הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: אתה לא טראמפ - אתה בסה"כ קים

כוכב הצפון, גיליון 2373, 8.2.19

רפאל טרבלסי

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי

 

בתקשורת הארצית ראש העירייה, עושה הרבה רעש וצלצולים. אבל מרבית הדברים הם יותר דמיון מאשר מציאות, במילים אחרות, זה בלוף. אולי בחלק מפועלו של ראש העירייה ישנן מטרות שאני מסכים איתם ומברך עליהם, אך על הדרך, אני חולק לחלוטין.

תושבי טבריה היקרים, בואו נשאל כמה שאלות שחשובות באמת לכולנו, בתקווה שנקבל תשובות לגופו של עניין ולא לגופו של האיש.

מה יעלה בגורל רישום הילדים שלנו למערכות החינוך שטרם נפתח בטבריה? בכל הארץ הרישום נפתח כבר לפני מספר שבועות. רק בטבריה החליט רה"ע שהרישום לא יפתח! האם דרכו של ראש העירייה להתנהל מול מנהלי בתי ספר שלא מסכימים עם דעתו או שהמנהלים את המוסד שעליו הם אחראים לפי דרכם ולא עפ"י דרכו ולבצע להם שיימיניג בפייסבוק זו הדרך? בקרוב מאד ייחשף סיפור שירעיד את מערכת החינוך וירעיד אתכם תושבי טבריה הקשור בהתנהלותו של ראש העירייה. האם אתה חושב מר קובי שאם ע"י שליחת שליח מטעמך אתה יכול לפטר מורה בבית ספר? אז דע לך, שכל בר דעת יודע שמורי מערכות החינוך הם עובדי משרד החינוך בלבד! ואינם עובדים של העירייה או עובדים מתחתך או מולך!

האם מישהו בעיר מרוצה מהניקיון בשכונות ומערמות האשפה, הגזם והפסולת? הרשתות החברתיות והציבור מדברים בעד עצמם. בכלל לא, וזה בלשון המעטה. אנחנו כבר נושקים ל-100 ימי החסד שהגיעו לראש העיר, כך שנגמרו התירוצים של "אכלו לי שתו לי" וצריך להתחיל לעבוד מקצועית בעירייה.

שאלתם פעם מה האינטרס האמיתי שעומד מאחורי החלטת רה"ע להתחיל לגבות תשלום עבור חניה בחלק האחורי של גן העיר? אולי זה בגלל החברים \ התומכים הפוליטיים שלוחצים? כי דיון לא היה במועצה העיר והחלטה לא נתקבלה. אז כמו כולם אנחנו ממתינים לראות וכולנו למודי ניסיון שימים יספרו ויגידו לכולנו את האמת מאחורי ההחלטה.

לעצם העניין עיר חייבת להתנהל על כלל מוסדותיה ולא רק מחלקת אירועים. וזה לא קורה היום. שאלתם פעם למה עד היום לא כונסה מליאת המועצה לתכנון ולבניה? הרי חייבים להנפיק היתרי בניה לקבלנים, ליזמים, לאדריכלים, בכדי שעיריית טבריה לא תהיה המעכבת את מהלך החיים של התושבים, היזמים, הקבלנים ושל העיר עצמה. בניה היא המנוף לעסקים, לכסף, לאגרות להיטלים ולמה לא? ואני שואל אתכם למה? למה רה"ע שהוא יו"ר המליאה לתכנון ובניה, וישנם 15 חברי מועצה שהם אוטומטית חברי מליאת ויכולים להתכנס בכל יום בכל שעה ובכל רגע, לדון להחליט בנושאים החשובים ולהעניק היתרי בניה. כל היתר בניה שיאושר יכניס במיידית כסף רב לקופת העירייה. כסף שיעזור להתחיל תהליך שיקום לקופה העירייה ואולי בכספים אלו יאספו את האשפה הרבה שעפה ברחובות העיר ונערמת מיידי שבוע בשבוע. ואני שואל שוב למה? אולי בגלל שראש העירייה מפחד שהציבור יראה ש"המלך" הוא עירום"?

אתם כבר מבינים שגם טרם הוקמו וועדות בעירייה, מכרזים, תכנון ובניה, הנחות, תחבורה ובכלל כלל וועדות הרשות והחובה גם יחד. והכל, בכדי להמשיך את רצף ההתנהלות העירונית. ואני שואל אותך ראש העירייה ואתכם הציבור, למה רק בטבריה זה קורה, שהרי כל הרשויות המקומיות כבר שמו את זה מאחוריהם? אתם התושבים הנפגעים העיקריים, פגיעה מיידית ועתידית גם יחד. אחרי הכל החוק מחייב שהוועדות יורכבו בחלוקה שווה ויחסית בהתאם לגודל הסיעות במועצת העיר כך שכאן אין בכלל מחלוקת. אז למה ראש העירייה לא מקים וועדות? תענה לציבור לא לי.

כיצד אם בכלל התנהגותך הביריונית עם בעלי העסקים בעיר, הגובלת לא פעם בחתירה למגע פיזי ואתה נראה בסרטון שרץ ברשתות החברתיות חותר להגיע למגע פיזי בינך לבין איש העסקים. למה? מה תועיל  בסופו של יום התנהגות זו לטבריה? סגנון ושפת הדיבור של ראש העירייה, ההתנהגות, ההתנהלות הביריונית לכאורה בסופו של יום תהיה מועדת לכישלון גמור. אז למה תסביר את זה לציבור מר קובי? 

האם הגעת לתפקיד ראש העירייה רק בכדי לנהל מסע רדיפות ונקמות אישיות \ פוליטיות ממניעים אישיים שלך או של תומכיך באנשי עסקים ואחרים או במי שיוצא נגדך. שהרי הם בסופו של יום  יסתיימו בבחינת "בדיל ויעבור" אז למה? אם בדיקה, ואני בעד, אז שתהיה גורפת לכל גם לתומכים שלך ולפעילים שלך. אל תשכח לעולם שלכל פעולה יש תגובה וכי לא לעולם חוסן. אמרו חכמים ממני וממך "סוף מעשה במחשבה תחילה". כך למדתי בפוליטיקה ואתה טרם השכלת.

אומנם לדעתי, זרעי וגלי השנאה הם שהובילו אותך לראשות העיר. אך האם השנאה והפירוד יקדמו את טבריה ותושביה למקום מבטחים? לדעתי התוצאה תהיה הפוכה. ואתם הציבור מה חושבים?

בואו נסתכל למציאות בעיניים ונתחיל לטפל בבעיות הבוערות באמת לטבריה. לי אין ספק שהיותך הבעלים של חברת "בארקה הפקות בע"מ" סייעה לעיר. אך בעיר מתוקנת, יש מנהל אירועים שזה תפקידו! מעבר לכך אדוני ראש העירייה, עיר זה לא רק בידור, לחם ושעשועים לעניים זה חשוב ואפילו מאוד אך זה הרבה מעבר לכך.

את הלחם ושעשועים אתה עושה טוב ואפילו מאוד, אבל כל הרעש והצלצולים כנגד הציבורים השונים, מיותרים לחלוטין.

אותי ואת חבריי מעניינת טבריה ותושביה - אחרי הכל ומעל הכל!

שבת שלום לתושבים, לאורחים ולקוראים, ותמיד יש לזכור ש"יש בי ובחבריי אהבה והיא תנצח", בע"ה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.