הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
יחי ההבדל הקטן

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

 

בוועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 נכחו ראש עיריית טבריה וראשת העיר בית שמש. גם ראשת העיר בית שמש, למי שלא יודע נבחרה על רקע מאבק בחירות בין הגוש החרדי לבין הגוש החילוני מסורתי. ראשת העיר החליפה בתפקיד את ראש העיר החרדי, שסיים את כהונתו.

רון קובי אמר בוועידת השלטון המקומי לחדשנות: "רע לנו עם הכפייה הדתית. אנשים לא רוצים שיגידו להם אם לנסוע או לא ומה לאכול".

ואילו ראשת העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך - הסבירה ואמרה כי: "מבחינתה הבשורה בבחירה שלה היא שתושבי בית שמש אמרו שהם רוצים לחיות בעיר נורמטיבית. "בעיר הזו אני מנהלת דיאלוג עם כולם וממש לא מתייחסת לעיר כזירת מאבקים - מותר להיות מסורתי, חסיד, חילוני חרדי עובד בבית שמש, כראשת עיר המקום שלי זה להתייחס לכולם בכל החלטה, ולקבל אותה משיקולים עניינים". הוא שאמרנו "יחי ההבדל הקטן בתרבות השיח ובגישה האנושית.

רון קובי ראש העיר טבריה, אמר בסוף השבוע האחרון במסגרת ועידת השלטון המקומי לחדשנות: "העם - קצה נפשו בפוליטיקה ובאנשים שנכנסים מהדלת האחורית שמשפיעים לנו על החיים, גם בליכוד צריך להבין שצריך לפזול לאנשים שבשמאל - מרכז שמחפשים בית".

במסגרת ועידת השלטון המקומי לחדשות שנערכה ביום רביעי בשבוע שעבר, ראיין ד"ר אבישי בן חיים, את ראשי הערים המעורבות טבריה ובית שמש - רון קובי וד"ר עליזה בלוך, שניהם נבחרו לכהן כראשי ערים מעורבות בבחירות המוניציפליות שנערכו בנובמבר האחרון. קובי, שעלה לא מכבר לכותרות בעקבות התבטאויות רבות בענייני חרדים, וכן בעקבות העובדה שהפעיל בשבת האחרונה קווי אוטובוס בתוך טבריה, חזר והסביר כי בטבריה בניגוד לערים מעורבות אחרות, החרדים הם מיעוט ואין סיבה שהם יהיו אלה שיכתיבו בבלעדיות את אורח החיים בעיר: "טוב לנו בביטחון ובכלכלה אבל בבית רע לנו עם הכפייה הדתית ורוה"מ לא מבין את זה", אמר קובי.

"טבריה נפלה שבויה לידיים של אריה דרעי שלקח אותה למחוזות של חושך, הפכו את הסטטוס קוו לשלהם - התקלה של אריה דרעי זה רון קובי – דרעי תכנן מהפך שיסגור את העיר בשבת, להביא המון אנשים לגור בטבריה, העיר לא ערוכה לזה. אנשים לא רוצים שיגידו להם אם לנסוע או לא ומה לאכול ומה לא, ואני בטוח ש90% מהחרדים בארץ לא רוצים לעשות את הכפייה הדתית הזו, אבל אריה דרעי ושותפיו הם אלה שדוחפים לכפייה הזו".

ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 המתקיימת זו השנה השלישית באקספו תל אביב (גני התערוכה), עומדת השנה בסימן ניהול ערים חכם וחדשנות אורבנית. מדובר באירוע שיא השלטון המקומי, שמאחד את כל צמרת מדינת ישראל והצמרת המוניציפאלית תחת קורת גג אחת.

במסגרת הועידה, מתקיימים שורה של כנסים מקצועיים בהשתתפות דוברים בכירים ומובילי דעה, ביניהם שר האוצר, משה כחלון, שר הפנים, אריה דרעי, שר האנרגיה, יובל שטייניץ ועוד. הכנסים המקצועיים עוסקים בנושאים מגוונים, ובהם ערים דיגיטליות, מיזמי אנרגיה, מהפכת המגדלים בישראל, התחזקות ייצוג הנשים העומדות בראש רשויות מקומיות, עידוד הספורט בישראל, תחבורת המחר, תרבות ישראלית, פינוי אוכלוסייה בחירום ועוד. במקביל לכנסים המקצועיים, מתקיים יריד חדשנות אורבנית הגדול במזרח התיכון הכולל כ-170 מציגים בכל תחומי ניהול הערים: תשתיות, תברואה, אנרגיה ירוקה, חינוך, ספורט, תרבות, רישוי עסקים, תכנון ערים, פתרונות IT, חממות טכנולוגיות, חברות סטארט-אפ ועוד. השנה, לצד הועידה המסורתית יערך גם כנס בינלאומי בשיתוף CTED - ועידת הטרור של מועצת הביטחון של האו"ם. הכנס הבינ"ל, יתמקד בנושאי ביטחון עירוני והתמודדות עם מתקפות טרור. זו הפעם הראשונה שוועדה זו תקיים כנס רשמי מטעמה בישראל. בין המשתתפים ראשי רשויות בולטות מן הארץ והעולם.

הערת עורך העיתון לכתבה: ניהול עיר חכמה וחדשנות אורבנית הם מילים שלבטח לא נאמרו לגבי העיר טבריה בשלב זה. אנחנו עדיין לא הגענו לשם וספק גדול אם נגיע, כאשר העיסוק היומי כאן הוא מלחמה בין ציבורים, במקום לגייס את כולם למטרה. ושוב, לעניין אופן ההתנהלות "יחי ההבדל הקטן"!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.