים שייתן את הנשמה לקבוצה. פיטורי מאמן יש בכל הליגות ובכל העולם, אין מה לעשות, זה חלק מהספורט ואנחנו בסך הכל רוצים להוציא את העגלה מהבוץ. דלת נסגרת ונפתחת דלת, אחרת הכל לטובה והכל ספורט ומשחק״.

 

עירוני טבריה 2 –הפועל כפר כנא 4

והיה גם משחק, משחק בו הגנת עירוני טבריה לא עלתה כלל אל כר הדשא וכל כדור שהגיע למסגרת פגש את הרשת. כבר בדקה ה-11 מוחמד פודי פגש את הרשת לאחר השמטה אומללה של השוער אלירן גבאי, שעלה במקומו של השוער עדי תדמור החולה. בדקה ה-23 כדור ארוך במתפרצת ששלח עמיר פיצי אבלס לעודאי שלעאטה, שרץ את כל המגרש, עבר את השוער בצורה מבישה וגלגל פנימה. שימו לב לפתיחת המחצית השניה: בדקה ה-50 עוד בעיטה מסף רחבת כפר כנא נכנסה לשער ללא תגובת השוער, דקה לאחר מכן הקשר הטברייני ים הקר-צדוק כבש שער מצמק, בדקה ה-55 הורחק שחקן ההגנה האורח וכפר כנא נשארה בעשרה שחקנים, ובדקה ה-56 כבש עבד ג'בארין שער, שנתן תקווה. כעשר דקות מאוחר יותר, בדקה ה-66 כבשה כפר כנא בנגיחה מתוך רחבת החמש, לאחר כדור קרן, שער שחתם את תוצאת המשחק.

ביום שישי הקרוב תתארח עירוני טבריה, תחת הדרכתו של המאמן הטרי רועי סארה בטירה בשעה 13:00 ותקווה להשיג נקודות חוץ יקרות.

 

המשכורות ממשיכות להתעכב

שכר חודשי ינואר-פברואר טרם שולם ובנוסף 30% ממשכורת נובמבר עדיין טרם שולמה. שחקני הקבוצה, שמאוכזבים מפיטורי המאמן ומצבה הכלכלי של הקבוצה מאיימים כי ביום ראשון יחלו בשביתה, אם וכאשר לא ישולמו משכורותיהם.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 17 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.