הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
שחר שחר: ככה לא בונים תדמית

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

קרוב רחוק / שחר שחר

 

בשנים האחרונות עושים מפלס הכנרת ותדמית העיר טבריה תחרות בלתי רשמית על איוש תחתית מצב הרוח. בעוד שבחודשים האחרונים עושה הכנרת קולות, ובעיקר גלים, של התאוששת מסויימת-אופטימית, הרי שמעל תדמית העיר ממשיכה לרחף עננה עכורה. הצצה לשליט החדש - אלוקי הגוגל - תגלה בהקלדת המילה "טבריה", אין ספור כתבות שאינן עושות חסד עם תדמית העיר המשוועת לגלגל הצלה. דיווחים על איומים, תלונות, מאבקי חילונים-דתיים, חשש מהתחרדות העיר ומה לא. נכון, כניסתו של ראש העיריה החדש, רון קובי, מלווה בבאז תקשורתי בלתי פוסק, גם בשל המהפך הצבעוני והבלתי נתפס שביצע בבחירות האחרונות וגם בשל הקושי בקרב חלק מהאוכלוסייה להפנים שהגיע שליט חדש לעיר. עיר שבה הרשות המקומית סובלת ממשבר כלכלי הולך ומתמשך, הדבר האחרון שהיא זקוקה לו, אם בכלל, זה משבר תדמיתי ועלייה לכותרות הלא סימפטיות בכל מקום ואתר. התקשורת צדה עכשיו את המאבקים המכוערים, תנסה לסחוט מהם כמה שיותר לכלוך, אבל היא תמשיך הלאה ליעד הבא והעיר עצמה תמשיך להתבוסס בתדמיתה ההולכת ומתפוררת.

העיר, כפי שכבר כתבתי כאן לפני שבועיים, מאבדת יותר ויותר את צעיריה, את דור העתיד שלה מבלי לייצר עבורו אופק והכותרות המשחירות את פניה לא יעצרו את כדור השלג הזה.  זה הזמן להניח את האגו בצד, להשאיר בצד את מאבקי האופוזיציה- קואליציה, לשנס מותניים ולהבין שהבחירות כבר או טו טו חוצות את 100 ימי החסד. לא רק של ראש העירייה אלא של כל מי שהעיר חשובה לו. כמי שמביט מהצד, עושה רושם שקיימת תחרות סמויה מי מצליח להשחיר יותר את פניה של העיר. מותר להיאבק, צריך לדרוש, חובה למחות נגד עוולות, אבל אסור לשכוח שיש לכם עיר לנהל, שיש לכם עשרות אלפי תושבים לשרת.

הגיע הזמן להתחיל לייצר חדשות טובות, להפיח תקווה במי שבחר להישאר בעיר ולהראות את פניה היפות של טבריה ואין לי ספק שהן קיימות. צריך רק לתת להן מקום ובמה.

ככה לא בונים עתיד

הצטרפתי לשידור הישיר בפייסבוק מישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי בערב ולא האמנתי. באולם הזה הייתי, כעיתונאי, בעשרות ישיבות, ואיני זוכר מעולם מראות שכאלו. ראש העירייה לא זכה לחבר ולו שני משפטים מבלי שמישהו יפריע לו, לא מעט חברים שכחו שהוא-הוא נבחר בצורה דמוקרטית לנהל את העיר ולא נותנים לו אפילו לא את מאה ימי החסד המגיעים לו. לא ממש הצלחתי להבין מדוע עשרות אזרחים/כתבים/צלמים/אורחים לרגע צובאים על חברי המועצה כאילו מדובר בכניסה למופע רוק מבלי שאף אחד יטרח להרחיק את מי שאינו שותף פעיל לישיבה מהמקום. נכחתי בעבר בישיבות שבהן עלו הטונים לדציבלים בלתי נסבלים, אבל הקולות והמראות מהשידור החי השבוע, גרמו לי לאבד את זה, להתנתק. בעיקר חשבתי על תושבי העיר שצופים בשידור, ובאלו שלא, ורק מדמיינים לעצמם איך נראה הפורום שאמור להחליט על עתידה של העיר. ככה לא בונים עתיד.

על הדרך

הרשתות החברתיות, אלו שרחוקות מאוד מלהיכנס תחת הגדרת ערך החברות, הפכו כבר מזמן למערב הפרוע של חופש הביטוי. מערכת הבחירות הנמצאת בעיצומה מייצרת מטענים שליליים ללא הפסקה והדרך להנהגת המדינה בקדנציה הבאה לא בוחלת בשום אמצעי כמעט. מבחיל רק לחשוב שהר הגעש המתפרץ ברשתות החברתיות לא מתכוון להנמיך להבות. הצצה אקראית בתגובות לידיעות הקשורות למועמד זה או אחר, לחבר כנסת מהימן או מהשמאל, לאמירה כזו או אחרת, מגלה גיבוב בלתי נתפס של ביטויים ואמירות.  

"איזו נבלה", "פח זבל",  "בת של זונה", "שרמוטה", "חלאת המין האנושי" – לצד – "אשתך עוכרת ישראל". "מסטול מהכפר הירוק", "חתיכת בדיחה מהלכת",  "ראש ממשלה פיפי", "דיסלקט" – וזה רק אוסף אקראי ומזערי לחלוטין מהתגובות כלפי חברי כנסת, מועמדים לראשות הממשלה, בכירי צה"ל בעבר. אתה קורא ולא מאמין שאין, פשוט אין גבול להסתערות על הרשתות החברתיות ולו רק כדי למחות נגד מי שחושב אחרת ממך, שמאמין בדרך אחרת. אין, פשוט אין גבול להסתה כלפי מי שרק אתמול נתן לי, לך ולכל אחד אחר במדינה את היכולת לנהל חיים סדירים, לישון בשקט. אין, פשוט אין גבול לשפה הבוטה כלפי מי שנבחר בצורה דמוקרטית להנהיג את המדינה הזאת. אפשר, צריך ורצוי להגיב, אבל הדרך, אוי הדרך.

ולחשוב שרוב רובם של המגיבים הבוטים האלו, אלו שאינם מתביישים אפילו להסתיר את זהותם, רוב רובם הם הורים לילדים, אנשים שאמורים לחנך את הדור הבא, להוביל לכך שתהיה לנו חברה טובה יותר.

שמישהו יעצור את הטירוף הזה!

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.