הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים

כוכב הצפון, גיליון 2372, 1.2.19

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

לפעמים דלות המילים מכדי לתאר ולכתוב על מעשה מסוים, על אנשים מסוימים, מיוחדים, כל כך. כזאת היא משפחת אמסלם מטבריה. כן, האב אהרון, מלונאי שיזם ובנה את מלון "רון" ואת ,מלון "דונה גרציה". הבנים, יעקב - בעברו טייס בחיל האוויר, "לוליק" או בשמו, אליעזר גם הוא קצין, באחת מיחידות הח"יר. בקיצור, זה מה שניקרא, בשפת העם "מלח הארץ", משפחה לתפארת עם ישראל, לתפארת העיר טבריה.

רבים אמרו לי ולא פעם אחת "אם יש מי שבאמת מגיע להם, שדה של פרחים זאת משפחת אמסלם, לדורותיה". בעבר , עשיתי כתבה על המשפחה הכל כך מיוחדת, אצילת הנפש, ועשירת המעש, והפעם זמן לזרים.

"אמסלם טורס" בניהולם של האחים יעקב ולוליק, מעסיקה כ- 400 עובדים, גברים ונשים, רובם הגדול בני העיר. תראו לי עוד חברה פרטית, גם ציבורית, בטבריה, שמעניקה פרנסה מכובדת מאוד ל- 400 עובדים, אגב, רובם צעירים. אני לא מכיר חברה דומה לה גם באזור.

אני מבקר מעת לעת, במשרדי החברה, לרגל נסיעותיי לחו"ל. כן, אני מעדיף לפעמים לשלם עוד קצת, אבל אני יודע שתמורת תוספת קטנה, אני מקבל שירות גדול, אני יודע שאם חלילה אתקע בכל מקום בעולם, בכל שעה יש לי כתובת, יש לי למי לפנות, יש מישהו מעבר לקו, שלא ישקוט ולא ינוח עד שימצא פתרון הולם עבורי.

מניסיון אישי, באחד הפעמים נאלצתי לחזור לארץ מוקדם יותר מהצפוי, נציגי החברה טיפלו בי עד לשובי ארצה, ידעתי שאני נמצא בידיים טובות. האווירה במשרדים נעימה, פני העובדים זורחות, מחייכות, פנים שמעידות על העונג, על הכיף לעבוד במקום. העובדים ברובם הגדול משדרים אמינות, אכפתיות, מקצוענות, ומעל הכל תודעת שירות, מצוינות.

החברה יכלה בקלות למקם את משרדיה במרכז. פעם הצעתי ליעקב, לפתוח סניף נוסף, בלוד, שתי דקות נסיעה מנמל התעופה. הבטחתי לו גם שטח אדמה, לצורך בניית מלון, ממש קרוב לשדה התעופה, הבטחתי לו הטבות נוספות, רק שיבוא. רציתי לסייע ללוד, בהיותי שם בוועדה קרואה. יעקב ביקש זמן למחשבה ולאחר יומיים שלושה אמר לי "אני טברייני, וחשוב לי להתמקד בעיר שלי, תודה על הכוונות הטובות שלך ועל הרצון לסייע, אני מעדיף להתרחב כאן, בטבריה", הסתכלתי בעיניו של האיש, שיכל בקלות להוסיף עוד כסף למחזור הכספי, להתפרס על מקום הכי אסטרטגי בארץ, ברמת התיירות, מקום מרכזי, והוא? דחה את הרעיון. "כאן מקומי" הוא השיב, והודה לי שוב.

אז, בימים אלה, כאשר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה, כאשר רוחות חדשות מנשבות להן בעירנו, רוחות של תקווה ומעש. יש מקום לומר לאהרון, יעקב ולוליק - תודה.

תודה, למי שהיו כאן גם בתקופות הקשות של העיר, כשכולם ברחו להם, הם נותרו כאן. אתם הייתם לעיר ולנו, קרן אור, קרן של אהבה, קרן של תקווה. אלה שנתנו פרנסה למאות מבני העיר, אלה שהעניקו שרות  ויחס חם, מלווה בחיוך, אלה שלצד היחס, השרות המעולה, הפגינו מקצועיות, והכי חשוב נותרו בעיר למרות תחלואי העבר.

לאהרון, יעקב, אליעזר וכמובן כל צוות העובדים המסור והנאמן - תושבי העיר, כמו גם רבים מהסביבה, רוצים לענוד לראשיכם זרי פרחים, להניח לרגליכם מרבדים, ולומר לכם "תודה".

 

ועוד זר

ועוד מאירועי הזמן והשינויים שאנו עדים להם לאחרונה - קוראים לה אילנית מלמה, היא מנהלת, או אחת המנהלים, של מפעל המתכת "מלמה" באזור התעשייה "קדמת גליל".

אילנית, נטלה יוזמה ברוכה, והחליטה ללמד צעירים את מקצועות המתכת, והרתכות. יש כבר מספר נרשמים, חלקם הגדול מטבריה, נותרו עוד מספר מקומות מועטים. הקורס יפתח במהלך החודש הקרוב, כאשר אילנית מתחייבת לקלוט לעבודה במפעל, את כל מי שיסיים את הקורס. לא לתקופה קצרה אלא "כל עוד ירצה להמשיך ולעבוד" כפי שהיא מבטיחה.

השכר יהיה נאה, כך מובטח, כשלצדו תהיינה גם תוספות למתמידים.

אז ראשית, כל הכבוד לך אילנית. אין לי ספק שיהיו רבים שיקפצו על ההזדמנות ללמוד מקצוע בחינם, וגם להתחיל מיד בעבודה. את בטח ראויה לזר פרחים ענק, שירבו כמותך בעירנו.

אמן ואמן.

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.