הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2373, 8.2.19

יוסי בן חמו

זכיתי בשבועיים האחרונים, במסגרת עבודתי בבית הספר "אורט במעלה", לסייע ולהיות חלק ממארגני יריד הנתינה השנתי של בית הספר. אין מילים שיתארו את ההתרגשות וחדוות העשייה, ובעיקר את הסיפוק לתת. אני כותב את הטור בלילה שאחרי היריד, ומבין איזה דבר גדול וחינוכי נעשה ביריד זה. מעל כולם – רוצה לציין לשבח את הלב הטברייני הרחב. אין בעל עסק שאליו חייגתי והשיב את פניי ריקם. כולם נרתמו לסייע ולעזור, לתרום מעצמם ומכספם, והתחושה הייתה אדירה. לכל בעלי העסקים, שהודו להם כבר רבות, אוסיף ואומר תודה אחרונה וענקית. ענקית כמו הלב שלכם.

"ואיזה מסכנים האוהדים"

עירוני טבריה בעונת כדורגל בינונית, המשכורות מעוכבות, היכולת לא נראית על כר הדשא, ומעל כל זה – ניחתות גזירות על אוהדי הקבוצה, בחסות ובאדיבות ראש העירייה. בתחילה נתן הוראה לסגור ולפרק את יציע הישיבה המודולארי, עכשיו משהים את פרויקט בניית האצטדיון החדש, בגלל גחמות פוליטיות שלופות מהמותן. מנסה להבין מי שם למעלה חושב שהקבוצה שייכת לו, ולא מבין שהקבוצה היא עירונית, ומתקיימת מתשלומי המיסים של תושבי טבריה? לאוהדים המבוגרים מגיע לשבת בנוחות, ולא על יציע עץ מיושן. לאוהדי עירוני טבריה מגיע אצטדיון חדש, כי אנחנו בשנת 2019, והאצטדיון הקיים שייך ליזם פרטי שאמור לבנות שם שכונה חדשה. מה יהיה על אוהדי הקבוצה? מדוע נאלץ לנדוד ולשחק במגרשים זרים ולא בעיר שלנו?

השיימינג עולה על גדותיו

הרשתות החברתיות גועשות כהרגלן בעירנו, לעיתים קרובות על לא מאום. כל איש אשר ליבו נוטה מעט משתלח בחברו, וכל אישה בחברתה. ההשתלחות הנוראית אותה ספג אחד ממנהלי התיכונים השבוע, הן מצד ראש העירייה – שהיא לטעמי תעודת עניות לנו כחברה מוסרית ואנושית, והן מהורים בבית הספר. לכל בעיה יש דרכים מקובלות לפתרונה. ה"שיימינג" המיותר, המאיים  והפופוליסטי לא מחמיא לאף אחד נהפוך הוא זה רק מניב משקעים שמעיבים על המשך שיתוף פעולה פורה לטובת ילדי בית הספר. פוסטים מוזרים על שימועים שייערכו במסגרת העירייה, כאשר מנהלים / עובדי חינוך אינם ברשות העירייה כלל, והם מהווים איומים והפחדות המחטיאים לחלוטין את המטרה. יש אנשי חינוך ויש פוליטיקאים. שאנשי החינוך יתעסקו בחינוך, והפוליטיקאים בפוליטיקה. במקום להיכנס חזיתית באנשי חינוך מצוינים – הייתי מציע לפוליטיקאים להשקיע את האנרגיות בהבאת תקציבים שיפור תנאי החינוך ורווחתם של ילדי טבריה. אבל נראה כי אין כלל עם מי לדבר ויש רק אחד נכון להיום המדבר רק עם עצמו וזה ראש העירייה. אני מחזק את ידיהם של העוסקים במערכת החינוך והמנהלים ואל לרגע למי מכם לחשוש או לפחד מאיומי סרק או משיימינג לא מראש העיר ולא מקומץ תומכיו ושזה לא ירפה ידיכם מלפעול למען הילדים. אתם מהווים עמוד התווך בעיר טבריה ואילו אנחנו הפוליטיקאים ברי חלוף עם הרוח. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.