הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: "פעם הבאה ישיבה באוהל של קרקס מדראנו"

כוכב הצפון, גיליון 2377, 8.3.19

חיים חליוה

 

כך התבטא אחד המגיבים להתרחשויות בישיבת מועצת העיר טבריה, ששודרה בין היתר, בפייסבוק של כוכב הצפון בזמן אמת. רבים הגיבו כי הם מתביישים במה שעיניהם רואות, המון צועק ומתלהם, ישיבה ללא כל יכולת לנהל דיון ענייני. התגובות התחלקו בין שנאה רבה שהובעה כלפי יוסי בן דוד לבין תגובות הגנתיות חוזרות ונשנות של תומכי רון קובי מחד ומתנגדיו מאידך. בשלב כלשהו לא היה ניתן לדעת אם רון פורח בקרב אוהדיו מהשנאה לבן דוד או באמת מהיכולת שלהם לראות אותו כמנהיג. תקציר של כל מה שהתרחש במשך 4 שעות לפניכם:

חבר מועצה אחד הושבע, המשך בניית פרויקט הספורט, ובתוכו אצטדיון הכדורגל, עבר ברוב של 8 חברי אופוזיציה מול 7 חברי קואליציה מתנגדים. ההתנגדות הייתה טכנית, לא מהותית כי רוב זמן הדיון על הנושא בוזבז בוויכוח מי אמר מה, ההצעה להעביר לקבוצת הכדורגל "עירוני טבריה" מקדמה של 50%  מהתקציב נמשכה בסופו של דבר, כי הקואליציה טענה שהיא אינה על סדר היום. ברוב 8 חברי אופוזיציה נגד 7 חברי קואליציה הוחלט, כי כל הפרויקטים מחויבי המכרז של העיריה יבוצעו אך ורק באמצעות ועדת המכרזים של העיריה ולא דרך החכ"ל. האופוזיציה התנגדה לכך מהטעם, שהיא דורשת שקיפות מלאה ביחס למכרזים אלו. אושר המשך ביצוע גני שעשועים, שמפעל הפיס העניק להם מימון בקדנציה הקודמת בתקציבים מיוחדים, אך טרם פורסם מכרז לגביהם (ביניהם גן שעשועים בשיכון א' וגן נירן בשיכון ב' על שם החייל נירן כהן, שנפל בצוק איתן), לא לפני שהתווכחו על כך שעות. ראש העיר התחייב לפרוטוקול לענות על שאילתות לאחר שניטש ויכוח קשה, אם ענה בעבר או לא, אבל כיוון שלא היה חולק שהדין מחייב אותו לענות, ההחלטה עברה בסוף פה אחד, לאחר בזבוז זמן משווע. למזלנו ההחלטה לקדם את מפעל הורות מרכז וטף, אשר הוגשה לגביו הצעה יחידה, התקבלה פה אחד, בכפוף לכך שהמציע עומד בתנאי הסף. אושרה מסגרת אשראי שתאפשר לשלם משכורות לעובדים, לאחר ויכוח על הוצאות שהוציא ראש העיר והוא לא מעביר פירוט לגביהם.

נושא אבטחתו של ראש העיר קיבל התייחסות מיוחדת, סערה שלמה התחוללה סביב העניין, האופוזיציה דרשה לקבל מסמכים עדכניים, לפיהם ראש העיר נמצא במצב של איום. ראש העיר הציג מסמך נושא תאריך 31.10.18, אבל סירב לקבל את ההצעה הנגדית של האופוזיציה לאשר לו אבטחה לחודש מרץ בלבד, שעד לסיומו הוא יטרח להביא מסמכים עדכניים להוכחת היותו נתון תחת איום. בסופו של דבר לא אושרה הוצאה כלשהי בשל כך לאבטחת ראש העיר.

הועדות היה הנושא שסיים את הישיבה. כ-4 חודשים עברו מאז הבחירות ובמקום שיתנהל בתקופה זו מו"מ אינטנסיבי על הרכב הועדות, הוא נוהל לעיני כל במליאת המועצה. הויכוח התרכז ברצונו של ראש העיר לאשר הרכב ועדות שלא לפי מפתח סיעתי, דבר שהאופוזיציה טענה שהוא מחויב לעשות על פי הדין. לאחר הפסקה של כחצי שעה לבקשת הקואליציה, ננעלה הישיבה משום שעברו 4 שעות מאז פתיחתה והשעה הייתה 23:30 בלילה. ראש העיר אמנם ביקש להאריך את הישיבה, אך האופוזיציה התנגדה בכעס, משום שלטענתה כל הישיבה הופרעה על ידי האנשים שרון טרח להזמין אותם לישיבה, כדי לחמם את האווירה. בסוף כך או כך, חלק ניכר מהנושאים לא נידונו והזמן הציבורי בוזבז.

 

אחד האוהדים ניסה בשלב כלשהו להתמודד עם המתרחש בהיגיון ללא הצלחה יתרה בקרב האחרים וכתב: "מה לעשות שהאופוזיציה הם הרוב, תתחשב בהם, יתחשבו בך ולהיפך. גם לא תסכים לזה. זה עדיין ככה עובד. זה טבע של העולם כזה" למעשה ישנם רבים וטובים שמסכימים בסופו של דבר להרבה דברים שרון קובי תומך בהם, הקטנת הכוח הדתי בעיר, שגשוגה כעיר תיירות, חייה ותן לחיות ועוד, אך הם מתנגדים חריפים לדרך שבה הוא בוחר לעשות את הדברים, ללשון המשתלחת שלו, לביטויים האלימים שהוא משתמש בהם, לסוליסטיות, ל"אני כל יכול "ואין בלתי, לחוסר יכולת לעבוד בעבודת צוות ולהתחשב בחברי הצוות האחרים, לשמירה על כבוד האדם, באשר הוא אדם ולהפיכת הציבור הדתי לבדו כאחראי לכל תחלואות העיר, כאילו אין שם גורם מפריע אחר, שצריך לטפל בו. גם הקרובים אליו יאמרו בשקט, שלא לכל פעולה שלו הם מסכימים, בדיוק מסיבות "הלשון" וכך רון קובי גודע במו ידיו את הענף עליו הוא יושב. הוא יכול להיות עם יכולות ביצוע נפלאות, עם יכולת הפקה, עם יכולת תקשורתית לשים את טבריה על המפה, אבל בהעדר יכולות אנושיות לחלוק כבוד לאדם באשר הוא אדם, הוא לא יוכל לשרוד בביצה פוליטית לאורך זמן. פוליטיקה זה התחברויות, פוליטיקה זה ניהול משאים ומתנים, פוליטיקה זה לשתף פעולה גם עם גורמים שלא מסכימים לדעותייך ואת היכולות הללו רון חסר. הוא דורס כל מה שמפריע לו בדרך והאוהדים, שאת התקווה בעיניים שלהם הוא הפיח כצמאים לאור, מחרדה לאבד את התקווה, איבדו כיוון. כל האמצעים הפכו כשרים להשגת המטרה, אותה מטרה שרון מקדש ועליה רבים ממתנגדיו מסכימים. האם כאשר דורכים ורומסים את כבוד האדם, כפי שעשה לאורך תקופה ארוכה כלפי כל אדם שחושב קצת אחרת ממנו, זה תירוץ מספיק טוב לומר: המטרה מקדשת את האמצעים?! העיקר שנרים את טבריה לכותרות? הלשון הבוטה, המשתלחת, הגוררת אחריה ציבור מתלהם היא המראה הפשוטה למשפט: "חיים ומוות ביד הלשון". שלום כיתה א' בפוליטיקה, זה המסר שהעבירו חברי האופוזיציה לרון קובי וחברי סיעתו.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.