הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2372, 1.2.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

לפעמים דלות המילים מכדי לתאר ולכתוב על מעשה מסוים, על אנשים מסוימים, מיוחדים, כל כך. כזאת היא משפחת אמסלם מטבריה. כן, האב אהרון, מלונאי שיזם ובנה את מלון "רון" ואת ,מלון "דונה גרציה". הבנים, יעקב - בעברו טייס בחיל האוויר, "לוליק" או בשמו, אליעזר גם הוא קצין, באחת מיחידות הח"יר. בקיצור, זה מה שניקרא, בשפת העם "מלח הארץ", משפחה לתפארת עם ישראל, לתפארת העיר טבריה.

רבים אמרו לי ולא פעם אחת "אם יש מי שבאמת מגיע להם, שדה של פרחים זאת משפחת אמסלם, לדורותיה". בעבר , עשיתי כתבה על המשפחה הכל כך מיוחדת, אצילת הנפש, ועשירת המעש, והפעם זמן לזרים.

"אמסלם טורס" בניהולם של האחים יעקב ולוליק, מעסיקה כ- 400 עובדים, גברים ונשים, רובם הגדול בני העיר. תראו לי עוד חברה פרטית, גם ציבורית, בטבריה, שמעניקה פרנסה מכובדת מאוד ל- 400 עובדים, אגב, רובם צעירים. אני לא מכיר חברה דומה לה גם באזור.

אני מבקר מעת לעת, במשרדי החברה, לרגל נסיעותיי לחו"ל. כן, אני מעדיף לפעמים לשלם עוד קצת, אבל אני יודע שתמורת תוספת קטנה, אני מקבל שירות גדול, אני יודע שאם חלילה אתקע בכל מקום בעולם, בכל שעה יש לי כתובת, יש לי למי לפנות, יש מישהו מעבר לקו, שלא ישקוט ולא ינוח עד שימצא פתרון הולם עבורי.

מניסיון אישי, באחד הפעמים נאלצתי לחזור לארץ מוקדם יותר מהצפוי, נציגי החברה טיפלו בי עד לשובי ארצה, ידעתי שאני נמצא בידיים טובות. האווירה במשרדים נעימה, פני העובדים זורחות, מחייכות, פנים שמעידות על העונג, על הכיף לעבוד במקום. העובדים ברובם הגדול משדרים אמינות, אכפתיות, מקצוענות, ומעל הכל תודעת שירות, מצוינות.

החברה יכלה בקלות למקם את משרדיה במרכז. פעם הצעתי ליעקב, לפתוח סניף נוסף, בלוד, שתי דקות נסיעה מנמל התעופה. הבטחתי לו גם שטח אדמה, לצורך בניית מלון, ממש קרוב לשדה התעופה, הבטחתי לו הטבות נוספות, רק שיבוא. רציתי לסייע ללוד, בהיותי שם בוועדה קרואה. יעקב ביקש זמן למחשבה ולאחר יומיים שלושה אמר לי "אני טברייני, וחשוב לי להתמקד בעיר שלי, תודה על הכוונות הטובות שלך ועל הרצון לסייע, אני מעדיף להתרחב כאן, בטבריה", הסתכלתי בעיניו של האיש, שיכל בקלות להוסיף עוד כסף למחזור הכספי, להתפרס על מקום הכי אסטרטגי בארץ, ברמת התיירות, מקום מרכזי, והוא? דחה את הרעיון. "כאן מקומי" הוא השיב, והודה לי שוב.

אז, בימים אלה, כאשר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה, כאשר רוחות חדשות מנשבות להן בעירנו, רוחות של תקווה ומעש. יש מקום לומר לאהרון, יעקב ולוליק - תודה.

תודה, למי שהיו כאן גם בתקופות הקשות של העיר, כשכולם ברחו להם, הם נותרו כאן. אתם הייתם לעיר ולנו, קרן אור, קרן של אהבה, קרן של תקווה. אלה שנתנו פרנסה למאות מבני העיר, אלה שהעניקו שרות  ויחס חם, מלווה בחיוך, אלה שלצד היחס, השרות המעולה, הפגינו מקצועיות, והכי חשוב נותרו בעיר למרות תחלואי העבר.

לאהרון, יעקב, אליעזר וכמובן כל צוות העובדים המסור והנאמן - תושבי העיר, כמו גם רבים מהסביבה, רוצים לענוד לראשיכם זרי פרחים, להניח לרגליכם מרבדים, ולומר לכם "תודה".

 

ועוד זר

ועוד מאירועי הזמן והשינויים שאנו עדים להם לאחרונה - קוראים לה אילנית מלמה, היא מנהלת, או אחת המנהלים, של מפעל המתכת "מלמה" באזור התעשייה "קדמת גליל".

אילנית, נטלה יוזמה ברוכה, והחליטה ללמד צעירים את מקצועות המתכת, והרתכות. יש כבר מספר נרשמים, חלקם הגדול מטבריה, נותרו עוד מספר מקומות מועטים. הקורס יפתח במהלך החודש הקרוב, כאשר אילנית מתחייבת לקלוט לעבודה במפעל, את כל מי שיסיים את הקורס. לא לתקופה קצרה אלא "כל עוד ירצה להמשיך ולעבוד" כפי שהיא מבטיחה.

השכר יהיה נאה, כך מובטח, כשלצדו תהיינה גם תוספות למתמידים.

אז ראשית, כל הכבוד לך אילנית. אין לי ספק שיהיו רבים שיקפצו על ההזדמנות ללמוד מקצוע בחינם, וגם להתחיל מיד בעבודה. את בטח ראויה לזר פרחים ענק, שירבו כמותך בעירנו.

אמן ואמן.

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השבוע שהיה - רצף אירועים חדשותיים בטבריה
יום ראשון: תאונת דרכים באזור טבריה עילית – לקראת השעה 15:15 התקבלה קריאה במוקדי ההצלה על שלושה פצועים בתאונת דרכים שאירעה בסמוך לכיכר שלפני צומת פוריה, כמו כן שלושת הפצועים נפצעו בצורה קלה ופונו על ידי אמבולנס מריזן לבית החולים פוריה לקבלת המשך טיפול. קרא עוד...
ראיון בלעדי עם חבר מועצת העיר טבריה דוד אוחנה
ספרדי ראשון בהיסטוריה הממקם עצמו ברשימת 'דגל התורה' לכנסת ה-21 כאשר במקום ריאלי והוא קרוב מתמיד לכהן כחבר הכנסת מטעמה של הסיעה. חבר מועצת העיר דוד אוחנה קרוב יותר מתמיד לכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת 'יהדות התורה' המחוברת משתי הסיעות 'אגודת ישראל' ו- 'דגל התורה'. כתבנו אומר שמש יצא לפגוש לראיון את אוחנה בכדי להבין האם העיר טבריה תזכה בכל זאת, לנציגות בכנסת ה-21 והכיצד זה מפלגה אשכנזית מכניסה ספרדי לרשימה שלה לראשונה בהיסטוריה.קרא עוד...
מוטי אוחנה טברייני שנשאר טברייני בטור אישי
כשאני נפגש עם אנשים ששואלים אותי מאיפה אתה? אני עונה תמיד את התשובה הבאה: אני גר בירושלים, אבל במקור אני מטבריה. טברייני זה משהו שמלווה אותך לכל החיים ובשל כך אני רוצה לומר כמה דברים על טבריה. קרא עוד...
יום אלון 2019 "יום פורה, מעניין ומעורר מחשבה במטרה ללמוד על מנהיגות ראויה"
אירוע האזכרה השנתי ליגאל אלון התקיים בשבוע שעבר בקיבוץ גינוסר בנוכחות 500 חניכי מכינות קדם צבאיות ותלמידי תיכון, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, פרופ' שלמה אבינרי ויוסי קוצ'יק, יו"ר הועד המנהל של בית אלון. "אני רואה לפניי קהל צעיר מגוון ומרגש", אמרה הנשיאה חיות, "ואני מקווה שכל אחת ואחד מכם ימצא את הדרך שלו להטות שכם ולהיות מעורב בעשייה ערכית למען הכלל, ובכך לתרום לקידום ולטיפוח החברה הישראלית".. קרא עוד..
בלעדי בכוכב הצפון יוסי אלימלך, הפעיל הפוליטי המרכזי של ראש העיר – אין איום או הסתה כנגד ראש העיר, טעיתי, אוציא הודעה מתקנת
רון קובי נרצח, ישראל כואבת ובוכה. הרוצח: אייטולה – אלו המילים שהופיעו בצדה של תמונת ראש העיר במודעה שהופצה ברשתות החברתיות. ביום שלישי בשבוע שעבר הוגשה תלונה במשטרת ישראל המבקשת ממנה לחקור מי האחראי ליצירה וההפצה של תוכן ההסתה הנוראי הזה, שיש להוקיע אותו לכל הדעות. הטענה בתלונה הייתה כי יש לברר האם מדובר במעשה אלימות של מתנגדי ראש העיר או בניסיון לצייר את ראש העיר בכוונת תחילה כקדוש מעונה ולעורר בעצם בכך פרובוקציה. קרא עוד...
גזבר עיריית טבריה לירן סלמון סיים עבודתו בטבריה לטובת יוקנעם
גזבר עיריית טבריה, לירן סלמון, סיים את עבודתו בעיריית טבריה לטובת עיריית יוקנעם. לירן סלמון, אחד הגזברים היותר טובים ומוערכים שידעה העיר טבריה נוטש את הספינה הטובעת בטבריה ומסיים את תפקידו כגזבר העירייה לאחר תקופה של כשנתיים בתפקידו. קרא עוד...
שחייני עמק הירדן שוב קוצרים הצלחות
הפועל בית איל עמק הירדן יצאה עם קבוצת שחייה קטנה אך ענקית מ"הפריפריה" לאליפות הארץ לגילאים (10-14) חורף 2019 לבריכות קצרות. יצאנו לווינגייט עם יחידת עלית איכותית ומאוזנת יפה - שלוש שחייניות ושלושה שחיינים. קרא עוד...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 23 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.