הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
לוקחים אחריות

כוכב הצפון, גיליון 2373, 18.1.19

 

חברי מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי, דוד אוחנה, ש"ס נרתמים לסייע לתושבי טבריה אשר תקועים ללא אישורי בניה בשל העובדה שעיריית טבריה משותקת ואינה פועלת עפ"י נוהלי מנהל תקין. אין וועדת תיכנו8ן ובניה ובשל כך אין היתרי בניה. זאת לאור העובדה שרה"ע הנבחר עדיין לא החליט על הקמת וועדות חובה בעירייה, ובכך פוגע ראש העיריה קובי בתפקוד היום יומי של עבודת עיריית טבריה ומכאן הדרך לפגיעה בציבור רק הולכת וגדלה.

לאחר פניות רבות שהגיעו אל חברי מועצת העיר, רפאל טרבלסי ודוד אוחנה, החליטו השניים לשתף פעולה ולסייע לתושבים אשר זקוקים לסיוע מול הרשות במתן היתרי בניה ובכלל.

כצעד ראשון החליטו טרבלסי ואוחנה לאסוף את פניות הציבור והנתונים ולנסות לפעול מתוך הידיעה אל דרכי פעולה אלטרנטיביות הקיימות בדין ולסייע לתושבים בהעברת המידע ובסיוע לקידום הנושאים. בין לבין אומרים השניים כי הם אף ישקלו הגשת תביעה מנהלית ייצוגית למען אותם תושבים שלא יכולים לקבל היתרי בניה ו/או תקועים בשל השיתוק בו נמצאת העירייה.

השניים טוענים כי מיום ליום מצטברים עשרות פניות ובעיות של חוסר טיפול בבעיות שהיום יום של ציבור התושבים המשלם את המחיר. עירייה מספקת לא רק שרותי ניקיון או תרבות יש עליה חובה לתת מענה ושרות בעשרות נושאים אך בהעדר וועדות והתנהלות ציבורית תקנית קיים לנו  קושי ציבורי להמשיך ולא לסייע לציבור.

לכן, השניים פרסמו את הפלאפון האישי שלהם ויצאו בהודעה משותפת: "נבחרנו לשרת את הציבור ולאחר עשרות פניות של תושבים אשר זקוקים למתן היתרי בניה כמו גם בעיות אחרות החלטנו לקחת אחריות ולנסות לסייע ככל יכולתנו לפונים אלינו, אנו שבים ומבקשים מכל מי שזקוק לסיוע במתן היתר בניה או בעבודת הוועדה, או בנושאים אחרים לפנות אלינו לפלאפונים האישיים, רפאל 0506961466, דוד 0548442666, ולאחר ריכוז הנתונים והפניות נחליט יחד עם הפונים על שיטת הפעולה בכדי לסייע. שמות הפונים יהיו חסויים לנו בלבד בכדי שלא יאונה להם כל רע. ל נחשוש מאפשרות לפנות לערכאות המשפטיות בשם התושבים. זאת, בכדי לחייב את העירייה לקדם את היתרי הבניה בהתאם ובכפוף לחוק".

מעשה זה של השניים מהווה תקדים ראשון בהיסטוריה של העיר טבריה, ואף התנהלות ראש העירייה הנבחר מהווה חידוש שהמחוק כפי הנראה לא יודע איך בכלל לטפל בו אבל אין ספק בסופו של יום משרד הפנים והממונה על המחוז יאלצו לפעול באמצעים העומדים לרשותם בכדי לכפות את ההתנהלות המתבקשת עפ"י פקודת העיריות. נכון להיום העירייה משותקת למעט מחלקת אירועים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 23 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.