הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: אתה לא טראמפ - אתה בסה"כ קים

כוכב הצפון, גיליון 2373, 8.2.19

רפאל טרבלסי

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי

 

בתקשורת הארצית ראש העירייה, עושה הרבה רעש וצלצולים. אבל מרבית הדברים הם יותר דמיון מאשר מציאות, במילים אחרות, זה בלוף. אולי בחלק מפועלו של ראש העירייה ישנן מטרות שאני מסכים איתם ומברך עליהם, אך על הדרך, אני חולק לחלוטין.

תושבי טבריה היקרים, בואו נשאל כמה שאלות שחשובות באמת לכולנו, בתקווה שנקבל תשובות לגופו של עניין ולא לגופו של האיש.

מה יעלה בגורל רישום הילדים שלנו למערכות החינוך שטרם נפתח בטבריה? בכל הארץ הרישום נפתח כבר לפני מספר שבועות. רק בטבריה החליט רה"ע שהרישום לא יפתח! האם דרכו של ראש העירייה להתנהל מול מנהלי בתי ספר שלא מסכימים עם דעתו או שהמנהלים את המוסד שעליו הם אחראים לפי דרכם ולא עפ"י דרכו ולבצע להם שיימיניג בפייסבוק זו הדרך? בקרוב מאד ייחשף סיפור שירעיד את מערכת החינוך וירעיד אתכם תושבי טבריה הקשור בהתנהלותו של ראש העירייה. האם אתה חושב מר קובי שאם ע"י שליחת שליח מטעמך אתה יכול לפטר מורה בבית ספר? אז דע לך, שכל בר דעת יודע שמורי מערכות החינוך הם עובדי משרד החינוך בלבד! ואינם עובדים של העירייה או עובדים מתחתך או מולך!

האם מישהו בעיר מרוצה מהניקיון בשכונות ומערמות האשפה, הגזם והפסולת? הרשתות החברתיות והציבור מדברים בעד עצמם. בכלל לא, וזה בלשון המעטה. אנחנו כבר נושקים ל-100 ימי החסד שהגיעו לראש העיר, כך שנגמרו התירוצים של "אכלו לי שתו לי" וצריך להתחיל לעבוד מקצועית בעירייה.

שאלתם פעם מה האינטרס האמיתי שעומד מאחורי החלטת רה"ע להתחיל לגבות תשלום עבור חניה בחלק האחורי של גן העיר? אולי זה בגלל החברים \ התומכים הפוליטיים שלוחצים? כי דיון לא היה במועצה העיר והחלטה לא נתקבלה. אז כמו כולם אנחנו ממתינים לראות וכולנו למודי ניסיון שימים יספרו ויגידו לכולנו את האמת מאחורי ההחלטה.

לעצם העניין עיר חייבת להתנהל על כלל מוסדותיה ולא רק מחלקת אירועים. וזה לא קורה היום. שאלתם פעם למה עד היום לא כונסה מליאת המועצה לתכנון ולבניה? הרי חייבים להנפיק היתרי בניה לקבלנים, ליזמים, לאדריכלים, בכדי שעיריית טבריה לא תהיה המעכבת את מהלך החיים של התושבים, היזמים, הקבלנים ושל העיר עצמה. בניה היא המנוף לעסקים, לכסף, לאגרות להיטלים ולמה לא? ואני שואל אתכם למה? למה רה"ע שהוא יו"ר המליאה לתכנון ובניה, וישנם 15 חברי מועצה שהם אוטומטית חברי מליאת ויכולים להתכנס בכל יום בכל שעה ובכל רגע, לדון להחליט בנושאים החשובים ולהעניק היתרי בניה. כל היתר בניה שיאושר יכניס במיידית כסף רב לקופת העירייה. כסף שיעזור להתחיל תהליך שיקום לקופה העירייה ואולי בכספים אלו יאספו את האשפה הרבה שעפה ברחובות העיר ונערמת מיידי שבוע בשבוע. ואני שואל שוב למה? אולי בגלל שראש העירייה מפחד שהציבור יראה ש"המלך" הוא עירום"?

אתם כבר מבינים שגם טרם הוקמו וועדות בעירייה, מכרזים, תכנון ובניה, הנחות, תחבורה ובכלל כלל וועדות הרשות והחובה גם יחד. והכל, בכדי להמשיך את רצף ההתנהלות העירונית. ואני שואל אותך ראש העירייה ואתכם הציבור, למה רק בטבריה זה קורה, שהרי כל הרשויות המקומיות כבר שמו את זה מאחוריהם? אתם התושבים הנפגעים העיקריים, פגיעה מיידית ועתידית גם יחד. אחרי הכל החוק מחייב שהוועדות יורכבו בחלוקה שווה ויחסית בהתאם לגודל הסיעות במועצת העיר כך שכאן אין בכלל מחלוקת. אז למה ראש העירייה לא מקים וועדות? תענה לציבור לא לי.

כיצד אם בכלל התנהגותך הביריונית עם בעלי העסקים בעיר, הגובלת לא פעם בחתירה למגע פיזי ואתה נראה בסרטון שרץ ברשתות החברתיות חותר להגיע למגע פיזי בינך לבין איש העסקים. למה? מה תועיל  בסופו של יום התנהגות זו לטבריה? סגנון ושפת הדיבור של ראש העירייה, ההתנהגות, ההתנהלות הביריונית לכאורה בסופו של יום תהיה מועדת לכישלון גמור. אז למה תסביר את זה לציבור מר קובי? 

האם הגעת לתפקיד ראש העירייה רק בכדי לנהל מסע רדיפות ונקמות אישיות \ פוליטיות ממניעים אישיים שלך או של תומכיך באנשי עסקים ואחרים או במי שיוצא נגדך. שהרי הם בסופו של יום  יסתיימו בבחינת "בדיל ויעבור" אז למה? אם בדיקה, ואני בעד, אז שתהיה גורפת לכל גם לתומכים שלך ולפעילים שלך. אל תשכח לעולם שלכל פעולה יש תגובה וכי לא לעולם חוסן. אמרו חכמים ממני וממך "סוף מעשה במחשבה תחילה". כך למדתי בפוליטיקה ואתה טרם השכלת.

אומנם לדעתי, זרעי וגלי השנאה הם שהובילו אותך לראשות העיר. אך האם השנאה והפירוד יקדמו את טבריה ותושביה למקום מבטחים? לדעתי התוצאה תהיה הפוכה. ואתם הציבור מה חושבים?

בואו נסתכל למציאות בעיניים ונתחיל לטפל בבעיות הבוערות באמת לטבריה. לי אין ספק שהיותך הבעלים של חברת "בארקה הפקות בע"מ" סייעה לעיר. אך בעיר מתוקנת, יש מנהל אירועים שזה תפקידו! מעבר לכך אדוני ראש העירייה, עיר זה לא רק בידור, לחם ושעשועים לעניים זה חשוב ואפילו מאוד אך זה הרבה מעבר לכך.

את הלחם ושעשועים אתה עושה טוב ואפילו מאוד, אבל כל הרעש והצלצולים כנגד הציבורים השונים, מיותרים לחלוטין.

אותי ואת חבריי מעניינת טבריה ותושביה - אחרי הכל ומעל הכל!

שבת שלום לתושבים, לאורחים ולקוראים, ותמיד יש לזכור ש"יש בי ובחבריי אהבה והיא תנצח", בע"ה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.