הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2372, 1.2.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

לפעמים דלות המילים מכדי לתאר ולכתוב על מעשה מסוים, על אנשים מסוימים, מיוחדים, כל כך. כזאת היא משפחת אמסלם מטבריה. כן, האב אהרון, מלונאי שיזם ובנה את מלון "רון" ואת ,מלון "דונה גרציה". הבנים, יעקב - בעברו טייס בחיל האוויר, "לוליק" או בשמו, אליעזר גם הוא קצין, באחת מיחידות הח"יר. בקיצור, זה מה שניקרא, בשפת העם "מלח הארץ", משפחה לתפארת עם ישראל, לתפארת העיר טבריה.

רבים אמרו לי ולא פעם אחת "אם יש מי שבאמת מגיע להם, שדה של פרחים זאת משפחת אמסלם, לדורותיה". בעבר , עשיתי כתבה על המשפחה הכל כך מיוחדת, אצילת הנפש, ועשירת המעש, והפעם זמן לזרים.

"אמסלם טורס" בניהולם של האחים יעקב ולוליק, מעסיקה כ- 400 עובדים, גברים ונשים, רובם הגדול בני העיר. תראו לי עוד חברה פרטית, גם ציבורית, בטבריה, שמעניקה פרנסה מכובדת מאוד ל- 400 עובדים, אגב, רובם צעירים. אני לא מכיר חברה דומה לה גם באזור.

אני מבקר מעת לעת, במשרדי החברה, לרגל נסיעותיי לחו"ל. כן, אני מעדיף לפעמים לשלם עוד קצת, אבל אני יודע שתמורת תוספת קטנה, אני מקבל שירות גדול, אני יודע שאם חלילה אתקע בכל מקום בעולם, בכל שעה יש לי כתובת, יש לי למי לפנות, יש מישהו מעבר לקו, שלא ישקוט ולא ינוח עד שימצא פתרון הולם עבורי.

מניסיון אישי, באחד הפעמים נאלצתי לחזור לארץ מוקדם יותר מהצפוי, נציגי החברה טיפלו בי עד לשובי ארצה, ידעתי שאני נמצא בידיים טובות. האווירה במשרדים נעימה, פני העובדים זורחות, מחייכות, פנים שמעידות על העונג, על הכיף לעבוד במקום. העובדים ברובם הגדול משדרים אמינות, אכפתיות, מקצוענות, ומעל הכל תודעת שירות, מצוינות.

החברה יכלה בקלות למקם את משרדיה במרכז. פעם הצעתי ליעקב, לפתוח סניף נוסף, בלוד, שתי דקות נסיעה מנמל התעופה. הבטחתי לו גם שטח אדמה, לצורך בניית מלון, ממש קרוב לשדה התעופה, הבטחתי לו הטבות נוספות, רק שיבוא. רציתי לסייע ללוד, בהיותי שם בוועדה קרואה. יעקב ביקש זמן למחשבה ולאחר יומיים שלושה אמר לי "אני טברייני, וחשוב לי להתמקד בעיר שלי, תודה על הכוונות הטובות שלך ועל הרצון לסייע, אני מעדיף להתרחב כאן, בטבריה", הסתכלתי בעיניו של האיש, שיכל בקלות להוסיף עוד כסף למחזור הכספי, להתפרס על מקום הכי אסטרטגי בארץ, ברמת התיירות, מקום מרכזי, והוא? דחה את הרעיון. "כאן מקומי" הוא השיב, והודה לי שוב.

אז, בימים אלה, כאשר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה, כאשר רוחות חדשות מנשבות להן בעירנו, רוחות של תקווה ומעש. יש מקום לומר לאהרון, יעקב ולוליק - תודה.

תודה, למי שהיו כאן גם בתקופות הקשות של העיר, כשכולם ברחו להם, הם נותרו כאן. אתם הייתם לעיר ולנו, קרן אור, קרן של אהבה, קרן של תקווה. אלה שנתנו פרנסה למאות מבני העיר, אלה שהעניקו שרות  ויחס חם, מלווה בחיוך, אלה שלצד היחס, השרות המעולה, הפגינו מקצועיות, והכי חשוב נותרו בעיר למרות תחלואי העבר.

לאהרון, יעקב, אליעזר וכמובן כל צוות העובדים המסור והנאמן - תושבי העיר, כמו גם רבים מהסביבה, רוצים לענוד לראשיכם זרי פרחים, להניח לרגליכם מרבדים, ולומר לכם "תודה".

 

ועוד זר

ועוד מאירועי הזמן והשינויים שאנו עדים להם לאחרונה - קוראים לה אילנית מלמה, היא מנהלת, או אחת המנהלים, של מפעל המתכת "מלמה" באזור התעשייה "קדמת גליל".

אילנית, נטלה יוזמה ברוכה, והחליטה ללמד צעירים את מקצועות המתכת, והרתכות. יש כבר מספר נרשמים, חלקם הגדול מטבריה, נותרו עוד מספר מקומות מועטים. הקורס יפתח במהלך החודש הקרוב, כאשר אילנית מתחייבת לקלוט לעבודה במפעל, את כל מי שיסיים את הקורס. לא לתקופה קצרה אלא "כל עוד ירצה להמשיך ולעבוד" כפי שהיא מבטיחה.

השכר יהיה נאה, כך מובטח, כשלצדו תהיינה גם תוספות למתמידים.

אז ראשית, כל הכבוד לך אילנית. אין לי ספק שיהיו רבים שיקפצו על ההזדמנות ללמוד מקצוע בחינם, וגם להתחיל מיד בעבודה. את בטח ראויה לזר פרחים ענק, שירבו כמותך בעירנו.

אמן ואמן.

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.