הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
לוקחים אחריות

כוכב הצפון, גיליון 2373, 18.1.19

 

חברי מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי, דוד אוחנה, ש"ס נרתמים לסייע לתושבי טבריה אשר תקועים ללא אישורי בניה בשל העובדה שעיריית טבריה משותקת ואינה פועלת עפ"י נוהלי מנהל תקין. אין וועדת תיכנו8ן ובניה ובשל כך אין היתרי בניה. זאת לאור העובדה שרה"ע הנבחר עדיין לא החליט על הקמת וועדות חובה בעירייה, ובכך פוגע ראש העיריה קובי בתפקוד היום יומי של עבודת עיריית טבריה ומכאן הדרך לפגיעה בציבור רק הולכת וגדלה.

לאחר פניות רבות שהגיעו אל חברי מועצת העיר, רפאל טרבלסי ודוד אוחנה, החליטו השניים לשתף פעולה ולסייע לתושבים אשר זקוקים לסיוע מול הרשות במתן היתרי בניה ובכלל.

כצעד ראשון החליטו טרבלסי ואוחנה לאסוף את פניות הציבור והנתונים ולנסות לפעול מתוך הידיעה אל דרכי פעולה אלטרנטיביות הקיימות בדין ולסייע לתושבים בהעברת המידע ובסיוע לקידום הנושאים. בין לבין אומרים השניים כי הם אף ישקלו הגשת תביעה מנהלית ייצוגית למען אותם תושבים שלא יכולים לקבל היתרי בניה ו/או תקועים בשל השיתוק בו נמצאת העירייה.

השניים טוענים כי מיום ליום מצטברים עשרות פניות ובעיות של חוסר טיפול בבעיות שהיום יום של ציבור התושבים המשלם את המחיר. עירייה מספקת לא רק שרותי ניקיון או תרבות יש עליה חובה לתת מענה ושרות בעשרות נושאים אך בהעדר וועדות והתנהלות ציבורית תקנית קיים לנו  קושי ציבורי להמשיך ולא לסייע לציבור.

לכן, השניים פרסמו את הפלאפון האישי שלהם ויצאו בהודעה משותפת: "נבחרנו לשרת את הציבור ולאחר עשרות פניות של תושבים אשר זקוקים למתן היתרי בניה כמו גם בעיות אחרות החלטנו לקחת אחריות ולנסות לסייע ככל יכולתנו לפונים אלינו, אנו שבים ומבקשים מכל מי שזקוק לסיוע במתן היתר בניה או בעבודת הוועדה, או בנושאים אחרים לפנות אלינו לפלאפונים האישיים, רפאל 0506961466, דוד 0548442666, ולאחר ריכוז הנתונים והפניות נחליט יחד עם הפונים על שיטת הפעולה בכדי לסייע. שמות הפונים יהיו חסויים לנו בלבד בכדי שלא יאונה להם כל רע. ל נחשוש מאפשרות לפנות לערכאות המשפטיות בשם התושבים. זאת, בכדי לחייב את העירייה לקדם את היתרי הבניה בהתאם ובכפוף לחוק".

מעשה זה של השניים מהווה תקדים ראשון בהיסטוריה של העיר טבריה, ואף התנהלות ראש העירייה הנבחר מהווה חידוש שהמחוק כפי הנראה לא יודע איך בכלל לטפל בו אבל אין ספק בסופו של יום משרד הפנים והממונה על המחוז יאלצו לפעול באמצעים העומדים לרשותם בכדי לכפות את ההתנהלות המתבקשת עפ"י פקודת העיריות. נכון להיום העירייה משותקת למעט מחלקת אירועים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.