הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הבית היהודי - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: אתה לא טראמפ - אתה בסה"כ קים

כוכב הצפון, גיליון 2373, 8.2.19

רפאל טרבלסי

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי

 

בתקשורת הארצית ראש העירייה, עושה הרבה רעש וצלצולים. אבל מרבית הדברים הם יותר דמיון מאשר מציאות, במילים אחרות, זה בלוף. אולי בחלק מפועלו של ראש העירייה ישנן מטרות שאני מסכים איתם ומברך עליהם, אך על הדרך, אני חולק לחלוטין.

תושבי טבריה היקרים, בואו נשאל כמה שאלות שחשובות באמת לכולנו, בתקווה שנקבל תשובות לגופו של עניין ולא לגופו של האיש.

מה יעלה בגורל רישום הילדים שלנו למערכות החינוך שטרם נפתח בטבריה? בכל הארץ הרישום נפתח כבר לפני מספר שבועות. רק בטבריה החליט רה"ע שהרישום לא יפתח! האם דרכו של ראש העירייה להתנהל מול מנהלי בתי ספר שלא מסכימים עם דעתו או שהמנהלים את המוסד שעליו הם אחראים לפי דרכם ולא עפ"י דרכו ולבצע להם שיימיניג בפייסבוק זו הדרך? בקרוב מאד ייחשף סיפור שירעיד את מערכת החינוך וירעיד אתכם תושבי טבריה הקשור בהתנהלותו של ראש העירייה. האם אתה חושב מר קובי שאם ע"י שליחת שליח מטעמך אתה יכול לפטר מורה בבית ספר? אז דע לך, שכל בר דעת יודע שמורי מערכות החינוך הם עובדי משרד החינוך בלבד! ואינם עובדים של העירייה או עובדים מתחתך או מולך!

האם מישהו בעיר מרוצה מהניקיון בשכונות ומערמות האשפה, הגזם והפסולת? הרשתות החברתיות והציבור מדברים בעד עצמם. בכלל לא, וזה בלשון המעטה. אנחנו כבר נושקים ל-100 ימי החסד שהגיעו לראש העיר, כך שנגמרו התירוצים של "אכלו לי שתו לי" וצריך להתחיל לעבוד מקצועית בעירייה.

שאלתם פעם מה האינטרס האמיתי שעומד מאחורי החלטת רה"ע להתחיל לגבות תשלום עבור חניה בחלק האחורי של גן העיר? אולי זה בגלל החברים \ התומכים הפוליטיים שלוחצים? כי דיון לא היה במועצה העיר והחלטה לא נתקבלה. אז כמו כולם אנחנו ממתינים לראות וכולנו למודי ניסיון שימים יספרו ויגידו לכולנו את האמת מאחורי ההחלטה.

לעצם העניין עיר חייבת להתנהל על כלל מוסדותיה ולא רק מחלקת אירועים. וזה לא קורה היום. שאלתם פעם למה עד היום לא כונסה מליאת המועצה לתכנון ולבניה? הרי חייבים להנפיק היתרי בניה לקבלנים, ליזמים, לאדריכלים, בכדי שעיריית טבריה לא תהיה המעכבת את מהלך החיים של התושבים, היזמים, הקבלנים ושל העיר עצמה. בניה היא המנוף לעסקים, לכסף, לאגרות להיטלים ולמה לא? ואני שואל אתכם למה? למה רה"ע שהוא יו"ר המליאה לתכנון ובניה, וישנם 15 חברי מועצה שהם אוטומטית חברי מליאת ויכולים להתכנס בכל יום בכל שעה ובכל רגע, לדון להחליט בנושאים החשובים ולהעניק היתרי בניה. כל היתר בניה שיאושר יכניס במיידית כסף רב לקופת העירייה. כסף שיעזור להתחיל תהליך שיקום לקופה העירייה ואולי בכספים אלו יאספו את האשפה הרבה שעפה ברחובות העיר ונערמת מיידי שבוע בשבוע. ואני שואל שוב למה? אולי בגלל שראש העירייה מפחד שהציבור יראה ש"המלך" הוא עירום"?

אתם כבר מבינים שגם טרם הוקמו וועדות בעירייה, מכרזים, תכנון ובניה, הנחות, תחבורה ובכלל כלל וועדות הרשות והחובה גם יחד. והכל, בכדי להמשיך את רצף ההתנהלות העירונית. ואני שואל אותך ראש העירייה ואתכם הציבור, למה רק בטבריה זה קורה, שהרי כל הרשויות המקומיות כבר שמו את זה מאחוריהם? אתם התושבים הנפגעים העיקריים, פגיעה מיידית ועתידית גם יחד. אחרי הכל החוק מחייב שהוועדות יורכבו בחלוקה שווה ויחסית בהתאם לגודל הסיעות במועצת העיר כך שכאן אין בכלל מחלוקת. אז למה ראש העירייה לא מקים וועדות? תענה לציבור לא לי.

כיצד אם בכלל התנהגותך הביריונית עם בעלי העסקים בעיר, הגובלת לא פעם בחתירה למגע פיזי ואתה נראה בסרטון שרץ ברשתות החברתיות חותר להגיע למגע פיזי בינך לבין איש העסקים. למה? מה תועיל  בסופו של יום התנהגות זו לטבריה? סגנון ושפת הדיבור של ראש העירייה, ההתנהגות, ההתנהלות הביריונית לכאורה בסופו של יום תהיה מועדת לכישלון גמור. אז למה תסביר את זה לציבור מר קובי? 

האם הגעת לתפקיד ראש העירייה רק בכדי לנהל מסע רדיפות ונקמות אישיות \ פוליטיות ממניעים אישיים שלך או של תומכיך באנשי עסקים ואחרים או במי שיוצא נגדך. שהרי הם בסופו של יום  יסתיימו בבחינת "בדיל ויעבור" אז למה? אם בדיקה, ואני בעד, אז שתהיה גורפת לכל גם לתומכים שלך ולפעילים שלך. אל תשכח לעולם שלכל פעולה יש תגובה וכי לא לעולם חוסן. אמרו חכמים ממני וממך "סוף מעשה במחשבה תחילה". כך למדתי בפוליטיקה ואתה טרם השכלת.

אומנם לדעתי, זרעי וגלי השנאה הם שהובילו אותך לראשות העיר. אך האם השנאה והפירוד יקדמו את טבריה ותושביה למקום מבטחים? לדעתי התוצאה תהיה הפוכה. ואתם הציבור מה חושבים?

בואו נסתכל למציאות בעיניים ונתחיל לטפל בבעיות הבוערות באמת לטבריה. לי אין ספק שהיותך הבעלים של חברת "בארקה הפקות בע"מ" סייעה לעיר. אך בעיר מתוקנת, יש מנהל אירועים שזה תפקידו! מעבר לכך אדוני ראש העירייה, עיר זה לא רק בידור, לחם ושעשועים לעניים זה חשוב ואפילו מאוד אך זה הרבה מעבר לכך.

את הלחם ושעשועים אתה עושה טוב ואפילו מאוד, אבל כל הרעש והצלצולים כנגד הציבורים השונים, מיותרים לחלוטין.

אותי ואת חבריי מעניינת טבריה ותושביה - אחרי הכל ומעל הכל!

שבת שלום לתושבים, לאורחים ולקוראים, ותמיד יש לזכור ש"יש בי ובחבריי אהבה והיא תנצח", בע"ה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השבוע שהיה - רצף אירועים חדשותיים בטבריה
יום ראשון: תאונת דרכים באזור טבריה עילית – לקראת השעה 15:15 התקבלה קריאה במוקדי ההצלה על שלושה פצועים בתאונת דרכים שאירעה בסמוך לכיכר שלפני צומת פוריה, כמו כן שלושת הפצועים נפצעו בצורה קלה ופונו על ידי אמבולנס מריזן לבית החולים פוריה לקבלת המשך טיפול. קרא עוד...
ראיון בלעדי עם חבר מועצת העיר טבריה דוד אוחנה
ספרדי ראשון בהיסטוריה הממקם עצמו ברשימת 'דגל התורה' לכנסת ה-21 כאשר במקום ריאלי והוא קרוב מתמיד לכהן כחבר הכנסת מטעמה של הסיעה. חבר מועצת העיר דוד אוחנה קרוב יותר מתמיד לכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת 'יהדות התורה' המחוברת משתי הסיעות 'אגודת ישראל' ו- 'דגל התורה'. כתבנו אומר שמש יצא לפגוש לראיון את אוחנה בכדי להבין האם העיר טבריה תזכה בכל זאת, לנציגות בכנסת ה-21 והכיצד זה מפלגה אשכנזית מכניסה ספרדי לרשימה שלה לראשונה בהיסטוריה.קרא עוד...
מוטי אוחנה טברייני שנשאר טברייני בטור אישי
כשאני נפגש עם אנשים ששואלים אותי מאיפה אתה? אני עונה תמיד את התשובה הבאה: אני גר בירושלים, אבל במקור אני מטבריה. טברייני זה משהו שמלווה אותך לכל החיים ובשל כך אני רוצה לומר כמה דברים על טבריה. קרא עוד...
יום אלון 2019 "יום פורה, מעניין ומעורר מחשבה במטרה ללמוד על מנהיגות ראויה"
אירוע האזכרה השנתי ליגאל אלון התקיים בשבוע שעבר בקיבוץ גינוסר בנוכחות 500 חניכי מכינות קדם צבאיות ותלמידי תיכון, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, פרופ' שלמה אבינרי ויוסי קוצ'יק, יו"ר הועד המנהל של בית אלון. "אני רואה לפניי קהל צעיר מגוון ומרגש", אמרה הנשיאה חיות, "ואני מקווה שכל אחת ואחד מכם ימצא את הדרך שלו להטות שכם ולהיות מעורב בעשייה ערכית למען הכלל, ובכך לתרום לקידום ולטיפוח החברה הישראלית".. קרא עוד..
בלעדי בכוכב הצפון יוסי אלימלך, הפעיל הפוליטי המרכזי של ראש העיר – אין איום או הסתה כנגד ראש העיר, טעיתי, אוציא הודעה מתקנת
רון קובי נרצח, ישראל כואבת ובוכה. הרוצח: אייטולה – אלו המילים שהופיעו בצדה של תמונת ראש העיר במודעה שהופצה ברשתות החברתיות. ביום שלישי בשבוע שעבר הוגשה תלונה במשטרת ישראל המבקשת ממנה לחקור מי האחראי ליצירה וההפצה של תוכן ההסתה הנוראי הזה, שיש להוקיע אותו לכל הדעות. הטענה בתלונה הייתה כי יש לברר האם מדובר במעשה אלימות של מתנגדי ראש העיר או בניסיון לצייר את ראש העיר בכוונת תחילה כקדוש מעונה ולעורר בעצם בכך פרובוקציה. קרא עוד...
גזבר עיריית טבריה לירן סלמון סיים עבודתו בטבריה לטובת יוקנעם
גזבר עיריית טבריה, לירן סלמון, סיים את עבודתו בעיריית טבריה לטובת עיריית יוקנעם. לירן סלמון, אחד הגזברים היותר טובים ומוערכים שידעה העיר טבריה נוטש את הספינה הטובעת בטבריה ומסיים את תפקידו כגזבר העירייה לאחר תקופה של כשנתיים בתפקידו. קרא עוד...
שחייני עמק הירדן שוב קוצרים הצלחות
הפועל בית איל עמק הירדן יצאה עם קבוצת שחייה קטנה אך ענקית מ"הפריפריה" לאליפות הארץ לגילאים (10-14) חורף 2019 לבריכות קצרות. יצאנו לווינגייט עם יחידת עלית איכותית ומאוזנת יפה - שלוש שחייניות ושלושה שחיינים. קרא עוד...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 23 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.