הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: "פעם הבאה ישיבה באוהל של קרקס מדראנו"

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

חיים חליוה

 

כך התבטא אחד המגיבים להתרחשויות בישיבת מועצת העיר טבריה, ששודרה בין היתר, בפייסבוק של כוכב הצפון בזמן אמת. רבים הגיבו כי הם מתביישים במה שעיניהם רואות, המון צועק ומתלהם, ישיבה ללא כל יכולת לנהל דיון ענייני. התגובות התחלקו בין שנאה רבה שהובעה כלפי יוסי בן דוד לבין תגובות הגנתיות חוזרות ונשנות של תומכי רון קובי מחד ומתנגדיו מאידך. בשלב כלשהו לא היה ניתן לדעת אם רון פורח בקרב אוהדיו מהשנאה לבן דוד או באמת מהיכולת שלהם לראות אותו כמנהיג. תקציר של כל מה שהתרחש במשך 4 שעות לפניכם:

חבר מועצה אחד הושבע, המשך בניית פרויקט הספורט, ובתוכו אצטדיון הכדורגל, עבר ברוב של 8 חברי אופוזיציה מול 7 חברי קואליציה מתנגדים. ההתנגדות הייתה טכנית, לא מהותית כי רוב זמן הדיון על הנושא בוזבז בוויכוח מי אמר מה, ההצעה להעביר לקבוצת הכדורגל "עירוני טבריה" מקדמה של 50%  מהתקציב נמשכה בסופו של דבר, כי הקואליציה טענה שהיא אינה על סדר היום. ברוב 8 חברי אופוזיציה נגד 7 חברי קואליציה הוחלט, כי כל הפרויקטים מחויבי המכרז של העיריה יבוצעו אך ורק באמצעות ועדת המכרזים של העיריה ולא דרך החכ"ל. האופוזיציה התנגדה לכך מהטעם, שהיא דורשת שקיפות מלאה ביחס למכרזים אלו. אושר המשך ביצוע גני שעשועים, שמפעל הפיס העניק להם מימון בקדנציה הקודמת בתקציבים מיוחדים, אך טרם פורסם מכרז לגביהם (ביניהם גן שעשועים בשיכון א' וגן נירן בשיכון ב' על שם החייל נירן כהן, שנפל בצוק איתן), לא לפני שהתווכחו על כך שעות. ראש העיר התחייב לפרוטוקול לענות על שאילתות לאחר שניטש ויכוח קשה, אם ענה בעבר או לא, אבל כיוון שלא היה חולק שהדין מחייב אותו לענות, ההחלטה עברה בסוף פה אחד, לאחר בזבוז זמן משווע. למזלנו ההחלטה לקדם את מפעל הורות מרכז וטף, אשר הוגשה לגביו הצעה יחידה, התקבלה פה אחד, בכפוף לכך שהמציע עומד בתנאי הסף. אושרה מסגרת אשראי שתאפשר לשלם משכורות לעובדים, לאחר ויכוח על הוצאות שהוציא ראש העיר והוא לא מעביר פירוט לגביהם.

נושא אבטחתו של ראש העיר קיבל התייחסות מיוחדת, סערה שלמה התחוללה סביב העניין, האופוזיציה דרשה לקבל מסמכים עדכניים, לפיהם ראש העיר נמצא במצב של איום. ראש העיר הציג מסמך נושא תאריך 31.10.18, אבל סירב לקבל את ההצעה הנגדית של האופוזיציה לאשר לו אבטחה לחודש מרץ בלבד, שעד לסיומו הוא יטרח להביא מסמכים עדכניים להוכחת היותו נתון תחת איום. בסופו של דבר לא אושרה הוצאה כלשהי בשל כך לאבטחת ראש העיר.

הועדות היה הנושא שסיים את הישיבה. כ-4 חודשים עברו מאז הבחירות ובמקום שיתנהל בתקופה זו מו"מ אינטנסיבי על הרכב הועדות, הוא נוהל לעיני כל במליאת המועצה. הויכוח התרכז ברצונו של ראש העיר לאשר הרכב ועדות שלא לפי מפתח סיעתי, דבר שהאופוזיציה טענה שהוא מחויב לעשות על פי הדין. לאחר הפסקה של כחצי שעה לבקשת הקואליציה, ננעלה הישיבה משום שעברו 4 שעות מאז פתיחתה והשעה הייתה 23:30 בלילה. ראש העיר אמנם ביקש להאריך את הישיבה, אך האופוזיציה התנגדה בכעס, משום שלטענתה כל הישיבה הופרעה על ידי האנשים שרון טרח להזמין אותם לישיבה, כדי לחמם את האווירה. בסוף כך או כך, חלק ניכר מהנושאים לא נידונו והזמן הציבורי בוזבז.

 

אחד האוהדים ניסה בשלב כלשהו להתמודד עם המתרחש בהיגיון ללא הצלחה יתרה בקרב האחרים וכתב: "מה לעשות שהאופוזיציה הם הרוב, תתחשב בהם, יתחשבו בך ולהיפך. גם לא תסכים לזה. זה עדיין ככה עובד. זה טבע של העולם כזה" למעשה ישנם רבים וטובים שמסכימים בסופו של דבר להרבה דברים שרון קובי תומך בהם, הקטנת הכוח הדתי בעיר, שגשוגה כעיר תיירות, חייה ותן לחיות ועוד, אך הם מתנגדים חריפים לדרך שבה הוא בוחר לעשות את הדברים, ללשון המשתלחת שלו, לביטויים האלימים שהוא משתמש בהם, לסוליסטיות, ל"אני כל יכול "ואין בלתי, לחוסר יכולת לעבוד בעבודת צוות ולהתחשב בחברי הצוות האחרים, לשמירה על כבוד האדם, באשר הוא אדם ולהפיכת הציבור הדתי לבדו כאחראי לכל תחלואות העיר, כאילו אין שם גורם מפריע אחר, שצריך לטפל בו. גם הקרובים אליו יאמרו בשקט, שלא לכל פעולה שלו הם מסכימים, בדיוק מסיבות "הלשון" וכך רון קובי גודע במו ידיו את הענף עליו הוא יושב. הוא יכול להיות עם יכולות ביצוע נפלאות, עם יכולת הפקה, עם יכולת תקשורתית לשים את טבריה על המפה, אבל בהעדר יכולות אנושיות לחלוק כבוד לאדם באשר הוא אדם, הוא לא יוכל לשרוד בביצה פוליטית לאורך זמן. פוליטיקה זה התחברויות, פוליטיקה זה ניהול משאים ומתנים, פוליטיקה זה לשתף פעולה גם עם גורמים שלא מסכימים לדעותייך ואת היכולות הללו רון חסר. הוא דורס כל מה שמפריע לו בדרך והאוהדים, שאת התקווה בעיניים שלהם הוא הפיח כצמאים לאור, מחרדה לאבד את התקווה, איבדו כיוון. כל האמצעים הפכו כשרים להשגת המטרה, אותה מטרה שרון מקדש ועליה רבים ממתנגדיו מסכימים. האם כאשר דורכים ורומסים את כבוד האדם, כפי שעשה לאורך תקופה ארוכה כלפי כל אדם שחושב קצת אחרת ממנו, זה תירוץ מספיק טוב לומר: המטרה מקדשת את האמצעים?! העיקר שנרים את טבריה לכותרות? הלשון הבוטה, המשתלחת, הגוררת אחריה ציבור מתלהם היא המראה הפשוטה למשפט: "חיים ומוות ביד הלשון". שלום כיתה א' בפוליטיקה, זה המסר שהעבירו חברי האופוזיציה לרון קובי וחברי סיעתו.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הגולן חייב להישאר ישראלי
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ודיברו על השאלה מדוע רמת הגולן חייבת להישאר בידיים ישראליות.. קרא עוד..
הנשים המובילות של עמק הירדן
לכבוד יום האישה בחרו במול כנרת להעניק תעודת הוקרה ושי לנשים עוצמתיות ומובילות מעמק הירדן, הנשים נבחרו בזכות פועלן ותרומתן לקהילה.
יום האשה באגף לאם ולילוד
רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגנה לנשים בהריון וליולדות יום פינוק לכבוד יום האשה הבינלאומי.
לרגל יום האישה הבינלאומי התקיים כנס נשות עסקים בגלבוע 'להצליח בגדול'
ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, 'מעוף' עפולה ומרכז צעירים תכל'ס בגלבוע.. קרא עוד..
אולי הבת שלך תהיה הדוגמנית החדשה של SWEETGIRLSHOP ?
בפורים הקרוב, כל אחת יכולה להיות דוגמנית. רשת האופנה לילדות ונערות, סוויטגירלשופ, תערוך בימים שלישי - חמישי 19-21.3 הפנינג מיוחד בקניון ביג טבריה. סוויטגירלשופ, רשת האופנה לילדות ונערות, מחפשת את הדוגמניות החדשות שלה בטבריה.
אלפי ילדים נפגעים בגני השעשועים מדי שנה
בכנס מיוחד בנושא מתקני משחקים שיזם משרד הכלכלה במסגרת התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי ומכון התקנים, יוצגו נתונים קשים אודות היפגעות ילדים בגני השעשועים.. קרא עוד..
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 21 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.