הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
קרקס עירוני: אילן סויסה פוטר מעירוני טבריה

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

 

לאחר מספר תוצאות לא טובות, המאמן המוערך והאהוד, אילן סויסה, פוטר מעירוני טבריה ע''י הנהלת הקבוצה, לאחר מעל שנתיים וחצי במועדון. הקדנציה של אילן סויסה, שהובא לקבוצה ע''י זוהר יצחק, יו''ר עירוני טבריה בעבר, הייתה הארוכה ביותר למאמן עירוני טבריה, מאז היווסדה ב-2006. סויסה הקנה למועדון ערכים, שקט ויציבות שאף פעם לא היו מנת חלקו והוביל את המועדון להישגים כבירים ולצמרת ליגה א' צפון.

לפני כשנתיים הצעיד סויסה את הקבוצה עד לגמר המחוזות בליגה א' צפון, שם הודח ע''י הפועל כפר קאסם. בשנה שעברה, ההישג היה כביר יותר: דווקא בעונה בה משכורת אחת בקושי שולמה בזמן, כאשר המועדון מתמודד עם קשיים כלכליים רבים, הגיעו סויסה וחבורתו מרחק גול אחד מהעפלה לליגה הלאומית, כאשר במשחקי המבחן, הפסידו להפועל כפר סבא 4:2 בחוץ ובבית סיימו בתוצאה 1:1, לאחר שהוביל ברוב שלבי המשחק. בתקופתו של סויסה צמחו בטבריה כישרונות גדולים, שעשו את קפיצת המדרגה שלהם בעירוני טבריה. אושרי טוויל (הפועל אשקלון), אורי צעדון (הפועל עפולה), נירן רוטשטיין (עירוני קריית שמונה), טריקו גטהון (הפועל כפר סבא), עלי אבו ריא (בני סכנין) – שחקנים שהיו אלמוניים, אך פרחו תחת סויסה והתקדמו מהבמה שהעניק להם, יחד עם היו''ר זוהר יצחק – לליגות בכירות יותר.

אילן סויסה הביא את אישיותו המיוחדת בכל תחום בו נגע במועדון. יחסיו עם אנשי ההנהלה והמנהלה, עם הצוות המקצועי, השחקנים ועד אחרון האוהדים. לכולם היה מסביר פנים, מעניק חיוך ויחס אנושי ובתקופתו היה לכולם בית חם בקבוצה.

הנהלת הקבוצה שהחליטה לפטרו, עשתה זאת בעקבות התוצאות האחרונות הפחות טובות. ההפסדים הביתיים הגדולים לרובי שפירא (5:0) ולהפועל כפר כנא (4:2, ראה ידיעה בהמשך) היו בבחינת "הקש ששבר גב הגמל". יחד עם סויסה עוזב הצוות המקצועי שהגיע איתו: מאמן הכושר הטברייני המוכשר עמרי אלמקייס, המאמן גם בהפועל עפולה מהליגה הלאומית ומאמן השוערים המוערך לירון סבן. את תפקידו של סויסה ימלא מאמן הנערים הטברייני רועי סארה, כאשר טרם ברור מי יחליף את אלמקייס וסבן.

חיים זכריה, אוהד הקבוצה סיפר: "הקבוצה לא בסכנת ירידה והמהלך לא ברור לי. צריך לזכור שלאילן היו הצעות מליגות גבוהות והוא סרב להן בגלל האהבה למועדון. אם אילן היה מקבל את מי שהוא רוצה בבניית הקבוצה, הבלם עידן ויצמן – המצב היה אחרת".

אוהד אחר שבקש להישאר בעילום שם סיפר כי "רק זוהר יצחק יוכל להציל את הקבוצה מהמקום בו היא נמצאת, יש לו את הכלים והניסיון והלוואי שהוא ישים את המחלוקות בצד ויחזור".

שלא לציטוט ניתן לספר כי שרר מתח רב בין סויסה להנהלת הקבוצה שמונתה לאחר הבחירות המקומיות. אילן סויסה נחשב לאיש קרוב ליו''ר הקודם זוהר יצחק, שקצת פחות אהוד על ההנהלה הנוכחית, ולא מעט פעמים נחשד סויסה כ"מדליף מידע" ליו''ר הקודם. הנתק בין המאמן להנהלה היה עמוק עד כדי כך שבמהלך העונה נודע כי ההנהלה הנוכחית הייתה מחייגת לשחקני הקבוצה, טרם משחק, על מנת לברר מה ההרכב עליו החליט המאמן. נזכיר גם כי לפני כחודש וחצי היה ניסיון מצד ההנהלה לפטר את סויסה, ואף הוצהר על כך בראיון לרדיו "קול רגע", אך משסרב סויסה לוותר על פיצוייו – שבה ההנהלה על עקבותיה וחזרה בה.

מהנהלת עירוני טבריה נמסר: "בפגישה שנערכה לפני כשעה עם מאמן הקבוצה אילן סויסה החליטו הצדדים להיפרד בצורה הדדית, טובה ומכובדת ביותר עבור שני הצדדים. אילן הוא חלק בלתי נפרד מהקבוצה וחתום על המון רגעי אושר ושמחה עבור האוהדים, ההנהלה, השחקנים וכל מי שקשור למועדון. אנחנו רוצים לאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך ובטוחים כי דרכינו יפגשו שוב בעתיד וכמובן להגיד לו תודה על הכל. אנחנו נותנים צ׳אנס למאמן שגדל וצמח אצלנו בעירוני טבריה ועשה אחלה עבודה. לא שלפנו מאמן מתוך ספר טלפונים של מאמנים מוכרים שמתחלפים ומפוטרים בין הקבוצות והעדפנו לתת צ׳אנס למאמן צעיר מוכשר שצמח פה בעירוני טבריה ומאמינים שייתן את הנשמה לקבוצה. פיטורי מאמן יש בכל הליגות ובכל העולם, אין מה לעשות, זה חלק מהספורט ואנחנו בסך הכל רוצים להוציא את העגלה מהבוץ. דלת נסגרת ונפתחת דלת, אחרת הכל לטובה והכל ספורט ומשחק״.

 

עירוני טבריה 2 –הפועל כפר כנא 4

והיה גם משחק, משחק בו הגנת עירוני טבריה לא עלתה כלל אל כר הדשא וכל כדור שהגיע למסגרת פגש את הרשת. כבר בדקה ה-11 מוחמד פודי פגש את הרשת לאחר השמטה אומללה של השוער אלירן גבאי, שעלה במקומו של השוער עדי תדמור החולה. בדקה ה-23 כדור ארוך במתפרצת ששלח עמיר פיצי אבלס לעודאי שלעאטה, שרץ את כל המגרש, עבר את השוער בצורה מבישה וגלגל פנימה. שימו לב לפתיחת המחצית השניה: בדקה ה-50 עוד בעיטה מסף רחבת כפר כנא נכנסה לשער ללא תגובת השוער, דקה לאחר מכן הקשר הטברייני ים הקר-צדוק כבש שער מצמק, בדקה ה-55 הורחק שחקן ההגנה האורח וכפר כנא נשארה בעשרה שחקנים, ובדקה ה-56 כבש עבד ג'בארין שער, שנתן תקווה. כעשר דקות מאוחר יותר, בדקה ה-66 כבשה כפר כנא בנגיחה מתוך רחבת החמש, לאחר כדור קרן, שער שחתם את תוצאת המשחק.

ביום שישי הקרוב תתארח עירוני טבריה, תחת הדרכתו של המאמן הטרי רועי סארה בטירה בשעה 13:00 ותקווה להשיג נקודות חוץ יקרות.

 

המשכורות ממשיכות להתעכב

שכר חודשי ינואר-פברואר טרם שולם ובנוסף 30% ממשכורת נובמבר עדיין טרם שולמה. שחקני הקבוצה, שמאוכזבים מפיטורי המאמן ומצבה הכלכלי של הקבוצה מאיימים כי ביום ראשון יחלו בשביתה, אם וכאשר לא ישולמו משכורותיהם.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
בתי משפט השלום במחוז הצפון זכו בפרס יוקרתי לשיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה. הנשיא פורת החמיא לעורכי הדין במחוז על תרומתם לזכייה.
כמדי שנה, נערכת תכנית פרס לצוותי שיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה וביחידות הסמך של האגף לאיכות ומצוינות בנציבות שירות המדינה. מטרת התכנית היא לעודד ולהוקיר יוזמות צוותיות לקידום המצוינות הארגונית, המבוססות על מתודולוגיות מקובלות לעבודת צוותי שיפור. להמשך כתבה.
דוד אוחנה: "רון קובי פוגע בילדים מיוחדים ללא סיבה מיוחדת"
כ-10 שנים פועלת באזורנו עמותת "שמעיה", אשר פעילותה בארץ מתפרשת על שנים רבות עוד יותר. העמותה הוקמה במטרה לתת מענה לילדים ומבוגרים הסובלים מליקויי שמיעה. עד היום, נאלצים ילדים מיוחדים אלו למצוא מענה טיפולי בבריכה ובמועדוניות מחוץ לעיר. מדובר בילדים מכל קצוות הקשת, ללא שיוך למגזר זה או אחר. להמשך כתבה.
השנה ימלאו 43 שנים לנפילתו של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה.
מאת: ח"כ יואב קיש זהו ציטוט של אחד ממכתביו שהופך בימים אלו לרלוונטי מתמיד: "אני מעדיף לחיות כאן תוך לחימה מתמשכת, מלהיות חלק מן העם היהודי הנודד. כל מקרה של התפשרות יגרום לקירוב הקץ. כיוון שאין לי כוונות לספר לנכדים שלי על מדינת היהודים במאה העשרים כעל אפיזודה חולפת וקצרה באלפי שנות נדודים, אני מתכונן להיאחז כאן בכוח רב". להמשך כתבה.
נוער מד"א - הנוער שעושה חיים
ביום ג' השבוע סיימו כ-50 בני נוער קורס מגישי עזרה ראשונה בתחנת מד"א בטבריה. בטקס מרגש הוסמכו החניכים כמגישי עזרה ראשונה וקיבלו תעודות סיום ואת מדי הארגון. להמשך כתבה.
הסיפור של השבוע קפץ לי בגלל ידיעה קצרה וזניחה בחדשות..
הגעתי אל דני ודנה בפעם הראשונה הביתה, זוג צעיר בני 30 בערך עם שני ילדים קטנים, חיים בדירה שכורה ומרוויחים לא רע, הוא מרוויח מחברה שהקים והיא עצמאית בתחילת דרכה. הכסף נכנס אבל החשבון מראה מינוס שכבר חצה את ה- 30,000. אז אנחנו מקשקשים ואני מתחיל בסדרת שאלות להבין איפה נמצא הבלאגן הגדול. אני עובר על רשימה שיש לי, של כל האלמנטים הגדולים שנמצאים ברשימת ההוצאות של זוג. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 17 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.